Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ni gluplje teme ni glupljih poredjenja  :o , jedan poredi cene u raznim delovima sveta ,jedan enduro sa maxi enduR-ovima, drugi "limited edition" serije sa serijskim modelima, pa se u sve to ubace podatci o trkama iz "58 .godine, pa opet se porede kruizeri u Americi i Evropi a tema je ljudi -  Evropa vs Japan  :o . +  Poznavaoci nas odusevljavaju svojim znanjem o limitiranim modelima, koje poseduje par desetina ljudi u svetu. ;D

 

Moje licno misljenje je da mogu da se porede samo modeli slicnih kubikaza i karakteristika razlicitih proizvodjaca npr. Japanski Yamaha XT 660 & Italijanski Aprillia Pegaso 650 ili sl., pa da se o njima vodi polemika, kao sto to rade moto magazini ili specijalne TV emisije koje se bave motociklima. Poredjenje MV Aguste Sena ili Ducati Desmosedicija koji su limitirani modeli i cije se cene krecu od 60.000 do preko 100.000 E sa trzisno uspesnim japancima poput Honde cbr1000 rr ili GSXR-om,ZX -12, R-1, je isto glupo porediti kao Bugati, Maserati, Ferrari sa Nissanom, Subaruom,Suzukijem i sl.

 

Realno gledano Japanci imaju puno vise trzisnog uspeha u Svetu sa modelima koji su jeftiniji od konkurenata imaju bolje performanse , mnogo manje zahtevni za odrzavanje i sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Da i ja ubacim po koju, ako smem  :)

Prvo, nemojte da se hvatate za MV Agustu Senna, nije ona nista posebno sem malo redji primerak F4 (otprlilike pandam Dukati 1098 S naspram obicnog 1098). Agusta koju vi trazite je F4 CC, ona je skupa ko djavo i nema je vise u prodaji. Ima oko 200 ks i upotrebljeni su mnogi retki (citaj skupi) materijali.

Drugo, moram i ja da primetim da je tema malo previse siroka, a samim tim i bezvezna. Poredite dva drugacija koncepta proizvodnje. Japanci prave dobre motore koji se jako dobro pokazuju u svakodnevnoj upotrebi i za te pare pruzaju mnogo zadovoljstva. Evropljani s' druge strane prave ekskluzivnije motore, koji nisu pravljeni da moze svako da ih kupi. Koriste drugacije materijale i jednostavno predstavljaju egzotiku. Ako bi ih poredili u odnosu cena / kvalitet, verovatno bi pobedili Japaneri, ali bi ja i dalje svaki put radije kupio Ducatija nego neki motor koji se moze naci na svakom cosku (a cinjenica da kod nas ima i divljaka samo tome doprinosi). MOgli ste da ubacite i Kineze onda, oni su popularni. IMa ih sve vise na putevima ali su takodje skroz razliciti od ove dve grupe. JEdnostavno razlicit vid ucesca na trzistu.

Trece, trazite rezultate sa trka i tu ulecete u Moto GP. Pa kakve to veze ima sa bilo cime ?? Ducati se jedini osmelio i napravio tj prilagodio ovakav motor drumskoj upotrebi (mada me iskreno zanima kako to izgleda). Bez daljnjeg, smatram da je Desmosedici najnapredniji R motor koji danas postoji i da jos dugo nece biti ni jednog koji bi mogao da mu parira. MOzete da se uvredite ali tako je. Kad smo vec kod Moto GP. Sta tacno dokazuje ona tabela ? Apsolutno nista ! Da je Rosi mozda najbolji vozac svih vremena i nista sem toga. Ok pretprosle godine je pukao od Hejdena koji je streberski sakupljao bodove (serem se na sampiona koji ima 3 pobede u karijeri) i prosle godine je pukao od Stonera - e za ovo em mi je drago a i ruku na srce stvarno je bio bolji. Poslednje dve Rosijeve titule dokazuju  da je Yamaha bila najbolja. Naravno da nije. Gde je bila prva sledeca posle Rosija. Dosta daleko u pozadini. Ako vec ocete neko prodjenje onda gledajte WSBK i WSS, to su bar sto se tice R motora dve kategorije koje su najblize drumskim motorima. Kod Japanaca su slicni sa drumskim, a bar sto se Dukatija tice jesu malo blizi od konkurencije ali i dalje dosta daleko od toga da neko moze da ih kupi i vozi takvim kakvi su. Ovo sa GPom mi lici malo na predjenje F1 sa npr WTCC. Sta je F1 dokazala da je Wiliams jedan od najboljih marki ?

Toliko od mene za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Realno gledano Japanci imaju puno vise trzisnog uspeha u Svetu sa modelima koji su jeftiniji od konkurenata imaju bolje performanse , mnogo manje zahtevni za odrzavanje i sl.

 

Realno gledano Kinezi imaju puno vise trzisnog  uspeha u svetu sas modelima koji su drasticno jeftiniji od konkurencije,bez obzira na performanse, i ne mogu se odrzavati i sl.

A poredis ono sto volis, a ne sto je za poredjenje, jer sa kim bi ti poredio Srbiju, sa Evropom, Kinom ili Tunguzijom. Pa nek Japanci takodje prave limitirane serije (nesto se ne secam da su imali uspeha a secam se pojedinih modela), 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

Realno gledano Japanci imaju puno vise trzisnog uspeha u Svetu sa modelima koji su jeftiniji od konkurenata imaju bolje performanse , mnogo manje zahtevni za odrzavanje i sl.

 

Realno gledano Kinezi imaju puno vise trzisnog  uspeha u svetu sas modelima koji su drasticno jeftiniji od konkurencije,bez obzira na performanse, i ne mogu se odrzavati i sl.

A poredis ono sto volis, a ne sto je za poredjenje, jer sa kim bi ti poredio Srbiju, sa Evropom, Kinom ili Tunguzijom. Pa nek Japanci takodje prave limitirane serije (nesto se ne secam da su imali uspeha a secam se pojedinih modela), 

 

Ne vidim sta vozis, nadam se da nije Kinez, a i ako jeste nije iz ove price. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Sad sam prvi put otvorio ovu temu i nasao se zacudjen raspravkom 2 coveka.

Jednog licno poznajem i mogu reci sve naj naj. Drugog jos licno nisam upoznao a isto ga cenim po razgovorima preko MSN-a ili preko PP.

To su dva coveka istih shvatanja zivota, motora, voznje, druzenja. Ova tema treba da se zakljuca da nebi dolazilo do prepucavanja dobrih ljudi.

Moje licno misljenje je da je pogresio onaj ko ju je pokrenuo posto lici na onu MUDICI I BEZMUDICI.

Porediti motore od 10 000 eura i 100000000000000000 eura neznaci da je ovaj drugi bolji zato sto su uradjena 10 kom u svetu.

Rasso i Lalajko dobri moji zamrzeli ste se (daj boze da niste)  a ZASTO???? Nemojte da vas bije deda Gordan :D;):D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne pada mi na pamet da nekog mrzim zbog ove teme.

 

Interesantno je da si i ti promasio, kao i svi drugi koji se ukljuce u temu. Ne radi se o tome koliko kosta koji motor, vec ko je vrhunac tehnologije i performansi koji danas pare mogu da kupe.

 

Hajde ovako: Da recimo neki dolarski milijarder zeli sebi da kupi motor, sta bi odabrao, Ducati Desmosedici ili Yamahu R1? To je tema. Da li je milijarderu bitno koliko Desmo kosta, koliko kosta odrzavanje i sve ostalo. NE. Da li mu je bitno da je kupio extrem u toj klasi? DA. Zatim je taj milijarder, kojem se svidela voznja motora oko kuce, resio da kupi i jedan Big Enduro ili jedan Supermoto motocikl. Sta ce kupiti, a da ga ne bude blam kad neki njegov ortak zaviti u garazu?

 

Jesam li bio jasniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Interesantno je da si i ti promasio, kao i svi drugi koji se ukljuce u temu. Ne radi se o tome koliko kosta koji motor, vec ko je vrhunac tehnologije i performansi koji danas pare mogu da kupe.

 

 

Mislim da sam potpunop shvatio ideju, ali moj sarkazam neki ne shvataju. Pa da pojasnim Sarkazam je literarna figura gde pisac podrzavajuci snazno jednu stvar zeli da istakne kojiko je ta stvar besmislena.

Kineski motor nikad nije, nece i nemoze biti neciji ideal, osim ako nemas kose oci i prezivas se kao kad radkapna pada niz stepenice.

Posto sam imao iskustvov sa, Japanskim, Engleskim, Americkim, Italijanskim, Austrijskim, Ruskim, Ceskim, Kao mlad i sa Slovenackim motorciklima, jednostavno smatram da parama mozes kupiti ekskluzivnost, kvalitet, dizajn i performanse, ali nemoze ti niko garantovati da ce taj motor ispuniti tvoja ocekivanja, i nikako ne znaci da je odnos cene i kvaliteta pozitivan.

Ali voznja motorcikla nije nikad bila racionalna stvar (motorcikl je naprava sa dva tocka sklona padu),te se o njemu ne moze racionalno ni diskutovati. Verovatno niko od nas ne moze da iskoristi ni deo onoga sto njegov motorcikl snova moze da pruzi, i verovatno nikada nece moci, ali svejedno se prodaju motorcikli od 200 ks na zadnjem tocku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ne pada mi na pamet da nekog mrzim zbog ove teme.

 

Interesantno je da si i ti promasio, kao i svi drugi koji se ukljuce u temu. Ne radi se o tome koliko kosta koji motor, vec ko je vrhunac tehnologije i performansi koji danas pare mogu da kupe.

 

Hajde ovako: Da recimo neki dolarski milijarder zeli sebi da kupi motor, sta bi odabrao, Ducati Desmosedici ili Yamahu R1? To je tema. Da li je milijarderu bitno koliko Desmo kosta, koliko kosta odrzavanje i sve ostalo. NE. Da li mu je bitno da je kupio extrem u toj klasi? DA. Zatim je taj milijarder, kojem se svidela voznja motora oko kuce, resio da kupi i jedan Big Enduro ili jedan Supermoto motocikl. Sta ce kupiti, a da ga ne bude blam kad neki njegov ortak zaviti u garazu?

 

Jesam li bio jasniji?

 

Nisi mi jasan ali nije ni bitno uopste, al mi se cini da se i netrudim.

Avioni kamioni me bas nikad nisu interesovali i ne nalazim se u rtoj temi.

Pokusao sam da spustim loptu al ne vredi, izvinite na smetnji!!

 

Bas mrzim DUCATI desmosedici!!! :-[ :-[ :-[ >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Rasso i Lalajko dobri moji zamrzeli ste se (daj boze da niste)  a ZASTO???? Nemojte da vas bije deda Gordan :D;):D;)

 

auuuu, znači biće mi crveno dupe!  ;D ;D ;D

 

ja stvarno nisam želeo da uvredim lalajka, žao mi je ako je on to tako shvatio. samo mislim da je tema besmislena, da je ubačen još neki parametar u poređenje moglo bi nešto pametno i da se pročita. ovako je stvarno u zoni nekih maštanja jer mislim da cenu ne možemo isključiti iz računice, a i kao što rekoh u pitanju su dva potpuno različita pristupa pravljenju motocikala.

 

ne bih se udubljavao u temu ali dosta bogatih ljudi ne kupuje stvari zato što su najbolje već zato što ih niko nema, žele da budu jedinstveni i slično... znači performanse im nisu najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Tema uopste nije bila sta bi kupio neko milijareder (POGLEDAJ PRVU STRANU) vec ko je superiorniji Japan ili Evropa.Tema je inace nastala u jednoj od prethodnih tema cini mi se " audi a8 vs jamaha exup'' gde je jedan momak pustio snimak gsx r 1000 kako ubrzava 0-200 za 7 i nesto sec.i rekao '' ako ovo moze neki auto ja prestajem da vozim motor" na sta je Lalajko rekao naravno da ima brzi automobil i potegao Bugati Vejrona od 1.500.000 evra sa 16 cilindra i 4 turbo punjaca.Auto stvarni ide oko 7 i nesto ali je Lalajko demantovan sa 6 motora koji koji imaju brzi strat do 200 .U toj temi on je javno priznao da bi vozio rado BMW 1200 gs samo kad bi imao para.Ja sam dalje rekao da ja iako imam parada kupim nemacki motor vozim Jamahu TDM zato sto smatram da su japanci superiorniji,i to je mnogo zabolelo gosn Lalajka i navodno bi mnogi forumasi voleli da voze evropske motore samo kad bi imali para da ih kupe.Posto je ova tema stvarno zrela za zakljucavanje a i suceljena strane nije pruzila nijedan validan dokaz osim prevelike ljubavi i internet podataka misli m da bi meni trebala da pripadbe cast da proglasim pobednika duela Evropa -JAPAN .Jedan je JAPAN .JAPAN JE NAJVECI. JAPAN ZAUVEK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

samo je jedan motor u klasi maxi enduro koji bih htio kupiti a to je BMW 1200GS.I sigurno cu ga kupiti.

I to ne zato sto mislim da je bolji (kvalitetniji) od mog Varadera nego samo zato sto mi je ljepsi.

U svim ostalim klasama,koliko god imao novaca da mogu birati sta da kupim,to bi uvijek bio Japanac.

Toliko od mene vise u ovoj temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Ne pada mi na pamet da nekog mrzim zbog ove teme.

 

Interesantno je da si i ti promasio, kao i svi drugi koji se ukljuce u temu. Ne radi se o tome koliko kosta koji motor, vec ko je vrhunac tehnologije i performansi koji danas pare mogu da kupe.

 

Hajde ovako: Da recimo neki dolarski milijarder zeli sebi da kupi motor, sta bi odabrao, Ducati Desmosedici ili Yamahu R1? To je tema. Da li je milijarderu bitno koliko Desmo kosta, koliko kosta odrzavanje i sve ostalo. NE. Da li mu je bitno da je kupio extrem u toj klasi? DA. Zatim je taj milijarder, kojem se svidela voznja motora oko kuce, resio da kupi i jedan Big Enduro ili jedan Supermoto motocikl. Sta ce kupiti, a da ga ne bude blam kad neki njegov ortak zaviti u garazu?

 

Jesam li bio jasniji?

 

Cini mi se da je u startu tema zbunjujuca, bas zato sto se zamisao autora zasniva na tome da cena ne odlucuje o izboru i poredjenju, sto je skroz nelogicno... Treba videti sta se u stvari dobija za odredjenu cenu motocikla, i da li su ovi koji su 5X skuplji zaista i 5X bolji (ako su uopste bolji). Ali dobro, Lalajko je resio da istera stvar do kraja i to je njegovo pravo...

A ovo za dolarskog milijardera me je bas nasmejalo, sad mi treba da tupimo o tome sta bi doticni milijarder odabrao, a nas nema kuce za sta da ujede :D E zemljo Srbijo :D 

Evo da odgovorim: Mislim da bi odabrao Tog Ducatija od 100.000E ne zato sto se previse razume u motore i sto ima njegove karakteristike u malom prstu, vec zato da moze da se pohvali da vozi motor(neki) od 100.000E. E za takve se i prave ti ekskluzivni modeli!

Lalajko mislim da si blizu da dokazes da ce taj ko ima para za "bacanje" kupiti Evropski motor, mada bi i tu bilo izuzetaka, jer jelte, nisu svi bogatasi toliko ludi :)

Mene si Lalajko, citajuci postove iz ove teme , ubedio da su evropski modeli ekskluzivniji i da su statusni simboli, i nista vise, i ja bih ipak izabrao Japanca ali to je samo moje skromno misljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

' ajd da i ja malo dolijem ulje na vatru, iako, opekavši se u ranijim temama o BMW-u, sam se do sada zdušno uzdržavao...

 

Prvo, uspeh na stazi, iako je za pohvalu i iako je validan argument, ipak nije presudan dokaz o kvalitetu i tehnološkoj superiornosti (sorry kolega pit).  Pod (A), taj motor koji osvaja GP recimo nije uopšte isti motor koji obični smrtnik može da kupi kod svog dilera.  Pod (B), i da jeste, koliko je motor brz na stazi nema veze s' tim koliko je upotrebljiv u svakodnevnom životu.

 

Drugo, meni lično, od sirove snage motora su bitnije neke druge pogodnosti koje na primer olakšavaju vožnju.  Šta mene boli dupe dal' motor ima 200 ks ili 190 ks?  Meni je važnije koji je lakši i prijatniji za vožnju.  Ovo je donekle subjektivna stvar do duše.

 

Treće, što se tiče tehnologije, Evropljani se ne ustručavaju da iskoriste sve što može da poboljša motor bez obzira na cenu, dok Japanci ipak više razmišljaju o konačnoj ceni motora.  Primer: jedan evropski proizvodjač (da ga ne imenujem jer će kolega pit odmah da pobesni) je pre jedno 20 godina počeo da stavlja ABS  u svoje motore i danas je ABS standardni deo opreme na svim njegovim modelima.  Japanci su se tek kasnije setili da uopšte nude ABS kao opciju na nekim modelima, i dalje na većini japanskih modela taj sistem ne postoji uopšte.  Zašto?  Što se mene lično tiče, veoma rado ću se odreći 10 ks na primer u zamenu za ABS.  Ovo drugo mi je daleko korisnije u svakodnevnoj vožnji nego tih dodatnih 10 ks (koje i ovako ogromni broj motociklista ne ume da iskoristi do kraja).  Al' jbg, ABS košta, pa to povećava cenu (a samim tim smanjuje konkurentnost na tžištu), pa valjda to Japancima remeti računicu.  Kod sportskih motora, Evropljani su skloni da koriste egzotične materijale i skuplje (bolje) komponente.  Japanci i dalje vode računa o konačnoj ceni.  Itd.

 

Nemam ništa protiv japanskih motora.  I sam posedujem jedan.  Al' nekako kad god pravim u glavi listu mojih motora snova, sve su nekako Evropljani na njoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nista pametno nisi rekao a da vec to nismo znali Motoholic samo si po ko zna koji put ishvalio svog BMW-a.Tvoj spisak zelja uopste nije bitan za temu .Da me neko pogresno ne shvati ja nemam nista protiv BMW-a koji je sigurno kvalitetetan motor ali ne postoji ni jedan dokaz da je on bolji od Honde Varadero osim subjektivnog osecaja i mkani se brate tik kvalifikacija ''besni '' i td i `ti si besneo i pizdeo u ranijim temama kad te nesto  nije po vollji ,pardon kad se pominuje Bmw losem kontekstu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Nisam govorio konkretno o mom motoru, a i da jesam, što jel' ja ne smem da kažem ništa pozitivno o svom motoru?  I kad sam ga ja to hvalio da bi ovo bilo "po ko zna koji put"?

 

A i ti bre na samu pomisao na BMW ko da te neko ubo nožem. Ne možeš da iskuliraš nikako, nego odma' dižeš frku kako su Japanci najbolji a BMW njesra.  Stvarno mi nisi jasan; nikad nisam video da neko do te mere mrzi marku nekog proizvoda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kako bre ne hvalis Bmw , pa vrati malo film u nazad .Ali to je nije nista cudno ,svaki ciga svoga konja fali pa i ti svoga.Nije tacno da ja mrzim Bmw bas naprotiv .Problem sa evropskom motorima je sto  ti i pojedini vlasnici evropskih motora mislite ako ste ga platili par hiljada evra vise od japanskog pandama da ste za uzvrat dobili svemirsku tehnologiju ,da se za izgradnju tim motora koriste ultra giga  specijalni materijali MLOGO MLOGO skupi BRE a za jeftine japanske motore koriste kovano gvozdje .Nevidjena zabluda mister Motoholic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

htio sam ovo ljeto da kupim motor nanovo, a sad odustajem defitivno, uzimam nesto indijsko, to niko nije pomenuio, i mora bit dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Jedan je JAPAN .JAPAN JE NAJVECI. JAPAN ZAUVEK.

 

da su japanci, evropljani i ostali naucnici koji se bave razvojem tehnologija bili ovakvi navijaci, nauka ne bi stigla do sadasnjeg stepena razvoja

umesto da rade, lezali bi i samozadovoljno ali jalovo ponavljali `XZY zauvek, XYZ je najbolji...` itd...

 

nauka ne poznaje dogme kao ove koje ti prosipas

 

 

na tvojoj strani u ovoj temi su samo beskrajna energija koju trosis na nepristojne komentare i ponavljanje svojih predrasuda medjutim to nikada ne moze nadomestiti nedostatak argumenata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa sto ne das ti neke argumente ako je moguce to u ovako postavljenoj temi.Ja i jos neko nepristrasan sa ovog foruma smo dali jedine argumente a to su rezultati trka.Ostale price i tricarije pokupljene sa neta ne mogu biti korisceni kao argumenti u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pa sto ne das ti neke argumente ako je moguce to u ovako postavljenoj temi.Ja i jos neko nepristrasan sa ovog foruma smo dali jedine argumente a to su rezultati trka.Ostale price i tricarije pokupljene sa neta ne mogu biti korisceni kao argumenti u ovoj temi.

 

Kako rezultati trka dokazuju nesto. Oni pokazuju da je odredjena firma nasla interes u tome i da ulazu u taj deo sporta. Honda je godinama bila najbolja u MotoGpu samo zato sto je daleko vise ulagala od ostalih (neproverena info da je imala 5x veci budzet od prvog pratioca). E sad, da li ti ili bilo ko moze da kupi taj motor i da ga vozi na putu ? Tesko. U ovoj temi je nemoguce pronaci pobednika jer se sve zasniva na subjektivnom osecaju. Ti najvise volis Japanere i definitivno si nas uvero da je nemoguce da ti neko pokaze na suprotno.

Ako tako gledas onda cemo da trazimo najbolju marku automobila po upesima u F1, zar ne ? Aj da svi vozimo onda Meklarena ili Wiliamsa, mozda Ferari (iako pukom slucajnosti pravi kola za ulicnu upotrebu koja su vrlo slicna onim kojima se trka u F1, zar ne, mislim da imaju 4 tocka i jedna i druga) !

Najbolji motor ce te naci u uporednom testu koji ce te iskljucivo vi sprovesti. Da li je bolji BMW 1200gs ili Varadero 1000 znacu kad budem provozao oba, samo tako i ni na jedan drugi nacin.

Hvala na paznji i dovidjenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pa sto ne das ti neke argumente ako je moguce to u ovako postavljenoj temi.Ja i jos neko nepristrasan sa ovog foruma smo dali jedine argumente a to su rezultati trka.Ostale price i tricarije pokupljene sa neta ne mogu biti korisceni kao argumenti u ovoj temi.

 

Je li, care, a šta misliš odakle su ti rezultati trka u koje se tako kuneš? Da ih nije Misirac prepisivao red po red iz nekog časopisa?

 

Nešto sam pisao na prvoj strani ove teme, ako se dobro sećam, pa sam odustao jer sam video da će biti paljevine koliko hoćeš. Čitam temu iz čiste zabave, da vidim ko se koliko nervira... Ti si tu šampion. Čoveče dragi, ti sa toliko negativne energije ulaziš u svaku priču, da to postaje već šarmantno :). Hajde ti lepo idi malo isprazni se kao pre neki dan, pa onda da nastavite diskusiju ovde u nekom vedrijem duhu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa sto ne das ti neke argumente ako je moguce to u ovako postavljenoj temi.Ja i jos neko nepristrasan sa ovog foruma smo dali jedine argumente a to su rezultati trka.Ostale price i tricarije pokupljene sa neta ne mogu biti korisceni kao argumenti u ovoj temi.

 

Kako rezultati trka dokazuju nesto. Oni pokazuju da je odredjena firma nasla interes u tome i da ulazu u taj deo sporta. Honda je godinama bila najbolja u MotoGpu samo zato sto je daleko vise ulagala od ostalih (neproverena info da je imala 5x veci budzet od prvog pratioca). E sad, da li ti ili bilo ko moze da kupi taj motor i da ga vozi na putu ? Tesko. U ovoj temi je nemoguce pronaci pobednika jer se sve zasniva na subjektivnom osecaju. Ti najvise volis Japanere i definitivno si nas uvero da je nemoguce da ti neko pokaze na suprotno.

Ako tako gledas onda cemo da trazimo najbolju marku automobila po upesima u F1, zar ne ? Aj da svi vozimo onda Meklarena ili Wiliamsa, mozda Ferari (iako pukom slucajnosti pravi kola za ulicnu upotrebu koja su vrlo slicna onim kojima se trka u F1, zar ne, mislim da imaju 4 tocka i jedna i druga) !

Najbolji motor ce te naci u uporednom testu koji ce te iskljucivo vi sprovesti. Da li je bolji BMW 1200gs ili Varadero 1000 znacu kad budem provozao oba, samo tako i ni na jedan drugi nacin.

Hvala na paznji i dovidjenja

 

Potpuno se slazem sa tobom .Ovo za trke ima logike sto kazes ali u momentu postavljanj teme mi se ucinilo da je to jedini konkretan argument koji moze da pruzi jedna strana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja