Jump to content

Moto Zajednica

lemy

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1292
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: lemy

  1. evo prvo ja. Posle kupovine Supershadow 250 presao sam oko 6,000-7,000km. Generalno morotce me je lepo sluzio ( sada je u garazi, ne vozim ga, treba da ga prodam ali mi nekako zao ). Od kvarova imao sam crkavanje CDI, ali to je verovatno bila posledica spoja kada je kabal pao na auspuh i tu se istopio. Pored toga pukla mi je poluga kvacila, što je fabrika boljka, ali sam stavio drugu na kojoj je ispravljn taj propust u konstrukciji. Apropo price sa pocetka, ja sam zamenio kocionu tecnost i sada koci odlicno, stavio sam gusce ulje u viljusku tako da sada sporije propada na kocenju. Ostalo je sve ok, hrom se i dalje dobro drzi, lanac je originalni, ali bi trebao da se zameni uskoro, otprilike da izdržava 10,000km. Obzirom na ceni to je ok. Agregat i menjac rade perfektno. Obzirom da je cesto u visokim obrtajima, ulje ne trosi uopšte. Pali na cvrgu i posle stjanja od nekoliko meseci. Motor je izuzetno lak za vožnju, ali nije za visoke, recimo da je to motor za visinu od 180cm, dok je chalenger koji sam probao min za tu visinu, nije za krace. Na osnovu dosadašnjeg iskustva sa kinezima, mislim da je keewey za klasu ispred sprinta, posebno gumeni delovi, hrom, struja. Agregati su ok i na jednom i na drugom. Dobra stvar je to što je ovo klon Yamahe Virago i najveci deo delova odgovara, tako da se za rezervne delove ne treba brinuti. Snage ima dovoljno ako niste previse zahtevni. Ja sam isao na skup u Kosovsku Mitrovicu, sa brdo prtljaga i devojkom, i bez problema nas je odvezao, brzina uglavnom 80-90km/h. Najvise mu inace i prija ta brzina, a maksimum je 115km/h, ali to je veoma neprijatna brzina za vozaca jer su udari vetra previse jaki. Ja sam vozio na kracim relacijama tako po automutu ali moram da zalegnem ko na R-u. Po meni ova dva modela nisu nikako za poređenje, jer je samo agregat isti a sve ostalo je razlicito. Kvalitet je na strani keeway, ali ako bi se neko dvoumio između ova dva, onda gabariti vozaca imaju veliku ulogu. Ja sam probao oba, Chalenger je kao autobus, sa mojim gabaritima totalno neupravljiv motor, posebno u gradu, dok mi keewaj lezi. Opet ako je neko visok 190cm, onda bi na keeway izgledao smesno. Da rezimiram, keeway je po meni za preporuku, za te pare čisto sumljam da ima bolje, naravno ako visina vozaca dozvoljava. Evo i mog konjica (ako je neko zainteresovan za kupovinu , mozemo i o tome da pricamo, naravno na pp)
  2. Mali edit Mislim da cu spavati na Zlataru. Blize je, a nema smisla da zurim i da vozim po mraku, gde je onda tu uzivanje. Nasao sam neke brojeve pa ih vrtim sutra, mislim da nece biti problema oko toga, samo dobra volja.
  3. Mapa prepravljena. Znam za taj put, ali me malo strah da li su uspeti da stignem. Plan mi je da spavam na Zlatiboru, a sada je vec pitanje da li cu moci da stignem a nebih da vozim po mraku,bar dok ne izbijem na Zlatar. Uhvatio me posao po ceo dan, motor nisam ni pogledao, ali generalno je ispravan, ali veci mi je problem prenociste, to moram sutra nekako da resim. Pogledacu mozda ima nešto i na Zlataru, to mi je blize. Coperko ti si spominjao veliki izbor za prenociste posle Uvca, na sta si mislio, pretpostavljam na Zlatar i Zlatibor. Malo mo je frka što mi treba samo jedno nocenje, to se malo teze nalazi osim u hotelima, ali pokusacu sutra da nađem nesto, nebih da idem na slepo, nego da rezervisem. Bilo kako bilo, u subotu rano se krece, pa dokle stignem Nova ruta http://goo.gl/maps/27Wi1
  4. Iskreno ni jedan. Ovaj sto sam spominjao je u Bajinoj Basti a to ti ne igra. Ja sam na ovom mom samo cistio karburator kada sam ga kupio kod nekog majstora, ostalo sam radio sam , mada se u principu sve svodilo da odrzavanje.
  5. Ispravio sam turu, nisam ni primetio da sam stavio auto put, mada i u ovoj verziji isao bi autoputem jedan deo pa onda skrenuo prema Mladenovcu. Nova tura, ovoga puta preko Novog Pazara http://goo.gl/maps/wicCB Samo da me vreme posluzi a po prognoi hoce bice super voznja. Hvala za savete, ako imate još neki nemojte da se stidite
  6. Vrlo lako moze da se desi da je kratak spoj napravi s..nje. Pricao sam sa covekom koji ima servis za keeway skoro 10god i on se ziv iscudjavao kada sam mu rekao da je crkao CDI. Verovatno je i meni taj kabal napravio problem. Pamet u glavu, posle kupovine kineza prvo sve detaljno pregledati i onda nema zime bez obzira na poreklo
  7. Pozdrav, Cele godine nisam presao 2000km zbog obaveza i opasno sam se nalozio da za vikend, posto najavljuju lepo vreme obidjem sa lepšom polovinom pola Srbije. Ideja mi je da odem do kanjona reke Uvac pošto videh ovih dana sa su ljudi bili tamo i da je extra. Plan mi je da idem preko Kraljeva na Sjenicu, pa Zlatibor, Tara.... Pošto je to dalek put a dan kratak izgleda da je jedina opcija 2 dana. Zbog toga mi je plan da spavam na Zlatiboru, a kada sam vec tamo da obiđem sutradan i Taru pa da se kroz zapadnu Srbiju vratim u BG. Dobro bi mi došao bilo kakav savet kako da ne promašim najbolje vidikovce na kanjonu ( a kakav sam biser plasim se da ne omasim i ceo kanjon) kao i preporuka nekog jeftinog smeštaja na Zlatiboru koji bi nas primio na jednu noć. Ovo je okvirna mapa kuda bih išao, ako je neko mozda zainteresovan, neka se javi društva nikad ne odbijam. https://maps.google.com/maps?saddr=Belgrade,+Serbia&daddr=kraljevo+to:Route+21-1+to:Sjenica,+Serbia+to:Unknown+road+to:Nova+Varo%C5%A1,+Serbia+to:E-763+to:Mokra+Gora,+Serbia+to:Unknown+road+to:Route+112+to:Route+19.1+to:Ljubovija+to:ose%C4%8Dina+to:Koceljeva+to:Route+206+to:Route+206+to:Route+101b+to:Unknown+road+to:Route+267&hl=en&ie=UTF8&ll=44.685742,20.24128&spn=0.140842,0.338173&sll=44.684521,20.23304&sspn=0.140845,0.338173&geocode=FUzoqwIdjjo4ASm9P7XXo3paRzHkfhfyXGS4HQ%3BFZwqmwIdf6g7ASlxjM6ZxwBXRzFK6YOgIV-Tng%3BFWFXmAIdLPY0AQ%3BFWsylAIdAC0xASnZYhx5Ft5XRzELEai4joAX_Q%3BFRyjlgId_DUwAQ%3BFV8_lwIdvW4uASlDtc0MQPFXRzHpnF4LrupOLg%3BFYEJmwIdBoEsAQ%3BFR00nAIdAKcpASmlYwiUMjZYRzEHMiTMe0LO7g%3BFY1xnQIdBlUoAQ%3BFRjCngId57soAQ%3BFVUBoAIde20rAQ%3BFUtHogIdR5YnASkZ8IuQVKBZRzEl0dPDJSULnQ%3BFRgSpQId-gArASlzIihN8IRZRzH5tUQ8SXq36w%3BFRiApgIdAlMuASlFw-Tm44lZRzF9c4kcUPgW3A%3BFdKkpgIdIAEwAQ%3BFcuYpwIdWt0wAQ%3BFe6rqAIdh4gzAQ%3BFX5bqQIdFqIzAQ%3BFTSsqQIdELozAQ&oq=koceljeva&mra=pr&t=m&z=12
  8. Imam i 2m creva od 3mm, ali ne znam koja je vajda da ga stavljam samo posle ventila, to je realno pola metra creva koje ide horizontalno. Nije problem da to izvedem, ali ako nema ozbiljnijeg efekta ne isplati mi se da se zezam. Ovaj fensi ventil izgleda solidno uradjen, za ovu namenu vise nego dobar, a nije neka cifra. Probao sam ga da uvucem vazduh ustima i drzi vakum, sto je najbitnije da ne curi ulje.
  9. Evo i ja skupih skoro sve za podmazivac. Fali mi kapalica (hocu da je radim od mesinga) i verovatno jedno parce mesingane cevcice za mesto gde cu da ucvrstim cvrsto podmazivac za viljusku. Ali ima vremena cela zima je predamnom. Posle duge potrage uspeo sam da nađem ovaj fensi ventil. Kupio sam i akvarijumski ali sam hteo ovaj. Ovaj iz Indisa je ok, ali kosta 700 din plus postarina to je 1000. Ja sam ovaj nasao na Bubanj potoku i to jedva, prespartao sam uzduz i popreko pijacui i slucajno kada sam krenuo kuci ga ugledam. Ako nekom bude trebalo ja sam ga kupio kod lika koji ima tezgu u onom delu gde su nove stvari, tj onaj prvi deo, negde na sredini, a prva ili druga tezga gledano od onog lanca restorancica. A imao bih u jedno pitanje. Crevo koje sam kupio je precnika 6mm, odnosno oko 5mm unutra, Ono odlicno pase da se ugradi na bocicu, elektro ventil i ventil za podesavanje. Vidim da se ovde insistira na sto tanjem crevu, jer je navodno manje osetljivo na promenu viskoziteta ulja zbog temperature. Jel ovo što sam odabrao ok ? Ako bi isao sa tanjim bilo bi velike gimnastije oko montaze. Materijal na okupu ''fensi'' ventil za regulaciju protoka
  10. Jos jedan glas za preskakanje 125ccm. Meni to bio prvi motor, prerstao sam ga za par meseci. Uzmi odmah 250ccm. Po mom iskustvu isto trosi ( a moze čak i manje, jer ovaj od 125 drzis na otvorenom stalno pun gas). Drugar vozi princa 125 a ja keeway supershadow 250, i pri istom rezimu (oko 80-90km/h) njegov potrosi oko 3,5l/100 km a moj 3l/100km. Registracija je skuplja 1000 din, što je zanemarljivo. 250ccm je sasvim druga prica, ja sam presao na 600ccm, jer sam hteo da probam enduro, inace mi 250ccm bio dovoljan, na coperu nigde ne zuris Od tog tipa imas i Yamahu Virago. On je daleko popularniji i verovatno laksi za rezervne delove ( pretpostavljam da kupujes motor star 20 i kusur godina, pa bi ovo trebalo da ti bude bitna stavka), a ima i V2 agregat. Ja licno ne priznajem cruiser/choper ako nema V2 agregat
  11. ovako, najverovatnije je CDI. Gde si ga kupio, original ili neki zamenski za 4-5k dinara ? Druga opcija, posto ti sija lampica od neutrala: Proveri snop kablova koji idu iz namotaja, spajaju se sa kamblom neutrala, prolaze kroz ram pored akumulatora i idu u dzek ispod sedista. Konkretno proveri da li ti taj kabal nije spao na auspuh ( njemu je u stvari auspuh dole ispod, iza zadnje cilindra) i izgoreo. Mirise mi na to jer se meni to desilo, samo sto mi je izgoreo samo kabal od neutrala, pa se spojio sa auspuhom i tu dobio masu koja mu je neophodna da bi lampica sijala, pa sada sija stalno. Meni je dzigericu pojeo dok nosim to provalio, sada prede ko leptir. Kinezi nisu taj kabal, bar kod mene vezali nigde za ram nego visi. Ja sam sa par vezica resio problem. Ako pak nije to, mozes meni poslati CDI da ga probam, ja sam u BG.
  12. Ne bih da mracim, ali ovaj stoji bas dugo u oglasima, sto mi nije ok pokazatelj, ali opet ne mora nista da znaci. Cena je slicna ceo period za koji je u oglasima. Mozda stoji dugo zato što je iz Pirota, pa ljude mrzi da idu ( mene licno je mrzelo kupio motor u BG, video sam i taj u oglasima), ko zna...
  13. Odlicna organizacija i druzenje. Šta reći osim da se na proleće očekuje repriza !
  14. Ne bih da spamajem, ali jesi li ti bas siguran da je ovo '93. godište ?
  15. Ja se sada ozbiljno razmišljam, za ove pare nema ni dobar pojas. Nadam se da se neću osuti od ove kineske trikotaže
  16. Kada smo kod ove opreme baš ovih dana videh u oglasima jeftin gladijator. To me najvise i buni suvise je jeftino, verovatno neka kinezarija. Sta mislite vredi li ovo uzimati da posluzi u letnjim mesecima, amaterski totalno, enduro voznja blaga, uglavnom asfalt ? Imam Dushini jaknu sa dosta mesha, ali opet kada stanem na semafor prokuvam, a opet ne mogu da vozim u majici kratkih rukava. http://www.kupujemprodajem.com/Gladijator-kornjaca-M-XXXL-6273846-oglas.htm?filter_id=22137559
  17. Da pojacam transalpiste , plus kolega na Princu. Mogu da spremam rostilj i ribu na talandari, za kotlic nisam strucan (par pasulja i to je to). 1. machinori 2. Arakis & Goca 3. anbeast 4. drilling ltd 5. Crni & Slavica 6. Boki.64(u drusvu ili sam) 7. Beli ( u drustvu ili sam ) 8. Lucky Vladano 9. bgboki 10. fruitcake + ëine (ako ispalim javljam blagovremeno, familijarna frka) 11. Popsy 12. Sasha P (na motoru sigurno sam) 13. Pera,mozda i Sneza 14. Doktor Mabuze 15. Dejan + Ana + meso (ako meso stigne, Ana ne ode za Leskovac, a meni posao dozvoli) 16. Miskomi 17. Vacr0 + Lidija 18. Arvak 19. Dimitrije 20. PaPaja 21. RadakM 22.Salez 23.aca.gsxR mogu i gulas da spremam 24. Lemy i Gule
  18. A ja ove zime planirao da pravim tu mrezicu , sreca pa procitah temu
  19. Moram ovaj podmazivac da ugradim koliko ove zime. Na skupu transalpista sam se osecao kao poslednji, jedini nemam podmazivac . Šalim se naravno nego me mrzi da podmazujem. Procitao sam sve postove, i cini mi se da je trenutno najslabija karika u ovoj konstrukciji ventil za regulaciju protoka, odnosno u nekim slucajevima se ovaj ventil od akvarijuma pokazao kao nepouzdan. Zbog toga mi pade na pamet da li bi mogla da se koristi za ovo slavinica od goriva, ona najprostija. Jedini problem koji tu vidim je fina regulacija, jer je hod dosta mali ? Uploaded with ImageShack.us
  20. Dobra voznja, ali što je je još važnije, još bolji ljudi. Prijavljujem se unapred za sledeću vožnju
  21. lemy

    Vizir

    Zdravo, recimo da je zadnja cena 3000 din, ispod toga neće biti
  22. Nasao sam i malnju zaturenu zicu za roštilj ( u stvari je ceo rostilj na sklapanje ) pa ću poneti. Za sada imamo 2 još 1 i tebalo bi da bude dovoljno. Imam i dzak cumura (briketi, moze dosta da se ispeče mesa), da ga ponesem ili da kupimo tamo sve kada bude i meso ?
  23. Ja imam neku veliku zicu za roštilj, moze vojska da jede, staje dzak cumura ispod, ali mi je malo komplikovano da je ponesem. Mozda bi je mogao nabuziti na kofer, ali ako neko ima manju pa par njih onda bi to bilo bolje. Mozda imam tu negde u stanu i jednu manju, ali to bih morao da potrazim. Ona je recimo dovoljna za 2 coveka po turi, otprilike za 4 coveka da ne cekaju puno. Jos dva takva i taman.
  24. Sto se mene tice manje vise mi je svejedno, ali mi deluje zanimljivije ova avalska varijanta, posebno ako joj je alternativa ibarska. Ako se bude glasalo ja sam za rutu preko Avale.
  25. Mudro, ja baš hteo da postavim to pitanje, glupo je da se vozamo sami do Divcibara. Koja je to tacno pumpa, jel to ona kada se krene prema Trošarini sa desne strane ?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja