pronto
Članovi-
Broj tema i poruka
6824 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: pronto
-
"Tamic" je definitivno u vrhu liste neprijatelja... Njegova supersonicna startnost u kombinaciji sa vrhunskim majstorstvom pilota = ubitacna kombinacija...uglavnom po sve druge ucesnike u saobracaju. a da, zaboravio sam i dodatnu opremu u stilu 007...pustanje dimne zavese da se zavara protivnik. Od sve muke okrecem na salu, sa par zacina. Ovakvi prizori su jako cesti, a resenje ni na pomolu.
-
Ja sam zaspao mnogo pre poslednjih 5 minuta... ...sad se probudih. Idem da bacim oko na kocnice od auta
-
Bez sale i zezancije, preporucujem da napises pismo ministru Dacicu. On je jos uvek covek br. 1 u policiji? Fino, zvanicno, malo "okiceno"... ...ili (sa jako malo sale i zezancije) da se uclanis u odgovarajucu partiju i postanes "podobna" za zaposlenje. I na kraju pitanje, zar mora bas policija???
-
Pretrazi malo forum... Ima i telefona i adresa i svega. Ako se ne varam u blizini Karadjordjevog parka jedna gospodj(ic)a se bavi tim stvarima.
-
Vec se prica, a to mu dodje da je vec prilicno ocigledno, da su svi ti njegovi komentari generalna proba razvoda. Jos uvek nije jasno kakva bi bila buducnost.....ali dok ne predju sa reci na dela (pomalo svi) uzivajmo u lepotama drugih kategorija. MotoGP ce poceti sve vise da prate ljubitelji spanskih serija, a meni se od silne price vec povraca.
-
pre nekog vremena sam se raspitivao za nalepnice ali je u pitanju bio jedan stariji Kawasaki. Receno mi je da JEDNA STRANA moze da iskosta i 300 evra ... pa ti vidi
-
Da je falio motor nekome iz Honde da vidis kako bi bilo "against the rules"
-
Jeste... a kazu da nije ni prvi put. Pitali novinari jos za vreme trke glavnog japanca (Bridgestone), mislim da se zove Yamada-san, on se onako klasicno japanski pravi na tosu, kao nema pojma..... Ovaj put ocigledno nije moglo da se sakrije. Nego... vezano za onaj klizeci start, jel Bautista dobio neku kaznu ili nesto, jer je isao kajron da je "racing incident under investigation"...a rezultat nisam cuo. Mozda neki "zuti karton", neka lova, ovo ono...???
-
MotoGP mogu slobodno da ugase (ako ce i dalje da bude ovakav) i da naprave...Superball(s) bike challenege...(al' sam ga smislio) Da okupe sta valja, ostalo......penzija. Neko prevremeno, neko zasluzeno
-
Izgleda nisi dovoljno blejao kad i za to pitanje nisi nasao odgovor Elem, na prvi pogled kako si i sam primetio razlike nema, medjutim u samoj eksploataciji ipak ima. Lanac "bez prstenova" zahteva mnogo vise paznje, pa bi neko putovanje na daleko bilo vrlo mucno, a mozda i sa neprijatnom iznenadjenjima. Prstenovi na lancu su izmisljeni kako bi cuvali mrs na vaznim mestima i sprecavali da se u rolnice uvlaci prasina i razne druge ne zeljene stvarcice. Lance bez prstenova je vrlo cesto moguce spojiti samo onim brzim spojnica, ne znam kako drugacije da ih nazovem, a to bas i nije neki spoj. Uostalom napravljeno je bas tako jer je neophodno cesto ga skidati, cisiti i mazati...po starom receptu. Kupanje u vrelom ulju SAE90, a moze da se otopi i malo masti, pa da se u to bucne...dok je vruce. Da moze...moze, al' se otvori ipak za nesto bolje. Znam da je kriza, ali uvek...ali uvek vazi, da se plati na cupriji ako se ne plati na mostu.
-
...sto bi rek'o moj kum Bata.."obrni okreni, dupe uvek pozadi"
-
Gledam juce probe na tv-u i u komentatorskoj kabini gost Toni Elias. Rec o ovom, rec o onom, dodje na red i Ducati i tu covek kaze nesto, ostali zanemese... Da skratim "Nije Dukatijev problem ram, vec cinjenica da je zbog velicine motora prednji kraj izuzetno opterecen. Retki su vozaci kojima je "lagodno" da se nose sa takvim osecajem u sedistu i prave vrhunska vremena po krugu. Pored Stonera, danas u GP-u to je jedino mozda Cal. Onog trenutka kada Dukati resi da promeni "nepromenjivo" (citaj, toliko hvaljeni motor) stvari mozda krenu na bolje, pa i za Valentina, ciju buducnost ne vidim "u crvenom"..." Pominjala se i Nikijeva buducnost u SBK, Cheka u BMW...itd.
-
Espargarò (mladji) moze da se kolje sa CRTovima
-
Ili u AMA. Pre ce biti sta kaze MAMA
-
Ni slucajno nemoj da peskiras karburator ! Ako se roba kojom radis zavuce gde ne treba, telo karburatora mozes slobodno da bacis. Ili gledaj da sve dobro zatvoris pa samo spolja, mada ja iskreno ne bih. Kad vec imas na pameti da menjas ventile (iglice karburatora), menjaj i siceve. Za vadjenje takvih supljih komponenti preporucuje se da se u otvor ubaci nesto sto je identicnog precnika, tako da kad stegnes klestima ne dolazi do deformisanja istog. Posto smo jel' ustanovili da ce i sicevi biti menjani zajebi krpu nego rokaj direktno, naravno sa necim unutra...nekakva osovinica, burgija, sraf, gedorica....itd
-
Jeste ovo je Tomosov A5 agregat. Sad...ko ga i kako radi to zaista ne znam. Znam da je pocetkom ovog veka u Nemackoj mogao da se kupi Tomosov pobratim pod imenom Buffalo Califone i za njega se prica da je pravljen...verovali ili ne...u Holandiji. Isto tako, postojao je i model sa istim imenom ali marke Neckermann i to je bila "ustrojena" verzija za nemacko trziste...one njihove cuvene "Mofa" verzije. Tesko bi i niz Balkansku pojurio 30 km/h. Ja mnogo volim mopede, pa mi je ovo mnogo bolji izbor od bilo kog kineskog skutera. Neka je i ovaj kinez, al' bar za ovo ima resenja kako da se napravi da ide. Kako god da se zove u njemu je Tomosova dusa, a to ovde ljudi poznaju. Cak i oni kojima popravka motocikala nije prvenstveno zanimanje.
-
Braaaate.... Pa daj onda neka naprave kompletan sampionat Honda Repsol i kraj price. Sve ostale fabrike nek' zatvore...i onako zagadjuju prekomerno. Svi voze jedan motor, delova k'o pleve.....i onda ce da se vidi ko je u stvari vozac ?!?!"£&%°ç°à°### ...na nekom bajtom kompu sam,ne mogu da zakacim adekvatne smajlice...onog s' velikim ocima...onog sto povraca...i tako..
-
Istina je da deli pogonsku jedinicu, ali ne i menjac (NC u skupljoj verziji je isti..DTC,itd....tralala) Svaki ozbiljniji skuter, a ovo izgleda prilicno ozbiljno (ujedno je vise motocikl nego skuter) u startu je nezgodan protivnik. Kasnije.....zakasni
-
Prvo ispustis ulje...
-
Pogledajte desni dekl. Na njemu bi trebalo da postoji sraf, otprilike negde u donjoj polovini povrsine. Znaci kao recimo na automatiku. Taj sraf odvrnete (kratak je nista ne drzi) i sipate ulje dok ne pocne da curi kroz navoj u koji kasnije ponov zavrnete sraf.
-
http://www.gladiuscup.it/index.aspx
-
Evo sad videh na jednom drugom mestu problem koji je lako preduprediti. Vrucina... je veliki neprijatelj. To je jasno...ali da sad ja ne razvijam ok Kulina bana...radi se o parkingu motora po gradu i pritisku koji se preko "copave" prenosi na vreli asvalt. Da se ne bavimo fizikom, koja ovde igra vrlo vaznu ulogu.....sledi savet. Ispod "copave" postavite podmetac. Postoje i kao fora industrijske izmisljotine, ali ce posluziti i kakva metalna tacnica, poklopac od tegle, jednostavno bilo sta kruznog oblika da bi se pritisak motora rasporedio na vecu povrsinu nego sto je to povrsina copave koja je u kontaktu sa asvaltom. Od silne vrucine asvalt zna da omeksa, pa kad se po Marfijevom zakonu tu sklope jos neke kockice, eto ne planiranog izdatka za rucice,plastike,migavce. Ne daj Boze i kakva steta na necemu ili nekome drugom.
-
Dovi je zavrsio na zemlji... Kamere to nisu snimile. U nekom replayu sa onboard kamere se vidi da se dogodio jedan, kako on kaze "mali" highside i da mu se u prvom trenutku ucinilo da ce uspeti da obuzda motor, medjutim... Samo pojava higsidea, ja kaze prilicno cudna, ali se nije zadrzavao na tehnickim detaljima. Ostaje samo velika ogorcenost jer je kaze sve radilo kako treba i borba za podijum je bila realna mogucnost.
