Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Pa ja sam davno jos napisao da treba lock na ovu temu. Znam ja da ce doci do vatre i raspave, koju niko ovde nezeli.

 

Tema ce biti zakljucana kada urednici ovog pod-foruma procene da je vreme za to. Ako ti ne odgovara sta ovde pise, nemoj citati. Jednostavno. Nemoras se ponavlajti.

Ako nista tema je za 18h dosla do 6-e strane, ne pamtim kada se to desilo zadnji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa ja sam davno jos napisao da treba lock na ovu temu. Znam ja da ce doci do vatre i raspave, koju niko ovde nezeli.

 

Tema ce biti zakljucana kada urednici ovog pod-foruma procene da je vreme za to. Ako ti ne odgovara sta ovde pise, nemoj citati. Jednostavno. Nemoras se ponavlajti.

Ako nista tema je za 18h dosla do 6-e strane, ne pamtim kada se to desilo zadnji put.

Ma znam ja to druze, ali dosta strana je samo neko vredjanje i promovisanje necega. Ni za jedan motor nisam nista rekao, ali vise necu da mi niko na ovom forumu omalovazava RR motor i to japanca i to R1ili bilo koji RR. Smatacu to za uvredu. Jednom je neko napisao da je RR sanduka na tockovima, pa mi se posle izvinjavao, jer je pogresio. Ukusi su razliciti, sto je za nekog Italijan, za mene je Japanac i tu je prica zavrsena. Nece me niko drugacije ubediti. Prica je otisla u skroz drugom pravcu. Ali nedam na japanske RR da mi neko nesto prica i omalovazava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

ma kakvu uvredu?

 

uvreda je ako ti neko kaze da si recimo lopov a ti nisi lopov

 

ti osim toga sto si izvadio pare iz dzepa, kupio taj motor i postao njegov vlasnik nemas nikakve veze sa njegovim osobinama, nisi ga niti osmislio niti proizveo

 

stvarno ne razumem odakle toliki stepen identifikacije sa necim za cije postojanje na planeti nisi zasluzan ni promil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kao sto sam i rekao: "Vrana vrani ne vadi oci". Ok, pisi te sta zelite. Ja se vise necu mesati... Ajd uzivajte

 

R1 il Nijedan!!! ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

E vidis zbog ovakvih stvari sam otisao sa bjb-a na 6 meseci misleci da ce se ljudi smiriti i prestati da mere "ciji je veci"!

Zar je stvarno neophodno da se u svakoj mogucoj temi vezanoj za poredjenje motora posvadajte????

Sve kao pocne lepo a onda su ljudi poceli da se svadjaju i u forumu "PRODAJA MOTOCIKALA"!!Uopste mi niste jasni zaista. . .

 

Ja nisam kompetentan da pricam bas o ovoj temi jer sam ceo zivot vozio samo japance a bmw-a i ktm-a samo jedan put!

Zato i necu razglabati o ovoj temi,ali samo zelim da skrenem paznju da ovako nesto negodi nikome ni od urednika ni clanova ni do ljudi koji prvi put dodju na sajt da vide sta se desava !Stvarno je porazavacu cinjenica da na ovako lepoj i zanimljivoj temi uspete da se posvadjate!

Iskreno sam jako razocaran!

 

toliko od mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Benelli su kupili kinezi.

Ja sam proevropski orijentisan.

Gde da potpishem.

Dajte bre ljudi!

Ovo je kao da poredite John deere i Lamborghini.

Obe firme proizvode traktore al na razlichite nachine.

Mi u ekipi imamo iste ovakve rasprave i pazi sad ironije.

Ortak koi se gadi na V-twin, naleti na Aprilia-u SL1000 Falco po sooper ceni.

I shta sad on je trebao da cheka da mu naidje Japanac po istoj to ceni isto to godishte da bi ga kupio.

Nemoj da se lazzemo niko nie gadljiv na novije motore.

Neko voli crnke neko voli plavushe.

A jashe onu koju navata.

Poenta:Vozite shta vam se vozi.

 

Ovo je najsmislenije sto sam do sad procitao u ovom topicu  ;D

 

Tomos je zakon (nemam argumenata)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ja imam pare da vozim nemacki motor ali necu i vozim japanski motor JAMAHU TDM zato sto smatram da su japanski motori daoleko superirorniji od bilo kojih.

 

Ovo je misljenje kolege Pita. Znam da je tema flamatorna, ali i Mikka se zalio da je suvise mirno na forumu, pa evo prilike da se malo zanimamo.

Dakle imamo na jednoj strani Japance, na drugoj KTM, Husquarnu, BMW, Ducati...  Da recimo podelimo po klasama pa da suprotstavimo modele i prodiskutujemo. Imaju li Japanci nesto sto moze da konkurise KTM-u (pogledajt Dakar reli) u klasi enduro ili supermoto? Sta Japan moze da suprotstavi R1200GS u toj klasi? Sa cim Japan moze da se bori protiv Desmosedicija?

 

A posto je kolega Pit rekao da pare nisu problem, ali zeli Japanca, cenu motocikla uopste ne razmatramo. Bitne su samo performanse, kvalitet, napredna tehnoloska resenja. Posto nas vecina ne moze bas iz iskustva da prica o tome, molim prvenstveno vlasnike da se jave, ko nije vlasnik neka baci linkove na netu sa odgovarajucim rezultatima na koje se poziva. Ako je moguce, da izbegnemo kvalifikacije kao na primer "XXXX je sranje" vec da idemo sa konkretnim dokazanim manama (kardan, vesanje, struja, bla-bla), kao i "moj prijatelj ima poznanika cija tetka je rekla...".

 

Dakle, kolega Pit kaze da su japanski motocikli superiorniji od bilo kojih. Sta mislite?

 

Sesta strana, a ja tek sada vidim ???  Tema je super. Priznajem, da ne bese onih vrucih postova, ne bih sve procitao u cugu ! ;D

I ja sam po opredelenju evropljanin, ali cu najverovatnije zajahati jednu japancicu ( s oprostenjem ). Osim ako... ??

Svakako, nastavite sa temom, ali je bitno da se podsetimo njenog otvaranja. Bice mi zadovoljstvo da citam dalji razvoj dogadjaja.

 

Zmajevi jedni. ;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

moje misljenje je, vozis i uzivas u spravi koja te cini srecnim i koja ti se svidja ! ostalo, konji, obrtni momenat bla,bla,bla ! su nebitni, ne idemo na trke ! meni se mnogo bajkova svidja i ne klasifikujem ih odakle su !!! da mogu sebi da priustim, uzeo bih Afriku, FJR 1300, nekoliko super motoa, par krosica takmicaraca ... ali moj glavni izbor je GS ne zato sto je evropa ili bmw vec sto mi se svidja i tu se svaka prica zavrsava !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci revolution ovako: u nekim segmentima su evropljani bili bolji, pa su ih Japanci tu stigli a u nekim segmentima gde su evropljanji bolji, Japanci ih nisu stigli. Mimo one divote koju sam obrisao, imas li jos nesto ovako konkretno?

 

Kako se ko ukljuci sve "jace" argumente poteze... Jos nekoliko ovakvih poruka i smatracemo da zaista nemate sta da kazete. :)

 

Obrisao si pojentu.

Kada bi neko od nas provozao motorcikl da nisu Japosi poceli da prave motore. 100 ks ispod 10000 evra je bagatela, 300 kmh za 10000 evra je dzaba, 200 zadnja guma , tri diska, sestoklipne kandze, jepanci prosto rade ono sto narod trazi, po pristupacnoj ceni. Naravno lazu za konje, lazu za krajnju brzinu, montiraju testove i sl.

Evropljani daju ono sto oni hoce, pa ko se tu nadje O.K., kesne 20000 i mirna Backa. E jes ,ima caka Evropljanima, sporije pada cena (izuzetak je Tiumph koji je podcenjen kod nas)ali nadji preko Dukca starog deset godina ispod 5000 evra>>>>

A i ona 916 i dalje izgleda mnogo besno. Polako ali sigurno garantujem da cemo svi za deset godina voziti kineske motorcikle pa cemo onda smatrati ovu raspravu besmislenom. Verovatno ce imati onaj ISO2001 i razlicite nalepnice na rezervoaru. A individualnost i karakter ce biti prepusteni nama samima, pa onda udri sa brusilicom, mig-om, smirglom, i lakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja mislim da odje treba lock, jer niko od vas ne umije net da koristi i ne razumije se u motore :

 

sorry al ovo moram capsom da pisem:

 

YAMAHA TDM NIJE ENDURO NITI BILO STO SLICNO,IDITE NA SAJT YAMAHE I VIDJECETE DA JE PO NJIMA SAMIMA TO MOTOR U STREET KLASI, E TAKO

 

ajd sad zdravo, opet kazem, kako tomos bijase san svima, pa sve one trakalice i makalice od 100 pa nadalje kuba , .....................

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sparco je u pravu, mesec dana nisam vozio motor i dodje pre neki dan drug sa APN6 i uzmem da obrnem jedan krug. Kad sam seo da vozim da nisam imao usi napravio bi kez oko glave koliko sam bio srecan, verovatno znate o cemu pricam. Zakljucak: Dobro kaze enone "jasi prvu koja naidje" nebitno italijanka ili japanka ;D ;D ;D Ima i jedna poslovica koja kaze "Od prebiraca nema jeb.. hkm.. hkm.. ocu da kazem vozaca.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A evo i mene , Lalajko druze sto je bila ona cupi dobra sinoc jedva sam ustao .Predlazem i tebi povremeno da uradis ovakav vid rekreacije videces sve ce da ti bude lepse ,i neces toliko da se zanimas za podatke,ubrzanje ,samo dok osetis mrs. I gde smo ono stali koji bese najbol;ji japanski ili engleski ili svedski ;D :D:), aj ubaci neku kolonu jedva cekam da vidim, pa da raspalimo ponovo ::)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

A evo i mene , Lalajko druze sto je bila ona cupi dobra sinoc jedva sam ustao .Predlazem i tebi povremeno da uradis ovakav vid rekreacije videces sve ce da ti bude lepse ,i neces toliko da se zanimas za podatke,ubrzanje ,samo dok osetis mrs. I gde smo ono stali koji bese najbol;ji japanski ili engleski ili svedski ;D :D:), aj ubaci neku kolonu jedva cekam da vidim, pa da raspalimo ponovo ::)8)

 

Bravo, baš lep post. Argumentovano i precizno o temi o kojoj se vodi rasprava. Tvoji komentari uvek doprinose kvalitetu rasprave, i drago mi je što vidim da kao i uvek diskutuješ o konkretnim karakteristikama motora a suzdržavaš se od lične prozivke i jeftinih udaraca ispod pojasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos jednom cu navesti cuvenu Pitovu recenicu:

 

smatram da su japanski motori daoleko superirorniji od bilo kojih.

 

Oko nje je sve pocelo. Ljudi su se tokom diskusije svojski trudili da skrenu raspravu sa pravog puta. Neko je pominjao APN, neko cupi varijante, neko je opet pominjao novac, neko se uvredio,  neki pisali potpuno besmislene postove razumljive samo njima. Niko nije napisao ni jedan jedini argument. Ja sam za R klasu postavio izazov,  Ducati Desmosedici RR ili cak slabiju MV Agustu (koja drzi svetski brzinski rekord u klasi 1000ccm), ali odgovor je bio prosipanje jeda, cemera i nemocnog besa, u fazonu "idi se vozi","mogu oni to da naprave, ali nece","trazi cupi"....  Ni jednog jedinog smilsenog, argumentovanog odgovora. A jasno mi je i zasto - nema ga!

 

Rboban i Shesti su objasnili kako stoji stvar sa cross, enduro i supermoto klasama. Tu je kao i u R klasi potpuna dominacija Evrope. Mozda cak i vise, jer nisu ni medju prva tri proizvodjaca. Tu "japanska" strana nije pokusala cak ni sa "idi se vozi" argumentima. Izgleda da je stvar toliko ocigledna da se niko nije ni uvredio! :)

 

Ko nema ogranicenje kad su pare u pitanju, a zeli za sebe "top of the class" trazice izbor u Evropi. Ducati, MV Agusta, KTM, Husquarna, BMW drze sam tehnoloski vrh u svojim klasama.

Kad se novac ukljuci u igru, onda Japan pruza najvise za ulozeno. Evropa je tehnoloski superiornija, ali ne toliko koliko je skuplja. Tako da zakljucak moze da bude: vozimo ono sto moramo, da imamo novca koliko treba struktura motocikala na forumu bi bila znacajno drugacija. Neko je to u stanju da prizna, neko ne.

 

Sto se mene tice, smatram da sam svoje dokazao. U diskusiju cu se vratiti kad bude konkretnog odgovora sa druge strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Hehe... nisam ih ni pogledao kad sam postavio link :D :D. Da pozovemo ekipu ovde, da se uključe u diskusiju?  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa posto se offuje na sve strane i od diskusije nema vise nista, samo jedan komentar na "idi se vozi" argument u raspravi. Verujem da sam od svih clanova na forumu presao najvise kilometara za ovu godinu. Skoro da nije bilo dana da nisam isao motorm makar na posao, da ne pominjem 4-5 vecih turi (cak po 400klm u danu) koje sam napravio. Tako da ako neko moze da potegne "idi se vozi" argument, onda sam to ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa posto se offuje na sve strane i od diskusije nema vise nista, samo jedan komentar na "idi se vozi" argument u raspravi. Verujem da sam od svih clanova na forumu presao najvise kilometara za ovu godinu. Skoro da nije bilo dana da nisam isao motorm makar na posao, da ne pominjem 4-5 vecih turi (cak po 400klm u danu) koje sam napravio. Tako da ako neko moze da potegne "idi se vozi" argument, onda sam to ja.

A i najvise sivremena proveo na forumu 42 DANA . Mozda u tome lezi tajna tvoje teoretske potkovanasti svakakvim i neproverenim podacima.Ko zna ako ikad ja napravim toliko vreme mozdsa postanem i pametniji od tebe sto se tive teoretskog znanja  mada sumnnjam jer ti si neponovljivi primerak iinternet teoreticara nove kategorije u medju motoristima.Moj ti je predlog skratis malo vreme koje provodis na forumu i da ga upotrebis na neke konkretnije stvari ako me razume ,nije sve u motorima ima toliko lepsih stvari koje treba da se upraznjavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A evo i mene , Lalajko druze sto je bila ona cupi dobra sinoc jedva sam ustao .Predlazem i tebi povremeno da uradis ovakav vid rekreacije videces sve ce da ti bude lepse ,i neces toliko da se zanimas za podatke,ubrzanje ,samo dok osetis mrs. I gde smo ono stali koji bese najbol;ji japanski ili engleski ili svedski ;D :D:), aj ubaci neku kolonu jedva cekam da vidim, pa da raspalimo ponovo ::)8)

 

Bravo, baš lep post. Argumentovano i precizno o temi o kojoj se vodi rasprava. Tvoji komentari uvek doprinose kvalitetu rasprave, i drago mi je što vidim da kao i uvek diskutuješ o konkretnim karakteristikama motora a suzdržavaš se od lične prozivke i jeftinih udaraca ispod pojasa.

Ja ne znam sto se ti osecas prozvanim da zastupas Lalajka mozda zato sto zastupa tezu da su evropski motori MNOGO MNOGO bolji bar prema podacima iz interneta.Vidis mora se stati na put ljudima koji prosipaju ovde neverovatnu kolicinu neistina da se ne izrazim grublje jer ako im neko ne stane na put oni ce preovladati i onda ovaj forum gubi smisao,Kad bi svako radio posao tj uredjivao temu za koje je kvalifikovan konkretno rubrika MOTORI,ne bi bilo ovakvih prepucavanja i prosipanja iz supleg u prazno.Ja ne vodim uredjivacku politiku na forumu i nemam nista protiv da neki urednik pokrene temu za koji nije odredjen pod uslovom da bude nepristrasan  cega se svi pridrzavaju ,ali ovoliko da neko bude pristrasan to stvarno nije u redu.Drugo neverovatna je je njegova konstatcija da kad bi ljudi imali para mahom bi kupovali evropske motore  samo sto nece da priznaju a on je eto imao snage da to prizna javno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo ja bih kupio BMW kad bih imao para... Ali šta ja znam, ja sam samo gušter u moto svetu :D

Vidi Ceh stvarno nemam nista protiv da ako imas para kupis BMW. Dali sad svi pojedinacno treba da se izjasnjavamo sta bi vozili da imamo para.Ja sam svoje rekao Lalajko je isto javno priznao ali da li je to dovoljno za pausalnu konstataciji da bi vecina forumasa kupila evropski motor samo kad bi imali para,sta mislis?I da li je tp pokazatelj da sy evropski motori bolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Pit:

smatram da su japanski motori daleko superirorniji od bilo kojih.

+1

Naravno da su "Japanci" daleko ispred svih.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa posto se offuje na sve strane i od diskusije nema vise nista, samo jedan komentar na "idi se vozi" argument u raspravi. Verujem da sam od svih clanova na forumu presao najvise kilometara za ovu godinu. Skoro da nije bilo dana da nisam isao motorm makar na posao, da ne pominjem 4-5 vecih turi (cak po 400klm u danu) koje sam napravio. Tako da ako neko moze da potegne "idi se vozi" argument, onda sam to ja.

A i najvise sivremena proveo na forumu 42 DANA . Mozda u tome lezi tajna tvoje teoretske potkovanasti svakakvim i neproverenim podacima.Ko zna ako ikad ja napravim toliko vreme mozdsa postanem i pametniji od tebe sto se tive teoretskog znanja  mada sumnnjam jer ti si neponovljivi primerak iinternet teoreticara nove kategorije u medju motoristima.Moj ti je predlog skratis malo vreme koje provodis na forumu i da ga upotrebis na neke konkretnije stvari ako me razume ,nije sve u motorima ima toliko lepsih stvari koje treba da se upraznjavaju.

 

Tako je Pit. Najvise vremena sam proveo na forumu i najvise sam vozio poslednjih mesec dana. Sto znaci da sam se najvise bavio motorima. Ono sto sam ti ja prezentovao nije teorija, ono su konkretni podaci. Ja ako teoreticar (a ne znam sta si ti po pitanju motora od 50000e!?!?) iznosim podatke a ti jed i cemer. Zato samtram, da nemas bas nikakve argumente i zato smatram da sam ja svoje dokazao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja