Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6824
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Au sine, spijunske tehnike potrebne za putovanje motorom. Samo da ne bude proveravanje telesnih supljina
  2. Jes' crven i ima jako lep miris. Barem meni
  3. Pretrazi malo podforum "Putopisi". Mislim da je jos uvek na prvoj strani "Albanija za pocetnike"
  4. Ne malerisem...s' obzirom da tema ima naslov kakav ima, mozda nekome drugom zatreba kakva druga stvar
  5. Nisam ni sumnjao da ce Lorenzo dobro za zapne odmah na pocetku. Treba poslati "signale" protivniku, da nece tako lako da dominira, kao u Saxoniji. Nisam gledao citavu sesiju, pa ne znam detalje...mada bih ovako sa distance mogao da kazem da su vremena Barbere i Haydena samo uteha za kratko. Lepo je videti Dukati malo bolje plasiran, ali zaista sumnjam da ce tu i ostati. Desilo se to vise puta do sada. Dukac mozda i radi bolje nastelovan za kvalifikacije, da ne kazem za na kratko...sa manje goriva i istrosenim gumama prica je skroz drugacija. Odavno su rekli da tehnickih noviteta vise nema, vec se samo koncentrisu na to da izvuku maksimum iz mogucih kombinacija vec dostupnih delova i stelovanja, jer su kao nesto skapirali??? Prva tri imena su opet ista, njima bih mogao eventualno da dodam Dovija, koga sam video na tv-u, prilicno sigurnog i nasmejanog. Cal jes' jak, al' voli da usere
  6. Kutija je nadjena...ima jos vazda neke sitnurije, uglavnom od sredine pa ka zadnjem kraju
  7. Spremi samo "stoju" za ulaz...(mislim da je trenutno 90) Kakav pederaj, u Holandiji kad udjes samo u nedelju karta oko 30 evra...ima ovde i dokaz. A da je lepo, lepo je. Namontiras se na kraj pravca (recimo) gde je cuvena krivina San DOnato,malo vise ka krivini Luco,pa preko puta gledas kakvom se brzinom zaustavlja motoGP zverka. Sa preko 300 na sat na nekih 80 mislim u stotinjak metara.....spektakularno. Valja doci koji dan ranije, unutra postaviti sator i luuuudilo...Mugello-bordello...u slobodnom prevodu, kupleraj . Kolega Hacky bi trebalo da je vec tamo, bice i "materijala". Ja ne idem, nismo nabavili dzaba karte
  8. Al' baratate terminima, kao da idete na Frusku goru...
  9. Moram da proverim jel' ostala... Ako se ne snadjes ranije, to bih mogao da donesem pocetkom avgusta. Ali da ja prvo proverim jeli jos uvek tu i u kakvom je stanju. Skuter je unisten spreda i dugo je stajao napolju. Sve odzadi bi trebalo da je ok.
  10. a da zaboravio sam.....Melandri
  11. Nemam sve detalje u glavi, ali mi se cini da se nikada do sada nisu toliko ponavljala ista tri imena na podijumu. Mozda malo drugacijim redosledom...ali vrlo cesto ista 3. Na kraju krajeva za to postoji i tehnicko objasnjenje. Nema niko drugi! Tesko mi je da poredim recimo sezonu 2005 i 2011. '05 je na startu bilo prakticno duplo vise vozaca i tada su na kraju krajeva ucestvovali i svi proizvodjaci (iako je Honda uvek bila napred), pa mi mozda i zato deluje da se nisu tako cesto ponavljala ista tri imena na podijumu. Na stranu Rossi, bio je tu i Gib.,Biaggi,Barros,Cappirossi...pa cak i Hayden i Tamada itd. Zaista ne mogu da kazem da je uvek bilo isto. Barem mi ne deluje tako. Ovo danas je pomalo i tuzno.
  12. Steta je samo sto se ta kako kazes neizvesnost svela na 2...aj' 3 imena, barem sto se tice motoGP. U drugim klasama se cesto dasi da "bljesnu" i druga imena, pa sve bude jos zanimljivije. Volim i gledam vec dugo ovaj ludi sport i tesko mi je da se predam...al' ga nekako obavila tuga. Iako je skup, delujue siromasno.
  13. Za sve je kriva beda. I tu ne mislim samo na novac. Naravno da i toga fali. Vec dugo, dugo, skoro pa hronicno, fali vere, pravih iskrenih emocija, ideja, duha, vedrine...uopste pozitivne energije. Nismo svi isti, pa nam tako nije ni jednako lako boriti se sa svakodnevni tonama gluposti koje nas napadaju. Neko ne zna, ne ume, neko nece...nekoga savrseno boli.....
  14. Lorenzo je izjavio da uopste nije zabrinut sto se motora tice. Ako (ako!!)...ne bude epizoda slicnih onima u skoroj proslosti, ostatak motora ce izdrzati do kraja sezone, cak i bez redukovanja snage.
  15. Ja sam jos prosle godine pozeleo Pedru da uzme titulu...nekako mu dodje da je posle udarnickog rada, gomile malera, padova i sl....to i zasluzio. Ali posto u zivotu i u trkama to tako ne funkcionise, morace jos da se oznoji da bi postao prvak. Zna se da nije cesto pobednik u duelima, cak i za samog sebe to kaze, medjutim poslednja trka je jako dobar pokazatelj da je to ipak moguce. Mora dosta toga da mu ide u prilog ocigledno...ali kolo srece se okrece, a on je uvek tu negde... Ocigledno je da HOnda i Yamaha ne prestaju sa radom kako bi poboljsali svoje vec odlicne sprave, pa sam siguran da ce se svojski potruditi i nastaviti da svojim pulenima daju ono sto im treba da bi pravili dobre rezultate. Jes' da je sampionat tek na pola, ali su samo tri imena u igri za gran' finale. Jedno od njih je i Dani Pedrosa.
  16. Bravo zene!!! Mogao je naslov da bude "Moto vodic za upotrebu zena"
  17. Veliki pozdrav
  18. Ovo je verujem samo jedna od firmi koja pravi ovakve zezalice. http://www.lsl-motorradtechnik.de/php/index.php?l=en#kategorieinhalt.php?ID=4
  19. Kisa stala. POLAZAK u 14:55 Komplet trka, nema skracenja.
  20. Loris Capirossi, sada u novoj ulozi....ulazi u "safety boat" da obidje krug i da vidi stanje na terenu..... Malo se smirilo. Ali na nekoliko mesta potoci pretrcavaju stazu.
  21. Svi se nadaju da je ovo samo "letnji pljusak" Ako je ovo letnji pljusak, kako li je tek na jesen
  22. Auuuuuuu sine.... pa ovi nece ni da krenu. POTOP!!!
  23. Samo da podsetim Bautista je krenuo POSLEDNJI... Ima svoje zute minute, ali i dobro zavrce gas. Kad je trka na kraju, vredi probati da se popravi plasman. Deluje da je Stoner pripremao preticanje za sledecu krivinu, pa je njegova putanja bila drugacija od Danijeve. Nije moglo jos da se primeti, ali je vrlo moguce da su te prve kapi kise doprinele da se Casey ispruzi gazeci po delu piste koji se redje koristi. Mogao je da se strpi, ali...
  24. Dobio Pedro...odma' pocela kisa
  25. Budzeti po evropskim zemljama su prazni, pa mora malo da se napune...kako ako ne sirotinji po grbaci. U Italiji su po popularnim moto putevima sve cesce "sacekuse". Nekoliko patrola carabiniera i policije naprave bukvalno blokadu. Kao ono nekada po Srbiji. Moras da usporis, nekada i da se zaustavis...ako organ to proceni. Brzina se uopste ne meri. Gledaju. -Auspuh (homologacija, DB killer) -Tablica (propisano montirana pod uglom koji propisuje zakon, obavezno macije oko kao znak krajnje tacke na motociklu...iza zadnjeg tocka!!!) -Migavci -Retrovizori -Dimenzije guma pa ako bas hoce i gomilu drugih sitnica... Gostima u prolazu se gleda kroz prste, ali kako je vec receno...ko trazi djavola, obicno ga i nadje. Italijanski policajci i carabinieri jako dobro znaju marke i modele motocikala, neki su i sami posetioci istih tih puteva u koznom kombinezonu sa odranim "sapuncicima"
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja