Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je izgleda za kros "ply bias" gume, nase su valjda radijalne (tip proizvodnje).. Raspitaj se ako ti nije mrsko, a i za komplet pricu u casopisu ce valjati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

To je izgleda za kros "ply bias" gume, nase su valjda radijalne (tip proizvodnje).. Raspitaj se ako ti nije mrsko, a i za komplet pricu u casopisu ce valjati...

Važi, hoću 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 16 sati, shoyyka je napisao:

Teško je gumu oceniti... iz mnogo razloga... 

Nije loše ovo pročitati... ne može škoditi... a što ne škodi... 

@dvlns Zašto ovakav stav... baš me briga da li je kopirao, prepisao i td. tekst...

Ne znam zašto da zaborave prenaduvanost, nenaduvanost, štelovanje amortizera. i td..... pa i ovo za stazu nije loše znati?!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@shoyyka nesto si ocigledno pogresno razumeo. Ovo jeste samo za stazu znanje. Ovakvo prosenje guma neces nikada videti na ulicnim gumama i ulicnim uslovima. 

 

Moj stav nije bio da je znanje visak nego da je prepisan tekst o nacinu unistavanja guma na stazi a nigde nije napomenuto da se pise o stazi.

 

Ne znam da li jos uvek imas TDM iz potpisa recimo ali pokusaj na njemu da regulises previse tezine na prednjem kraju i da ne tupim dalje.

 

originalan tekst nosi ovaj naslov:

 

The Race Track Tyre Wear Guide: Common Types and their Causes

 

I evo ga ovde

 

https://lifeatlean.com/tag/different-types-of-tyre-wear/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

I opet sam se pokajao sto sam uopste pisao jer uvek neko ima problem sa onim sto napisem. Napisao sam da zaborave na ovo jer se to nikada nikome nece desiti ni na jednoj jedinoj gumi predvidjenoj za saobracaj i vozenoj u saobracaju smem da tvrdim a ukoliko neko savete za stazu uzme da prati za ulicu ce bez ikakvog smislenog razloga da trosi vreme, energiju i novac na stvari koje mu ne trebaju.

 

Da li na primer znas da se Dunlop KR108 duva na 1,1-1,2 bar (polazna tacka samo) i da recimo 0,1 bar promasenog pritiska pravi razliku da li ce guma izdrzati 20 ili 60 krugova. Retko koja moze da dobaci preko 60 krugova a to je u proseku do 300 km. Kakve to veze ima sa gumama projektovanim da traju 5-6-7.000 km? Ovaj prevedeni tekst se bavi tim gumama, tim uslovima, tim motorima i tim trajanjem guma

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kad pomenu manometar, ja koliko vidim, po Bg-u sve manje "normalnih" manometara ima, kamoli preciznih... Kad kazem normalnih, mislim, da uopste radi!

Na NIS-u na cosku Cvijiceve i Carli Caplina, ja pumpao gume na kolima, posle sam jedva dosao do druge pumoe da napumoam gume koje mi ovaj prethodni izduvao na 0.7...

Izvinjavam se na off-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 9/28/2020 at 8:53 AM, Igor86 said:

Neki je hvale, neki ne, ali definitivno ima dosta ljudi koji je voze, ne verujem da je to iskljucivo zbog ustede. Ljudi prelaze preko 15000 sa njom lagano, a mislim da ne mora da se lezi u svakoj krivini da bi se uzivalo. 

Ja bas ne bih da proracunavam u kojoj smijem da zalegnem a u kojoj ne...

 

Nije da ja sad zalijezem...vise govorim uopsteno :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Mitas SP ima "granicnike" u sarama 3mm visine, preporucena je momentalna zamena cim se do istih dodje, ja od tog perioda predjem jos oko 3000km i jos sare po sredini ima...

ja sam kupio sf pre oko 20 meseci i montirao na proleće prošle godine.Onda sam čitao negde-kolko se sećam na zvaničnom sajtu ali sad nemogu da pronadjem da su te crtice rebra za hladjenje.

To sigurrno nije trw index potrošnje posto postoji i on nagumi.

Vidim na jednom hrvatskom sajtu gde već par godina ih voze i stvorila se mitas sf sekta-oće da :dezpr:ako si protiv SF.Oni napominju da kad se voze po jadranskoj magistrali ko  ludi a vidim da ima i takvih jer po gumama  izgledaju ko da su sa staze, teraju oko 3000.Ja tako odrane gume nikad nisam vido u Srbiji.

Ovi ,,normalni,, teraju 6-9 hiljada .

Iz iskustva na mišeluku je da se gume voze oko 4000km ko tera 1000 cm i tera oštro .To važi samo za mišeluk ko je uvežban da ga tera.Po normalnom putu bi morale duže trajati.Gume se voze maltene dok ne ostane bez šare.

Meni na versisu 650 je trajala 11000 dok nije postala skroz ćelava.

Prednja je još dobra i ide već 2000 u paru sa zadnjom polovnom danlopicom.Ići će jo jedno 3-4 hiljade i onda je skroz potrošena sa jedno 0,5 mm po bokovima.

U medjuvremenu sam nabavio tf.Odlučio sam se za tf jer se ne manijačim ko pre par godina a i onda mi je bilo dobro sa turing gumama iako su klizale .Po tom hrvatskom sajtu trajaće mi duplo u odnosu na sf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

17

160/60ZR17

(69W)

TL

REAR

 

17

170/60ZR17

(72W)

TL

REAR

MCTT*

17

180/55ZR17

(73W)

TL

REAR

MCTT*

17

190/55ZR17

(75W)

TL

REAR

MCTT*  ovo je katastrofa za tf i mene ,moja dimenzija 160 je jednokomponentna a ostale šire su multitrade,sad sam tek video na sajtu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Bice da je najvise do vozaca,Imam jednu redovnu musteriju koja vozi samo pilot 5.Nedavno je promenio motor za malo noviji  iz 2018-e,tockovi servisirani kod najboljeg nam majstora za to,Rezultat,za mesec dana 6 000 km,zadnja unistena,prednja bi nekome izgurala jos jedno 2-3 000.Dok sam mu menjao gume,zove dobavljaca i narucuje sledeci set novih guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se da je najvise do vozaca.

Poredjenja radi, Honda NC750XD, 55ks, 250kg sigurno ima, sa bocnim koferima i stvarima ide na oko 300kg.

prednja 120/70-17..... 2.4b

zadnja 160/60-17 ...... 2.9b

Umerenim tempom vozim, volim kad je voznja tecna.

 

Od 0 km do 23K kotrljao se Bridgestone BW, set 260-280e, do 18K je Ok.

Od 23K do 44K kotrljao se Pirelli Angel GT, set 250e, do 18K je Ok.

Od 44K kotrlja se Mitas TF vec 18K (62K na satu), set 160e, zadovoljan gumom.

 

Poredjenja radi.... opet cu uzeti TF kad ih potrosim :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
onda dobro  nema veze što nije multitrade

I meni bilo čudno, ali izgleda da nema..

 

Versys 650, u dimenziji kao tvoja, prešla kod mene u teškim uslovima 15,16000 i motor prodat, dečko je nastavio da je vozi, iako sam mu skrenuo pažnju da bi trebalo da je menja čim pre, ona nije izgledala da je hitna za zamenu, ali ja koji je vozim od prvog dana, osetio sam razliku u ponasanju...

 

Versys 1000 (180 dimenzija, multitrade), 1000-ka je saranila na 13,14000 ( a nisam imao dugačke vožnje u dvoje po auto putu, po vrelom asfaltu itd) , da je vožena kao na 650, verujem da ne mogla više od 12000.

 

Nisam završio priču o računici kad sam krenuo pre par (sad već desetina) postova.

 

Ako imam gumu koja zadovoljava moj stil vožnje, ne vozim po stazi i što je još bitnije ne vozim po ulici kao da vozim po stazi, ne vidim zašto bi godišnje kupio 4 seta guma od 250e, umesto da kupim dva od 170e.

 

Ostaje razlika za jedan dobar izlet do Austrije.

 

Na proleće ću namerno staviti PR5, da vidim kolika je razlika i da li ja to kao prosečan vozač mogu da primetim.

 

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

TF lepo se vozi, obara ali ni u snu ne mogu doći do njene ivice kao što sam mogao na predhodnim opancima.

Guma je više U profila te ostaje još prs do ivice.

 

RO ima šmirglu od asfalta, dobar, drži i ćelava guma al je zato troši baš ubrzano.

 

Ljudi kupe Michelin Road 5, mekana guma ko žvaka, odlična. Stave na NC i očekuju da bude sve ok...neće da može, pretežak je motor za tu gumu, žvaće je pod točkovima....pogotovo ako je pretisak ispod normale.

Slično kao što je Darko uradio na CBR, samo u kontra smeru.....stavio TF koja manje pogoduje tom motoru, ne ide turing na sportaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Metzeler Z8... dosta ljudi je ne voli, ne znam zašto, prvoklasna guma... na TDM-u, lagan motor, znala je zadnja da popusti pa da uhvati u krivinama... ali kad se dobro zagreje hvata samo tako, hoće opterećenje, zbog toga je idealna za sadašnji motor... ali što bi davao  300€ za set ako bi se Mitas vozao tako do 17-18000 km...verovatno ću probati! 

 

Evo, kad stekneš veru u gumu... bilo je i skroz ali nije dokumentovano... 

 

 

IMG-20200418-121027.jpg

 

A ovo je  ta ista posle oko 20000 km predjenih, možda i malo više... nedokazivo... Sa druge strane je još i gora, ne znadoh kad je uslikah... Ali ipak je bila na laganom motoru... na težem?... Hmmm! 

 

IMG-20200625-161655.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sa gumama nema proracuna, citam ljudi gledaju cenu i koliko prelazi km. Svi nauce na kraju, da na gumi samo treba gledati da drzi dobro, a kilometraza i cena...to se naplati na kraju... Ja sam nekoliko puta padao zbog neprilagodjenih i previse istrosenih guma, posebno prednje (prednja je bog i batina ). Kad sve preracunam, vidim da nije vredelo razbijanje motora i moje razbijanje zbog neke trenutne ustede od 50 ili 100€ . Ali svi vremenom nauce, treba da se prevali odredjena kilometraza da ljudi shvate. Pametniji ce brze razumeti oni malo gluplji kao ja malo sporije... Gumu menjati cim dodje blizu granicnika...sve ostalo je trazenje djavola.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 36 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Sa gumama nema proracuna, citam ljudi gledaju cenu i koliko prelazi km. Svi nauce na kraju, da na gumi samo treba gledati da drzi dobro, a kilometraza i cena...to se naplati na kraju... Ja sam nekoliko puta padao zbog neprilagodjenih i previse istrosenih guma, posebno prednje (prednja je bog i batina ). Kad sve preracunam, vidim da nije vredelo razbijanje motora i moje razbijanje zbog neke trenutne ustede od 50 ili 100€ . Ali svi vremenom nauce, treba da se prevali odredjena kilometraza da ljudi shvate. Pametniji ce brze razumeti oni malo gluplji kao ja malo sporije... Gumu menjati cim dodje blizu granicnika...sve ostalo je trazenje djavola.

Ili voziti shodno trošenju guma! 

Ali u suštini obično bude kol'ko para, tol'ko i muzike...

Ili da vozimo samo "pravo" :)... onda svaka valja! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 5 sati, Satelis je napisao:

 

Slično kao što je Darko uradio na CBR, samo u kontra smeru.....stavio TF koja manje pogoduje tom motoru, ne ide turing na sportaka.

Ma moj motor je 600 , ne 1000... tezina isto ...

 

ja sam napomenuo da nisam trkac. Ali nisam ni seka persa... to gde ja osetim da je guma bulja - trkacima je smesno. 

motor jes sportski , ali ga vozim ko da je turing :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Po prvi put sam stavio na motor istu gumu ko i prethodna, prethodna je vozena bez stedenja i potrjala mi je oko 7500-8000 km. Ovu drugu sto sam stavio pomalo i stedim i vec je presla tih 7-8 hiljada a ima na nju jos za 3+.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

TF lepo se vozi, obara ali ni u snu ne mogu doći do njene ivice kao što sam mogao na predhodnim opancima.

Guma je više U profila te ostaje još prs do ivice.

 

 

Ja na varaderu vozim angel gt,prethodni set je bio metzeler,kupio sam za sledecu sezonu pireli scorpion... ni jedne nisam uspeo  da doteram do ivice. Sad pre par dana u Albaniji,sh20,pratim gs_a u stopu. On gura do kraja,meni fali prs'

Posle scorpiona sigurno kupujem mitas. Nisam trkac i za moja putovanja je bacanje para na preskupe gume kojima nisam dorastao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750

jesenja zamena na Kawi ... MITAS 180/55 ZR17 Touring Force i 120/7o ZR17  obe nove 2oooo din  ... odlicna guma .. jbg  Dunlop doso do platna posle jedne voznje po makadamu ...:moto2: ...:moto2:   ... Za sada extra  zadovoljan, posle starog Dunlop-a ... ko  po sinama. Sa mojim nacinom voznje, mislim da ce izdrzati dve sezine  (12k - 15k) sto nije lose za kolicinu ulozenog novca . Sto rece @N.F.S.  kupovina polovnih je obesmislena na ovaj nacin. Treba se  malo poigrati pritiskom, saglasan sam sa kolegom @Jovan Ristic  na taj nacin se moze izvuci maximum ... :na_glavi:

mitas-touring-force-sc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja