Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Kako misliš nameštao se za fotkanje? Nek mu je laka crna zemlja
  2. Moze biti, imao sam slican slucaj na jednoj 125-ci i Nexus 250ccm (isti agregat). Kod 125-ce problem je resen zamenom nove dok kod 250-ce zamenom polovne sonde.
  3. Uplatio
  4. prvo zameniti sijalice zamenjeno, spakovano tako da se moze ici dalje sledeca stanica je USB uticnica mora se prosiriti rupa jer je sira od fabricke izmedju 2 porta ispisuje trenutnu voltazu (po datom kontaktu) vratiti fabricku zastitu instalacije se mora prevezati jer fabricka ima stalno napajanje pa u kombinaciji sa ovom USB uticnicom doslo bi do brzog praznjenja akumulatora, stalni + prebaciti d a bude + p.k. zatim je ugradjen alarm koji nazalost ne radi kako treba tj alarm sam udje u silent mod vidi pa ne vidi daljinske komande, jednom recju hebe ale.... ceka se drugi a tu je i piezzo pistalica kao upozorenje na ukljucen migavac proba elektronke za odlozeni start svetla "Mana" ovog motora je sto odmah po davanju kontakta dolazi do ukljucenja oborenog svetla te iz tog razloga sledi odlozeni start istog, razlog je jednostavan, sacuvati akumulator i imati sto bolji kapacitet pri verglanju tj paljenju. Pri problem se javlja ako se poveze na instalaciju koja napaja oboreno svetlo (kako bi i trebalo biti), onog momenta kad se na prekidacu prebaci sa oborenog na dugo svetlo. Taj mali prekid strujnog kola koji se desi u prekidacu dok ne prebaci na drugi vod, elektronika vidi i ponovo racuna vreme tj resetuje se sto dovodi do gubitka oborenog svetla na 10sec. dok dugo ostaje normalno upaljeno. Resenje problemu je dovesti drugo napajanje preko kontakta koje nema veze sa svetlosnom grupom.....ende. inace svi dodatni potrosaci se napajaju preko zasebnog relea tako da fabricka instalacija nema sta da trpi od opterecenja izvuceno je jos jedno napajanje za...... otom potom Nastavice se............
  5. Satelis

    NC750X 2016

    Provedeno je nešto preko 300km, prihvat je bas dobar, kad sednes kao da si seo u kalup u odnosu na fabriku kako je bilo . Šta nije dobro, prenos vibracija, neravnina.........pošto je želja bila da se tako napravi a da nema dizanja u visinu, zbog tanke debljine sunđera ostalo je malo prostora za kobinaciju sunđer-gel-sunđer. Doprinosi tome da vibracije i neravnine prenosi poprilicno puno zbog manjka sundjera koji bi bio amortizer. Čuo sam se sa Ivicom tako da će uslediti mala korekcija.
  6. Satelis

    NC750X 2016

    Ne znam kakav ce biti Decembar, mislim da je to to sto se voznje tice. pojma nisam imao da je spust sa Avale dobio nov asfalt
  7. Sta god odlucio, uradio.... srecno ti bilo u potrazi
  8. Gresis, shvatam onako kako je napisano. Izmedju "zezao," i "prodacu ga" fali sredicu/popravicu ga, a posle dal ce ga i kome prodati je nebitno.
  9. @Branko Sto si zbunjen na post iznad ovog tj moj?
  10. Uh ovo bas i nije u redu, tvoj zajeb proslediti drugom, pogotovo ovde...... dvaput razmisli
  11. Ne znam samo ko ti je hvalio Gavru, mozda nekad al nikako sad jer covek prodaje teske lesine i profesialno je odlepio skroz na skroz. Moj ti je savet da zaobidjes IT (vrapci na grani znaju kakva su ima vozila) i presaltas se na CH (ni tamo ne cvetaju cvecke al moz'se nadje dobar komad).
  12. Satelis

    TDM Srbija

    I da svratis do mene da ti dam maglenci.
  13. Satelis

    TDM Srbija

    Xxxxx puta prezvakana tema, da li valja il ne valja i zasto ne valja......jednostavno ne valja, nije pozeljno paliti motor zimi zbog agregata, akumulatora, reglera. Pozeljno je oprati motor, ocistiti i podmazati lanac (ko ima), napumpati gume na malko veci pritisak od preporucenog, podici motor na centralni stender, napuni rezervoar do cepa, otkaciti minis klemu sa akumulatora ili prikaciti na pametni punjac...... gasis svetlo, laku noc i vidimo se na prolece.
  14. Naravno da utice, da bi imao pravo na garanciju, vozilo moras odrzavati u ovlascenom servisu. Ovlasceni servis nije samo na jednom mestu u jednom gradu, rastrkani su kojekude. Jedino pedantan covek moze postati i ostati majstor, svi ostali pocnu nesto pa zavrse kao brljotine.
  15. Satelis

    NC750X 2016

    I meni dan poce veselo od jutros, prvo pa musko....jekser u zadnjoj gumi na Bobijevoj njonji (ZX6-R), vadi repair kit iz givi torbice i opravljaj gumu na pumpi. Kod Baneta na SW-u neki sitan metalni zveckav zvuk iz CVT-a, Nikoli na AA nesto curi i mirise na benzin, Mare zove ajd da probas kako pali motor i za kraj, cekamo da zavrse sa tankanjem goriva, gledam prednji disk kod Dejana na Integri, primetim boju pregrejanosti. Dodjem, sagnem se, pipnem kad ono vreo disk, jedva da smo 2km presli od kafane....moj i Bokijev totalno hladni i tako Tebe milke bas hoce neki maler u zadnje vreme, kad ti sve stigne, javi i resicemo
  16. Svaki pametan kupac, ako se ne razume u vozilo a zeleo bi da ga poseduje, prvo se raspita kod majstora i to ne bilo kog vec kod onog pravog, dobrog, koji ima znanje. Pametan kupac nece odrzavati motor u ovlascenom servisu jer se zna kakav glas bije majstore u tim kucama, pametan kupac ce odrzavati vozilo kod majstora gore pomenutug. Kada covek kupi vozilo, ocekuje da ga sluzi pogotovo kad je ganc novo u pitanju. Svako razmislja "ma samo sipam i vozim" a da bi to bilo ispunjeno, vozilo mora biti u dobrim majstorskim rukama. Ti kao kupac mozes birati..... dajem vise para, manji kvalitet servisa uz mogucnost da ce me papreno negde kostati/ostaviti zarad potpisa i pecata u servisnoj knjizici (serem se u iste knjizice) jer garancija tome i sluzi, uslovljavanje i nista vise. Ti kao kupac mozes birati...... za manje para dobijes bolju uslugu servisiranja = manji % da ce te negde papreno kostati tj ostaviti i nemas usrani potpis i jos usraniji pecat u usranoj servisnoj knjizici. Tako da, imamo dve mogucnosti i toga su svi svesni, kupac je kovac svoje sudbine, pa biraj...... dal ces biti pametan ili usranko. Odricem se ovlascenog servisa, garancije i nadam se da necu imati kvar koji podlaze garanciji. Ako ga i imam, pre cu platiti i zavrsiti sa time nego da me neko iznova i iznova pravi budalom, hebe u zdrav mozak......jeftinije izadje
  17. Nece imati neko drugi problem, bar bi tako trebalo biti. Ni sam ne znam koliko puta sam skinuo deo sa novog automobila, skutera, kombia i ugradio drugom vozilu koje je doslo zarad resenja problema. To se radi kada odredjeni deo nema na stanju, pa da stranka ne bi cekala 10-15 dana, problem se na taj nacin resava i zamenjeni deo nikako se ne sme vratiti na novo vozilo vec se otvara garantni nalog i td i td..... Naruci se deo koji je skinut sa novog vozila, potom i ugradi kada stigne i svi zadovoljni.
  18. Satelis

    NC750X 2016

    Videćemo, rano je da iznesem mišljenje o udobnosti ali da je drugačije sedenje to jeste.
  19. Secate se Markove makine, onaj crni najnajnaj SW....e bas taj dodje na red. na meniju imamo sledece Ukratko..... - Napred treba zameniti fabricke pozicione sijalice ze led, takodje isto za oboreno i dugo svetlo ali ne led vec halogene PIAA sijalice i ubaciti elektroniku za odlozen start oborenog svetla (da se ne ukljucuje po davanju kontakta). Ugraditi led dodatno svetlo (Seba napravio nosace koji se ne uklapaju kako treba, morace popravka/prepravka) stabilizator napona, prekidac na kormanu negde. Pozadi zameniti sijalice magavca, pozicionog, stop i osv. tablice za led sijalicke, ugraditi led sijalicu za prostor ispod sedista i ugraditi strob/blicer stop svetla kad se pritisne kocnica i to bi bilo to sto se svetlosne grupe tice. - Pored toga, treba jos samo zameniti uticnicu 12V za USB sa citacem napona, ugraditi SPY2 alarm, Koso grejace ruku..... mislim da nisam nista zaboravio. krecem od nazad sija u pm jako marakana ispod sica ima bude desno poz. svetlo cak i ne radi osv. tablice klik nova ocistit poklopac pre vracanja nekad sad tu su i nove ledice kao i blicerko strobic pozadi ende, idemo napred Koso rucke dolaze na red i prekidac za maglenci usnopiti sa fabrickom instalacijom mora se skinuti koc. cilindar ne bi li se mogao udenuti prekidac staviti centralu grejaca probati plastiku oko kormana spustiti instalaciju i zatvoriti to poglavlje moze se preci napred Nastavice se.........
  20. Satelis

    NC750X 2016

    Fala momci fala Ne pada mi na pamet da prckam bilo sta oko zica, prikljucaka, relea, instalacije....... preko glave mi je doslo u zadnjih nekoliko dana.
  21. Pored dinara i br. telefona
  22. Satelis

    NC750X 2016

    Vidimo se Vlajko valjda, neki kašalj me vata sve mu hebem, mora domaća da radi nema druge.
  23. @milje80 Nema na cemu, sta sam ima to sam napisao.....nema lazi, nema prevare.
  24. Satelis

    NC750X 2016

    Stiglo sediste...... sa donje strane izlazi kabal od grejaca Instalaciju nisam povezao, to cu uraditi nekom prilikom zbog manjka slobodnog vremena. Kakav je dojam u voznji.......... jos uvek ne znam, kratko sam ga probao i za sada jedino sto mogu reci da je drugaciji polozaj sedenja, ne znam kako bi opisao, nesto slicno pravom sedlu. U subotu ce biti voznja do Ostvice pa taman da testiram gde sam sa guzzcom po tom pitanju...... uzdravlje
  25. Napred treba skinuti far, zameniti posotojece novim i nada sve boljim led sijalicama dnevnog svetla, izvariti usice bocnih plastika, demontirati alarm, zameniti "poklopac" fara (Ivan vizir), zameniti prednje diskove, plocice, ulje u kocnicama, proveriti lezajeve pr. tocka..... mislim da sam sve nabrojao. krecemo od alarma tu je nekad bio, nema ga vise usice izvarene tako da se moze spakovati far u svoje kuciste pa na kuciste idu plastike Ivan "jeste" dobro odradio far sa prednje strane (pleksi je bio slomljen, ulazila voda) ali covek zaboravi da ofarba rozetnu pre sklapanja plastika prednjeg kraja, valja se pozabaviti oko tocka stari-novi il novi-stari nalegajuce povrsine ocistit, lepak za navoj staviti (ne mnogo i ne jak lepak) lezajevi su dobri i zasticeni bakarnom mascu u spreju klizaci i vodjice hhhhmmm zapeklo sve te iz tog razloga kosi plocicu pri trosenju dole je sve sredjeno pa se moze preci na gornju polovinu ne znam ni sam koliko sam puta vrsio ispiranje ne bi li dobio kocnice gotove, moze poceti patkovanje zafarbati nosace navigacije Finalnu sliku nemam, usledila je proba motora i mogu reci da se mnogo bolje ponasa na rucici gasa......Sale ce to daleko bolje reci od mene posto ja bas i nemam dojam kako je bilo ranije. Po dolasku po motorinj, Sale donese rucice kormana da promenim. Medjutim nece da moze jer su ne odgovarajuce tj otvori su dosta manjeg precnika nego sto treba. Sreca pa sam imao Koso rucice sa grejacima te smo njih stavili tako da sad samo ostaje da se udene centrala za potpuni ugodjaj Bice tu jos nekih radova ali otom potommmm
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja