Jump to content

Moto Zajednica

SYM Maxsym TL 508

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Do sad nisam imao toliko dodira sa maxi skuterima, ali budući da je EuroSumar izrazio želju da ove godine testiram većinu game SYM sktuera, rešio sam da se malo upoznam sa istim i pretočio u tekst sve informacije do kojih sam došao. Ako neko ima isksustva sa MaxSym TL 508, neka puca. Ono što me je iznenadilo je vera EuroSumara u kvalitet te su na svoju ruku povećali garancijju na 3 godine i 30.000 km.

 

BJBIKERS.COM

U poslednje vreme se u svetu maksi skutera često vodi polemika o SYM Maxsym TL 508, kojeg često porede i sa Yamahom TMax 560

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ja sam samo sedeo na njemu ,imam 1.91cm ,nije da nema mesta ,korman ne udara u koleno,ali..Kad želite da ispružite noge u najdalju tačku na gazištu koja je pod uglom..nije to to, c400gt i t max do 2022godine imaju više mesta za visoke u toj poziciji.Ostalo je ostavilo odlican utisak, mozda taj prostor ispod sedista nije veliki kao npr kod t max..ali to nije presudno kad pogledate cene i da sym dosta toga nudi .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Занимљива стварчица, ајде да видимо кад прође тест, шта ћеш имати да кажеш @Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam 181cm visok i meni ima mesta na pretek. Uživo izgleda brutalno,posebno crni. Nisam ga provozao još zbog vremena ali biće prilike. Recimo Cruisym mi je taman, uporedio bi položaj sedenja sa Xcitingom a TL508 ima još više prostora od oba. Ovo pričam se sedenje sa opruženim nogama.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

vera EuroSumara u kvalitet te su na svoju ruku povećali garancijju na 3 godine i 30.000 km

Uglavnom sva konkurencija daje garanciju na 3 god, pa ne bih rekao da vera u pitanju nego tržišna utakmica. Ali bez obzira, pozdravljamo i čekamo test. Meni nekako ne ide lanac za na skuter, ali će mi biti interesantno da čujem utiske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@slobasuper9Da definitivno ,kažem ima mesta .Precizniji da budemo ,polozaj ispruzenih nogu je mnogo bolji kod navedenih modela (veći je ugao npr., lupiću170 ° kod konkurencije a na TLnpr.  140°)za visoke ljude koji traže i taj detalj.I onaj iskošeni deo za stopalo je kraći , ja sa 46 cipelom, nekako nemam mesta za stopalo kao kod ovih.Da se razumemo skuter je top stvarno lepo i kvalitetno izgleda , mi krakati nazalost moramo i ovo da gledamo ..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 44 minuta, boza_kg je napisao:

Meni nekako ne ide lanac za na skuter.......

Zatvoren je u "kutiji", kupa se konstantno u ulju..... odlično rešenje, dugo moze trajati ako se normalno vozi.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Baš sad htedoh to da napišem...jer je očigledno da nije baš jasno gde je i kakav je to lanac.

Tmax ih ima 2...mislim. Nisam rasturao, ali sam gledao neke dijagrame...onako, znatiželje radi. Nisu to klasični lanci, kao kod motocikala, već su više poput onih motorskih. Sitniji korak u nekoliko redova. Na taj način su u stanju da prenesu ogromnu silu.

Ima i skutera gde je finalni prenos baš na klasični lanac...kao kod motocikala. Recimo Derby, Gilera GP...pa i Aprilijina Mana (kao motocikl, imaju panduri). To je potpuno drugačiji sistem, jednostavniji, ali ne i jeftiniji za održavanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Uglavnom sva konkurencija daje garanciju na 3 god, pa ne bih rekao da vera u pitanju nego tržišna utakmica. Ali bez obzira, pozdravljamo i čekamo test. Meni nekako ne ide lanac za na skuter, ali će mi biti interesantno da čujem utiske.

Koliko sam upućen sam SYM daje 2 godine i 15.000 km. Proveriću još jednom ovih dana. 

 

Pre 2 sati, bracabgd je napisao:

Занимљива стварчица, ајде да видимо кад прође тест, шта ћеш имати да кажеш @Jovan Ristic

Videćemo na proleće, kad gledam specifikacije, vidim da je cenovno daleko ispod konkurenata, a prema performansama je u rangu sa njima. Čitao sam neke strane testove i vidim da ga nahvališe. Neću da mu sudim dok mi ne padne pod ruke. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x
Pre 15 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Ja sam samo sedeo na njemu ,imam 1.91cm ,nije da nema mesta ,korman ne udara u koleno,ali..Kad želite da ispružite noge u najdalju tačku na gazištu koja je pod uglom..nije to to, c400gt i t max do 2022godine imaju više mesta za visoke u toj poziciji.Ostalo je ostavilo odlican utisak, mozda taj prostor ispod sedista nije veliki kao npr kod t max..ali to nije presudno kad pogledate cene i da sym dosta toga nudi .

Definitivno c400 gt ima najviše mesta za noge u opruženom položaju od svih skutera na kojima sam sedeo. Tmax nisam probao, ali  sa Forzom 350, malim adv, xmax 300 ne može da se poredi koliko više mesta ima. Ja sam 183 pa mi nije problem da se spakujem ni na jedan, ali vama džigljavima svaki milimetar igra tako da verujem da ni TL 508 nije za vas. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
20 hours ago, Jovan Ristic said:

Do sad nisam imao toliko dodira sa maxi skuterima, ali budući da je EuroSumar izrazio želju da ove godine testiram većinu game SYM sktuera, rešio sam da se malo upoznam sa istim i pretočio u tekst sve informacije do kojih sam došao. Ako neko ima isksustva sa MaxSym TL 508, neka puca. Ono što me je iznenadilo je vera EuroSumara u kvalitet te su na svoju ruku povećali garancijju na 3 godine i 30.000 km.

 

BJBIKERS.COM

U poslednje vreme se u svetu maksi skutera često vodi polemika o SYM Maxsym TL 508, kojeg često porede i sa Yamahom TMax 560

 

Ne znam za MaxSym 508 ali za MaxSym 400i u Nemackoj,Portugaliji,mislim i u jos nekoliko drzava Eu da je garancija 5 godina i 100 000km na motor.Da li to daje fabrika ili dileri ne znam ali ovo kod nas je smesno,kao i sve drugo uostalom.

Postujem dva cilindra,sigurno je bolje nego jedan a da li vredi razlike u parama u odnosu na taj MaxSym 400i poredeci snagu,OM,brzinu ... veliko je pitanje.

Da li bih dodao 3000+ EUR za taj jaci dvocilindras ne znam,mozda ako bas ne znam sta cu sa lovom jer taj cenovni rang vec ulazi u opseg ozbiljnijih masina koje nisu skuteri, barem na papiru ;)

Ovako razmisljajuci izgleda kao da su sami sebi napravili konkurenciju,sad koji ce model isplivati a koji ce potonuti ostaje da se vidi.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 16 sati, Satelis je napisao:

Zatvoren je u "kutiji", kupa se konstantno u ulju..... odlično rešenje, dugo moze trajati ako se normalno vozi.

 

Jel može malo detaljnije objašnjenje ovoga? 

Ja ga zagledao sa svih strana i ne videh ništa osim normalnog lanca koji je zaštićen sa malo više plastike, zbog toga ga i nisam kupio, šta će mi skuter sa kojim imam duplo više zezanja nego sa motorom. 

Gde se on kupa, sa kojim uljem, gde to stoji, šta ja treba da radim, gde i šta da dosipam ... ? 

Ako ti nije teško napiši koju reč u vezi ovoga pa da mogu ko čovek da psujem sebe :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne bih rekao da si pogrešio, negde pročitah da se lanac menja na svakih 15.000 km, a košta lepe novce... Doduše, ko ima skoro 10.000 € za skuter imaće i 350 € za lanac.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

negde pročitah da se lanac menja na svakih 15.000 km

Da, tako piše u manualu. Sve u svemu, izgleda teška ova zezancija oko lanca. Ne bih ja to, hvala lepo.

 

image.thumb.png.e1806506df444a76ffd283cb3a4a09f5.png

 

https://www.sym-global.com/storage/system/products/SCOOTER/18-MAXSYMJ-TL-E5/Manual/MAXSYM_TL_508_TCS.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ma to se Tajvanci sigurno šale a mi ne razumemo zbog kulturoloških razlika :) 

Ko bre menja lanac na 15.000 km pa meni gume duže traju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Poručili su iz EuroSumara da je demo skuter na raspolaganju svima koji žele da sednu, vide da li im odgovara, okrenu krug, itd.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 41 minuta, Darko Floyd je napisao:

Ma to se Tajvanci sigurno šale a mi ne razumemo zbog kulturoloških razlika :) 

Ko bre menja lanac na 15.000 km pa meni gume duže traju. 

Meni je na BMW-u interval zamene lanca bio 20000km, ali u praksi kažu da se lanac nikada nije menjao. Jednostavno tako potopljen u ulje uz varijator na njemu nije bilo nikakvog opterećenja ni istezanja.

 

Inače, koliko se sećam, koristili su to rešenje sa lancem da bi zbog položaja motora i varijatora osećaj u vožnji bio bliži pravim motociklima nego skuterima. Ne znam da li je ikada menjan na mom BMW-u, ali kada mu je Darko radio servis na skoro 40000 - izgledao je kao nov. I lanac i lančanik

image.png.5879a59983e65a97093f42eefcd6497e.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
pre 47 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Poručili su iz EuroSumara da je demo skuter na raspolaganju svima koji žele da sednu, vide da li im odgovara, okrenu krug, itd.

 

Kaži ti Andriji da je bolje da poruči nešto sa roštilja i šopsku, tako sigurno dolazimo :) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Darko Floyd je napisao:

 

Kaži ti Andriji da je bolje da poruči nešto sa roštilja i šopsku, tako sigurno dolazimo :) 

:D 

 

Preneću kad se čujem. Ako se predlog usvoji eto i mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 14 minuta, Mr_Wolf je napisao:

. Jednostavno tako potopljen u ulje uz varijator na njemu nije bilo nikakvog opterećenja ni istezanja.

Ali ovaj lanac ne izgleda tako. Nije zatvoren u kutiju nego viri :)

A šta znam, računam da ako se želi ta garancija od 3 godine, onda moraju da se rade servisni intervali kako je fabrika predvidela.

 

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao klinac imao sam MZ250 koji je takodje pokretan lancem u "kutiji", jednom godisnje rastopim tovatnu mast i menjacko ulje pa napunim :D 

Tada su lanci bili bez O/X ringova, podmazivali su se tako, sada vise nije bitno, isteze ga sila.... Masnog ili suvog spolja, sve jedno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... ovde je klasican lanac/lancanici finalni prenos samo sto je menjacku kutiju motora zamenio varijator koji svojom konstantnom isporukom snage dosta vise "stedi" lanac. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Snaga ovog skutera je smesna za 520 lanac koji je na njemu, jedino ako je oem neki krs od lanca.  Motori kojima anlaser ima vise snage od ovog skutera cesto su pogonjeni istim lancem pa predju dosta vise.

Uostalom, sigurno ce se pojaviti 525 recimo aftermarket kit za skuter (ako se ovaj pokaze kao kratkotrajan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja