Jump to content

Moto Zajednica

lemy

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1292
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: lemy

  1. lemy

    Kupujem pentu

    Ja sam letos kupio pentu u Bajinij Basti u moto servisu Radic, vrlo korektan i pedantan tip. Ima uvek penti za prodaju, što iz uvoza, što iz zamena, tipa donese mu neko staru pentu i uzme uz doplatu drugu. Evo ga broj telefona 064/296-27-88, a mozes kucati u u google da ne kacim link.
  2. Danas sam se pocastio vojnim alu koferima za trandzu. Malo da se srede ( farbanje, plastificiranje ili mozda folija) i ma da budu kao lutka. Cena nije mala ali je prihvatljiva, 2.400 din kom ( 6kg x 400din). Moracu i drzace da pravim , a ako neko zna nekog ko bi prodao polovne neka javi.
  3. Evo i ja kretoh u projekat kofera, ali posto nemam gde da radim a i postoji mogucnost greske, resio sam da uzmem polugotovo rešenje a to je vojni alu kofer. Kofere sam danas uzeo na vojnom otpadu kod Uba. Nasao sam jos nekoliko komada al ih nisam uzeo na kraju, vratio sam ih na gomili. Za poklopce sam se namucio ali sam ih iskopao, jedan sam nasao i viska, ako neko bude isao rećići cu mu gde je . Koferi su cvrsti do zla boga i vodonepropusni. Mana im je mozda tezina koja je 6kg po komadu, ali za par kilograma nije problem. Najveća mana im je cena, koja je 400 din/kg, tako da jedan izadje 2400 din, mada moze i jeftinije, posto kontole nema nikakve, moze se sve za dzabe izneti, ali ja nisam taj tip. Ostaje mi da uradim ovaj sistem kacenj, lalajko ga je bas lepo objasnio i da uradim drzace i naravno da ih malo sredim ( farbanje, pastificiranje, folija nisam jos siguran šta ću). imam i originalnu torbicu za alat
  4. Kada vec offujete da se i ja prikljucim ( posto vozim sportinga). Ovo nije proslo pored sportinga, jedino sto su sedista od sportinga. Punto 2a ( ovaj model iz oglasa) sporting je imao 1200ccm i 80ks, a za 6-stepeni menjac nisam siguran da je imao. Jedini punto sa 86ks je bio punto 1 ( ja ga imao) i dosta je redak model. Punto 2b ( model koji ja posedujem i koji se pravio posle 2003, prepoznaje se po vecim farovima) je 1400ccm i 95 ks i ima 6 brzina ( i jos 100 cuda, asr, esp, hill holder, automatsku dvozonsku klimu, kozni sportski volan...) alu felne 15inc ( ne kao ove na slici) itd Inace ovaj punto za svoje godine izgleda odlicno, jeste sporing ali zato malo trosi.
  5. lemy

    Kamerica MD 80

    Kamerica je rezervisana za kolegu sa foruma do nedelje.
  6. Evo nekih slicica sto sam ih poskidao sa Givi sajta, posto sam i ja imao ideju da napravim nesto slicno. Ako napravis neke lepe drzace koji se podesavaju, postavi slike. Ima i da se kupe drzaci, ali samo ova verzija koja se kaci na vizir, ali mi se ne svidja preterano taj sistem. Kosta 20eur u Louis-u
  7. lemy

    Kamerica MD 80

    Prodajem dobro poznatu kamericu iz naslova. Kupio sam je jer sam isao na put a nisam imao čime da snimam, pa je bilo hitno. Kada sam se vratio kupio sam drugu GOClever , malo ozbiljniju. Neki probni snimak nemam, jer je na tom putovanju , suvozacica zabrljala sa uključivanjem, tako da nisam imao ni jedan snimak . Kamera je u originalnom pakovanju sa brdo nekih drzaca za svašta, moze i u kacigu da se montira, ima komandu glasom. Uz nju ne ide memorijska kartica, a inace moze da podrzi do 8gb. Cena nove je 1800din ( ima ih i za vise ali ja sam moju toliko platio, i to je bilo najjeftinije). Za ovu moju ako je neko zainteresovan neka da neku razumnu ponudu, pa da trgujemo. tel 064/2-000-155 Mile Ovo su specifikacije sa neta: Dimenzije: 55mm x 20mm x 20mm Rezolucija snimanja video zapisa: 720 x 480 pixela Integrisana baterija Tip memorijske kartice: TF, maximalno 8 GB (isporucuje se bez memorijske kartice) Tip konektora: mini USB, preko njega se i puni baterija Dodatne funkcije: web kamera i citac TF kartica Evo i par fotografija, neke sam ja slikao a neke su sa neta.
  8. Tuga, šta reći, ali ima nade
  9. @Ziko, Pretpostavljam da si vozio po većini mogućih uslova, pa me interesuje koliko se moze obarati sa K76 i kako se ponaša na vlaznom asfaltu? Nisam Riossi, ali ne bih da se ponovo klizem po asfaltu. Pretpostavljam da su joj mogucnosti na off roud ograničene. Ovo je jos jeftinija kombinacija od k60 scout, ali bih ako se odlucim za Haidenau odlucio za k60, bar da ne razmišljam o offroudu. Continental cu svakako zaobići, jer ima i previse negativnih iskustava za moj ukus ( i pare). Procitao sam brdo tema o gumama, i za Haidenau su sareni utisci, verovatno zbog iskustava vlasnika sa prethodnim pneumaticima, tako da su sve u svemu dobro rešenje ko nema para za bolje.
  10. lemy

    R1200GS: Koje gume?

    Pa to i nije lose, oko 15k, posto ja ne vozim nesto ostro, to je bar 3 god.
  11. Društvo, jel vozio neko skoro Trandzu na gumama Dunlop Trailmax TR91 ? Nasao sam set za 180eur. Alternativa je Heidenau K60 Scout za 140eur. Nije neka razlika ako su dosta bolje. Svestan sam da su to dve potpuno razlicite gume, ali meni treba za povremeni i laksi off. Tipa idem aflatom i hocu da skrenem na zemlju, makadam, par kilometara do nekog vidikovca. Najbitnije mi je da dobro drze u krivini i po mokrom, tj sve suprotno onima koje sada imam Mitas E08. Pretpostavljam da su po off performansama slicne Michelin Anakee 2, Metzeler Tourance EXP, Pireli Scorpion Trail, Continental Trail attack, a vidjao sam ljude da voze sa tim gumama i van asfalta.
  12. lemy

    R1200GS: Koje gume?

    Sta to ''lose'' znaci. 5-10-15k ? Nije mi ni toliko bitno koliko prelaze, 10k mi je ok, to mi je 2-3 sezone Cenim da su dosta bolje od hidenau k60 scout, pa nebih da se igram za 40eur
  13. lemy

    R1200GS: Koje gume?

    Da malo dignem temu iz mrtvih. Šta bi sa DUNLOP TRAILMAX TR91, kako su se pokazale. Treba da uzmem gume za Transalpa, i vec sam se bio odlucio za Hidenau k60 Scout za 140eur, ali danas dobih punudu za Trailmaks TR91 za 180eur. Rekao bih da je i glupo porediti ove dve gume. Po asfaltu ne sumnjam da drze, ali kakve su na blazem offu, tipa makadam, suva zemlja, malo trave ? Vozio bih off relativno malo, ali ipak da mogu nesto i van asfalta.
  14. Društvo, jer zna neko gde mogu da kupim ove drzace, suvozacica mi se zali da nema za sta da se drzi. Moze novo, polovno, neka kljucna rec za pretragu, šta god. Nosac kofera mi je isti kao na slici (pretpostavljam da je isti na 90% transalpa). Pored ovoga jel ima neko dobrog dobavljaca polovnih delova, zamenio bih mu neke delove preko zime, što zbog estetike, što funkcije. Treba mi zadnji migavac, suvozacki fuzaster, nosac vozackog fuzastera desni, nosac suvozackog fuzastera levi, rucica kocnice, neutral switc, i sl. Hvala i pozdrav
  15. lemy

    Ostrvica 2013

    Svaka cast !
  16. lemy

    Ostrvica 2013

    Odlicno, vidimo se u 8:10
  17. lemy

    Ostrvica 2013

    Mitrov danak, hajducki rastanak , da ko covek zatvorim sezonu. Nego jer ima neki skup na Novom Beogradu i kada ? 01. Almighty 02. fruitcake 03. Dejan i Nadja 04. danger 05. nenad.yzf 06. Reaper 07. Cyril & Julliane 08. Nensy 09.Sashac&Duca ako ne spreci posao 10. mrxfon 11. Black Adder 12. MICALEXC & Maja 13. NooN & Milena 14.Salez 15. Rohirrim 16. Pustolov 17. VladoZ 18. nikolas 19. mootoograf 20. Peđa 21. Siniša 22. BigRider 23. Burdjan 24. Skohajm 25. NesaBudza 26. Alexa & Ivana 27. alexanto bez gripozne bolje polovine 28. Arso29. kosooki mozda (sa Arsom, mozda ) 30. Maryan&Žeca 31. Spiritwalker 32. Đura 33. stanebane 34. AleksaBG 35, Lemy
  18. lemy

    Kanjon reke Uvac

    Ponovicemo sledeće godine, kada dan bude duzi , pa cemo podrobnije ispitati teren.
  19. Pih, bas si morao da se javiš
  20. Ja sam zainteresovan za protektor , ali ako mogu da uđem pošto su ovo kineski brojevi. Visok sam 178cm, i tezak 85kg. Ako mogu da uletim u to, rasunaj da je rezervisano. edit: sada videh da su otisla oba, steta.
  21. Pa reci šta treba, ima nas dosta sa NBG, ali pitanje šta ti ko može pomoći ?
  22. Vratismo se i mi. Temu nastavljam u putopisima http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97042-kanjon-reke-uvac/ Hvala svima na savetima
  23. lemy

    Kanjon reke Uvac

    Pozdrav kolege, Kako nalaze dobra praksa da napisem i ja koju o ovom putešestviju, mozda nekom pomogne. Ovo je nastavak iz teme predlozi za izlete i putovanja, ali posto ne znam da je premestim, a mozda i ne mogu, započinjem drugu. U vrlo kratkom roku, ponajvise iz prezira prema samom sebi, što ne stižem da se provozam, a 2 motora mi cuce u garazi, reših da organizumem putovanje do kanjona reke Uvac, ali nekim zaobilaznim i altrnativnim putevima. U ovoj avanturi mi se pridruzio i kolega @Pustolov, koga pozdravljam ovom prilikom . Krenuli smo u subotu ujutro, preko Avale prema Topoli. Prva pauza na Rudniku, kafica, slikanje i tu sretosmo gomilu bajkera, poznatih i nepoznatih, svi bi da iskoriste još jedan lep vikend, mozda i poslednji u ovoj godini. Nakon toga smo nastavili prema Čački , preko Gornjem Milanovca. Iz Čačka smo skrenuli prema Guči, a iz Guče prema Ivanjici. U Ivanjici pauza za rucak. Nakon pauze, i većanja kuda ( problema je bio vreme jer moramo stići do Uvca po danu) i konsultacija sa lokalnim stanovništvom, rešismo da idemo prema Sjenici sirektno, preko Opaljenika i Kusića, i nismo pogrešili. Ovaj deo je fenomenalan za voznju, sasvim solidan asfalt, nema saobraćaja, svuda okolo suma, duge krivine, milina. Negde oko 16h, stigosmo do skretanja za vidikovac. Tu nas grupa lokalaca (vidno alkoholisani) uputi vrlo ljubazno prema vidikovcu. Put do vidikovca, kratak ali jebitacan, kolega na X-11 ga nekako pope, ja nisam imao većih problema, ali sam zakacio stenderom nekoliko puta i to dobro. Na tom putu stadoh da pitam jos jednom grupu nekih turista, i oni nas uputise da se vratimo i idemo drugim putem, koji vodi malo iznad ovog. Posle jedno 5km, loseg puta, shvatismo da nas je onaj čiča provozao. Upalimo GPS unesemo koordinate koje smo dobili od @Severia, i koje su nas nepogrešivo dovele na destinaciju. Hvala @Severian. Malo smo se fotkali , i onda na motore prema Sjenici i Novoj Varoši. U novu Varoš smo stigli u 15h. Tu nas je sačekao domaćin i odveo u selo Komarani u naš apartman. Tu smo zapalili vatricu, koja mi nije nikad više prilala nego sada (vozio sam bez zimskog uloska, mrzelo me da stajem i da ga montiram). Večera, par piva i na spavanje. Smeštaj je skroman, ali ok, apartman za 4 osobe 20eur. Ako nekom bude trebao smeštaj tamo, to su Apartmani Brzakovic, imaju dva apartmana sa po 4 kreveta 060/622-06-82, a u blizini su i etno apartmani Vilovo, ako neko želi nešto luksuznije. Sutra ujutru pokret u 8h. Prvo smo otišli na jezero Uvac i branu, posto je to 2km od našeg apartmana. Nakon toga, dadosmo se put Zlatara i Zlatibora. Put naravno fenomenalan, taman da @Pustolov malo produva Hondu. Na Zlatiboru pauza za kafu. Nakot toga, krenusmo putem Tare. Prvo smo svratili kod Kusturice na Mećavnim, a onda smo se vratili malo nazad i poret Hotela Omorika, preko Mitrovca na Bajinu Baštu i Perućac. Oko Bajine Bašte bilo je malo mokrog kolovoza, koji me je potsetio da treba sa skinem ovo sr...nje od guma Mitas i da stavim neke krštene. Mećavnik: Perućac Verni konji čekaju Nakon toga, na nagovor jednog bajkera koja iz Bajina Bašte (Cile vilkanizer) koga smo sreli dok smo pravili pauzu u Rogačici, pored Drine, krenusmo za Valjevo preko Debelog Brda. Obaj put znam iz prakse kao veoma loš. Međutim, Cile je bio u pravu. Put su popravilli, a najgore deonice su presvukli kompletno tako sa je sada skroz ok. Iz Valjeva smo preko Uba, Obrenca i Surčina stigli u BG negde oko 18h. Bilans ukupni: Prvi dan oko 330km za 9h , Drugi dan oko 300km za 10h. Nismo jurcali, opuštena vožnja. Ako bude prilike, ići ću još jednom, ali u toku leta. Sada je realno kasno, jer se smrkava u 16h, pa ima malo vremena za pauze i slikanje, a šteta super su predeli. Leti je dan duži i to bi bila prava mera. Još bolje bi bilo odvojiti (ko moze) 3 dana. Prvi dan do Uvca, 2 dan vožnja po Pešteru (idelano za soft enduro), kupanje u jezeru i sl. 3 dan opušten povratak. Da ne bude sve tako sjajno, pobrinuo se i hladan asfalt i prosuto ulje u jednoj serpentini negde oko Guče. Overih se i ja. Srecom, bila je mala brzina, i nije bilo vozila u susret, Klizao sam na boku 5-6m. Srecom po nas, meni samo ogrebotina na laktu od trenja sa dukserocon, a devojci ogrebotina manja na kolenu. Konjic isto gobro prosao, rol bar odradio posao, malo mi se isrivio fuzaster i rucica kosnice. Motor smo odmah podigli i posle par minita nastavili dalje. Posle ovoga, definitivno cu da skinem Mitas 08 koje su presle 5-6k km i da kupim neke kvalitetnije. Međutim da sam imao najbolje gume, verovatno mi nebi pomogle jer je u krivini bilo toliko klizavo zbog prosutog ulja, da je bilo teko i peške ići. Slika nema dovoljno, što zbog toga što smo bili kratki sa vremenom, što zbog toga što me mrzelo da stajem i sidam opremu zbog slikanja . Ovo je mapa puta http://goo.gl/maps/Fd984 Ako neko isplanira nešto slično na leto, neka zove, odazivam se dobrovoljno. A sada prepuštam dirigentsku palicu kolegi @Pustolovu, neka napiše i on neku reč, okači neku fotku, da ne bude da sam bio tamo sam.
  24. Brz oporavak. I ja u subotu overih asfalt, srecom malo brzina i ful oprema. Hladan asfalt i u mom slucaju uz dodatak ulja, smrt za motore, posebno sa losim gumama.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja