Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@N.F.S.da se još jednom zahvalim što si nam obezbedio popust na shellu sredom za motoprogram!
U Temerinskoj u NS kupio sinoć advance ultra (full sint) sa 1200din na 960din spušten.
 

Ostaće taman 0.4, da imam za salatu :D

Promenio član nafetS
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Slobodan dan, vreme da se pitomcu ispustii stara i sipa sveža / kvalitetna krv

Shell ADVANCE 10W - 40

MAHLE filter ulja

 

Na Shell pumpama popust sredom 20%

Za dva litra 1.920 rsd / 1Lit = 960 rsd što je sasvim OK. Filter 600 rsd

 

Još kad ulje uzmeš preko RN kao pravno lice i pritom se na cenu PDV umanji za 20% ma super

 

20220413_102407.thumb.jpg.1f12c8d7516c47467f5a32bfd6272b7f.jpg

 

 

Promenio član DarkoČa
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
On 25.3.2022. at 13:12, Segamegadrive je napisao:

Jel znate gde ima da se nabavi ovo ulje za menjac? IMG_20220323_213920.thumb.jpg.c5d0a3ed267fd14c1912d9bc314b3d87.jpg

 

Cisto informativno, sta fali bilo kom modernom sintetickom ulju 75w-90 koje ide u vecinu menjaca modernijih automobila? A litru, u zavisnosti od proizvodjaca, imas od 600 do 1200-300din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
 
Cisto informativno, sta fali bilo kom modernom sintetickom ulju 75w-90 koje ide u vecinu menjaca modernijih automobila? A litru, u zavisnosti od proizvodjaca, imas od 600 do 1200-300din.
Аааа ово за неког BMWејца

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2051 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 8 sati, DarkoČa je napisao:

Slobodan dan, vreme da se pitomcu ispustii stara i sipa sveža / kvalitetna krv

Shell ADVANCE 10W - 40

MAHLE filter ulja

 

Na Shell pumpama popust sredom 20%

Za dva litra 1.920 rsd / 1Lit = 960 rsd što je sasvim OK. Filter 600 rsd

 

Još kad ulje uzmeš preko RN kao pravno lice i pritom se na cenu PDV umanji za 20% ma super

 

20220413_102407.thumb.jpg.1f12c8d7516c47467f5a32bfd6272b7f.jpg

 

 

I ja uzeo danas na Shellu istu marku al za auto, 5 L sa popustom izaslo 4500 din :care:

 

278400892-3109609295946227-8230796096948

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, MarkoMoto je napisao:

 

Cisto informativno, sta fali bilo kom modernom sintetickom ulju 75w-90 koje ide u vecinu menjaca modernijih automobila? A litru, u zavisnosti od proizvodjaca, imas od 600 do 1200-300din.

Kod mene recimo bude problem u tome što se (pri niskoj temperaturi), prvih par kilometa poluga menjača bukvalno ponaša kao da je zavarena i nema šanse da pešaltam iz prve.

Pošto vozim i zimi par drugih ulja koja sam probao su se pokazala kao neupotrebljiva. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Mozda sam vec negde pisao. Svasta sipao svasta probao godinama unazad. Vec par sezona za ovo sto ja vozim sipam samo IPONE  15W50 polusintetiku, i to je to. 3900 dinara kantica 4 litre, uvek uzmem od dobavljaca ili u Yamahi Barell da bude sigurica. Po meni skroz solidno ulje, i necu vise eksperimentisati. Dok se ne pokaze obrnuto :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Znamo da ga NFS koristi samo za ispiranje i to ako trenutno nema bolje pri ruci, ali i ja sam skroz zadovoljan, ne vidim ni jedan razlog da ga menjam i tražim bolje.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
9 minutes ago, KoleD said:

Znamo da ga NFS koristi samo za ispiranje i to ako trenutno nema bolje pri ruci, emoji846.png ali i ja sam skroz zadovoljan, ne vidim ni jedan razlog da ga menjam i tražim bolje.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Vidim jos negde na forumu da je neko napisao ,,neko jeftino ulje'' i postavio sliku IPONE-a. Ne kazem da je ulje skupo, ali ulje samo po sebi uopste nije lose i ispunjava standarde. Neko voli da da i 100e za 4l ulja, ne sporim, ko voli nek izvoli :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada sam vec pomenut :D 

Deauville 700 i njen menjacki sklop su bili neupotrebljivi sa iponom, i to ne bilo kojim vec perjanicom iz serije katana.

Ne zato sto je ulje lose vec zato sto nije odgovaralo tipu lamela u Hondi.

Zbog estera u blendu i njegovih deterdzentskih svojstava je odlicno za ispiranje, ipon i agip (sada eni) ni na lanac ne mazem. Nemam neki razlog da tvrdnju potkrepim, cbr1000f je trosila ipon, nesto mnogo... Motor je posle 12 godina u mom vlasnistvu i dalje u Kg i na satu ima preko 200000km, i dalje ne voli pomenuto ulje.

 

Agip sam u par navrata probao i svaki put su obrtaji ler gasa pali a temperatura radna se povecala! To pripisujem povecanom trenju izmedju pokretnih komponenti.

 

Svakako nije pravilo moja su iskustva i misljenja.

Ne moze se ulje ni testirati ako brzo zamenim motocikl, sve se odnosi na tu cbr1000 koju sam vozio preko 100000 km i zamenio sva dostupna ulja.

 

Ako mene neko pita (a ne pita me)... Lista bi ovako izgledala. (Bez ikakvih dokaza bla, bla, formirano na osecaju)

 

U ovoj temi sam pisao o vecini ulja koje sam vozio, pocev od Modrice  do Motorexa. Cenovno od 270din/L  do 2300 din/l

 

Kada se primeti da je ulje lose/ nije original za agregat je vec kasno, steta je vec nacinjena. Ja sam neko ko svoje motore odrzava, pratim habanje (eventualno) bregastih, promenu kompresije...

 

Za skuter agregat uz Motul 7100 (Krokodilo, prezivi nekako ovo :D ) i fenomenalni Pakelo!

 

1. Motul 7100 (i nista vise od motula)

2. Motorex power

3. Silkolene pro 4

4. Castrol power 1

5. Shell ultra

 

 

 

 

 

9. bardahl xtc

10.....

11....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Vozio i Motul7100, Motorex, Silkolene. 

Ne vidim nikakvu specijalnu razliku u odnosu na IPONE. Sad dal se nesto ishabalo od ovog ili onog ulja, jbg bas. Nisam ni ja bas najzdraviji pa moram na posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Kada sam vec pomenut  
Deauville 700 i njen menjacki sklop su bili neupotrebljivi sa iponom, i to ne bilo kojim vec perjanicom iz serije katana.
Ne zato sto je ulje lose vec zato sto nije odgovaralo tipu lamela u Hondi.
Zbog estera u blendu i njegovih deterdzentskih svojstava je odlicno za ispiranje, ipon i agip (sada eni) ni na lanac ne mazem. Nemam neki razlog da tvrdnju potkrepim, cbr1000f je trosila ipon, nesto mnogo... Motor je posle 12 godina u mom vlasnistvu i dalje u Kg i na satu ima preko 200000km, i dalje ne voli pomenuto ulje.
 
Agip sam u par navrata probao i svaki put su obrtaji ler gasa pali a temperatura radna se povecala! To pripisujem povecanom trenju izmedju pokretnih komponenti.
 
Svakako nije pravilo moja su iskustva i misljenja.
Ne moze se ulje ni testirati ako brzo zamenim motocikl, sve se odnosi na tu cbr1000 koju sam vozio preko 100000 km i zamenio sva dostupna ulja.
 
Ako mene neko pita (a ne pita me)... Lista bi ovako izgledala. (Bez ikakvih dokaza bla, bla, formirano na osecaju)
 
U ovoj temi sam pisao o vecini ulja koje sam vozio, pocev od Modrice  do Motorexa. Cenovno od 270din/L  do 2300 din/l
 
Kada se primeti da je ulje lose/ nije original za agregat je vec kasno, steta je vec nacinjena. Ja sam neko ko svoje motore odrzava, pratim habanje (eventualno) bregastih, promenu kompresije...
 
Za skuter agregat uz Motul 7100 (Krokodilo, prezivi nekako ovo  ) i fenomenalni Pakelo!
 
1. Motul 7100 (i nista vise od motula)
2. Motorex power
3. Silkolene pro 4
4. Castrol power 1
5. Shell ultra
 
 
 
 
 
9. bardahl xtc
10.....
11....
Не кажем да је лоше али у МК константно прескупо и једноставно без објашњења имам аверзију од Мотула. Иначе ако се на ваздушњаку мења на 3500 а на водењаку на 6000км. видечете да има много одличних уља.
И ПС. Моје скромно мишљење је да 10 000 као интервал промене на моторциклу је превише.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Iskreno da ti kazem znas kad bih postovao proizvodjacku preporuku za idealne uslove? Nikad! Jer zamena ulja, filtera ulja i filtera vazduha kostaju nista u odnosu na pare date za motore tog kalibra, a miran san nema cenu.

I meni na kolima stoji 15-20.000km servisni interval pa se drzim 10.000km max jer kosta nekoliko crvenih, a ono sto izadje iz auta posle tog perioda je (po meni) neupotrebljivo.

Zato mi je zanimljiva psihologija ljudi - das 20.000e za motor/auto i onda ti je frka za 100e

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ako me je rad sa ljudima išta naučio, oni koji voze najskuplja kola i imaju kamione avione - oni bi se je8ali za dinar, njihov je kao tepsija, zato valjda i imaju. 

Sirotinja teško stekne pa ima uvek "ako mora mora" stav..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, Thaedass said:

Zato mi je zanimljiva psihologija ljudi - das 20.000e za motor/auto i onda ti je frka za 100e

Nije mu frka za tu siću, nego je svestan da će za par godina taj motor da proda i da kupi nov, a tih par godina će ga služiti, pa makar ulje menjao i na 30 000 km. Faktički su ga najebali budući vlasnici, a njega baš zabole.

 

A i što kaže Hottstepper, zaista što više imaju, veće su stipse i ono što mi najviše smeta kod bogatih ljudi, smatraju da je dovoljno što imaju puno para da bi drugi morali da im ukažu veliko poštovanje. A mene lično, zabole za njihove pare od kojih ja, bukvalno nemam ništa, tako da moje poštovanje mogu da zavrede normalnim ponašanjem, kulturom i nekim humanim gestom, a to apriori finansijsko poštovanje, neka ukazuju jedni drugima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

И још ово, ко на овим просторима реално проџе више од 10 000 километара за једну сезону? Има ретких који шпартају Европу и свет али извините чешче има оних који спадају у рублици "Шта сте данас урадили на свом моторциклу........" Мени често доџе да пишем "Ја сам данас возио свој моторцикл" јер возим целу годину сем ако има снега и леда и опет 10 000 је богами цифра.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja