Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Planeta je preplavljena prizvodima vrhunske tehnologije..svi znamo odakle to potice... mogu ja zeleti mnogo sta ali vrednost stvari odredjuju mnogo jaci faktori a osnovno je trziste...sto se motora tice globalno trziste kaze da najvecu vrednost imaju japanski motori ..ukusi ,zelje,moda , tradicionalizam ...sami za sebe bez trzista ne mogu nista promeniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

 

 

 

Uh brate ne znam odakle da krenem pa tema je neaktivna sigurno mesec ivise al ajd da ti odgovorim.Moguce da je bilo malo povisenog tona sa moje strane i zustrine ali ukoliko si pazljivo pratio temu ja sam bio prozvan da dokazujem zasto su Japanci superiorniji.Naravno to je tesko ako i ne nemoguce dokazati .Mene evropski motori podsecaju na dete zaostalo u razvoju koje je prohodalo i progovorilo prvi put sa 15 godina i sad mu svi tetose i podilaze a o prenosnom znacenju pa vidi i on (EVROPSKI MOTOR) moze da razvije 300 ubrzava isto kao japanac i moze sve (skoro ) kao japanski motor.Sto bi rekli evropski motori su u zadnjih 20 i vise godina debelo zaostajali za Japancima ali se sad ta razlika smanjuje u korist Evrop;ljama pa da kazemo da se negde i istopila.Supriornost japanaca se ogleda pre svega u njihovoj dugovecnosti u odnosu na vecinu evropljana(ovde izuzimam BMW koji zbog svoje velike mase i kubikaze a malo konja drzi korak).Uzmi 1990 godinu i kazi mi koliko ima japanaca koliko evropljana na putevima trenutno kod nas,pa ce ti biti neke stvari jasnije.Superiornost se dalje ogleda u jeftinijem i jednostavnijem odrzavanju.Meni licno japanski motori ulivaju mnogo mnogo vise poverenja nego bilo koji evropski motor i ja cu uvek bez obzira na cenGu voziti japance pa taman bio TDM skuplji od BMW-a onoliko koliko je sada skuplji BMW.To je osnovni problem bio sto neki jednostavno nisu mogli da prihvate da neko ima razlicito misljenje os njih.

 

Zato ti i kazem, zaista nema potrebe za takvim tonom, svi ovde samo iznosimo svoja individualna misljenja i ne mora niko da bude u pravu, samo treba da cujes razlicite argumente i onda sam doneses zakljucke, eto...  ;D ;D ;D I nije tako tesko zar ne?  ;)

 

E sad sto se tice superiornosti... zavisi po kom osnovu gledas sta je superiorno, cena, kvalitet, lakoca odrzavanja, performanse, zastupljenost... sta god. Ima tu sto razlicitih uglova iz kojih mozes posmatrati stvari tako daa...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

 

Uh brate ne znam odakle da krenem pa tema je neaktivna sigurno mesec ivise al ajd da ti odgovorim.Moguce da je bilo malo povisenog tona sa moje strane i zustrine ali ukoliko si pazljivo pratio temu ja sam bio prozvan da dokazujem zasto su Japanci superiorniji.Naravno to je tesko ako i ne nemoguce dokazati .Mene evropski motori podsecaju na dete zaostalo u razvoju koje je prohodalo i progovorilo prvi put sa 15 godina i sad mu svi tetose i podilaze a o prenosnom znacenju pa vidi i on (EVROPSKI MOTOR) moze da razvije 300 ubrzava isto kao japanac i moze sve (skoro ) kao japanski motor.Sto bi rekli evropski motori su u zadnjih 20 i vise godina debelo zaostajali za Japancima ali se sad ta razlika smanjuje u korist Evrop;ljama pa da kazemo da se negde i istopila.Supriornost japanaca se ogleda pre svega u njihovoj dugovecnosti u odnosu na vecinu evropljana(ovde izuzimam BMW koji zbog svoje velike mase i kubikaze a malo konja drzi korak).Uzmi 1990 godinu i kazi mi koliko ima japanaca koliko evropljana na putevima trenutno kod nas,pa ce ti biti neke stvari jasnije.Superiornost se dalje ogleda u jeftinijem i jednostavnijem odrzavanju.Meni licno japanski motori ulivaju mnogo mnogo vise poverenja nego bilo koji evropski motor i ja cu uvek bez obzira na cenGu voziti japance pa taman bio TDM skuplji od BMW-a onoliko koliko je sada skuplji BMW.To je osnovni problem bio sto neki jednostavno nisu mogli da prihvate da neko ima razlicito misljenje os njih.

 

Zato ti i kazem, zaista nema potrebe za takvim tonom, svi ovde samo iznosimo svoja individualna misljenja i ne mora niko da bude u pravu, samo treba da cujes razlicite argumente i onda sam doneses zakljucke, eto...  ;D ;D ;D I nije tako tesko zar ne?  ;)

 

E sad sto se tice superiornosti... zavisi po kom osnovu gledas sta je superiorno, cena, kvalitet, lakoca odrzavanja, performanse, zastupljenost... sta god. Ima tu sto razlicitih uglova iz kojih mozes posmatrati stvari tako daa...  ;)

 

 

 

 

 

 

Probaj ti da das nepristrasan odgovor na postavljeno pitanje i videces sa cime ces se sresti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Samo da znam ko je izvadio ovu temu iz naftalina ??  ;D ;D ;D

  xexe uglavnom ja, neki dan sam imao raspravu na tu temu i onda...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 

 

 

Uzmi 1990 godinu i kazi mi koliko ima japanaca koliko evropljana na putevima trenutno kod nas,pa ce ti biti neke stvari jasnije.Superiornost se dalje ogleda u jeftinijem i jednostavnijem odrzavanju.

 

Tomos(broj,lako odrzavanje,) pa MZ (broj ,odrzavanje)= eurosong no1

 

]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mozda to ima veze sa onim sto rece Eric Buell-Bitan je kvalitet voznje, a ne kvantitet. ja sam to shvatio da je bitan osecaj, uzivanje, a ne performanse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ja sam to shvatio da je bitan osecaj, uzivanje, a ne performanse!

 

da ali nekom upravo te performanse daju osećaj, uživanje. zar ne?

 

ne mogu da nađem post kolege Obelixa gde opisuje zašto vozi zx12r.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Svud u svetu, obicnim smrtnicima (mentalno zdravim naravno) je najbitniji onaj faktor "bang for a buck" ili na srpskom, sto vise muzike za sto manje para.

Dalju matematiku nek svako sam izracuna, a ako se neko nadje prozvan ovom izjavom, molim da mi ne replicira jer nisam na njega mislio, samo nek se javi najblizem psihoterapeutu.

Hvala  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kupio sam novog kawasakija, nepunih mjesec dana prije moj prijatelj je isto pazario Kawasaki.

 

Kawasaki mog prijatelja je poslije nepunih 1.500 predjenih kilometara morao na popravku (iskrivio se prednji disk)

na mom Kawasakiju poslije par stotina kilometara puca nosac bocne oplate ispod sjedista.

 

Da pomenem jednog prijatelja koji je kupio talijana (Aprilia Pegaso Strada) i poslije predjenih 1.000 km pocela je na dihtungu vodene pumpe da ,,balavi''.

 

Uporedimo ozbiljnost kvarova na ova dva Kawasakija i jedne Aprilije (sva tri na BD tablice, kupljeni u toku 2007 godune u periodu od pola godine) i dolazimo do zakljucka da je manje problema imao vozac Aprilije (dobro, ja ne primjecujem toliko puknuti nosac oplate)

 

Ipak iz ova tri primjera ne dolazimo do zakljucka da su Evropski motori kvalitetniji, zakljucak je da svi prave propuste, i ja i dalje tvrdim da kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

P.S. iznio sam konkretne podatke, a ne, cuo sam... mada sam cuo za jednog ,,kineza'' koji se ne kvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kupio sam novog kawasakija, nepunih mjesec dana prije moj prijatelj je isto pazario Kawasaki.

 

Kawasaki mog prijatelja je poslije nepunih 1.500 predjenih kilometara morao na popravku (iskrivio se prednji disk)

na mom Kawasakiju poslije par stotina kilometara puca nosac bocne oplate ispod sjedista.

 

Da pomenem jednog prijatelja koji je kupio talijana (Aprilia Pegaso Strada) i poslije predjenih 1.000 km pocela je na dihtungu vodene pumpe da ,,balavi''.

 

Uporedimo ozbiljnost kvarova na ova dva Kawasakija i jedne Aprilije (sva tri na BD tablice, kupljeni u toku 2007 godune u periodu od pola godine) i dolazimo do zakljucka da je manje problema imao vozac Aprilije (dobro, ja ne primjecujem toliko puknuti nosac oplate)

 

Ipak iz ova tri primjera ne dolazimo do zakljucka da su Evropski motori kvalitetniji, zakljucak je da svi prave propuste, i ja i dalje tvrdim da kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

P.S. iznio sam konkretne podatke, a ne, cuo sam... mada sam cuo za jednog ,,kineza'' koji se ne kvari...

 

 

 

 

 

Wulfy i ti si na osnovo ova tri slucajeva izvukao neke zakljucke?????..... Ja sam stekao utisak da ti ipak malo osbiljnije i studioznije pristupas problematici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ne, ne, zakljucak je:

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

 

Jer motocikl nije racionalna kupovina (ok, mozemo da se zavaravamo) i kao takav ne podleze nekim racionalnim sudovima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

Mislim da je ovo pravo razmisljanje!!! Bravo!!!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

 

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

Mislim da je ovo pravo razmisljanje!!! Bravo!!!

 

 

Kod koga? ;)

 

Ako je kod vozača, onda OK...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

Mislim da je ovo pravo razmisljanje!!! Bravo!!!

 

 

Kod koga? ;)

 

Ako je kod vozača, onda OK...

 

Naravno, kod vozaca!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ne, ne, zakljucak je:

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

 

Jer motocikl nije racionalna kupovina (ok, mozemo da se zavaravamo) i kao takav ne podleze nekim racionalnim sudovima.

 

 

Mislim da je ovo sukus svega i ko motor kupuje s računicom smješkati će se jedino kada ga proda pa zato bolje da pazari Golfa II .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Nevjerovatno je koliko je ljudski faktor bitan u svim stvarima i segmentima svega na ovom bijelom svijetu. Motorima, a bogami i raspravama na internetu.

 

;)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

A setite se samo koliko ste puta culi da je neki proizvodjac automobila pozvao vlasnike na vanredni servis!? I to bi trebalo da znaci da nisu kvalitetni? Pa i jedan Mercedes je sebi dozvolio svojevremeno na A klasi katastofalnu gresku kada su se automobili prevrtali kao pomahnitali i sta reci? Da nije kvalitet? Greske su uvek i svuda moguce pogotovo kod novih modela ali tih par primera sami po sebi ne govore bas nista. Sto se tice kvaliteta uopste, tu moze biti objektivan samo onaj koji je vozio i jedne i druge a sada ne vozi nista! Ipak ,generalno po mom misljenju Japanci su ispred svih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

A setite se samo koliko ste puta culi da je neki proizvodjac automobila pozvao vlasnike na vanredni servis!? I to bi trebalo da znaci da nisu kvalitetni? Pa i jedan Mercedes je sebi dozvolio svojevremeno na A klasi katastofalnu gresku kada su se automobili prevrtali kao pomahnitali i sta reci? Da nije kvalitet? Greske su uvek i svuda moguce pogotovo kod novih modela ali tih par primera sami po sebi ne govore bas nista. Sto se tice kvaliteta uopste, tu moze biti objektivan samo onaj koji je vozio i jedne i druge a sada ne vozi nista! Ipak ,generalno po mom misljenju Japanci su ispred svih.

 

 

A ne, Honda je ispred svih  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

kvalitet nekog motocikla zavisi od kolicine osmjeha koji uspije da izazove...

 

Jer motocikl nije racionalna kupovina (ok, mozemo da se zavaravamo) i kao takav ne podleze nekim racionalnim sudovima.

 

Svidja mi se kako si ovo rekao Wulfy ! Mislim da si pogodio sustinu, imas jednu Alfu, ovaj kiselu vodu od mene  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi vi sto uzdizete japance u nebesa aj lepo na kurs japanskog pa u japan da budete deo najboljih.  ;D

Sta cete u evropi?  :D

Ako se mozemo nazvati evropom samo na osnovu toga sto smo fizicki u njoj..

ja odoh da vozim trakotr made in imr rakovica/belgrade  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Nije ok praviti ovakva poredjenja. Evropa je ipak kontinent a Japan jedna relativno mala drzava. Nema smisla, a nije ni politicki korektno da Japan bude bolji  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Nije ok praviti ovakva poredjenja. Evropa je ipak kontinent a Japan jedna relativno mala drzava. Nema smisla, jel nije politicki korektno da japan bude bolji  ;D

Vlado, naravno da Japan nije bolji! Odakle tolickoj drzhavici toliko pametnih ljudi da osmisli boxer? Pa su zato takvu lakoservisirajucu i preteranosavrshenodobru koncepciju ostavili pametnijima od njih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja