Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Мој последњи суд је, да полусинтетика у нормалним условима експлостације је боља, ево да изоставимо стазу. Значи градска гужва, отворени пут и јурњава у оквиру могучности и типа моторцикла дефинитивно полусинтетика, по мени. Једноставно моторцикл се "познато понаша", код "фул" синтетике стално има неко АЛИ које мене искрено нервира. Стално у себи тражим оправдање зашто ово, зашто оно за дат новац.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Mojoj Kavi leglo 7100 10/50 ko budali samar, evo vec treca zamena, agregat tih i hladan i vruc, menjac ko u sir, i bez kvacila, ne potrosi vise od 50ml na 5000km.Pre njega vozio 300V 15/50, utisak je da je menjac maaaalo tvrdji i ostriji, agregat isto tiho radi, mada mi se cini da se maaaaalo veselije vrti... Realno, nema potrebe za 300V, ostajem na 7100 do daljnjeg... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Planiram i ja da uzmem Motul 7100 10w-40...ili da uzmem drugu viskoznost? Zadovoljava API SN standarde, po priručniku za Hondu F4i ide API SF ili SG (što sad čitam da je zastarelo, u linku ispod).

Sintetika ili polusintetka, biti ili ne biti? Čitam celo jutro o tome ovde na forumu, i dalje ne znam šta da poručim... <_<

Još razmatram i Motul 5100, Ipone, Bardahl... Možda previše filozofiram, ali samo želim najbolje za mog mezimca. :ljubav:

Motor je '01 godište, prešao je 50000km, ako je verovati satu. 

 

WWW.API.ORG

The American Petroleum Institute (API) is the only national trade association that represents all aspects of America’s oil and natural gas industry. Our more than 600 corporate...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

7100 je mnooogo bolji od 5100. Skupo i jedno i drugo, ali cenim da 7100 ima bolji odnos uloženog i dobijenog

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Podrzavam gore @BokyBoy
Troskarim isto 10w50 po preporuci ovlascenog servisa
S tim sto je ipone sintetika
Katana?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Jozza je napisao:

7100 je mnooogo bolji od 5100. Skupo i jedno i drugo, ali cenim da 7100 ima bolji odnos uloženog i dobijenog

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

7100 je sintetika, 5100 polusintetika... Zato se oko njih dvoumim, navodno za moj treba polusintetika... :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Jel kupovao neko motorex sa KP, mislim da je clan aktivan i na forumu. Kakva su iskustva?
Solidno jeftinije od motolanda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pitanje ako je neko imao iskustva sa njima, Fuchs ili Castrol oba 20w 50, sta je pametnije uzeti?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Код нас у МК Мотул 7100 је 20€ литар, и зато кад чујем Мотул баш ми се КЕЊА. ИПОН је Мотулово уље у некој баџет варијанти тако да "исти онај" у друго паковање. И код нас влада Мотулманија меџу моторциклисте, штета јер има опасно добрих уља за упола цене. Код нас има опасан избор уља, иначе психологија је та да муштерија у свему верује свом мајстору, само кад је уље у питању.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 11 minuta, Krokodilo je napisao:

Код нас у МК Мотул 7100 је 20€ литар, и зато кад чујем Мотул баш ми се КЕЊА. ИПОН је Мотулово уље у некој баџет варијанти тако да "исти онај" у друго паковање. И код нас влада Мотулманија меџу моторциклисте, штета јер има опасно добрих уља за упола цене. Код нас има опасан избор уља, иначе психологија је та да муштерија у свему верује свом мајстору, само кад је уље у питању.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Šta misliš za ovo?

 

IPONE.RS

R4000 RS je polusintetičko ulje,sa ester bazom za 4T motocikle,namenjeno za normalnu upotrebu. Ipone je izabrao najbolje sintetičke baze i aditive koji garantuju optimalnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Planiram i ja da uzmem Motul 7100 10w-40...ili da uzmem drugu viskoznost? Zadovoljava API SN standarde, po priručniku za Hondu F4i ide API SF ili SG (što sad čitam da je zastarelo, u linku ispod).
Sintetika ili polusintetka, biti ili ne biti? Čitam celo jutro o tome ovde na forumu, i dalje ne znam šta da poručim... <_> Još razmatram i Motul 5100, Ipone, Bardahl... Možda previše filozofiram, ali samo želim najbolje za mog mezimca. :ljubav:
Motor je '01 godište, prešao je 50000km, ako je verovati satu. 
 
APILogo-liveblog-primary-debate-06262019.jpg WWW.API.ORG
The American Petroleum Institute (API) is the only national trade association that represents all aspects of America’s oil and natural gas industry. Our more than 600 corporate...  
Да знаш да исправну Хонду можеш да упропастиш само ако нема уља, иначе своју сам Хонду(као твоју) својевремено терао Скопље - Велес само у другој за опкладу да јој ништа нече бити, и није јој ништа било. У њој је био Valvoline Syn power 10 - 40, чисто информативно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
 
Jeste katana
Ali ne za kymco
Vec gore pomenute sportske
Ipone i nema katana varijantu u JASO MB standardu, tako da ne znam na šta si mislio?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Да знаш да исправну Хонду можеш да упропастиш само ако нема уља, иначе своју сам Хонду(као твоју) својевремено терао Скопље - Велес само у другој за опкладу да јој ништа нече бити, и није јој ништа било. У њој је био Valvoline Syn power 10 - 40, чисто информативно.emoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Hvala puno, ubijam se i ja, razmišljam, čitam, upoređujem... Čula sam od više ljudi da su izdržljivi dosta, a bivši vlasnik kaže da je sipao Ipone. Tako da ću najverovatnije da pazarim ovaj R4000RS 10w40. :) 

Što više razmišljam to mi je teže da odlučim... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Šta misliš za ovo?
 
R4000-RS-10W40-1L.jpg IPONE.RS
R4000 RS je polusintetičko ulje,sa ester bazom za 4T motocikle,namenjeno za normalnu upotrebu. Ipone je izabrao najbolje sintetičke baze i aditive koji garantuju optimalnu...
Најбољи естер по мени је Силколен PRO 4, иначе око Ипона сам све реко у предходњи пост. Естер је интересантна ствар, не паше баш свакоме.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Stvar je prosta. Probati više vrsta ulja, pa koje paše od toga ne odustajati. Motul 7100, Ipone Katana, Shell Ultra, Silkolene Pro4/Pro4 plus... I ne gurati "kačamak" u karter. Dakle 10w40 će zadovoljiti 90% korisnika.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ово је код нас непуна 6€ по литар и стварно је бре одлично. И машина спава и мењач мекан, супер.
ПС. Има виши ранг од твог изабраног Ипона. bdddd189fddb5c4fc5d54f879f8c7547.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk







  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 29 minuta, Jozza je napisao:

Ipone i nema katana varijantu u JASO MB standardu, tako da ne znam na šta si mislio?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

 

Bas to

Da nije za skutere

Ne znam sta ko sipa

Desi se u jednoj temi da se ukljucuju razliciti motocikli

Kada sam se kao mali izivljavao na a3 automatiku isao je tomos i na cist benzin bez ulja na momente

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
 
Bas to
Da nije za skutere
Ne znam sta ko sipa
Desi se u jednoj temi da se ukljucuju razliciti motocikli
Kada sam se kao mali izivljavao na a3 automatiku isao je tomos i na cist benzin bez ulja na momente
Шта као скутер "има гасове" ако га частиш???

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
 
Bas to
Da nije za skutere
Ne znam sta ko sipa
Desi se u jednoj temi da se ukljucuju razliciti motocikli
Kada sam se kao mali izivljavao na a3 automatiku isao je tomos i na cist benzin bez ulja na momente
Za skuter sa CVT-om samo i isključivo auto ulje. Trenutno Mobil 1 5W-50 FS X1 Rally Formula. Može i jeftinije, al' za 0,8L koliko staje u karter ne isplati se razmišljanja.
PS: Tomos A3 troši mešavinu, a ovde pričamo o 4T uljima

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja