Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Evo ja bih kupio BMW kad bih imao para... Ali šta ja znam, ja sam samo gušter u moto svetu :D

Vidi Ceh stvarno nemam nista protiv da ako imas para kupis BMW. Dali sad svi pojedinacno treba da se izjasnjavamo sta bi vozili da imamo para.Ja sam svoje rekao Lalajko je isto javno priznao ali da li je to dovoljno za pausalnu konstataciji da bi vecina forumasa kupila evropski motor samo kad bi imali para,sta mislis?I da li je tp pokazatelj da sy evropski motori bolji?

Ma ja to samo zbog "neverovatne i paušalne konstatacije" i "neće da priznaju", da se izjasnim.

 

Da li je bolji... bemliga, nisam stručnjak. Meni lično bi bio bolji, iz ove, subjektivne, perspektive neiskustva - nekako mi je gotivan, sviđa mi se što je onakav "kao tenk" (ne znam ko je ovo bio napisao, možda baš ti :) ) Stvar ukusa. Sviđa mi se kako izgleda, verujem da je (više nego dovoljno) kvalitetan... Najkvalitetniji? Nemam pojma.

 

Drugo (treće, peto, ne znam više), "bolji" je šiiiirok termin. Bolji za šta? Po kom kriterijumu? Cena/performanse, kvalitet izrade, napredna rešenja, pouzdanost, estetika?

Za nekoga bi to "da bi vecina forumasa kupila evropski motor samo kad bi imali para" bilo pokazatelj da je bolji, za nekog ne... Verujem da zbog toga i ima ovoliko neslaganja u ovoj temi. Možda, kada bi smo razložili to "bolji" na sitnije faktore... pa onda da razmatramo ko ima bolje ovo ili bolje ono. Ovako, ko je ukupno bolji, je zajeban kolač za nas ovde... Nismo mi neki svetski časopis pa da iscimamo par motora na test, pa da praktično pokažemo te opipljive karakteristike. I opet ne bi mogli da zaokružimo ono što je najbitnije, a to je lični ukus i želje...

 

E, rasplinuo sam se :D odoh da radim malo, ništa ne uradih ceo dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Ne znam kakve veze ima koliko je proveo vremena pred compom, covek se skoro najvise vozi ! ja takodje dosta vremena provodim za kompom ali se i vozim ! januar 2000km, i sinoc je bilo "zaglavljivanje" cice, klub ...  ;D alo bre motori  ! ne computeri i cice !!!

 

uhhh ! a sta bi sa kreativnom i konstruktivnom diskusijom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

 

Konkretno koji deo je neistina? Da Husquarna, KTM i Aprilia nemaju apsolutnu dominaciju u cross, enduro i supermoto delu? Da Japan nema bas nista sa cim bi se suprotstavio Ducatiju Desmo? Hajde jednom bar konkretno odgovori, sa nekim dokazom! Moras konacno necimo svoje stavove obrazloziti! Ne mozes se pritiv "neistina" koje ja sirim boriti samo besom, argumenti su efikasniji.

 

I ja sam da se drugacije vodi ova tema. Ja sam za toda se svaki post koji je pluvacina i provokacija obrise, a autor upozori.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

japanci ce uvijek biti , jeftinija ali bolja donekle kopija evrope, ali kopija i kraj, nikad nece imati shmek i famu koja vlada oko motora evropske klase, heheheheheh eto tolko od mene, samo da se domognem prvih 20 iljada , i svalim se na adventura  , pa cemo lako, ja odo a vi se cukajte  ;))))) isto ko za auta , i skoro za sve , hehehhehehhehehe surova istina dodjete na moto skup tamo petsto hiljada superiornih japanaca i onda uleti neki gs , aprilia, augusta i ktm i sl, i svi blenu i samo ogovaraju i dive se, khm khm hhhmhm h khkhkhkhkhmhm , a testova eto kolko ocete i koji god podatak da iznesete ovdje , nekoce reci a ti su pristrasni a ti varaju a ti ovo a ti ono, sto je za dokaz da nema relevatnih konretnih i kakvih god podataka, vozite sto vi se svidi, kupite za sta imate para, i kao takvi svaki od vasih prijatelja metalnih su najbolji na svijetu , e sad zima udarila, odavno se ne vozi, pa smo se malo zaglupili, ajd za vikend djir i mante se corava posla ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Malo je i glupo postavljena tema Japan (jedna zemlja)  protiv cele Evrope t.j svih Evropskih proizvodjaca koji su itekako "mala deca" za VELIKI JAPAN.

BMW je sminka i bacanje para , Zabari se isprdjuju sa njihovim unikatnim modelima od po 100000 E , a Husaberg i Huskvarna neka i dalje prave motorne testere kao i do sada,Peugeot je sramota Evropske moto industrije , da ne pricam o propalim pokusajima Jawe i MZ-a da udju u trku za trziste, Ceska Praga je solidan motor koliko i protivvazdusna odbrana "99, Tomos je svetsko cudo (posle Zastave iz Kragujevca),sto opet ako se saberu svi ti silni proizvodjaci motocikala iz Evrope nikako ne mogu da pariraju motociklima iz japana. Postoji mogucnost da pojedini Evropski modeli motocikla budu bolji od Japanskih, ali to je samo pojedinacno, u globalu nema sanse.

Dajte konkretno model protiv modela pa cemo da diskutujemo.

Ovako  ... Jedan je Japan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

 

Konkretno koji deo je neistina? Da Husquarna, KTM i Aprilia nemaju apsolutnu dominaciju u cross, enduro i supermoto delu? Da Japan nema bas nista sa cim bi se suprotstavio Ducatiju Desmo? Hajde jednom bar konkretno odgovori, sa nekim dokazom! Moras konacno necimo svoje stavove obrazloziti! Ne mozes se pritiv "neistina" koje ja sirim boriti samo besom, argumenti su efikasniji.

 

I ja sam da se drugacije vodi ova tema. Ja sam za toda se svaki post koji je pluvacina i provokacija obrise, a autor upozori.

 

Sto ne postavis kad si toliko realan koji su motori pobedjivali zadnjih 20 god u najcenjenijoj klasi MOTO GP.Inace KTM  je jedini evropski motor koji opravdava svaku paru koja je placena za njega i to samo modeli nekoliko godina unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ajde da i ja napisem nesto osim besmislenih offova  :D

 

HondaCUB  http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Super_Cub

4-taktni motor od 50 kubika, jeftin, pouzdan, izdrzljiv, ide do 80km na sat.

 

Najprodavanije motorno vozilo na svetu (proizvodnja od 1958). Proglasena za najbolji motor ikada u na Discovery-ju (ispred Ducatija koji je bio 2. mislim).

Ko ne zna Charlie Boorman (valjda se tako pise) je sipao u nju ulje iz friteze, natovario sa ne znam koliko stotina kg, bacao sa zgrade i ona je i dalje radila (cak ju je i provozao nekoliko metara (posle bacanja).

 

Ne razumem se puno u motore ali mislim da iz evrope ne postoji pravi konkurent ovom motoricu. I mogu da kazem da sam ga nasao kod nas kupio bi ga bez razmisljanja umesto Tomosa.

 

The empire strikes back  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

 

Konkretno koji deo je neistina? Da Husquarna, KTM i Aprilia nemaju apsolutnu dominaciju u cross, enduro i supermoto delu? Da Japan nema bas nista sa cim bi se suprotstavio Ducatiju Desmo? Hajde jednom bar konkretno odgovori, sa nekim dokazom! Moras konacno necimo svoje stavove obrazloziti! Ne mozes se pritiv "neistina" koje ja sirim boriti samo besom, argumenti su efikasniji.

 

I ja sam da se drugacije vodi ova tema. Ja sam za toda se svaki post koji je pluvacina i provokacija obrise, a autor upozori.

 

Svi ti tvoji nazovi argumenti su neproverene informacije koje si iskopao kozna gde na netu,jel tako? Aman bre kako mozes da potezes te nebuloze kad raspravljamo o motorima to nema nikakvu validnost osim u tvoojo glavi i ja stvarno sa tobom nemam o cemu da raspravljam vise i pozivavm javno Pabla i ili neko drugog ko moze da se izjasni po ovom pitanju odnosni da nas zastiti od tvojih samouverenih izjava  '' procitao sam na netu '' ili skinuo sam na ''netu''.Meni licno mnogo vise znaci izjava mog drugara mehanicara o Ducatiju koje ti olako karakterises kao rekla kazaale nego sve sto si do sada napisao o motorima ,jer sve sto si ti dosada napisao o motorima skinui si sa neta ili procitao negde i za mene si ti totalno nekvalifikovan da se pojavljujes kao urednik u rubrici MOTORI .Ogranici se na rubriku PUTOVANJA  za koju kazes da si kvalifikovan kao iskusan bajker sa ko zna koliko kilometara iza sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

A evo i mene , Lalajko druze sto je bila ona cupi dobra sinoc jedva sam ustao .Predlazem i tebi povremeno da uradis ovakav vid rekreacije videces sve ce da ti bude lepse ,i neces toliko da se zanimas za podatke,ubrzanje ,samo dok osetis mrs. I gde smo ono stali koji bese najbol;ji japanski ili engleski ili svedski ;D :D:), aj ubaci neku kolonu jedva cekam da vidim, pa da raspalimo ponovo ::)8)

 

Bravo, baš lep post. Argumentovano i precizno o temi o kojoj se vodi rasprava. Tvoji komentari uvek doprinose kvalitetu rasprave, i drago mi je što vidim da kao i uvek diskutuješ o konkretnim karakteristikama motora a suzdržavaš se od lične prozivke i jeftinih udaraca ispod pojasa.

Ja ne znam sto se ti osecas prozvanim da zastupas Lalajka mozda zato sto zastupa tezu da su evropski motori MNOGO MNOGO bolji bar prema podacima iz interneta.Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

 

Ne osećam se ja prozvanim nego mi smeta tvoj nastup. Počne rasprava o motorima, a ti predješ na lične prozivke, a sve kao nije nego pričaš o motorima.  Te vlasnici odredjenih evropskih motora su pozeri koji samo pokazuju koliko para imaju, te se odredjeni članovi foruma ne voze dovoljno nego kenjaju, te sad Lalajko ne kara dovoljno…  Dakle od tebe u glavnom lične uvrede, a argumenata skoro nigde.  Evo, trebalo ti je 7 strana da pomeneš Moto GP…  Prvi argument koji liči na nešto.  A da imaš malo manje nakaradan nastup, možda bi još neko stao na tvoju stranu i izneo neki podatak koji bi ti išao u korist.  Kao na primer to da Evropljani nikako ne dominiraju kros takmičenjima, jer gle iznenadjenja – Evropa nije jedini kontinent gde se ta takmičenja održavaju.  U američkom Motokrosu i Superkrosu nijedan evropski proizvodjač nije pobedio nikada.  Takodje u najtežoj enduro trci na Severnoameričkom kontinentu, i najpoznatijoj svetskoj enduro trci posle Dakara, trci Baha 1000, Honda dominira već godinama, a svi Evropljani na čelu sa KTM-om i BMW-om ga duvaju.  Poslednji evropski proizvodjač koji je pobedio je bila Husquarna 1983. godine.  Na svestkom FIM motokrosu do 250 cc Evropljani nisu odneli šampionat već 20 godina.  I tako dalje.  Vidiš, to su na primer neki argumenti.  A ti u glavnom napadaš vlasnike motora koji ti se ne svidjaju i forumaše koji se ne slažu sa tobom. I kako onda da neko stane na tvoju stranu?  Oladi malo sa vredjanjem, pročačkaj malo po internetu i nadji neki podatak kojim bi dokazao da si upravu (a takvih podataka ima).  Ne samo da bi ti argumetni bili jači, nego bi imao i dodatnu korist jer bi se dodatno edukovao - našao bi podatke koji bi ti pokazali da nisu ni Japanci najbolji u svemu te da i Evropljani i te kako imaju čime da se ponose.  A ne samo “Japanci najbolji a Evropljani truba, i jebite se svi koji drugačije razmišljate”.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A evo i mene , Lalajko druze sto je bila ona cupi dobra sinoc jedva sam ustao .Predlazem i tebi povremeno da uradis ovakav vid rekreacije videces sve ce da ti bude lepse ,i neces toliko da se zanimas za podatke,ubrzanje ,samo dok osetis mrs. I gde smo ono stali koji bese najbol;ji japanski ili engleski ili svedski ;D :D:), aj ubaci neku kolonu jedva cekam da vidim, pa da raspalimo ponovo ::)8)

 

Bravo, baš lep post. Argumentovano i precizno o temi o kojoj se vodi rasprava. Tvoji komentari uvek doprinose kvalitetu rasprave, i drago mi je što vidim da kao i uvek diskutuješ o konkretnim karakteristikama motora a suzdržavaš se od lične prozivke i jeftinih udaraca ispod pojasa.

Ja ne znam sto se ti osecas prozvanim da zastupas Lalajka mozda zato sto zastupa tezu da su evropski motori MNOGO MNOGO bolji bar prema podacima iz interneta.Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

 

Ne osećam se ja prozvanim nego mi smeta tvoj nastup. Počne rasprava o motorima, a ti predješ na lične prozivke, a sve kao nije nego pričaš o motorima.  Te vlasnici odredjenih evropskih motora su pozeri koji samo pokazuju koliko para imaju, te se odredjeni članovi foruma ne voze dovoljno nego kenjaju, te sad Lalajko ne kara dovoljno…  Dakle od tebe u glavnom lične uvrede, a argumenata skoro nigde.  Evo, trebalo ti je 7 strana da pomeneš Moto GP…  Prvi argument koji liči na nešto.  A da imaš malo manje nakaradan nastup, možda bi još neko stao na tvoju stranu i izneo neki podatak koji bi ti išao u korist.  Kao na primer to da Evropljani nikako ne dominiraju kros takmičenjima, jer gle iznenadjenja – Evropa nije jedini kontinent gde se ta takmičenja održavaju.  U američkom Motokrosu i Superkrosu nijedan evropski proizvodjač nije pobedio nikada.  Takodje u najtežoj enduro trci na Severnoameričkom kontinentu, i najpoznatijoj svetskoj enduro trci posle Dakara, trci Baha 1000, Honda dominira već godinama, a svi Evropljani na čelu sa KTM-om i BMW-om ga duvaju.  Poslednji evropski proizvodjač koji je pobedio je bila Husquarna 1983. godine.  Na svestkom FIM motokrosu do 250 cc Evropljani nisu odneli šampionat već 20 godina.  I tako dalje.  Vidiš, to su na primer neki argumenti.  A ti u glavnom napadaš vlasnike motora koji ti se ne svidjaju i forumaše koji se ne slažu sa tobom. I kako onda da neko stane na tvoju stranu?  Oladi malo sa vredjanjem, pročačkaj malo po internetu i nadji neki podatak kojim bi dokazao da si upravu (a takvih podataka ima).  Ne samo da bi ti argumetni bili jači, nego bi imao i dodatnu korist jer bi se dodatno edukovao - našao bi podatke koji bi ti pokazali da nisu ni Japanci najbolji u svemu te da i Evropljani i te kako imaju čime da se ponose.  A ne samo “Japanci najbolji a Evropljani truba, i jebite se svi koji drugačije razmišljate”.

Namerno nism hteo da izbacujem podatke sa interneta ne sto ne mogu da ih nadjem nego bas zbog toga sto je Lalajko svoju konstataciju da je Evropa toliko bolja od Japanaca upravo bazirao na podacima iz interneta i uhvatio se za njh  kao slep za motku.Ne kazem da sam cvecka umem da planem ponekad ali uvek i samo uvek izazvan ljudskom gluposcu osobinom koja me izludjuje najvise od svih mana .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

eh da mi je da sam dokon kao i vi ................................. srecan narod nema sta ...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

 

FIM MX1 World Motocross Champions / 250 MX

 

 

Rider

 

2007

Steve RAMON (BEL), Suzuki

 

2006

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2005

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2004

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2003

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2002

Mickael PICHON (FRA), Suzuki

 

2001

Mickael PICHON (FRA), Suzuki

 

2000

Frederic BOLLEY (FRA), Honda

 

1999

Frederic BOLLEY (FRA), Honda

 

1998

Sebastien TORTELLI (FRA), Kawasaki

 

1997

Stefan EVERTS (BEL), Honda

 

1996

Stefan EVERTS (BEL), Honda

 

1995

Stefan EVERTS (BEL), Kawasaki

 

1994

Greg ALBERTYN (SAF), Suzuki

 

1993

Greg ALBERTYN (SAF), Honda

 

1992

Donny SCHMIT (USA), Yamaha

 

1991

Trampas PARKER (USA), Honda

 

1990

Alessandro PUZAR (ITA), Suzuki

 

1989

Jean-Michel BAYLE (FRA), Honda

 

1988

John Van den BERK (HOL), Yamaha

 

1987

Eric GEBOERS (BEL), Honda

 

1986

Jacky VIMOND (FRA), Yamaha

 

1985

Heinz KINIGADNER (AUT), KTM

 

1984

Heinz KINIGADNER (AUT), KTM

 

1983

Georges JOBE (BEL), Suzuki

 

1982

Danny LAPORTE (USA), Yamaha

 

1981

Neil HUDSON (GBR), Yamaha

 

1980

Georges JOBE (BEL), Suzuki

 

1979

Hakan CARLQVIST (SWE), Husqvarna

 

1978

Guennady MOISSEEV (URS), KTM

 

1977

Guennady MOISSEEV (URS), KTM

 

1976

Heikki MIKKOLA (FIN), Husqvarna

 

1975

Harry EVERTS (BEL), Puch

 

1974

Guennady MOISSEEV (URS), KTM

 

1973

Hakan ANDERSSON (SWE), Yamaha

 

1972

Joel ROBERT (BEL), Suzuki

 

1971

Joel ROBERT (BEL), Suzuki

 

1970

Joel ROBERT (BEL), Suzuki

 

1969

Joel ROBERT (BEL), CZ

 

1968

Joel ROBERT (BEL), CZ

 

1967

Torsten HALLMAN (SWE), Husqvarna

 

1966

Torsten HALLMAN (SWE), Husqvarna

 

1965

Viktor ARBEKOV (URS), CZ

 

1964

Joel ROBERT (BEL), CZ

 

1963

Torsten HALLMAN (SWE), Husqvarna

 

1962

Torsten HALLMAN (SWE), Husqvarna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

 

FIM MX2 World Motocross Champions / 125 MX

 

 

Rider

 

2007

Antonio CAIROLI (ITA), Yamaha

 

2006

Christophe POURCEL (FRA), Kawasaki

 

2005

Antonio CAIROLI (ITA), Yamaha

 

2004

Ben TOWNLEY (NZL), KTM

 

2003

Steve RAMON (BEL), KTM

 

2002

Mickael MASCHIO (FRA), Kawasaki

 

2001

James DOBB (GBR), KTM

 

2000

Grant LANGSTON (SAF), KTM

 

1999

Alessio CHIODI (ITA), Husqvarna

 

1998

Alessio CHIODI (ITA), Husqvarna

 

1997

Alessio CHIODI (ITA), Yamaha

 

1996

Sebastien TORTELLI (FRA), Kawasaki

 

1995

Alessandro PUZAR (ITA), Honda

 

1994

Bobby MOORE (USA), Yamaha

 

1993

Pedro TRAGTER (HOL), Suzuki

 

1992

Greg ALBERTYN (SAF), Honda

 

1991

Stefan EVERTS (BEL), Suzuki

 

1990

Donny SCHMIT (USA), Suzuki

 

1989

Trampas PARKER (USA), KTM

 

1988

Jean-Michel BAYLE (FRA), Honda

 

1987

John Van den BERK (HOL), Yamaha

 

1986

Dave STRIJBOS (HOL), Cagiva

 

1985

Pekka VEHKONEN (FIN), Cagiva

 

1984

Michele RINALDI (ITA), Suzuki

 

1983

Eric GEBOERS (BEL), Suzuki

 

1982

Eric GEBOERS (BEL), Suzuki

 

1981

Harry EVERTS (BEL), Suzuki

 

1980

Harry EVERTS (BEL), Suzuki

 

1979

Harry EVERTS (BEL), Suzuki

 

1978

Akira WATANABE (JAP), Suzuki

 

1977

Gaston RAHIER (BEL), Suzuki

 

1976

Gaston RAHIER (BEL), Suzuki

 

1975

Gaston RAHIER (BEL), Suzuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

 

FIM MX3 World Motocross Champions / 500 MX

 

 

 

 

Rider

 

2007

Yves DEMARIA (FRA), Yamaha

 

2006

Yves DEMARIA (FRA), KTM

 

2005

Sven BREUGELMANS (BEL), KTM

 

2004

Yves DEMARIA (FRA), KTM

 

2003

Joel SMETS (BEL), KTM

 

2002

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2001

Stefan EVERTS (BEL), Yamaha

 

2000

Joel SMETS (BEL), KTM

 

1999

Andrea BARTOLINI (ITA), Yamaha

 

1998

Joel SMETS (BEL), Husaberg

 

1997

Joel SMETS (BEL), Husaberg

 

1996

Shayne KING (NZL), KTM

 

1995

Joel SMETS (BEL), Husaberg

 

1994

Marcus HANSSON (SWE), Honda

 

1993

Jacky MARTENS (BEL), Husqvarna

 

1992

Georges JOBE (BEL), Honda

 

1991

Georges JOBE (BEL), Honda

 

1990

Eric GEBOERS (BEL), Honda

 

1989

David THORPE (GBR), Honda

 

1988

Eric GEBOERS (BEL), Honda

 

1987

Georges JOBE (BEL), Honda

 

1986

David THORPE (GBR), Honda

 

1985

David THORPE (GBR), Honda

 

1984

Andre MALHERBE (BEL), Honda

 

1983

Hakan CARLQVIST (SWE), Yamaha

 

1982

Brad LACKEY (USA), Suzuki

 

1981

Andre MALHERBE (BEL), Honda

 

1980

Andre MALHERBE (BEL), Honda

 

1979

Graham NOYCE (GBR), Honda

 

1978

Heikki MIKKOLA (FIN), Yamaha

 

1977

Heikki MIKKOLA (FIN), Yamaha

 

1976

Roger de COSTER (BEL), Suzuki

 

1975

Roger de COSTER (BEL), Suzuki

 

1974

Heikki MIKKOLA (FIN), Husqvarna

 

1973

Roger de COSTER (BEL), Suzuki

 

1972

Roger de COSTER (BEL), Suzuki

 

1971

Roger de COSTER (BEL), Suzuki

 

1970

Bengt ABERG (SWE), Husqvarna

 

1969

Bengt ABERG (SWE), Husqvarna

 

1968

Paul FRIEDRICHS (GER), CZ

 

1967

Paul FRIEDRICHS (GER), CZ

 

1966

Paul FRIEDRICHS (GER), CZ

 

1965

Jeff SMITH (GBR), BSA

 

1964

Jeff SMITH (GBR), BSA

 

1963

Rolf TIBBLIN (SWE), Hedlund

 

1962

Rolf TIBBLIN (SWE), Husqvarna

 

1961

Sten LUNDIN (SWE), Lito

 

1960

Bill NILSSON (SWE), Husqvarna

 

1959

Sten LUNDIN (SWE), Monark

 

1958

Rene BAETEN (BEL), FN

 

1957

Bill NILSSON (SWE), AJS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

 

Baja 1000 Winners (2-Wheel Category) / SCORE / NORRA

 

 

 

 

Riders

2007 Johnny CAMPBELL / Steve HENGEVELD / Robby BELL / Kendall NORMAN (Honda)

2006 Steve HENGEVELD / Mike CHILDRESS / Quinn CODY (Honda)

2005 Johnny CAMPBELL / Steve HENGEVELD / Mike CHILDRESS (Honda)

2004 Johnny CAMPBELL / Steve HENGEVELD (Honda)

2003 Johnny CAMPBELL / Steve HENGEVELD (Honda)

2002 Johnny CAMPBELL / Steve HENGEVELD / Andy GRIDER (Honda)

2001 Johnny CAMPBELL / Tim STAAB (Honda)

2000 Johnny CAMPBELL / Steve  HENGEVELD / C. SMITH / T. STAAB (Honda)

1999 Johnny CAMPBELL / Tim STAAB (Honda)

1998 Johnny CAMPBELL / Jimmy LEWIS (Honda)

1997 Greg BRINDLE / Johnny CAMPBELL / Tim STAAB (Honda)

1996 Ty DAVIS / Paul KRAUSE / Greg ZITTERKOPF (Kawasaki)

1995 Ty DAVIS / Ted HUNNICUTT Jr. / Paul KRAUSE (Kawasaki)

1994 Ty DAVIS / Danny HAMEL / Larry ROESELER (Kawasaki)

1993 Ty DAVIS / Danny HAMEL / Larry ROESELER (Kawasaki)

1992 Danny HAMEL / Paul OSTBO / Garth SWEETLAND (Kawasaki)

1991 Ted HUNNICUTT Jr. / Larry ROESELER / Marty SMITH (Kawasaki)

1990 Ted HUNNICUTT Jr. / Danny LAPORTE / Larry ROESELER (Kawasaki)

1989 Ted HUNNICUTT Jr. / Danny LAPORTE / Larry ROESELER (Kawasaki)

1988 Paul KRAUSE / Danny LAPORTE / Larry ROESELER (Kawasaki)

1987 Dan ASHCROFT / Bruce OGILVIE (Honda)

1986 Chuck MILLER / Bruce OGILVIE (Honda)

1985 Randy MORALES / Derrick PAIEMENT (Honda)

1984 Chuck MILLER / Randy MORALES (Honda)

1983 Dan ASHCRAFT / Dan SMITH (Husqvarna)

1982 Al BAKER / Jack JOHNSON (Honda)

1981 Scot HARDEN / Brent WALLINGSFORD (Husqvarna)

1980 Jack JOHNSON / Larry ROESELER (Yamaha)

1979 Jack JOHNSON / Larry ROESELER (Husqvarna)

1978 Jack JOHNSON / Larry ROESELER (Husqvarna)

1977 Scot HARDEN / Brent WALLINGSFORD (Husqvarna)

1976 Mitch MAYES / Larry ROESELER (Husqvarna)

1975 Al BAKER / Gene CANNADY (Honda)

1974 -

1973 A.C. BAKKEN / Mitch MAYES (Husqvarna)

1972 Gunnar NILSSON / Rolf TIBBLIN (Husqvarna)

1971 Gunnar NILSSON / Malcolm SMITH (Husqvarna)

1970 Bill BOWERS / Mike PATRICK (Yamaha)

1969 Gunnar NILSSON / J.N. ROBERTS (Husqvarna)

1968 Larry BERQUIST / Gary PRESTON (Honda)

1967 J.N. ROBERTS / Malcolm SMITH (Husqvarna)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Suzuka 8-hours Winners / FIM Endurance

 

 

#

 

Riders

 

 

Motorcycle

2007 34 Yukio KAGAYAMA (JAP) / Kousuke AKIYOSHI (JAP) Suzuki GSX-R1000

2006 778 Shin'Ichi ITOH (JAP) / Takeshi TSUJIMURA (JAP) Honda CBR1000RRW

2005 7 Tohru UKAWA (JAP) / Ryuichi KIYONARI (JAP) Honda CBR1000RRW

2004 7 Tohru UKAWA (JAP) / Hitoyasu IZUTSU (JAP) Honda CBR1000RRW

2003 71 Yukio NUKUMI (JAP) / Manabu KAMADA (JAP) Honda VTR1000SPW

2002 11 Daijiro KATO (JAP) / Colin EDWARDS (USA) Honda VTR1000SPW

2001 11 Valentino ROSSI (ITA) / Colin EDWARDS (USA) / Manabu KAMADA (JAP) Honda VTR1000SPW

2000 4 Tohru UKAWA (JAP) / Daijiro KATO (JAP) Honda VTR1000SPW

1999 4 Tadayuki OKADA (JAP) / Alex BARROS (BRA) Honda RC45

1998 33 Shinichi ITOH (JAP) / Tohru UKAWA (JAP) Honda RC45

1997 33 Shinichi ITOH (JAP) / Tohru UKAWA (JAP) Honda RC45

1996 45 Colin EDWARDS (USA) / Noriyuki HAGA (JAP) Yamaha YZF750

1995 11 Aaron SLIGHT (NZL) / Tadayuki OKADA (JAP) Honda RC45

1994 11 Doug POLEN (USA) / Aaron SLIGHT (NZL) Honda RC45

1993 1 Scott RUSSELL (USA) / Aaron SLIGHT (NZL) Kawasaki ZXR-7

1992 11 Wayne GARDNER (AUS) / Daryl BEATTIE (AUS) Honda RVF750

1991 11 Wayne GARDNER (AUS) / Mick DOOHAN (AUS) Honda RVF750

1990 21 Tadahiko TAIRA (JAP) / Eddie LAWSON (USA) Yamaha YZF750

1989 2 Dominique SARRON (FRA) / Alex VIEIRA (FRA) Honda RVF750

1988 3 Kevin MAGEE (AUS) / Wayne RAINEY (USA) Yamaha YZF750

1987 21 Martin WIMMER (GER) / Kevin MAGEE (AUS) Yamaha YZF750

1986 4 Wayne GARDNER (AUS) / Dominique SARRON (FRA) Honda RVF750

1985 3 Wayne GARDNER (AUS) / Masaki TOKUNO (JAP) Honda RVF750

1984 1 Mike BALDWIN (USA) / Fred MERKEL (USA) Honda RS750R

1983 6 Herve MOINEAU (FRA) / Richard HUBIN (FRA) Suzuki GS1000R

1982 27 Shigeo IIJIMA (JAP) / Shinji HAGIWARA (JAP) Honda CB900F

1981 1 Mike BALDWIN (USA) / David ALDANA (USA) Honda RS1000

1980 12 Wes COOLEY (USA) / Graeme CROSBY (NZL) Suzuki GS1000

1979 6 Tony HATTON (AUS) / Michael COLE (AUS) Honda CB900

1978 2 Wes COOLEY (USA) / Mike BALDWIN (USA) Suzuki GS1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

 

Moto GP 350 World Champions / FIM Grand Prix

 

 

 

 

Rider

1982 Anton MANG (GER), Kawasaki

1981 Anton MANG (GER), Kawasaki

1980 Jon EKEROLD (SAF), Yamaha

1979 Kork BALLINGTON (SAF), Kawasaki

1978 Kork BALLINGTON (SAF), Kawasaki

1977 Takazumi KATAYAMA (JAP), Yamaha

1976 Walter VILLA (ITA), Harley-Davidson

1975 Johnny CECOTTO (VEN), Yamaha

1974 Giacomo AGOSTINI (ITA), Yamaha

1973 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1972 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1971 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1970 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1969 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1968 Giacomo AGOSTINI (ITA), MV Agusta

1967 Mike HAILWOOD (GBR), Honda

1966 Mike HAILWOOD (GBR), Honda

1965 Jim REDMAN (RHO), Honda

1964 Jim REDMAN (RHO), Honda

1963 Jim REDMAN (RHO), Honda

1962 Jim REDMAN (RHO), Honda

1961 Gary HOCKING (RHO), MV Agusta

1960 John SURTEES (GBR), MV Agusta

1959 John SURTEES (GBR), MV Agusta

1958 John SURTEES (GBR), MV Agusta

1957 Keith CAMPBELL (AUS), Moto Guzzi

1956 Bill LOMAS (GBR), Moto Guzzi

1955 Bill LOMAS (GBR), Moto Guzzi

1954 Fergus ANDERSON (GBR), Moto Guzzi

1953 Fergus ANDERSON (GBR), Moto Guzzi

1952 Geoff DUKE (GBR), Norton

1951 Geoff DUKE (GBR), Norton

1950 Bob FOSTER (GBR), Velocette

1949 Freddie FRITH (GBR), Velocette

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Moto GP 250 World Champions / FIM Grand Prix

 

 

 

 

Rider

2007 Jorge LORENZO (SPA), Aprilia

2006 Jorge LORENZO (SPA), Aprilia

2005 Daniel PEDROSA (SPA), Honda

2004 Daniel PEDROSA (SPA), Honda

2003 Manual POGGIALI (ITA), Aprilia

2002 Marco MELANDRI (ITA), Aprilia

2001 Daijiro KATOH (JAP), Honda

2000 Olivier JACQUE (FRA), Yamaha

1999 Valentino ROSSI (ITA), Aprilia

1998 Loris CAPIROSSI (ITA), Aprilia

1997 Max BIAGGI (ITA), Honda

1996 Max BIAGGI (ITA), Aprilia

1995 Max BIAGGI (ITA), Aprilia

1994 Max BIAGGI (ITA), Aprilia

1993 Tetsuya HARADA (JAP), Yamaha

1992 Luca CADALORA (ITA), Honda

1991 Luca CADALORA (ITA), Honda

1990 John KOCINSKI (USA), Yamaha

1989 Sito PONS (SPA), Honda

1988 Sito PONS (SPA), Honda

1987 Anton MANG (GER), Honda

1986 Carlos LAVADO (VEN), Yamaha

1985 Freddie SPENCER (USA), Honda

1984 Christian SARRON (FRA), Yamaha

1983 Carlos LAVADO (VEN), Yamaha

1982 Jean-Louis TOURNADRE (FRA), Yamaha

1981 Anton MANG (GER), Kawasaki

1980 Anton MANG (GER), Kawasaki

1979 Kork BALLINGTON (SAF), Kawasaki

1978 Kork BALLINGTON (SAF), Kawasaki

1977 Mario LEGA (ITA), Morbidelli

1976 Walter VILLA (ITA), Harley-Davidson

1975 Walter VILLA (ITA), Harley-Davidson

1974 Walter VILLA (ITA), Harley-Davidson

1973 Dieter BRAUN (GER), Yamaha

1972 Jarno SAARINEN (FIN), Yamaha

1971 Phil READ (GBR), Yamaha

1970 Rod GOULD (GBR), Yamaha

1969 Kel CARRUTHERS (AUS), Benelli

1968 Phil READ (GBR), Yamaha

1967 Mike HAILWOOD (GBR), Honda

1966 Mike HAILWOOD (GBR), Honda

1965 Phil READ (GBR), Yamaha

1964 Phil READ (GBR), Yamaha

1963 Jim REDMAN (RHO), Honda

1962 Jim REDMAN (RHO), Honda

1961 Mike HAILWOOD (GBR), Honda

1960 Carlo UBBIALI (ITA), MV Agusta

1959 Carlo UBBIALI (ITA), MV Agusta

1958 Tarquinio PROVINI (ITA), MV Agusta

1957 Cecil SANDFORD (GBR), Mondial

1956 Carlo UBBIALI (ITA), MV Agusta

1955 Hermann-Paul MULLER (GER), NSU

1954 Werner HAAS (GER), NSU

1953 Werner HAAS (GER), NSU

1952 Enrico LORENZETTI (ITA), Moto Guzzi

1951 Bruno RUFFO (ITA), Moto Guzzi

1950 Dario AMBROSINI (ITA), Benelli

1949 Bruno RUFFO (ITA), Moto Guzzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja