Jump to content

Moto Zajednica

Brendirana oprema, odnos CENA - KVALITET

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Zbog takvih seronja svaki put mi krivo sto uopste ista napisem, i tera me da pretrcavam ovakve teme, a trebalo bi da ljudi vide tudja iskustva i time forum dobije smisao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A sto te to pogadja ? Pa svako ima pravo na svoje misljenje, ako mu je lepo da vozi u farmerkama i duksu neka vozi, sta mu mi tu mozemo ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne mislim da spomenuta oprema vredi te pare, ali da mi pare nisu problem bez ikakvog problema bih pukao 1000+ evra za neki komad opreme. Ovako posto nemam krpim se sa opremom cenovnog ranga do 150e.

 

Da li bi mi na jakni u prvom slucaju visio propeler ili lupam Kluz(dobro Kluz bi mi mozda bio drazi), stvarno mislim da je nebitno dokle god radi posao za koji je namenjena na najbolji moguci nacin.

 

Dakle nosim ono sto imam(zimi moze da prodje, leti kuvanje) i zavidim (bez zle misli) onima koji imaju daleko bolje, ali svakako ne zbog znacke.

 

Edit: svakako ne bih zeleo da padnem u nekoj nedodjiji u tim farmerkama ili obicnoj jakni. Sto se na forumu cesto kaze moze i prst u oko ali boli. Obilazili su ljudi svet i Hondom Cub od 50ccm pa niko ne proliva pamet kako je sve jace od toga previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Obilazili su ljudi svet i Hondom Cub od 50ccm pa niko ne proliva pamet kako je sve jace od toga previse.

 

U sridu.

 

Citao sam i ja putopis tog Italijana na DR-u 350 i njegovom skitanju po Aziji. On nije imao lovu, a taj put mu je bio veoma vazan, pa je bio spreman na rizik.

Ono "jednom se zivi, idemo pa sta bude..:" U principu OK stav, ali los primjer. Zamisli mene u neki utorak ujutro, udarim se po obrazima i "OK, idemo!" pa lagano ka firmi, dok "osjecam" kapi kise. Ipak su to 2 totalno razlicita svemira.

 

 

Podrzavam slobodu, farmerke i bez kacige ako neko hoce, ali tema je u principu o odnosu cijene i kvaliteta opreme, a ne da li je potrebna ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nikada nisam imao lovu da kupim dobru opremu (ovo što nosim uglavnom je kupljeno na oglasima ili na buvljaku, ili dobijeno na poklon) i sa takvom "kvalitetnom" opremom se uspešno svakodnevno vozim tokom cele godine (u svim vremenskim uslovima).

Pošto sam se uvek trudio da budem iskren (pre svega prema sebi), tako ću i sada da postupim.

Dakle, da imam dovoljno para kod sebe i da naiđem na deo kvalitetne opreme (a koji mi se uz to i sviđa), kupio bih bez mnogo razmišljanja! Ćef uostalom nema cenu.

A to što se ja lepo vozim i sa ovom opremom (Š-klase) uopšte ne znači niti da se vozim ni dovoljno udobno, a verovatno ni dovoljno bezbedno.

Smatram da ipak neki poznati "Brend" verovatno nosi i određeni kvalitet. Da li je baš i cena u skladu sa tim kvalitetom ne znam, ali ko što već rekoh i ćef treba da se plati.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nazalost kao i ogromna nemam novaca za skupu brendiranu opremu. Ali za razliku od ovih sto je pljuju, ja verujem da vredi svaku paru. Nekolicinu koju poznajem, medju njima i ovaj Kepo sto se non-stop nesto ljuti :nanana: , toliko su je iznosali da verujem da su je isplatili jos pre par godine :D

 

 

Elem cika Jasminko

Ni moj mozak to ne može da shvati :zbunjen: .

Ali ja ne mogu da shvatim ni kakvo je to markirano svečano ( civilno) odelo koje košta i po 3 puta više, niti kako neki ručni časovnik, koji nije od "suvog" zlata i dijamanata košta na desetine ili na stotine hillada eura.

Ne mogu da shvatim ni svrhu kupovine tako nečega, ali to je valjda zato što mi je to nedostižno pa je mozak napravio neki zid ka razmišljanju u tom pravcu.

( Da ne pomislite da sam totalno zatucan, ponešto i shvatam, recimo sasvim dobro shvatam zašto neko ima potrebu da kupi BMW GS (1200), kad mu i Suzukijev GS (500) može sasvim pristojno poslužiti :) .)

 

Možda bi mi neki LOTO dobitak pomogao da shvatim zašto nešto ima takvu cenu :) , ali za sada..... :neznam: .

Imam jedno odelo koje kosta samo 2X vise nego bmw odelo, i mogu da ti kazem da ne da vredi svaku paru, nego vredi i duplo vise. Ako hoces dacu ti da probas da se uveris :zvizduk: . A licno verujem da je tako i sa BMW, Rukka, i ostalom opremom.

 

 

 

Nadam se da cu uskoro ubosti neku 7-icu, pa cu vam preneti licne utiske o "preskupoj" opremi :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Nosio sam od najjeftinije do najskuplje opreme, i na osnovu toga mogu da iznesem neko misljenje. Kolege koje nisu imale iskustva sa skupom opremom, trebalo bi da se suzdrze komentara da je to isto kao i upola jeftinije, da je ovako ili onako. Jel, boze zdravlja, bice i para, pa ce sa sigurnoscu sutra obuci i takav komad opreme i samim tim promeniti i misljenje.

Ono sto se slazem, jeste da je na neku korektnu cenu na taj kvalitet dodato i 15-20% za amblem firme. I to su se dobro proracunali, jer za 15% manju cenu (ako ti ne treba amblem) na trzistu nema isti takav kvalitet. Mozda ima negde, al onde gde sam ja mogao da odem i probam nije bilo.

Moje odelo je placeno oko 900 eur koliko se secam (rally pro 2), i na mene je ostavilo odlican utisak. Ni jednog momenta nisam zazalio sto sam dao te pare. Par puta sam se zahvalio bogu sto ga imam, jer da bi nesto mekse, odose koske, i to vec nema cenu.

Nosim ga vec 6 god, i ne mogu mu nista. Godisnje se predje 15-20.000km, i isklucivo nosim samo to odelo.

Protektore koje ima rally pro 2, nema ni jedno jeftinije odelo. Prakticnost, ukrojenost, izdrzljivost, .... Odelo sa kojim ga porede, a upola jeftinije je Revit, medjutim to nije to. To nije ista roba, a da li relly vredi duplo skuplje, mislim da ne vredi.

Ono po cemu je skuplje se ne vidi, sto vec neko rece. To odelo kada obuces, osetis veliku razliku u odnosu na jeftinije.

Mogao bih pisati do prekosutra o gomili detalja, ali ....

Asfal poljubim jednom sigurno, a nekad i 2 puta godisnje, na makadamu ni sam ne znam koliko puta zaplivao, u blatu i kojekavim sranjima je bilo vise nego sto je bilo cisto, .... i dalje ga nosim, i opustemo mogu da ga nosim jos 4-5 godina, a i tada ce biti isto, osim sto ce izbledeti.

Malopre vidim Gavra se spremio za sezonu, i sprcao 100-200-300 eur na sminkanje kombija u brend KTM. Neko bi rekao, budala, snobic, paljevina, ... a neko, jebi ga svidja se coveku, njegove pare, njegov problem.

Tako isto i oko tih 15-20%.

 

U potpunosti se slažem, dobro znam na svojoj koži šta znači dobra(skupa) oprema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja ne da čekam tu sedmicu nego sam rešio da počnem i da uplaćujem.

 

A to tvoje odele, ako bi mogao da ga probam samo za venčanje, vraćam isto veče, javiću ti :zdravo: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Svako ima neku svoju logiku, prioritete i ukus ali priča uopšte nije toliko komplikovana kako se čini.

 

Moja logika je sledeća:

 

Imaš viška para i želiš tu stvar – kupi

Imaš dovoljno ali mnogo želiš tu stvar – kupi

Nemaš dovoljno (malo ti fali) ali mnogo želiš tu stvar (malo ti fali) – stisni se i kupi

Nemaš dovoljno (mnogo ti fali) – nemoj da kupiš

Imaš viška para ali ne želiš dovoljno tu stvar - nemoj da kupiš

 

P.S.

Ja najčešće vozim u farmerkama i kožnoj jakni i pošto imam dvoje sitne dece i ne stižem da pređem više od 7000km godišnje (poslednje tri godine), po meni nema smisla da kupim odelo od 1000+€. Čim se poveća kilometraža kupićemo i odelo :D.

A nadam se da će to biti ove godine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Sve pare dam na motor i opremu, a pre svega toga, na gorivo. Za sada nisu to neke pare, samo neka crkavica, ali bude da se uzme nešto u najnižem cenovnom rangu, a da barem posluži koju sezonu. Sva sreća da sam od burazera dobio jaknu i kacigu iole kvalitetnu, ostalo sam kupovao po oglasima, polovno i šta ti ja znam. Za sebe znam da bih dao pare, kad ih jednog dana budem imao, čak i za to "BMW"odelo (samo bez znaka bih uzeo, nisam pristalica brenda1nanana.gif), verujem da vredi svaku paru... Nisam imao priliku da probam tako neko odelo, verujem da je super komotno i da ima super ventilaciju.

Da kažem "lud je neko ko će dati pare na toliko skupu opremu", nebi bilo korektno sa moje strane, kad znam da bih i ja dao te pare, kad bi ih imao...0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja isto volim da imam što kvalitetniju opremu, u skladu koliko mogu da se pružim, tako da ne žalim pare za to. Ovo se odnosi i na neke druge stvari u životu. Volim da kupim nešto kvalitetno, uvek sam bio za onu varijantu nategni još malo pa kupi malo bolji proizvod nego kupi nešto malo jeftinije a recimo 50% lošije. Isto gledam da kupim novo ali kad je frka može i polovno ali samo u extra dobrom stanju.

Smatram da jaki brendovi imaju precenjene cene za ono što nude ali oni koji mogu to da ispoštuju blago njima - možda se jednog dana i ja njima priključim.Brendovi ulažu u razvoj i marketing dok ih drugi kopiraju kad izbace nešto novo i samim tim mogu da idu sa nižom cenom.

Što se tiče kupovine skupe opreme i raznih skupih dodataka za motor tu privilegiju ima mali broj nas. Ja ih delim na 2 grupe - one koji znaju šta kupuju i to koriste u fulu i oni drugi koji kupuju najskuplje samo da bi se videlo da oni voze skup motor, skupo odelo i kaciga i oprema na motoru u fulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Mislim da mnogi nisu shvatili poentu teme..svi znaju da je BMW odelo bolje od farmerki i suskavca npr..ali poenta je odnos cene i kvaliteta..nemam previse iskustva sa motoopremom, ali isti djavo kao i bilo koja stvar.. Uvek ce brendirana oprema biti skuplja od iste takve koja nije brendirana..to je tako i jbg..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne postoji ista takva, a ne brendirana.

Onaj koji trosi pare na tehnologiju i razvoj, to zeli i da pokaze (brendom) i da naplati (cenom).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

U samom vrhu ne postoji(u nizoj klasi postoj). Onda nema ni poente diskutovati o tome. Kome treba kupi, kome ne treba ne kupi i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nedavno sam gledao/citao putopis nekog italijana koji je obisao pola sveta na motoru u farmerkama, nekoj bezveze jakni i skijaskim rukavicama. I nista mu nije falilo, ni jednog trenutka se nije zalio na 'opremu'.

 

Ja licno mislim da je pro*eravanje to sa skupom opremom. Malo je sve otislo predaleko. Od dodatne opreme na motoru, do opreme koju nosi motociklista.

 

Vazno je da imas dobru kacigu na glavi, a ostalo sta se nadje i koliko para se ima.

 

Iole pismen i sa malo mozga covek koji iole zna za sta sluzi oprema za motoristu kad procita ovo gore od ...kolege sergio.....nece imati sta vise da kaze u korist nenormalnih cena ......sve je lepo rekao .........i pridruzujem mu se u razmisljanju :zdravo::Mina:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

"Muskarci ce platiti jednu stvar ako im treba duplo vise nego sto vredi ,dok ce zene kupiti stvar na snizenju koa kosta duplo manje nego sto vredi iako joj ne treba!" :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

kroz ruke mi je proslo dosta toga od opreme...

po meni je best buy (cena-kvalitet) revit-pocev od rukavica na dalje.

bmw ne vredi toliko koliko kosta.

imam stadler, sta znam, dobar je.

najradije, tacnije najveci deo sezone vozim u suomy koza-tekstil jakni,

jakna se odlicno ponasa (citaj ne greje i ne pali nikad) sve do nekih normalnih

temp.oko 30c...nije za kisu.

low cost varijante iz louisa i slicno qurcu ne valjaju, ali necu da tupim, ko ne veruje neka

uci na sopstvenim greskama...

i na kraju se sve svodi na percepciju udobnosti-iliti neki smo zahtevni, a neki nismo.

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Jakna koja je od istog materijala je istog i kvaliteta.

Što se tiče udobnosti to je stvar ličnih zahteva.

Koliko ventilacionih otvora, koliko podešavanja itd.

 

To nema veze sa izdržljivošću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

U pravu si, ali mora da se gleda u detalje i da se znaju razlike. Recimo, većina zna da postoji Gore-tex materijal, ali Gore-tex ProShell i Gore-tex Performance Shell su dva potpuno različita materijala npr. Ali, skroz različita (ProShell je naravno NEUPOREDIVO bolji). Iz sličnih razloga Revit Defender nije BMW Rally Pro (iako su oba tzv. "Goretex"). Ume to sve da bude zbunjujuće :lol:

 

Mada sam i sam sa zadovoljstvom jedan Revit koristio jedno 150k km i u sreći i veselju već jedno 30k koristim Defender varijantu. Ali, nije ni blizu Rally Pro i možda jednom i odlučim da izbrojim denjgi za isti :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Neozbiljno bi bilo da komentarišem opremu koju nisam koristio. Inače,vozio sam i u Starkama i u čizmama i slično. Znači bilo je opreme i ovakve i onakve... Ali jedno sam siguran. Radi pos'o i kaciga od 50 Evra,ali ne može da se poredi sa slemom od 300-500 Evra. Isto i jakna,pantalone,čizme... Obučem ja i vozim i u jakni od 100 E, ali porediti tu jaknu sa Rukka ili BMW opremom i reči da je isto skroz je neozbiljno. Ja nosim novu Shark kacigu,ali Arai je ipak za klasu iznad...

I samo da dodam,tamo gde ne spasi oprema od 300 Evra,teško da će i ona od 1000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Skuplja oprema prvenstveno nudi veci komfor. Neces biti mokar, nece ti biti prevruce, nece ti biti hladno, nece ti se zapaliti materijal pri najmanjem klizanju po asfaltu, dugo ce zadrzati formu i nece se razvuci, kad napunis dzepove stvarima nece te zuljati i smetati, imas pripremu za camel back, protektori su bolje spakovani, boljeg kvaliteta, dizajn i ukrojenost je bolja kome to znaci, ...... Ono sto je za mene jedna od bitnih uloga dobre opreme je da mi sacuva zdravlje i time docekam duboku penziju na motoru. Ako me prosvira vetar kroz mokra jajca, dzaba svi gsovi i ktmovi ovog sveta. A ako dodje do havarije, nek te prati sreca, a oprema je tu da malo pripomogne.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja