Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
21 hours ago, nedokazani said:

Da ti nije ova prednja guma montirana naopako?
Na slici deluje da gura vodu ka sredini umesto od sredine

Sent using Tapatalk
 

Proverio, nije.  :)

A proverio i danas na Ceru po kisi.

Posle 350 km vrlo zadovoljan. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 6/6/2020 at 6:07 PM, Satelis said:

Kaze jedan vulkanizer, ne treba cepovati nikad vec samo zaviti holsraf za prvu nuzdu. Posle demontaza tocka, gume i krpljenje flekom.

Ako se cepuje, crv debeo + alat koji sve zajedno prolazi kroz gumu = rupa od 6mm..... ima smisla za holsraf, moze malo sintelan lepka pre zavijanja.

Moze i tako sa srafom,al samo ondah ako je ekser usao.Ako je nesto vece,nepomaze.Ni ja nisam za cepovanje,al kad si negde na putu,nema druge ako sraf ne zatvori.

Najpouzdanije krpljenje gume je pecurka.Ona zatvori skroz gumu i gde je usao sraf.Naravno za ovo se mora ici kod vulkanizera :)

IMG_20170710_223931.jpg.e2e960fb778e519726603ce43dd30dc7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, wiking je napisao:

Moze i tako sa srafom,al samo ondah ako je ekser usao.Ako je nesto vece,nepomaze.Ni ja nisam za cepovanje,al kad si negde na putu,nema druge ako sraf ne zatvori.

Najpouzdanije krpljenje gume je pecurka.Ona zatvori skroz gumu i gde je usao sraf.Naravno za ovo se mora ici kod vulkanizera :)

IMG_20170710_223931.jpg.e2e960fb778e519726603ce43dd30dc7.jpg

A za autorska prava kod ....:P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 6.6.2020. at 22:49, nedokazani je napisao:

Da ti nije ova prednja guma montirana naopako?
Na slici deluje da gura vodu ka sredini umesto od sredine

Sent using Tapatalk
 

Hahahahaha,ovo sam ja pitao vulkanizera kad mi je montirao istu tu gumu,pogledam dobar smer,reko il sam ja lud ili je bio pijan onaj u 3 smeni u fabrici,ali ipak ovako ide:takoje:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ono što je @wiking napisao o baloncicima na gazecem sloju, to je moj slučaj, što sam rekao, "pusta na zdravo". Nigde rupe, a guma sa lepom sarom iz 2014.god.

Međutim, juče naručio TF kod Ilije iz Kg (Baki) novu, danas stigla, a sutra bi trebalo na montažu . Samo da vidim kako se skida, da li mora i auspuh, i da vidimo koji su lezajevi...

 

IMG_20200609_113513.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
19 hours ago, Blaza said:

Ono što je @wiking napisao o baloncicima na gazecem sloju, to je moj slučaj, što sam rekao, "pusta na zdravo". Nigde rupe, a guma sa lepom sarom iz 2014.god.

Međutim, juče naručio TF kod Ilije iz Kg (Baki) novu, danas stigla, a sutra bi trebalo na montažu . Samo da vidim kako se skida, da li mora i auspuh, i da vidimo koji su lezajevi...

 

IMG_20200609_113513.jpg

Ako je skuter u pitanju,99 posto je da se mora skidat auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Guma danas namontirana, uz pomoć Jutjuba! Morao sam odgledati postupak... skida se auspuh, desni amortizer, ploča što drži točak i amortizer sa ostatkom motora (ne znam tačno kako se zove). Vulkanizer  iz komšiluka premontirao za 200 dindzi ali ne može da balansira. Imam stonu balanserku za prednji tocak , ali nemam "prihvat" za zadnji...

Obidjem sve vulkanizer koje znam na Cukarici, od Beogume na Adi, preko Lav auta, sve do Vidikovca i Petlovog brda, i nigde da nadjem ko može da balansira??? Popizdeo sam. Mrzi me da idem za grad...

Na kraju, Planeta u Ratka Mitrovica, ljudi uspeli da stave na mašinu i završili! Veliko im hvala!

Sve je namontirano, nemam snage da je sada probam, sutra je novi dan!

I da, stavio sam novi ležaj zadnjeg tocka...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kao što sam već rekao, prednja guma me za sada oduševila par puta po kiši. Utisci za zadnju tek za nekoliko dana, još je sveža (dot 1920) i treba malo da se vozi, da bi "legla"...

IMG_20200611_110659.jpg

IMG_20200611_110651.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Blaza said:

Guma danas namontirana, uz pomoć Jutjuba! Morao sam odgledati postupak... skida se auspuh, desni amortizer, ploča što drži točak i amortizer sa ostatkom motora (ne znam tačno kako se zove). Vulkanizer  iz komšiluka premontirao za 200 dindzi ali ne može da balansira. Imam stonu balanserku za prednji tocak , ali nemam "prihvat" za zadnji...

Obidjem sve vulkanizer koje znam na Cukarici, od Beogume na Adi, preko Lav auta, sve do Vidikovca i Petlovog brda, i nigde da nadjem ko može da balansira??? Popizdeo sam. Mrzi me da idem za grad...

Na kraju, Planeta u Ratka Mitrovica, ljudi uspeli da stave na mašinu i završili! Veliko im hvala!

Sve je namontirano, nemam snage da je sada probam, sutra je novi dan!

I da, stavio sam novi ležaj zadnjeg tocka...

Kod strugara napravis plocu dodatak da mozes balansirat na tvojoj masini.Ja vozim vfr-a rc36,i isto imam mono viljusku nazad.Napravio sam plocu u centralnu rupu sa manjim promerom unutrasnje rupe.Sad dva konusa nemogu da se dodirnu,i radim sam balans :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 9 sati, Blaza je napisao:

Kao što sam već rekao, prednja guma me za sada oduševila par puta po kiši. Utisci za zadnju tek za nekoliko dana, još je sveža (dot 1920) i treba malo da se vozi, da bi "legla"...

IMG_20200611_110659.jpg

IMG_20200611_110651.jpg

biciklisti a i čuo sam da kažu sa drugih strana da guma treba da odstoji 6 meseci da bi postigla zadate perfomanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@sasa ns 1 cuo sam za to, nemam bas toliko vremena da cekam.

@wiking bio bih ti zahvalan kada bi mogao da mi posaljes sliku tih adaptera da vidim kako to izgleda. Komsija mi je strugar i uz njegovu pomoc napravio sam "skalameriju" za balansiranje prednje. Medjutim, kada sam sad video kolika je rupa na zadnjoj, nije mi pomoglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ovo je moja balanserka.

IMG_20200226_101810.jpg

 

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
24 minutes ago, Blaza said:

@sasa ns 1 cuo sam za to, nemam bas toliko vremena da cekam.

@wiking bio bih ti zahvalan kada bi mogao da mi posaljes sliku tih adaptera da vidim kako to izgleda. Komsija mi je strugar i uz njegovu pomoc napravio sam "skalameriju" za balansiranje prednje. Medjutim, kada sam sad video kolika je rupa na zadnjoj, nije mi pomoglo...

Svaki tocak je drugaciji,i svaki adapter je drugaciji.Evo poslao sam sliku tvog tocka.U ovu tvoju centralnu rupu,napravite sa strugarom jednu cauru ili umetak(ko kako zove).Stim da ce srednja rupa biti velicine one koji su tvoji konusi.Cauru napravite tolike sirine,da kad stavis konus sa leve i desne strane,da se ne dodiruju.I to je sva matematika :) 

Znam sad bi trebalo sve opet skidat dole....:na_glavi:

IMG_20200610_114158.jpg.31ab024ad276980e24670e18bd98843c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hvala @wiking za info, znam da je centralna rupa 50 mm pa cu po toj meri napraviti cauru, za ubuduće. Kako je sada već balansirana, ne skidam je...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvinjavam se pokretacu teme i ostalim učesnicima što sam malo "skrenuo " sa teme, ipak se ovde diskutuje o Mitas gumama a ne o balanserkama... moja greška, još se učim na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Vozio sam juce stotinak kilometara po jakoj kisi touring force i skroz korektno sve. Nekako sam ove godine imao srecu sa lepim vremenom. Tek sam sad bas bas pokisao.

 

Ostaje samo da vidimo koliki ce im biti vek pa da se preracunam da li se isplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

12000km..

Juče sam video isto TF na mom prethodnom motoru, one su sad negde na 18000km i izgledaju kao ove.

Za ove kapiram da mogu još malo, ali će biti zamenjene sledeće nedelje. Imaju jedan mali špon zariven, a i pri kraju su, a planiram u HR i BiH, za 10 dana, pa mi se ne igra..

Za sada i ja zadovoljan, nije bilo iznenađenja. Jedino što belu liniju ne voli nikako, ali ne može čovek baš sve da ima.34477618af9dacc939fb47d75de17ed6.jpg1b990dc68ef9459e25ea5f64529de953.jpgd5c1ec8247dff0668683550e352f3fd1.jpgf9d048e666fcb8f493f2bb37d3a33e85.jpg

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Juče Mitas isproban po kiši, jako sam zadovoljan kako se ponašao po putevima istočne Srbije, ja opancima oduševljen, a nismo se baš lagano mazili, bilo je malo žešće i grublje vožnje
A za belu bih dodao da je ne voli ni jedan vozač, jer ni jedna guma nije imuna na klizanje po istoj, pogotovo kad je vodom zalivana dodatno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da se pohvalim, zadovoljan sam sa Mitas tf na oba točka! Doduše, suvo je bilo u proteklih stotinak km. Kako sam zamenio i zadnju, nekako mi (u voznji) volan lakše skreće, levo - desno, ne znam, mozda subjektivni osecaj... za sada pohvale.

Imam drugi problem, tice se woblinga (oko 50-60km/h), koji je bio prisutan i pre zamene guma. Ali, o tome ću na drugom mestu (tražim pomoć) samo da nadjem temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Imam jedno pitanje (da ne ispadnem glup u društvu, hehe) vezano za smer rotacije na pomenutim Mitas gumama. Na prednjoj 110/70-16 piše Front rotation i Rear rotation, a na zadnjoj samo Rear rotation. Da li je to vezano za mesto montaže točka (prednji ili zadnji), jer pretpostavljam da ova prednja dimenzija može i na neki skuter pozadi da se montira, a zadnja zbog širine mora samo pozadi, ili je to smer rotacije tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja