pronto
Članovi-
Broj tema i poruka
6822 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: pronto
-
Kinesko sranje kao i bilo koje drugo. Ako umeš oko motora, pa ga "oplemeniš" i znaš da mu daš šta treba da bi potrajao...to je onda nešto drugo. Plastike "nula", rasveta još gora. Trese, lupa, udara, al' prevozi guzicu od A do B.
-
Na konto tog zadnjeg kraja...ja prilično obraćam pažnju na to i ovde mogu da primetim, da za razliku od mnooogih drugih, ovde deluje da sapAtnik(ca) može prilično lepo da posadi svoju pozadinu na sic. To bi u nekoj tourer varijanti bilo prilično važno, zar ne? E sad, o tome je bilo govora X puta....pazi sad CB650 4 cil....a Hornet (isto CB) 750 2!... Niđe veze... Al' aj' i to da zanemarimo. Znači, već neko vreme se u sve agregate uvodi više vazduha...negde turbom, ovde povećanjem zapremine....i spušta snaga, jer se tako postaje Euro5 (i više) kompatibilan. To u praksi znači, kao što je već primećeno, da iz fabrike nikada više neće izaći agregat...tipa 599 sa 120+ konjića...koji je bio sinonim za pouzdanost...eto završio i u moto2 takmičenju kao oficijelni (sad je Triumph). Ista ta praksa pokazuje, da je za normalno putovanje po asvaltnim drumovima, taj novi "naduvani" agregat sasvim dovoljan...u solo varijanti, sa nešto prtljaga. Saputnik(ca), sa verovatno još dosta :) prtljaga, bi verovatno bio primetan balast. Može i tako....putuju ljudi i sa 50ccm, laganica, ali, malo snage u rezervi nikada nije na odmet. Da ne dužim...novi motocikli su danas drugačiji i otprilike nikada više neće biti ni nalik onima, rekao bih iz zlatnog doba motorizacije, pa samim tim ne vredi ni mnogo porediti. To je realnost i tako idemo dalje. Obzirom da je kontrola brzine i uopšte kontrola svega, uzela ozbiljan zalet...danas je akcenat stavljen na elektro džidžabidže i to u velikoj meri prodaje novu spravu. Hteo sam još nešto....odluta mi mis'o...
-
Pretpostavljam da je uz pomoć konusno tanjirastih zupčanika... Bosch magnetron za varnicu, sa ručnom korekcijom (pred) paljenja....ovo ne samo da treba znati napraviti (popraviti), već ga treba znati i voziti. Sjajno, zaista. Verujem, možda grešim, da je puno toga novo izrađeno ručno...drugačije i ne može. Delova za ovo nema na Aliekspresu..
-
Majstora za krov smo čekali GODINU i 5 meseci. Naručili materijal, složili, pripremili lovu....jedina dobra stvar je bila što je naknadno sve poskupelo. Videvši kak'a je situacija, betonažu za ogradu sam pravio sam, uz pomoć jednog komšije koji se sigurno više nagledao betona(že). Sad se šalim, kažem izgleda cokla za ogradu (na kaskade) "rustično"... Poenta priče, lati se posla sam ako imaš imalo zdrave pameti, majstoričave ruke...i internet...jer ćeš čekati mnogo, a ako ne nađeš PRAVOG majstora posao verovatno neće biti pravi. Ko je znao, otišao da naplati...ko je još tu zaista nešro zna, ne zna gde udara...a drugi vataju priliku da uzmu neku kintu. Daš pare i krivo...ovako sam kriv ja sâm (u ovom slučaju ti)...i dosta love ostane u džepu.
-
Kurac ću da vam ugradim...a ne migavce, bagro....da bi bagro (mislim na donosioce pravilnika o registraciji VEĆ REGISTROVANIH mopeda). Moped ide u konzervaciju i na zid.
-
Kakav qratz od mesta...eno i slika podseća na to.
-
Malo je čudno to da ne mogu da se nađu delovi. Kod BMWa ih ima i za R25. Ako je skupo, to je druga priča....samo i taj K, što ima taj problem...kad bi umeo da govori.
-
Ovako kako si sročio, ispada da je žena registrovana na žute tablice. Jasno je svakako šta bi da uradiš...ali mislim da to danas nije moguće. Ako je do sada i moglo da se izmajmuniše nešto, preko poznanstava ili za lovu...danas sumnjam da je neko voljan da rizikuje ozbiljne sankcije i zatvaranje firme zbog tih stvari. 125 i da ga uštrojiš na 45km/h ne ide na žutu tablicu.
-
Dozvoljavam sebi da kažem...Rinsova trka života. Japanci (Suzuki), samurajski jako do kraja, iako je "sepuku" ritual već počeo.
-
E..Krokac...nije bata Žika preko sveta. Možda ti je i bliži nego mnogima u našoj zemlji...ako si "vo Skopje".
-
Fabrički, mislim...mislim (ne mogu sad da gledam knjigu)...da je 15 napred, 42 nazad. Kod Horneta se problemi sa kilometar satom često javljaju, ne samo zbog igrarija sa prenosom, već i zbog neispravnog mehanizma za kilometar sat...koji se nalazi na deklu koji ide preko prednjeg lančanika. Pogledajte i to....da se nije zaoblio plastični deo koji ima unutrašnji profil matice (šestougaoni)....tačnije, glave šrafa koji steže prednji lanč.
-
Uh...o tome ima već na stotine tekstova i klipova. Ako nijesi dobar sengleskijem..onda je malo teže. O proklizavajućem kvačilu je bilo govora i ovde...pretraži malo, a "Quickshifter" je postao već i standardna oprema na nekim novim modelim...i nije preterano teško objasniti šta on radi. Stvar je malo komplikovanija kada se ide kroz menjač "na niže" (downshift)...i obično ga prati i "auto blipper"...šta je to . Nekome ko ne juri delove sekunde, apsolutno nepotreban.
-
Elektro jeleče... Man'te se tog žicanja...pregoreće ki licna.
-
Mi, aj lajk Aprilia...veri mač. Hornet volem, pravi, orginal. Jednako bejah razočaran pojavom Suzuki GSRa 750....onomad. Kao vlasnik manjeg mu brata, oštrio sam se na nešto malo gabaritnije....kad je izaš'o, mal' nisam mreo. Nakaza, da bi nakaza. Motor ekstra, ide, koči..ispadaju oči...džaba. Žabari kažu "hoće i oko svoj deo", u smislu da treba nešto lepo i da izgleda, da ti se dopadne...neka je sprava 100 puta extra, može pod presu odma'.
-
Tornado...extra raritet. Još je lepši u (originalnoj) zelenoj boji. Cela ta generacija motocikala, je fenomenalno izgledala, imala i odličnu opremu i performanse...ali i užasne probleme sa elektronikom. Sama fabrika i servisna mreža po matičnoj Italiji, nikako nisu mogli (ili umeli) da ispeglaju situaciju...sprave je brzinom svetlosti počeo da prati loš glas...pa je sve to kumovalo totalnom krahu firme, a epilog znamo. Drugovanje sa kineskom braćom i uz njihovu pomoć ponovni povratak na ulice, u malo ozbiljnijem broju. Sve je to danas ipak malo drugačije. Kada će se opet ovakav biser, sa ovim imenom, ponovo pojaviti...veliko je pitanje. Nekako, kao da više nije vreme za tako nešto. Eto i zemljak mu Morini krete istim stazama...i u smislu saradnje i proizvoda koji je u vrhu ponude.
-
Što se tiče agregata...aj' da progutamo priču da nema sirovina, da je potrebno smanjiti potrošnju, da svet kuburi sa energijom...ali ga onda barem spakujte da liči na na nešto...a ne na bogomoljkin spontani pobačaj. Nisam pratio, ni ne interesuje me posebno....a šta se dešava sa DCT u ovoj varijanti? Pominje li se uopšte? Tako su agresivno krenuli sa time, da ovakav jedan proizvod baš onako odskače...u lošem mislu. Svakako je osmišljen da bude jeftin, prvenstveno za njih, da ga jeftino proizvedu. Mogao je da bude i drugačije nazvan, jer ovakav, apsolutno ni najmanje ne deluje kao deo CB serije. Eto ona postoji već...koliko...50 godina....razumem (r) evoluciju....ali baš nikakva dodirna tačka. Čudno, u najmanju ruku.
-
Hornet je ipak bio jednostavan i ne posebno opremljen...ali ovo je smešno. Od prepoznatljivog "old school" izgleda serije CB, napraviše odvratnog transformersa. Imaće on verovatno i ovo i ono, tft, abs, trte mrte....nema tu duše, sviranjekurxu....i ne samo u njojzi.
-
Taj kabl oko noge ti je super....
-
Svaka čast. Ovo je zaista sjajno. Pregledno, lepo ilustrovano, organizovano, detaljno...na momente i jako emotivno. Ne bih da kvarim sada jednom anegdotom o mestu koje je opisano pre nekoliko strana. Hvala od srca na uloženom trudu, da sva ova mesta opišeš i predstaviš. Drago mi je da smo se upoznali...uvek dobrodošao.
- 695 odgovora
-
- 1
-
-
Nikola....sve najbolje u životu i radu želim. Tamo gde ne može drugačije da pomogne svevišnji...za ostalo sam siguran da možeš i sam. Na mnogaja ljeta....živio!
-
Moguće je, naravno.
-
Hm...gledam sad neke fotke, ne viđam baš to rešenje koje sam imao na korpici. Najrasprostranjenije je da se na mestu gde se eventualno dodiruju cevke, na jednu postavi gumeni prsten...na koju bi se ova druga oslonila.
-
Originalne korpe imaju...kako to da nazovem, jednu kao kopču od plastike...koja drži metalne delove na odstojanju....dva kao polumeseca (prečnika cevi od kojih je korpa). Spojeni su jedan za drugi. Na tu foru pakuju nove kanalizacione cevi....recimo, kao dva ćilirična slova S, jedno drugom okrenulo leđa... ....)-(. A u prednjem poklopcu verovatno fale odbojne gumice. Naravno da kofer nije za ovo (kao i za mnogo šta drugo). U pravom Vespa fazonu, okačiš kesicu sa pijace za kopču ispod sedišta....i svi vide kakav si paradajS pazario.
-
Japanci su izuzetno disciplinovan narod...imaju jedan praznik i tada rade Šalim se, ali kada je u pitanju evakuacija zbog prirodnih nepogda, kao što je tajfun, cunami ili zemljotres..tu nema prepirke, jebanje majke redarima, guranja ko će pre i sl.....ko neki. Nego se od malih nogu uči i vežba, šta, kako, gde. Jedna takva odluka se apsolutno ne dovodi u pitanje, već se postupa po naređenju....i kraj.
-
Uopšte govoreći Vespa je, kao što rekoh, sjajan i prilično pouzdan prevoz. Navika na male točkove...pa ne znam šta to zapravo znači, mislim da će pre tvoja memorija da otvori nove fajlove za skladištenje informacija o rupama. Kad dođeš do faze da je predvidiš na putu kojim ranije nisi prošao...dostigao si vrhunac. Nije to za džabe svojevrsna ikona...ali i bez obzira na to, život sa njom nije za svakoga. Ili će te potpuno obuzeti, prosto ćete se sroditi...ili će da te smara, jer ipak nije preterano hitra. To ipak nije sprava za zatezanje od semafora do semafora...ali da ćeš komotno i sa stilom doći tamo gde si naumio (i vratiti se), u to budi siguran.
