Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Neste me razumeli sta sam hteo reci..... Nisam ic mislio da idemo na SM jer je put dosadan, vec da idemo na Obrenovac - Sabac (ostravih obe rute na predhodnoj strani ) da bi se nasli na pumpi gde nam se ujedno ukrstaju putevi pa dalje za LO - VA - Ub i td. Al ako cete za SM, moz i tako, sve mi jedno.
  2. Satelis

    NC750X 2016

    Opanci bas mocno izgledaju, uzdravlju ih poderao.... kaci slike s'terena
  3. Sad trenutno nigde kod nas, mozda preko po astronomskoj ceni. Ako kojim slucajem bude bilo opet.... javicu jer sve ode brzinom svetlosti. Do sada, ovi maglenci poseduju..... @Alexa90, @GAGI74, @Šipi, @vidakn, @Marko Mk4, @Funky, @Niko, @bbocko, @Lucky George, @Nole Bg , @ProMaster...... ne mogu se setiti jos ko, al sam siguran da ima jos par njih..... faca nakon ukljucivanja
  4. Satelis

    NC750X 2016

    danas krivinario otisao do Cacka Za gume sta reci, super drze i ako izdrze 15 il jos lepsih 20K, pritom cena ostane ista.... ne da ih menjam, uzecu opet Mitas TF. nasao se sa Bobanom, kafa na kratko, preuzeo cunak i gasss nazad isplatilo se cekati, Leo je kao nov Sad samo jos da navatam Roberta da mi napravi cevku od grane do lonca i pesma.
  5. Satelis

    NC750X 2016

    Bas cudno Kako ti se cini pod rukom dok vrsis pritisak na dole, ima li tu neke razlike jer mi deluje kao da je jaca guma sa donje slike.
  6. Tu bi trebalo da ima 2 pumpe koliko vidim
  7. Recimo gde se ukrsta put 136 sa 26, pre Petlovace.
  8. Lepo .... prelopo.... pride nije skupo nit zahteva dosta vremena.... jos kad vreme posluzi, ma idi milina.
  9. Dado sta mislis o Ovoj ruti, imao bi oko 415km? Mi bi imali oko 325km za taj dan, tako da smo tu negde sa kilometrima. Steta je ne odvozati LO - VA, pritom nije zahtevna jer se relativno lako pegla.
  10. Mogu da te zamislim.... samo
  11. @DarkoČa Pored te opcije imas jos jednu, zavisno odakle ulazis u RO. Kad smo ulazili u RO kod Bele Crkve, evrici smo menjali kod nas. Ima menjacnica u centru, preko puta pekare. Kad smo isli dole na Kladovo, evrici smo opet menjali kod nas. Ima menjacnica u D. Milanovcu odmah posle NIS pumpe, sa desne strane.
  12. Bice toj.
  13. Satelis

    NC750X 2016

    Prodajem.... ni u ludilu, rekoh pod kojim uslovima moze doci u razmatranje
  14. Za pocetak unimer u ruke i proverite napon na akumulator pa ondak dalje.
  15. Kod Igora je stanje malko drugacije, dobio je bolju uocljivost led maglenci zam. desna poz. sijalica jer je pocela da ckilji izvaditi crva, zakrpiti po drugi put, vrunuti sve nazad jer sa zrvom ne biva voziti diskace treba promeniti poprilicno ukopani izbacen stari antifriz turen novi G12
  16. Alexina makina broji blizu 80K, stanje redovno ili ti zam. ulja u motoru, filtera, ulja u reduktoru, filtera vazduha i srediti CVT. ulje iz reduktora nakon 25K predjenih (menjati ga do 20K) proveriti/ocistiti zbog boljeg hladjenja CVT-a zvonce obradjeno, kvacilo namigereno na moj nacin kao i rolnice, bela malossi centralna opuga, klizaci dobri, zam. lezaj u dekli (Koyo 6008), zam. kais Mitshuboshi Kako sada ide, krece, povlaci..... to ja nemerem moc reci, Alex ce preneti zapazanja.
  17. Ispred 23 fali 1 ili ti 123.182km predjena do sada + AA je uvezen, tako da je pitanje da nije i veca km. Ex Aleksov.... sadasnji Nidzin at uradjen servis sredjen CVT zamenjen kais i rolnice Malossi (26g) Danas ce dobiti nov akumulator i samo gasss
  18. Satelis

    NC750X 2016

    Mnogo ubav zvuk pravi
  19. Satelis

    NC750X 2016

    @X8 Vračar Kao kod Saleta..... Slovenia @Boban032 Znam da bi voleo, znam tvoj ce ocas posla, fala vi i vama za cunak.
  20. Evo jednog..... pa kako da nazovem..... prelepog primerka Sta reci, koju posluku porati
  21. Satelis

    NC750X 2016

    Pirelli Angel GT2 u odnosu na Mitas je skuplji za 110eur sto bas i nije mala razlika, obe zadnje su 2CT. Odlucio sam se za njih jer su mi na Sajmu automobila ulivale poverenje kad sam ih zagledao. Pored toga, dobio sam info od momaka koji prave ozbiljne km godisnje (turing motori) da je guma izvanredna, sto je meni sasvim dovoljno bilo da se opredelim za Mitas. Ugradio sam @bbocko na SW-u i nikakvih zamerki nema, pre toga je imao Pirelli Rosso. Takodje sam ugradio i @sasha na Kawasaki J300, dobio info da se guma dobro pokazala za 5Kkm koliko je presao tog momenta, bolje je stanje od predhodne koje je imao na motoru za istu predjenu km. pisac je jos nesto hteo reci..... konacno ce biti u mojim rukama dugo cekani LeoVince Nero
  22. Satelis

    NC750X 2016

    Moped sam počeo voziti sredinom 2016-te. @X8 Vračar Tako je, to treba imati ma da meni toliko ne znaci jer nikad nisam pregrejao kocnice. Zvacu Naceta da pitam dal ima neki visak pa da ugradim kad budem menjao plocke. Prve gume su bile Bridgestone, zamenio sam ih na 22-23K....nisam siguran. Posle dolaze Pirelli Angel GT koje se juce zamenjene. Mogu reci da su se bolje pokazale od Bridgeston guma u smislu drznja I ko su potrosene. Dampere nisam stigo da premerim, zurio sam da spakujem motor. Mozemo tvoje premeriti I videti sa Hemigum u Kumodrazu dal mogu da naprave I ako mogu koliko bi kostalo.
  23. Satelis

    NC750X 2016

    Konacno da skockam zdrebicu, vala i vreme je bilo. opanci su tu, set kod Bakija iz KG kupljen (160eur) DOT je 18/19 i 19/19 DID lanac sam kupio u Motocrossu zajedno sa lancanicima, sumnjam da je originalan jer je par linka stradalo, presao sam svega 10K od ugradnje. Podmazivac treba da je na 3-ci, drzim ga na 5-6 tako da je lanac dobro podmazan te otud sumnje jer fabricki lanac je zamenjen na 34K uz jednu veliku 0 sto se odrzavanja tice (podmazivac mi je bio smanjen na 1, mentol ja). Necu da gresim dusu ali zaista mislim da je kopija, pogotovo nakon sto je Deki doneo njegov set iz Luisa.... zavrsna obrada na lancanicima nije ista, to je prvo gde sam video razliku. no nije ni bitno, plocice su takodje tu ali necu ih jos menjati dampere je juce doneo Stefan (fala mu na tome) na satu broji gospodja mi draga uzas sta drugo reci debljina mesa na zadnjim plockama (prva ugradnja jos uvek) demontage, sredio klip z. koc. kandze, ocistio i podmazao vodjice graf. mascu stari damperi provereni lezajevi, sve sredjeno tako da slede slike kako treba biti Zam. damperi, opanci, par linkova lanca, sredjena kocnica, namontiran tocak, podesen lanac, proverena i podesena mazalica..... ende pozadi. idemo napred, vidna razlika u prelazu sredjeno ovu mast sam koristio za podmazivanje klizaca jedan detalj koji me je bas iznervirao Moze se primetiti (tek sada jer ranije nisam zagledao) da na jednoj koc. plocici nema keramicke zastitie i lima. To sluzi da teze dodje do pregrevanja pa potom i propadanja kocnice. Znaci samo jedno.... u Delti kada su mi radili takozvani 0-ti servis, ladno su mi izbacili te delove da bi lakse montirali koc. kandzu. Jos grdje u celoj prici sto su mi delove izbacili sa strane do klipova, umesto da su to uradili sa druge strane jer i ako dodje do pregrevanja, sa druge strane nema klipova da moze preneti dalje toplotu..... magarac pravi ko god da mi je to uradio iz Delte, to samo mogu reci. Sta je fora, fora je u tome sto u kobinaciji sa novim plocicama i zastitnim pratecim delovima, kociona kandza ulazi na svoje mesto bas tesko. Klipovi moraju biti skroz sabijeni i mora se pogoditi sam prorez na disku da se ne bi ostetila felna prilikom ubacivanja kandze. Inace su uspeli i to da mi sjebu, ostetili su mi felnu na jednom mestu sto nisam primetio odmah pri preuzimanju motora, vec nakon nekoliko danan kad sam prao motor. Nema veze nije strasno ali ovaj detalj sa zastitnom keramikom i limom me bas izbaci iz takta. plocice necu jos menjati, sve nalegajuce povrsine sam ocistio i spakovao nazad Nisam testirao gume, rano je, mora proci neki period pa cu izneti utiske. Za sada, ne mogu prepoznati motor sto se upravljivosti i obaranja tice
  24. Uh pa sa tim stavom, ne treba ti nista skuplje od 800eur nit jace od 50ccm. Recimo SYM neki sa 16 coli tockom, 4T s'poskidanim blokadama.... idealan za grad od tacke A do tacke B. Ostatak para ostavi i skupljaj za motocikl. Taj scenario jeste lep al malo tezak za isvesti jer treba skupiti kesa za dva dvotockasa pa ista registrovati, voziti, odrzavati, parkirati s'mislima da ih niko nece dirati..... teorija jeste lepa al praksa je ipak nesto drugo. Zato je kompromis, sredina uvek nekako najbolje resenje, da moze za grad al da moze i za put, da ne trosi mnogo a da ide lepo
  25. Jesam Zile, posle sledi ....... Poznavajuci Nenada (preko foruma ) i njegova momentalna rasklapanja, sredjivanja.....dodjoh do napisanog zakljucka tj da nema kvar vec da tako radi. Cela sustina samo sto ne mora biti kontrolisana okolnost, dovoljna je dobra podloga uz ispravan motcikl. Moj post se odnosi za probu a ne za svakodnevno koriscenje u saobracaju. Naravno da ne treba ici odmah pun stitsak na polugu bez obzira imao il nemao ABS. Problem nastaje u iznenadnim situacijama kada nastane panika, pritom ne znas svoje mogucnosti nit granice svojih kocnica..... u velikoj meri zabadaju pun stisak kocnice pa kako bude.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja