Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6823
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. pronto

    9. WSBK Brno

    Po dosadasnjim rezultatima, u svim kategorijama, Biaggi je ultra favorit. Iako ova vremena ne idu u prilog ovoj teoriji, definitivno ce se tek na trci (trkama) videti pravo stanje stvari. Meni je toliko antipatican da bi vol'o da mu pukne klip (bez da sebe ili nekog drugog povredi...to ne zelim nikome), al' kad krene da tera kako ume, mora covek da prizna da daje gas do daske. Cudi me jos da Sykes nije prvi . Bilo bi lepo i da on malo "obrne" situaciju. Na ovim treninzima da bude malo losiji, al' da se popne na podijum kako valja. Zasluzio je
  2. Uh, uh...lepe sprave u grupi. Narocito oni veliki "golaci" japanske proizvodnje CBSZRX Ti MIlane definitivno znas za sta zivis (i radis)
  3. Pa onda je procedura klasicna...kako je vec objasnjeno Probaj necim finijim da pritisnes dugme. Olovkom, inbus kljucem, srafcigerom. Mozda pritisak prstom nije dovoljan
  4. Ako mozete da nadjete Tucano Urbano...provereno dobar...licno iskustvo.
  5. "kulminacija u ponoc"
  6. letnja dilema. 'ladna lubenica ili 'ladno pivo?

    1. Prikaži prethodne komentare  2 more
    2. Andreja

      Andreja

      Lubenica ftw!

    3. Gvozden

      Gvozden

      napuni mob, posle samo picish tablic u wc na fon

    4. Sava1

      Sava1

      Otvori ludenicu malo je izdubi sibni litar smirnofa nek se oladi i uzivaj hahaha

  7. Aj' probaj i ovo...ako je isti tip Majestyja u pitanju. Trebalo bi da su na tabli 3 dugmeta. Dva okrugla i jedno cetvrtasto...tako da bi za reset ulja trebalo pritisnuti i OIL CHANGE i RESET (jedno okruglo,jedno cetvrtasto). Tako drzis zajedno, okrenes kljuc i cekas...nekada je potrebno i desetak sekundi.
  8. Na zalost, to je velika istina. Poseta pisti u Mugellu, sada ovog predjasnjeg vikenda je prakticno prepolovljena, u odnosu na brojke iz proteklih godina i ljudi koji malo bolje kapiraju stvari kazu da su razlog izuzetno losi rezultati doticnog. Ja licno, sam cuo komentare nekih drugara koji tradicionalno odlaze u Mugello...na stranu ovo gore pomenuto, jedino takmicenje koje vredi gledati je moto2. Spektakl se odselio iz motoGP, to smo vec i pominjali. Onda isto tako i cena ulaznica...i jos neke sitnice koje nekome ko odlazi tamo prakticno citave godine pocinju da smetaju...
  9. Kao i svaka druga egzotika...jes' lepo, al' ume da zaboli glava. Iskreno, onako iz price sam cuo da je bilo dosta problema sa 'letrikom. Ako je na motoru Marelli sistem, problemi se lakse resavaju...ali ih ima i sa drugim sistemima, mislim da je u pitanju Delphi Ako si majstoricav sigurno ces naci resenja za probleme, ali to nekada ume da potraje, pa i da iskosta. Cak i kada se ne obracas drugima za pomoc. Samo na kratko sam imao priliku licno da "dodirnem" ovo cudo. Tezak je kao crna zemlja!!! Ima neka luda resenja...kao na primer da mu je zadnja viljuska rezervoar za ulje, barem su mi tako objasnili. U svakom slucaju interesantna sprava.
  10. Carlos je vec probao Panigale, sa kojim bi trebalo da vozi sampionat 2013...i nije mu se nesto posebno svideo. Odavno je u "vezi" sa BMW-om , medjutim ekipa koja se nalazi oko njega u timu Althea za koju je onako da kazem ljudski vezan, jedino bi mogla da ga zadrzi. Sumnjam da mu treba jos para, pa se sve nadam da ce da odigra srcem i da proba da pobedi koji put sa tim novim cudom tehnike (mislim na Panigale)
  11. Auuu sine, iskrivio sam se... :lol: Ova tema sama po sebi ima lekovito dejstvo
  12. Kako se ono kaze...."Kralj ja mrtav...ziveo kralj". Ako se nesto jaaaaako pozitivno ne desi ubrzo.....
  13. Drugare... Neces se ti corbe najesti u Italiji. Ja evo koliko sam tu ni na 'leba se nisam navikao. Vec sledeceg dana posle kupovine, sa onim sto ostane moz' coveka d' ubijes..... Ne daj da te Vax obeshrabri , ali pravo da ti kazem gledajuci onu tvoju (napaku) rutu, u najmanju ruku bi trebalo da se naoruzas strpljenjem. Putovanje u turistickoj sezoni kroz morske gradove i gradice zna dobro da smori...i vozaca i motor. Ne znam koliko je ruta podlozna promeni, ali gomila lepih puteva se nalazi u unutrasnjosti. Ako je prioritet kupanje onda kao da nista nisam rekao
  14. Pa ako nije pao desert...'bes veceru
  15. Iannone je kralj, samo meni nekako normalnije da se mesto u fabrickom timu ponudi Barberi. Koliko im je samo muke zadao na "satelitu". Al' posto novinari zive od raspredanja prica, mora malo da se muti voda, a sta ce na kraju da ispliva nema veze. Mora malo da se prodaju novine Ispasce jos na kraju da iz Dukatija niko nece nigde, pa onda sa jos malo nemacke love da se popravi utisak. Problem je sto drugi nece da miruju. Evo bas danas Honda proba KOMPLETNO NOV MOTOR!
  16. Znaci...' bes Evropu, ide se u prijateljsku Rusiju da se gledaju trke Samo nesto sumnjam da ce manje da kosta. Jos da bace pelcer rujke malo ovamo ka nama...kao pomoc za razvoj
  17. Ja zaista ne znam koliko su ti momci u prilici da se sunjaju po stazama i jesu li uopste vozaci motocikala? Porediti ih sa svim ostalim svetskim likovima, prilicno je nezahvalno. Britanci, zabari, spanci itd... proveli su i provode, citav svoj radni vek u bliskom kontaktu sa ovim sportom, u neku ruku oni su njegov deo. Verujem da se sa mnogim vozacima licno poznaju...barem je to u Italiji slucaj...i ne samo sa vozacima, vec i sa drugim vaznim likovima...pa odatle i (ne) kvalitet. Nesto cime se bavis pausalno, jednom u dve nedelje manje vise i ne moze da zvuci bolje. Hocu da kazem da je potrebno da si deo te price. Evo ja imam srecu da svoj omiljeni sport pratim uz italijanski komentar, koji ume da bude mnoooooogo pristrasan, sto jako nervira...ali kvalitet informacija, price iz boxsova, razni drugi detalji...su iz prve ruke. Deluje da bolje ne moze. Vec godinama ista ekipa...covece, obelese im glave uz lude ludake
  18. Zaista veliki uspeh. Verujem da ono sto ste videli i doziveli zajedno ne moze da se meri novcem. Nesto smo imali priliku i da vidimo... ...ali s' obzirom na trenutak, trebalo je platiti benzin, ulje, servise...a za to ipak treba novaca. Ne da bih umanjio velicinu ovog uspeha, ali verujem da je svaka sprava manje vise u stanju da bez vecih problema dodje do ove, pa i vece cifre...ali joj je potrebno paznje (da ne kazem love). Mnogi to nisu u prilici da sebi i spravi priuste, pa onda gomila problematike do koje ne bi ni trebalo da dolazi... No, da je ne razvijam teorije, veliko bravo...i neka bude samo dobar pocetak,pa da osvane i jos jedna nula (ako se sam prethodno ne resetuje )
  19. ...ste videli duel Stoner-Petrucci ?!!!
  20. Spiesu kazu nije bilo dobro jos na samom pocetku,tj. takav je seo na motor... Msm...i da mu je bilo bolje, sumnjam da bi mnogo bolje ispalo. Dovi i Bradl, lep duel nerava koji je jako dugo trajao. Rekao bih da je Dovi dobio na iskustvo, kocenje pred prvu krivinu (San Donato) posle super pravca i maksimalne moguce brzine je uvek napet i rizican trenutak, a Andrea je pokazao vise puta da poznaje tu krivinu jako dobro koceci kasnije i jace kako bi nadoknadio mozda i mali nedostatak snage Yamahinog agregata. Bradl iako "rookie" svaka cast!
  21. Lorenzo Bravo Niki za srce, gas do kraja
  22. Problem moze da bude u jednosmernom lezaju...ili kako se popularnije naziva...frajlaufu. Na F12 on se nalazi IZA varijatora! Ako nije neispravan, dovoljno ga je lepo oprati u benzinu i podmazati. Lezaj po kojem se okrece...veliki plasticni prsten sa iglicama...treba dobro podmazati, a sam mehanizam (tri opruge i tri rolcice) MORA DA BUDE SUV, kao i metalni prsten po kojem se mehanizam krece. Znaci ISPOD metalnog prstena je lezaj i to treba podmazati mast (ne preterivati), a IZNAD da bude cisto i suvo! Moguce je eto da se zbog stanja tog mehanizam ne prenosi dovoljan broj obrtaja sa anlasera na radilicu.
  23. Au sine, spijunske tehnike potrebne za putovanje motorom. Samo da ne bude proveravanje telesnih supljina
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja