Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

U najnovijem Motorradu se pravi neki rezime motora na maratonskom testu 50.000 km.

Kazu da je "veliki maler" bio BMW K 1300 GT sa puno kapitalnih kvarova...(detaljnije kasnije)...onda tu je dosao i KTM RC8 koji ih nije bas razveselio ...kazu da sa strane KTM-a nije bilo ljubavi...osim sto mu je otisao lezaj u zadnjem tocku u skorije vreme...opet je stao......treba spomenuti da mu je ranije otkazao i menjac....

itd...itd...

Isto tako citiram"

Usledila je znatno bolja alternativa, odnosno Kawasaki Z1000 i S 1000 RR....vec imaju trecinu testa i povrh toga svi ih u redakciji obozavaju (verovatno sto se kvare :) )

Treba spomenuti i Yamahu XJ6 Diversion.... koja je posle 50.000 rastavljena i sastavljena...komentar...kao da nije ni vozena..... (i to ide u prilog losem kvalitetu iz Japana)

Onda Victory Hammer je prevremeno morao u servis na malo vise od 10.000 km...

Triumph Thunderbird na nesto vise od 20.000 km. uglavnom zbog sitnica kao sto je zupcasti kais....zadnji disk itd...

Iako je na testu od proleca Aprilia RSV4 je skupila samo 10.715km...spominje se kako se "proslavila" na Nardu.....Kazu da je skupila mnogo negativnih kritika i da je vecina u redakciji izbegava zbog "pouzdanosti"....usput kazu da i trosi kao helikopter....

Hvale upravljivost i ergonomiju...ali pitam se kako predje tako puno kilometara mora da se nije kvarila... dalje kazu da su morali i auspuh da joj zamene i jedan prednji disk zbog snaznog vibriranja....cccc....

 

To bi bilo ukratko...a sada o BMW-u K 1300 Gt

 

Kazu ...kada je vozio, vozio je stvarno dobro no cesto je strajkovao....imao je dva kvara motora i ceste ispade elektronike i prekidaca...

Opis testa je kratko i jasno...

Dva raspadnuta motora, hrpa problema sa strujom i elektronikom tone izgubljenih zivaca a kod nekih testnih vozaca cak i prvi simtomi cira na zeludcu...

Sve to mnogo detaljnije mozete procitati u Motorradu ili Motoreviji.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da sam tokom diskusije u ovoj temi bar 10x napisao kakvi su kriterijumi, ali to se uvek masi. Tek danas mi pade na pamet da to nije slucajno. Evo Charuga i ti si omasio temu. Ne govorimo o konfekciji za svaki dan. Govorimo o hipotetickoj situaciji (sad ko klinci) u kojoj imas 100 miliona evra, ne zanima te koliko nesto kosta, ne zanima te koliko je skup servis ili delovi. Zelis vrhunski Hi-Tec motocikl, najbolje sto tennika u 21 veku moze da da na dva tocka.

 

Nadam se da sam pojasnio kriterijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mislis da u te kriterijume spada neki od ovih Italijana....meni to malo smesno zvuci....

Nekada je Bimota u svoje ramove stavljala masine od Kawe,Suzukija.....sa svim najsofisticiranijim ostalim delovima .... e tako nesto bi vec moglo da udje u tako neki kriterijum....

Inace u ovome sto smo mi pisali najskuplje je uglavnom znacilo i bacanje para.....

Ili jednostavno kupi neki od Italijana, oteraj ga "pozlate" kod draguljara da ugradi dijamante i rubine i stavi ga u hol kuce (pod uslovom da imas prostora)....moci ces da se hvalis da imas jedan od najskupljih motora a posto ga ionako neces voziti, nece te boleti glava....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja