Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Nema greske koji god model uzeo, ali ima razlike sto se odrzavanje tice. Pre svega ne mislim na cenu servisa vec na kvalitet odradjenog posla prilikom redovonog odrzavanja. Na jednoj strani imas Naceta u Delti, na drugoj Zlaju iz Plattnera...... glas naginje ka Hondi
  2. Satelis

    NC750X 2016

    @bdada Legle su gumice bolje od fabrickih i nije mi samo jasno da je fabrika takvo resenje ostavila za vizir....raspale se skroz na skroz.
  3. Satelis

    NC750X 2016

    @.milke. i @ProMaster Bila je negde tema gde je detaljno opisano koja opcija je najbolja sto se navigacije tice i bas se u toj temi pominje mob. telefon, nesto ovog tipa..... Land Rover X2 IP67 Waterproof shockproof Mobile Phone 5.0" HD 2GB RAM 16GB MTK6737 Quad Core 5500mAh Android 6.0 4G SmartPhone-in Mobile Phones from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group WWW.ALIEXPRESS.COM Cheap Mobile Phones, Buy Directly from China Suppliers:Land Rover X2 IP67 Waterproof shockproof Mobile Phone 5.0" HD 2GB RAM 16GB MTK6737 Quad Core 5500mAh Android 6.0 4G... ili ovog tipa Ulefone Armor 3 IP68 Waterproof Mobile Phone 10300mAh 5.7" FHD+ Octa Core 4GB+64GB helio P23 Android Global Version Smartphone-in Mobile Phones from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group WWW.ALIEXPRESS.COM Cheap Mobile Phones, Buy Directly from China Suppliers:Ulefone Armor 3 IP68 Waterproof Mobile Phone 10300mAh 5.7" FHD+ Octa Core 4GB+64GB helio P23 Android... Jedino me plasi da taj ili drugi slican telefon ne pocne da baguje posle 2, 3 godine kako obicno biva. Dok recimo trenutnu navigacija koju imam, stara je pa mislim nekih 6 godina i radi bez bagova (kinez) za sada. PS. O ovoj navigaciji razmisljam...... Fodsports Motorcycle Navigation RAM 1G ROM 16G Android 6.0 IPX7 Waterproof GPS Traker WIFI Bluetooth Car Navigator Free Maps -in Motorcycle GPS from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group WWW.ALIEXPRESS.COM Cheap Motorcycle GPS, Buy Directly from China Suppliers:Fodsports Motorcycle Navigation RAM 1G ROM 16G Android 6.0 IPX7 Waterproof GPS Traker WIFI Bluetooth Car...
  4. Kako i zasto sam konkretno dobio titulu "viteza" ..... pojma nemam. U pocetku mi je bilo cudno, ubrzo je pocelo da me nervira, sad mi je sve jedno. Ko treba da dobije titulu.....ima kandidata al isto tako ima kandidata kojim treba oduzeti istu. Po mom skromnom misljenju, nije dovoljno da se uradi jedna dobra/plemenita stvar pa bi se uslo u dobos vitestva, vec se "mora" vitestvo zasluziti konstantnim zalaganjem/radom na forumu. ++++ sto se daju, recenzija il kako se vec zove..... je tu da okarakterise nekog clana kao korisnog za forum. Korisna stvar za forum, njene clanove ili one koji to nisu su informacije vezane za motor.....popravke, redovno odrzavanje, potrosni materijal, dodatna oprema i tome slicno. Korisna stvar/informacija ne moze biti "but&guz" il "devojka dana" a upravo u tim temama najvise padaju +++++. Tako imamo nekog sa brdo +, visoka recenzija a nista il malo toga pametnog napisano za zajednicu. Da me ne shvati neko pogresno, nemam nista protiv ljudi koji ucestvuju u takvim temama (i sam sam u par navrata okacio koju sliku) ima stvarno dobrih cica, nego jednostavno sam misljenja da ne moze dupe i sise tj golotinja biti od velike koristi.
  5. Satelis

    NC750X 2016

    Na B. Potoku (subotom) ima raznih zabica, tako da nema zime. @Alekre Slazem se, nema bolje pozicije nego tik iznad ins. table. Sadasnja pozicija nije dobra, dobrano moram spustiti pogled ne bi li video di treba ici. Jedino sto nisam pametan sta raditi za navigaciju, dal uzeti (sa Alia) navigaciju ili onaj ludacki telefon sa dobrim preformansama.....sve nekako naginjem ka navigaciji.
  6. Kina kad dofati....ne da valja.
  7. Pre mu dodje restilizovani, dnevno svetlo, projekotri u oci, rucno podesivi vizir, nesto nakoseniji izduv, inst. tabla......od novina koliko se moze primetiti.
  8. I kod mene je Yuasa, aku star koliko i motor ili ti od 2016-te. Jos krajem prosle sezone je počeo da krepa dok recimo na ex bajku je isti brend trajao skoro 6 godina. Na proleće sledi Banner, Exide ili Fulbat.....videću sta je najsvežije od toga.
  9. @Throttle Addict Hebo si mu dadu sa citiranjem
  10. Svrni kad si u prolazu, imam si razni modeli od 300gr.
  11. Razumljivo potpuno, i roze boju da si naneo koga briga, bitno je da je tebi lepo Na fb stranici videh Garage73, pratim ih vec duze vreme i rekao bi da ozbiljno dobro rade posao.
  12. Wauu kako volim kad vidim pedanteriju, retkost ovih razmera, svaka cast. Sve mi se sviđa sem mackanja guma, ne volem kad šljašte opanci....ne znam dal i kod tebe cakle nakon nanošenja premaza ili ne?
  13. Stigao Tep10, svez, azuriran najnovijm programom (Stefane, ceka te milka da znas) ali dzaba, nema nove verzije programa ECU-a trenutno verziju programa u racunaru je ova jos jedared palim, pustam u rad i proveravam stanje sonde Nema nedostataka, sond normalno radi, parametri su dobri i vec sa gorivom sam usao u debelu rezervu. Bice toplije od ponedeljka pa taman da se natanka gorivo i proba moped. losiji napon i zimoca zna uticati na kazaljku obrtomera 1560rpm vidi racunar, relano stanje dok na inst. tabli prikazuje oko 2.500rpm Malo sacekas da dopuni aku, ugasis, upalis i obrtaji dodju na normalu. To bi bilo to sto se toga tice..... al i dalje stoji, da mi je bas krivo sto onomad ne kupi 500-ku
  14. Satelis

    NC750X 2016

    Stigao paket (zahvaljujuci @ProMaster-u ili ti Stefanu, hvala jos jedared), vizir ide za tacno 5cm dodano u visinu + mogucnost spustanja tj stelovanja. Nerviralo me je to sto kad podignem vizir na kacigi, vetar me bije direkt u oci i celo, dovoljno je da samo malo spustim glavu i sve je u redu. stare gumice (koje u sebi imaju maticu) sam sve poskidao ostale su samo rupe jer su otisle skroz na skroz, sve popucale + vizir, u gornjem kacenju uopste nije bio stegnut nasao sam 4 nove, pojma nemam od cega mi je to ostalo al znam da su mnogo bolje legle od predhodnih zatim ubaciti M5 samoosigurvajucu maticu u sinu na donjem kacenju pa sinu usrafiti gde je vizir bio usrafljen sa kontra maticom jer fab. guma vise nema jedna pa druga strana nabaciti vizir, uhvatiti prvo donju stranu pa gornju i sad imam mogucnost podizanja i spustanja vizira skockano i cvrsto stoji sto je najbitnije pun desni il levi, takodje nije problem, nista ne kaci sledeca stanica je da gornje srafove vizira zamenim za duzim pa odem do @seba011-e da mi napravi nosac na koji cu izmestiti navigaciju i USB uticnicu plan je da navigacija bude iznad inst. table, nesto na ovu foru Mišljenja sam da nema bolje pozicije od ove, pritom da poskidam tj raščistim korman, biće lepše i preglednije. Navigacija će imati svoje napajanje, USB utičica će služiti da pratim napon u vožnji i punim telefon po potrebi. Stigle su jos neke stvarčice ali otom potom, pisem kad dodje vreme..... pozzz
  15. Na levom faru di nema pumpe ABS-a da, relativno lako ide...... na desnom
  16. Dule, najbolje je da sve raskacis, pregledas, vidis kako radi pumpa i polako povezes. Svaki rezervoar mora imati odusak jer da njega nema, momntalno pocinje da se stvara vakum. Neki motori imaju odusak preko cepa, neki u vidu slepog creva koje nije zakaceno nigde tj visi u vazduhu i uvek je sa gornje strane rezervoara. Neke b. pumpe imaju 3, neke 4 prikljucka, neke 2 + el. drukalica..... pumpu u krilo pa pregledaj dal imas In, Out, Vac na njoj, pa uzmi crevca, povezi, cucaj, od case il flase napravi da glumi rezervoar ne bi li video kako radi i resices problem. Na kraju krajeva, kad si sve skidao, obavezno slikaj da bi znao da vratis ili obelezi necim, lak za nokte u vise boja je lek za takve stvari.
  17. E sto me nasmeja, jesi car .....mislim nije lepo smejati se tudjoj nesreci ali kad samo zamislim sliku u glavi....nema druge nego da se smejes. Zato kod namestanja sijalice, dok ruka sa sakom i prstima radi svoje ne bi li legla sijalica.... ocima ispred fara pratis desavanje unutar istog i nema omaske. kad smo vec kod zamene sijalic(a)e ob. svetla, ako ti dodje Kawasaki J300 Usrac*s se ziv, skinuo sam sijalicu za 5 minuta, vracao sam je skoro 2 sata
  18. dodje i drugi SW na red, taman pred zimski spavanjac prvi problem se javlja u zabicama, dosta njih je polomljeno treba ovako biti Zvuk plastika kad je motor hladan je slican..... pa ne znam sa cim bi se moglo uporediti, zvrnda sa svih strana. Nije toliko neprijatan zvuk koliko je iritirajuci, no resice se. dzeci inst. table valaj ocistiti, naprskati nosac, maglenke, stabilizator, rele x2, odlozen start el. sema, probna lampica, unimer, lemilica, kalaj, buksne, izolir.... E sad, elektronka za odlozeno pajlenje ob. svetla je predvidjena za automobile. Nakon sto se poveze instalacija, onog trenutka kad centrala dobije sve potreno, aktivirace ob. svetlo nakon 8sec. Posto je za automobile, crvena zica ide na stalni + ili ti centrala ima stalno napajanje, sto se mora proveriti dal ima potrosnje struje u fazi mirovanja. 10 do 15mA potrosnje za akumulator automobila nije problem, ista meta za aku od motora.....moze biti i te kako. S'toga sledi provera unimerom, di aparat kaze da nema potrosnje struje, na displeju sve 00. Druga zavrzlama je u jednoj zutoj zici, ta zuta zica trazi da se poveze na izlaz iz alternatora koji nemamo, imamo namotaj i regler koji nam ic nista ne znace. Elektronka je predvidjena da radi tako sto pre paljenja automobila, na izlazu iz alternatora (ikona akumulatora na ins. tabli) imamo masu (-). Kad se vozilo startuje, alternator pocinje sa punjenjem i taj izlaz vise nema masu (-) vec prelazi u plus (+), plus putuje u eletronku i nakon 8sec aktivira oboreno svetlo. Uz malo mozganja, problem je resen povezivanjem preko signala lampice za ulje. Moze se dati kontakt, oboreno svetlo ce se aktivirati tek nakon starovanja motora + 8sec. gde ce se ujedno aktivirati dnevno svetlo na maglenkama. Tako da pri datom kontaktu samo poziciona svetla svetle i izvuceno je dodatno napajanje (preko relea), nekad za nesto, sta bude trebalo. proba pre kockanja spremno za montage zabice izvarene, nove napravljene mora da legne dupe-nosa ranije, crna u odnosu na sivu....bar 2mm je strcala ka gore Problem kod varenja zabica na SW-u je taj sto ima jako tanke zidove istih. Treba sjediniti tri razlicite debljine, sto trazi isto toliko razlicite temperature ne bi li var bio kako treba ili ti jak. Jedan majstor je vec krpio plastike ali kratkog veka tj drzalo je do prvog semafora sto bi rekli. Sad je utegnut ko pracka, cela prednja centralna maska stoji cvrsto, te nema vise iritirajuceg zvuka pri jutarnjem tj hladnom startu. odo da zveknem orahovacu (domacu) i kafcu pa da nastavim sa kockanjem proba pred kraj a za kraj na lion rezim punjenja Cica mica i gotova prica..... ode SW na spavanjac, Bogme moracu i ja
  19. Nije mi jasno kako kako je upala sijalica koja ima sesir i 3 kraka..... al stvarno mi nije jasno
  20. Ni dobar dan, ni zdravo raja, ni hej momci, bajkeri................kada krava udje u stalu, obicno sledi muuu.....tako ti je isto i ovde ili ti red je da procitas pravila foruma, predstavis se Semering na vodenu pumpu ne moze da ode, semering pumpe za vodu moze da propisa. Ispusni ventil nema, skini donje crevo sa plasticnog puza i pusti da sva tecnost izadje (u cantru neku, ne u zemlju il na ladan beton), pre toga skini cep eksp. posude. Nakon sto je sve iscurelo, probaj da dunes jako na sam ulaz eksp. posude ne bi li izbacio sto vise iz sistema ili ako imas kompresor time jos bolje, duvaljka i pici dok ne cujes vazduh na crevu i puzu. Vratis crevo nazad pa skupljas kes za set reparacije pumpe za vodu (ne vodene pumpe).
  21. Da se ne bi ponavljao, ovde ima koja rec vise o sedistu......... 80eur je kostalo da Ivica odradi trazeno Sto se grejaca tice, ovaj set je porucen, sadrzi sve sta treba. Nisam jos povezao instalaciju jer cekam da mi stigne stabilizator napona za "maglenke" i nosac pa da dvaput ne rasturam motor. Kad mi sve bude na gomili, pisacu u NC temi kako, sta, odakle i tako to.
  22. Dobio bi tromiji motor, manju potrosnju i vecu krajnju brzinu. Da sam na tvom mestu, turio bi fabriku i prs u uvo.
  23. Stiglo sediste poodavno Sto se brze spojke tice, vrati se na predhodnu stranu i videces da ima komplet celu instalaciju (rele, osigurac, prekidac, dzek, zicke) ili ti sve sta ti treba.
  24. Di normalan, posandrco skroz na skroz Elem, ufati iole normalan dan za probati jos jedared. Napravih 10km po gradu, pali - radi - ide, nema lampice EFI kao posle prosle probne voznje. Sve ukupno 30km iskljucivo gradske voznje, normalno se ponasa, bez anomalija i ako u dijagnostici vidi privremenu gresku l. sonde. U ovom slucaju moze biti zbog loseg kvaliteta goriva (ostao je na rezervi, nestigos sipati), oslabljenog voda unutar ECU-a ili sam program istog. Kad Stefan ( @ProMaster ) uradi up date TEP-a, znacemo dal ima il nema nove verzije programa za ECU i akumulator na prolece obavezno treba zameniti bez obzira sto je star par meseci.
  25. Može boco, gde je pivo...tu su i krilca [emoji846]
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja