Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ja imam pare da vozim nemacki motor ali necu i vozim japanski motor JAMAHU TDM zato sto smatram da su japanski motori daoleko superirorniji od bilo kojih.

 

Ovo je misljenje kolege Pita. Znam da je tema flamatorna, ali i Mikka se zalio da je suvise mirno na forumu, pa evo prilike da se malo zanimamo.

Dakle imamo na jednoj strani Japance, na drugoj KTM, Husquarnu, BMW, Ducati...  Da recimo podelimo po klasama pa da suprotstavimo modele i prodiskutujemo. Imaju li Japanci nesto sto moze da konkurise KTM-u (pogledajt Dakar reli) u klasi enduro ili supermoto? Sta Japan moze da suprotstavi R1200GS u toj klasi? Sa cim Japan moze da se bori protiv Desmosedicija?

 

A posto je kolega Pit rekao da pare nisu problem, ali zeli Japanca, cenu motocikla uopste ne razmatramo. Bitne su samo performanse, kvalitet, napredna tehnoloska resenja. Posto nas vecina ne moze bas iz iskustva da prica o tome, molim prvenstveno vlasnike da se jave, ko nije vlasnik neka baci linkove na netu sa odgovarajucim rezultatima na koje se poziva. Ako je moguce, da izbegnemo kvalifikacije kao na primer "XXXX je sranje" vec da idemo sa konkretnim dokazanim manama (kardan, vesanje, struja, bla-bla), kao i "moj prijatelj ima poznanika cija tetka je rekla...".

 

Dakle, kolega Pit kaze da su japanski motocikli superiorniji od bilo kojih. Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko kaza da pare nisu bitne, laze sebe.

Licno, voleo bih da ima desmoseidicia, mada verovatno sa svojih 194 cm ne mogu da stanem na njega, nek stoji, leba ne trazi.

Naravno voleo bi i MT 01 ali 1700 ccm, ne bi ga ni registrovao, nek stoji leba ne trazi

Harley Knucklehead iz 1949 takodje i on leba ne trazi a lepo izgleda

 

Nije pitanje da li neko moze da kupi neki motorcikl (lizing-pushing), vec koji motorcikl moze da vozi, poji i odrzava.

 

Nemojte me pograsno razumeti, svaki motorcikl ima svog obozavatelj, svog vlasnika, koji ce braniti svog ljbimca do posledne kapi sitetickog ulja, bez obzira na njegove mane i nedostatke. Mozda to i nisu mane, vec jednostavna cinjenica da ni jedan motorcikl ne moze da ispuni sva ocekivanja svih ljudi na svetu, vec moze da donese radost i veselje samo jednom broju odabranih.

 

Imam drugara koji se kune u APN-a. Secam se pre petnaestak godina kada sam mu otvarao agregat pet puta da bi njemu (dipl.ing.masinstva)objasnio sta gde ide i zasto. Sa njm je presao verovatno vecd milion km, bez ozbiljnog kvara, ako ne racunamo redovne generalne popravke pre svake sezone.

Svaki put je stavlja sve novo a polovne delove prodavao nekom liku sa buvljaka.

Toliko o tome,koji je bolji...

A cuo sam za momka koji je u Extremu kupio novi cbr600rr a ovaj je zakovo u motoru za 100 km, a znam momke koji su na istiom motoru uglavnom na tocku vec par godina (provereno motor ide 274 km/h).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

gluplja tema nije mogla da se otvori, kao "hajde da uopređujemo motore bez obzira na cenu, imamo negraničeni budžet"?!

 

cena je ono što je najbitnije, jer gledaš šta ti neki motor nudi za određene pare.

 

i onda upoređujemo ducati od 55000e ili F4senna od 100000e sa zx10r ili K7!?

 

lalajko ako nemaš nešto pametno da napišeš bolje i ne piši....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mi samo uporedjujemo naj boli Japanski protiv naj boljeg Italijanskog. Daj neki Japanski koji kosta toliko i da je toliko dobar pa da uporedjujemo ako uopste postoji? Prica je bila na pocetku da je Japanski motocikl naj superiorniji i dokazali smo da to uopste nije tacno. Kad kazemo superioran onda mislimo da cena uopste nije bitna, to mu dodje kao uporedjivanje naj skupljih automobila na svetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

gluplja tema nije mogla da se otvori, kao "hajde da uopređujemo motore bez obzira na cenu, imamo negraničeni budžet"?!

cena je ono što je najbitnije, jer gledaš šta ti neki motor nudi za određene pare.

i onda upoređujemo ducati od 55000e ili F4senna od 100000e sa zx10r ili K7!?

lalajko ako nemaš nešto pametno da napišeš bolje i ne piši....

 

Ja zaista ne znam zasto moras da krenes sa uvredama samo zato sto se ne slazes sa necijim misljenjem? Sta bih ja sad trebao tebi da odgovorim, a da se ne spustim na tvoj nivo? Da li te je neko prisiljavao da procitas (ako si uopste citao) temu, koja je duboko ispod tvog nivoa znanja i intelekta?  Kako bi ti okarakterisao recenicu  "japanski motocikli su superiorni bilo kojim drugim, bez obzira na cenu"? A to nisam JA rekao, prelistaj poruke i procitaj. Ja sam zeleo da o tome diskutujem, i izneo neke podatke i moje misljenje. Znaci ako ti mislis da je "cena ono sto je najbitnije" obrati se autoru inkrimisane recenice pa izmenjajte... argumente.

 

Kad si vec pomenuo, poredimo vrhunski R evropske proizvodnje i vrhunski R japanske proizvodnje. Savrseno nije bitno koliko koji kosta. Sem uvreda, imas li neke argumente?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ajde Zmajevi, stvarno nema smisla !! Zelim da citam ovu temu i veoma je zanimljiva, ali bez suvisnih i podJeb***ih komentara.

 

Pocinjem da tripujem da sam u zabludi kada se oslovljavamo sa 'Braca Bajkeri' ???

 

8) 8) 8)

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mi samo uporedjujemo naj boli Japanski protiv naj boljeg Italijanskog. Daj neki Japanski koji kosta toliko i da je toliko dobar pa da uporedjujemo ako uopste postoji? Prica je bila na pocetku da je Japanski motocikl naj superiorniji i dokazali smo da to uopste nije tacno. Kad kazemo superioran onda mislimo da cena uopste nije bitna, to mu dodje kao uporedjivanje naj skupljih automobila na svetu...

Mislim da nista niste dokazali ,prezentiranje fabrickih podataka nije nikakav dokaz , s druge strane Misirac vam je prikazao jasno pregled moto sporta u zadnjih 20 g i konkretno moto GP u 1000 ccm i u 800  KAO NAJELITNIJEG TAKMICENJA GDE SE JASNO VIDI JAPANSKA DOMINACIJA .Tu su i kros takmicenuja gde se takodje vidi japanska superiornost,ne znam kakve vise dokaze hocete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mi samo uporedjujemo naj boli Japanski protiv naj boljeg Italijanskog. Daj neki Japanski koji kosta toliko i da je toliko dobar pa da uporedjujemo ako uopste postoji? Prica je bila na pocetku da je Japanski motocikl naj superiorniji i dokazali smo da to uopste nije tacno. Kad kazemo superioran onda mislimo da cena uopste nije bitna, to mu dodje kao uporedjivanje naj skupljih automobila na svetu...

Mislim da nista niste dokazali ,prezentiranje fabrickih podataka nije nikakav dokaz , s druge strane Misirac vam je prikazao jasno pregled moto sporta u zadnjih 20 g i konkretno moto GP u 1000 ccm i u 800  KAO NAJELITNIJEG TAKMICENJA GDE SE JASNO VIDI JAPANSKA DOMINACIJA .Tu su i kros takmicenuja gde se takodje vidi japanska superiornost,ne znam kakve vise dokaze hocete.

Pa da, tebi se gleda samo ono sto zelis da vidis a ostalo nista ne gledas. A to da je Ducati najjaci motor trenutno pokazuje i proslogodisnje Moto GP takmicenje gde je Ducati bio nadmocniji. Ne znam sta tebi treba vise da se kaze. I jos nesto kad si vec tako pametan i pristrasan da te pitam nesto: Ako ne verujes fabrickim podacima za Ducati kako onda to da verujes fabrickim podacima Japanskih motora? Do sada si dovoljno pokazao, mislim da vise ne treba nista da kazes jer sve ide samo na tvoju stetu.  Mislim da tebe bole neke cinjenice i zbog toga vredjas i pises svasta ne vezano.... Toliko od mene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

gluplja tema nije mogla da se otvori, kao "hajde da uopređujemo motore bez obzira na cenu, imamo negraničeni budžet"?!

cena je ono što je najbitnije, jer gledaš šta ti neki motor nudi za određene pare.

i onda upoređujemo ducati od 55000e ili F4senna od 100000e sa zx10r ili K7!?

lalajko ako nemaš nešto pametno da napišeš bolje i ne piši....

 

Ja zaista ne znam zasto moras da krenes sa uvredama samo zato sto se ne slazes sa necijim misljenjem? Sta bih ja sad trebao tebi da odgovorim, a da se ne spustim na tvoj nivo? Da li te je neko prisiljavao da procitas (ako si uopste citao) temu, koja je duboko ispod tvog nivoa znanja i intelekta?  Kako bi ti okarakterisao recenicu  "japanski motocikli su superiorni bilo kojim drugim, bez obzira na cenu"? A to nisam JA rekao, prelistaj poruke i procitaj. Ja sam zeleo da o tome diskutujem, i izneo neke podatke i moje misljenje. Znaci ako ti mislis da je "cena ono sto je najbitnije" obrati se autoru inkrimisane recenice pa izmenjajte... argumente.

 

Kad si vec pomenuo, poredimo vrhunski R evropske proizvodnje i vrhunski R japanske proizvodnje. Savrseno nije bitno koliko koji kosta. Sem uvreda, imas li neke argumente?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Ni kriv ni duzan sam se upleo u borbu sa vetrenjacama .Mislim da je tema stupidna do bola iz razloga sto je nacin koji bi se uporedjivali japanski i evropski motori nije adekvatan.Ne mogu se koristiti fabricki podaci  za dokazivanje ko je bolji.Jedino merodavno je staza ali da se ne ponavljam i svakodnevna upotreba .A ako bas t6eramo mak na konac dokaz kvaliteta je i dugotrajnost.Koliko ima evropskih motora 90 godiste i stariji koji su u opticaju osim niskoturaznih BMW-a . Postoji li neki KTM star 20 god da se jos vozi da ne pominjemo Ducati i druge evropske marke.Mene autor teme podseca na Cvorovica iz filma '' Balkanski spijun '' i njegove cuvene recenice '' pa koji je to auto bolji od Moskvica''

 

EDIT: Sredio citate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Mi samo uporedjujemo naj boli Japanski protiv naj boljeg Italijanskog. Daj neki Japanski koji kosta toliko i da je toliko dobar pa da uporedjujemo ako uopste postoji? Prica je bila na pocetku da je Japanski motocikl naj superiorniji i dokazali smo da to uopste nije tacno. Kad kazemo superioran onda mislimo da cena uopste nije bitna, to mu dodje kao uporedjivanje naj skupljih automobila na svetu...

Da pitam iskusnije u vezi ovog boldovanog teksta. Posto japanci nemaju motor toliko skup (i kvalitetan  ???) kao sto imaju npr italijani, da li ga oni ne prave:

1. Zato sto ne znaju,

2. Zato sto im je cilj da prodaju vise "jeftinijih" primaraka nego jedan skup.

3. Zato sto nemaju novca za istrazivanja i testiranja ili

4. ...

 

Sledeci boldovan tekst. Ako je jedna strana dokazala to sto gore pise, nije dokazala suprotno (ne znaci da ako japanci nisu najsuperiorniji - sta god to znacilo; da su to evropljani).

 

@dimac

Neki kritikuju pit-a jer se osetio prozvanim kada neko kaze nesto lose za japance. "Nisi ti placen da ih branis, zasto se osecas prozvanim, ako vozis japanca ne mora da znaci da je najbolji,..." a ti si posle isto tako reagovao kada je neko dirao 'tvoj' Ducati.

Naravno, i meni kada neko kaze da Dell nije najbolji, zaista me povredi...  ;D

 

Pozdrav i No stress

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Da pitam iskusnije u vezi ovog boldovanog teksta. Posto japanci nemaju motor toliko skup (i kvalitetan  ) kao sto imaju npr italijani, da li ga oni ne prave:

1. Zato sto ne znaju,

2. Zato sto im je cilj da prodaju vise "jeftinijih" primaraka nego jedan skup.

3. Zato sto nemaju novca za istrazivanja i testiranja ili

4. ...

Nisam iskusan ali ajd da kazem...

1  i  2..Japanci ne prave takve motore zato sto ne znaju vec verovatno zato sto nemaju potrebe za tim za sada, sto ne znaci da nece biti u buducnosti i oni ciljaju na siroko trziste gde dolazi vreme da svako moze da priusti sebi motor koji je za te pare vise nego dobar...

3. Imaju novca ali jednostavno imaju mnogo siri asortiman proizvoda i koliko ja vidim sve unapredjuju podjednako dok se na Primer Ducati do sada uglavnom bavio R-ovima sto se i kod njih polako menja ili KTM koji je do nedavno proizvodio iskljucivo enduro motore...

To je neko moje misljenje...

Sledeci boldovan tekst. Ako je jedna strana dokazala to sto gore pise, nije dokazala suprotno (ne znaci da ako japanci nisu najsuperiorniji - sta god to znacilo; da su to evropljani)

Ne, to ne znaci da su Evropljani superiorniji od njih vec da trenutno sa specijalnim modelima vode trku u kojoj su po meni malo ispred Japanaca...

@dimac

Neki kritikuju pit-a jer se osetio prozvanim kada neko kaze nesto lose za japance. "Nisi ti placen da ih branis, zasto se osecas prozvanim, ako vozis japanca ne mora da znaci da je najbolji,..." a ti si posle isto tako reagovao kada je neko dirao 'tvoj' Ducati.

Naravno, i meni kada neko kaze da Dell nije najbolji, zaista me povredi... 

I niko ovde nije spomenuo da su Japanci losi motori i sta ti ja znam vec da su za te pare odlicni i da su Evropski motori u maloj prednosti sto se tice R-ova i Hardenduro modela sto se naravno vise i placa jer kako kaze poslovica "kolko para tolko muzike"

 

Ne nerviram se ja nema frke, samo zelim da se ova tema lepo razvija... ;D ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

dimac, veoma sam zadovoljan tvojim odgovorom jer u njemu je izgleda zakljucak koji se moze izvesti posle 9 strana. Isto tako mi se svidja nepristrasnost koja, izgleda, nama nedostaje na ovoj temi.

Cenim ovaj forum i ne zelim da slucajni posetilac stekne sliku da se mi "kunemo" u neke marke da su bez premca, kao sto se mnogi 'kunu' u golfa  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa naravno. Niko nije rekao da japanci proizvode lose motocikle. Taman posla! Sigurno ces za ulozeni novac dobiti mnogo vise od Japanaca nego od Evropljana! Ali, rekli smo da ulozeni ili bilo kakav novac nije tema, nebitna je cena. Ako je samo tehnologija bitna, moje misljenje je da je Evropa u prednosti. Bar u R, Supermoto i Big enduro klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

dimac, veoma sam zadovoljan tvojim odgovorom jer u njemu je izgleda zakljucak koji se moze izvesti posle 9 strana. Isto tako mi se svidja nepristrasnost koja, izgleda, nama nedostaje na ovoj temi.

Cenim ovaj forum i ne zelim da slucajni posetilac stekne sliku da se mi "kunemo" u neke marke da su bez premca, kao sto se mnogi 'kunu' u golfa  ::)

Ne mozes da pretpostavis koliko volim Ducati Monster, toliko da svaki dan gledam slike i slusam na netu zvuk jer nisam bas imao mnogo prilike da ga vidim uzivo, ali se nadam da cu ga ako ne za godinu onda makar dve godine kupiti.Ali meni je realnost vrlina i ne volim da pricam neke stvari koje su ne povezane i prvo dobro razmislim sta kazem i uvek sam kao sto rekoh realan... Pozdrav ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

gluplja tema nije mogla da se otvori, kao "hajde da uopređujemo motore bez obzira na cenu, imamo negraničeni budžet"?!

cena je ono što je najbitnije, jer gledaš šta ti neki motor nudi za određene pare.

i onda upoređujemo ducati od 55000e ili F4senna od 100000e sa zx10r ili K7!?

lalajko ako nemaš nešto pametno da napišeš bolje i ne piši....

 

Ja zaista ne znam zasto moras da krenes sa uvredama samo zato sto se ne slazes sa necijim misljenjem? Sta bih ja sad trebao tebi da odgovorim, a da se ne spustim na tvoj nivo? Da li te je neko prisiljavao da procitas (ako si uopste citao) temu, koja je duboko ispod tvog nivoa znanja i intelekta?  Kako bi ti okarakterisao recenicu  "japanski motocikli su superiorni bilo kojim drugim, bez obzira na cenu"? A to nisam JA rekao, prelistaj poruke i procitaj. Ja sam zeleo da o tome diskutujem, i izneo neke podatke i moje misljenje. Znaci ako ti mislis da je "cena ono sto je najbitnije" obrati se autoru inkrimisane recenice pa izmenjajte... argumente.

 

Kad si vec pomenuo, poredimo vrhunski R evropske proizvodnje i vrhunski R japanske proizvodnje. Savrseno nije bitno koliko koji kosta. Sem uvreda, imas li neke argumente?

 

nikog nisam uvredio samo kažem da je tema glupa, i molim te nemoj te fore da se spištamo na ovaj ili onaj nivo, znanje ili intelekt, ja nisam u tom fazonu, molim te. (ti si pokazao koliko su ti široki pogledu u temi u kojoj sam postavio slike pištolja, i prevario si se debelo, jebi ga  ;))

 

nerealna su ovakva poređenja jer se porede dva sasvim različita pristupa projektovanju i zgradnji  motocikala.

 

inače ako je jedan motocikl skupjli od drugog dva tri ili pet puta onda cenu ne možemo da zanemarimo.

 

ali pošto si ti veliki poznavalac interneta reci koju to vrhunsku tehnologiju ima MV agusta F4 senna koja košta 100000e?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ovde se pominju vrhunski modeli i poredjenje istih , a sta je jedino mereodavno za to nego staza jer se samo tu mogu videti sve mane i kvaliteti motora.Postavio bih jedno pitannje suprostavljenoj strani i neka mi odgovore da li nije tacno.Da li tacna cinjenica ( a ja znam da jeste jer pratim japanske motore zadnjh 30 g).znaci dali je tacno to da u zadnjih 20 godina japanski motori imaju dominaciju i to u odnosu onako na nevidjeno jedno 80% pobeda.Molim komentar svih ostalih koji imaju7 precizne podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Pazi, mislim da je prilicno tesko-obimno izvrsiti neku slicnu analizu. Uzeti sve klase, pa onda brzinske trke, reli, kross, pa za koliko godina. Uf. Mada negde verovatno postoji slicna analiza na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

samo da dodam da se ne stavljam na bilo čiju stranu u ovoj temi, poštujem i cenim sve motre, možda čak malo naginjem ka evropi po pitanju izgleda i ukusa, možda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Mislim da vam je pamcenje jako lose, cak se usudjujem da kazem da je selektivno. 

Mnogi od vas najvise zameraju evropljanima njihovu cenu, dizajn im niko ne osporava pa cak i kvalitet se nedovodi toliko u pitanje.

Sto se tice cene:

 

Pre par godina (2006)je Yamaha izbacila R1 Limited Edition za 50th godisnjicu postojanja Yamahe i na nju su stavili sve ono sto recimo Ducati 999 i Aprilia RSV Mille Factory imaju fabricki ugradjeno ukljucujuci i Marcesini tockove, Ohlins 43 napred, Ohlins pozadi i Ohlins damper, proklizavajuce kavcilo, lap timer, sve ono sto jerecimo moja Aprilia imala 2000 godine, i to sve za cenu mnogo vecu od cene Aprilije i Dukatija.

http://www.yamaha-motor.com/sport/products/modelfeatures/499/0/features.aspx

Cena prava sitnica $18000 dolara!  Znaci toliko vrede svi oni komponenti koji su ugradjeni u LE model, kada se to uzme u obzir onda Evropljani i nisu skupi za ono sto nude.

 

http://www.motorcyclistonline.com/features/122_0512_yamaha_yzf_r1_le/

 

BTW

Yamaha je vlasnik Ohlins-a!

 

Kada japanci stve identicne delove kao i evropljani cena im je ista cak i skuplja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko ja znam cne kod nas nisu za poredjenje.

Mi placamo carinu i za Japanske i za Evropske modele.

Nemci ne placaju carinu za BMW

Italijani ne placaju carinu na Ducati,Cagivu,MV Agustu,

 

proverite, nisu evropljani bas toliko skuplji....Kao i Harley u Americi 20000 u$d jednako 14000 Evra, Koliko kosta Japanski Custom od 1400 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ducati i Aprilia su skuplji u Italiji nego u USA, cak i u vreme kada su USD i EUR bili 1:1, uvek su bili skuplji u Italiji.  Takodje kada se porede cene u USA mora se uzeti u obzir da ovde samo idioti placaju punu cenu (ili MSRP) cena se uvek spusta za 10% nekad i vise zavisi od modela i koliko se trazi.  Takodje to nevazi za egzoticne modele Bimota, Benelli itd. 

 

Japanci su uvek daleko jeftiniji u USA nego u Evropi i to je uradjeno s namerom jer oni ovde prodaju malo vise od 60% celokupne proizvodnje i ovde nema restrikcija ko moze da kupi koji motor.  Bukvalno dete od 15 godia moze da dodje i pazari koji god hoce motor.

 

Kada se uporedjuju Japanski kruzeri sa recimo Harleyem, oni nisu uopste jeftiniji od Harleya.  Naravno moraju se uporedjivati slicni modeli slicne kubikaze i opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

proverite, nisu evropljani bas toliko skuplji....Kao i Harley u Americi 20000 u$d jednako 14000 Evra, Koliko kosta Japanski Custom od 1400 ccm.

 

Kosta otprilike, koji dolar gore dole, koliko i kod nas eura. Znaci ako je kod Rode 12000e u USA je priblizno 12000$.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja