Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dajem drugarima, istocim u cist sud.
Po neku zamenu i ne prijavim porodici i ovoj nasoj zajednici ;D

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Probudio mi se crv pa sad razmisljam.
U Burgmanu je trenutno Motul 10w-40 scooter expert. Od zamjene proslo 2500km. Pisao sam u drugoj temi da osjecam neke sitne vibracije koje mozda dolaze iz masine.

Masina je na jednom mjestu bila blago masna kad sam ga kupio. Primjetio sam da tu "vlazi" ulje. I sve je to bilo ok do skoro dok nisam vidjeo kap ispod. Prije 500-700km je samo bilo vlazno a sad vec ponekad neka kap.
Vibracije koje sam pomenuo prije nisam osjecao. Tek sam poceo da ih primjecujem u poslednjih 500-700km.

Zanima me da li se ulje posle nekog vremena usled habanja razredi? Mozda sam naletio na neki fals.

S obzirom da ovo ulje ima 2500km odlucio sam da ga zamijenim. Medjutim sad sam u dilemi. Neke 2 opcije koje mogu vec sutra da nabavim i zamijenim su Eni i Motorex.
Eni sam imao u proslom skuteru, sta znam radilo je posao, nisam primjetio nikakve nuspojave. A sa Motorexom nikakvih iskustava.

Dakle 2 pitanja za iskusnije kolege, da li se ulje razredi i Eni ili Motorex?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Za u VFR 800 sipao motorex 10-40 i deluje dobro i posle evo 5.000 nije ni kap potrosio. To sam uzeo jer su mi rekli da izbegnem motul kod nas jer ga dosta "kopiraju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Probudio mi se crv pa sad razmisljam.
U Burgmanu je trenutno Motul 10w-40 scooter expert. Od zamjene proslo 2500km. Pisao sam u drugoj temi da osjecam neke sitne vibracije koje mozda dolaze iz masine.

Masina je na jednom mjestu bila blago masna kad sam ga kupio. Primjetio sam da tu "vlazi" ulje. I sve je to bilo ok do skoro dok nisam vidjeo kap ispod. Prije 500-700km je samo bilo vlazno a sad vec ponekad neka kap.
Vibracije koje sam pomenuo prije nisam osjecao. Tek sam poceo da ih primjecujem u poslednjih 500-700km.

Zanima me da li se ulje posle nekog vremena usled habanja razredi? Mozda sam naletio na neki fals.

S obzirom da ovo ulje ima 2500km odlucio sam da ga zamijenim. Medjutim sad sam u dilemi. Neke 2 opcije koje mogu vec sutra da nabavim i zamijenim su Eni i Motorex.
Eni sam imao u proslom skuteru, sta znam radilo je posao, nisam primjetio nikakve nuspojave. A sa Motorexom nikakvih iskustava.

Dakle 2 pitanja za iskusnije kolege, da li se ulje razredi i Eni ili Motorex?
Nema potrebe za "specijalna" tj skupa "Scooter" ulja. Kvalitetno sintetičko automobilsko ulje 5w40 A3/B4 će biti odlična varijanta. Shell Ultra, Motul Xcess, Mobil 1, Castrol Edge...

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Probudio mi se crv pa sad razmisljam.
U Burgmanu je trenutno Motul 10w-40 scooter expert. Od zamjene proslo 2500km. Pisao sam u drugoj temi da osjecam neke sitne vibracije koje mozda dolaze iz masine.

Masina je na jednom mjestu bila blago masna kad sam ga kupio. Primjetio sam da tu "vlazi" ulje. I sve je to bilo ok do skoro dok nisam vidjeo kap ispod. Prije 500-700km je samo bilo vlazno a sad vec ponekad neka kap.
Vibracije koje sam pomenuo prije nisam osjecao. Tek sam poceo da ih primjecujem u poslednjih 500-700km.

Zanima me da li se ulje posle nekog vremena usled habanja razredi? Mozda sam naletio na neki fals.

S obzirom da ovo ulje ima 2500km odlucio sam da ga zamijenim. Medjutim sad sam u dilemi. Neke 2 opcije koje mogu vec sutra da nabavim i zamijenim su Eni i Motorex.
Eni sam imao u proslom skuteru, sta znam radilo je posao, nisam primjetio nikakve nuspojave. A sa Motorexom nikakvih iskustava.

Dakle 2 pitanja za iskusnije kolege, da li se ulje razredi i Eni ili Motorex?
Јесте, разреди се, не много али да, што не значи да сме да цурка, капље или цури. Ја ти препоручујем добро ауто уље и терај не замарај се.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

kako izgleda otvoreni filter na 6000 ili na 12000 km jer su to njčešće preporuke za zamenu ulja.Na kolima imam uložak koji menjam na oko 10000 km i ha tu ništa ne vidim,ili neznam da gledam.20210714_164359.thumb.jpg.66cdffdfbbae2b204b1a25ddfd94c356.jpg

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, razvuci papir... Nije tesko kada se vec secne filter.
Nego, koji delovi nisu gvozdje a trose se?
Sem klizaca spanera i klipova sve pokretno je gvozdje.
Zato i sraf (obicno) na karteru ima magnet koji zaustavi cirkulaciju opiljaka.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Uh, magnet na srafu kartera... Posebna prica :) Da se razumemo, imam ga jer je dosao sa motorom, ali mnogi ljudi previse nade polazu u njega... Po meni je korisniji sto mogu da ga "zalepim" na ram prilikom zamenje ulja inace bih ga verovatno zagubio znajuci moju srecu :D 

 

Celik nije be all, end all u dizajnu agregata, razne legure aluminijuma i bakra se koriste, a komponente koje ih koriste najvise zavise od kvalitetnog ulja. Iskreno mene bi vise zabrinulo da vidim opiljke letecih lezajeva nego da nadjem parce celika u karteru ili situ uljne pumpe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujem, svako ima neko svoje vidjenje.
Magnet je tu sa razlogom, da pokupi i ono sto se ne vidi, "podrazumevano trosenje" sto bi rekli.
Na lezajevima radilice/bregastih i ris je koban, parce da se odlomi nikada video nisam, a i ona zabluda je cesto prisutna " drzi ulje na max, ono ti hladi namotaj".
Kako god, filter da treba pregledati odvijao bi se na pola, ja ga secem iz radoznalosti :D

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Uh, magnet na srafu kartera... Posebna prica  Da se razumemo, imam ga jer je dosao sa motorom, ali mnogi ljudi previse nade polazu u njega... Po meni je korisniji sto mogu da ga "zalepim" na ram prilikom zamenje ulja inace bih ga verovatno zagubio znajuci moju srecu  
 
Celik nije be all, end all u dizajnu agregata, razne legure aluminijuma i bakra se koriste, a komponente koje ih koriste najvise zavise od kvalitetnog ulja. Iskreno mene bi vise zabrinulo da vidim opiljke letecih lezajeva nego da nadjem parce celika u karteru ili situ uljne pumpe...
Opiljci letećih su ALU? Ne lepe se na magnet?

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da rezimiramo.

Oprobacu se a autom uljem. 

Proslu zamjenu ulja je ovaj castrol isao u auto. Znam gdje ga ima i vjerujem da je original.

Da sipam njega u Burgmana?

cas-CASTROL-EDGE-Turbo-Diesel-5-W-40-Tit

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако си човек који сачека минут два да машина доџе себи бар на првом пааљењу у дану онда 10 - 40, ако немаш стрпљења па палиш тераш, 5 - 40.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Odlicno.
Nisam zivcan, imam ja vremena da je ispostujem laganim gasom do optimalne :jee:

Znaci ostaje Castrol sintetika samo u 10w-40 gradaciji.

Hvala na pomoci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

10w40 je polusintetičko ulje, retke su 10w40 pune sintetike, bar kad pričamo o auto uljima. Gledaj da je ulje Full SAPS, od auto ulja za motore izbegavaj C2/C3 ulja, isključivo A3/B4

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Sazvao lokalne auto dijelove. Dobih jos 2 scooter ulja na listi. Mannol  (5.50e) i Elf (8e + plus nekih 20% popusta koje imam kod njih). Oba su 10w-40 namjenski za skutere.
Da li je neko imao iskustva sa nekima od ova 2.
Vidim da se u ovoj temi generalno Elf kao ulje hvali. Mozda se odlucim i za njega.

 

Mozda jesam malo dosadan ali ima stvari koje mi nisu jasne.

b55b62ccbaa39f1577df63f167266edb.png

Zasto u manualu preporucuju JASO MA :zbunjen: Koliko znam MA je za mokro kvacilo a MB za skuter varijantu.

Sad gledam Mannol je MA a Elf MB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
2 hours ago, N.F.S. said:

Postujem, svako ima neko svoje vidjenje.
Magnet je tu sa razlogom, da pokupi i ono sto se ne vidi, "podrazumevano trosenje" sto bi rekli.
Na lezajevima radilice/bregastih i ris je koban, parce da se odlomi nikada video nisam, a i ona zabluda je cesto prisutna " drzi ulje na max, ono ti hladi namotaj".
Kako god, filter da treba pregledati odvijao bi se na pola, ja ga secem iz radoznalosti :D

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Mi smo u servisu imali sekac za cevi veceg promera od meksih metala, samo dotezes i vrtis filter. Nema opiljaka i rez je pravilan samo sto ostane prilicno ostra ivica. Ne znam odakle je gazda to nabavio niti koliko je platio, ali smo ga vrlo retko koristili i uvek je bilo zanimljivo kad razvuces filter ili jos bolje ako uspes slojeve da mu odvojis.

Sto se magneta tice misljenja sam da nije stetan, ali da isto tako nije svemoguc. Sam filter pokupi 90% svih opiljaka od redovnog habanja pa je zbog toga upitna funkcija magneta. Plus sto je karter vrlo nepravilnog oblika, obicno ima razne pregrade, a sam cep kartera je na najnizoj tacki i nije uvek u blizini pick-up cevi od uljne pumpe. Da je magnet toliko delotvoran ne bi imali filter ili bi se magneti nalazili u filterima :) 

Uostalom filteri imaju toliko dobro filtriranje svih cestica da kroz njega prolaze samo one najmanje. Koliko male? Pa recimo 2-3x manje od fabricke tolerancije na bregastim i isto toliko na radilici. Nije za dzabe prva stanica za ulje posle pumpe sam filter pa tek onda hladjenje ili galerije u bloku.

 

1 hour ago, Jozza said:

Opiljci letećih su ALU? Ne lepe se na magnet?

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока
 

U svetu automobila sam vidjao i takve letece lezajeve ;) Ako mislis na nikl koji ce magnet da pokupi, sta se nalazi ispod njega? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja sipao Mannol 20w50 V Twin u TDM850
Ovo ulje

WWW.MANNOL.RS

7808 - O.E.M. V-Twin for Harley-Davidson

Racunam kad je dobar za traktor dobar je i za mene :D
Subjektivno osecaj, lepse se salta i manje je bucan od onog Elfa iz profaco u kog se kunu svi TDMovci.
Videcemo kad predjem neku vecu kilomtrazu za sad sam na oko 1000km
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Sazvao lokalne auto dijelove. Dobih jos 2 scooter ulja na listi. Mannol  (5.50e) i Elf (8e + plus nekih 20% popusta koje imam kod njih). Oba su 10w-40 namjenski za skutere.
Da li je neko imao iskustva sa nekima od ova 2.
Vidim da se u ovoj temi generalno Elf kao ulje hvali. Mozda se odlucim i za njega.
 
Mozda jesam malo dosadan ali ima stvari koje mi nisu jasne.
b55b62ccbaa39f1577df63f167266edb.png
Zasto u manualu preporucuju JASO MA :zbunjen: Koliko znam MA je za mokro kvacilo a MB za skuter varijantu.

Sad gledam Mannol je MA a Elf MB.
Ово значи да се не замараш пуно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
Ово значи да се не замараш пуно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Znaci moze Elf?
@MaxiS i jesi li zadovoljan? Trosi li ga? Bas scooter opcija ili neko drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bas skuter opcija. Ne znam tacno koliko sam presao (nesto vise od 2.000km) stoji na isto. Ono sto sam primetio je, da je malo potamnelo u odnosu na novo (gledano kroz providno okce). 

Citam gore da se ne krece odmah po startovanju.

Ja otvorim sediste, upalim, izvdaim kacigu i stavim je na glavu, zatvorim sediste, sedam spustam sa stendera i krecem. To mi je ritual. Ima vreme da poradi. Ali ponekad i dam zesci gas po kretanju :) Nisam toliko pazljiv...

 

Edit:

 

Takodje sam primetio da mi kod cepa vlazi ulje. Verovatno onaj "o" ring ne drzi vise...

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 13 sati, boky327 je napisao:

Sazvao lokalne auto dijelove. Dobih jos 2 scooter ulja na listi. Mannol  (5.50e) i Elf (8e + plus nekih 20% popusta koje imam kod njih). Oba su 10w-40 namjenski za skutere.
Da li je neko imao iskustva sa nekima od ova 2.
Vidim da se u ovoj temi generalno Elf kao ulje hvali. Mozda se odlucim i za njega.

 

Mozda jesam malo dosadan ali ima stvari koje mi nisu jasne.

b55b62ccbaa39f1577df63f167266edb.png

Zasto u manualu preporucuju JASO MA :zbunjen: Koliko znam MA je za mokro kvacilo a MB za skuter varijantu.

Sad gledam Mannol je MA a Elf MB.

znači da ide ulje za motocikle a ne za skutere.Postoje i takvi skuteri obično veće kubikaže i takve konstrukcije da možeš i da uzimaš gradaciju ulja po želji i uslovima  vožnje.Kod ozbiljnih skutera koji traže skuter ulje ide samo 5-40 i to ful sntetika i nema vrdanja sa gradacijama dok ne počne da troši.Onda ide polusintetika 10-40 jer se za skutere ful sint pravi samo 5-40 osim za neke honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja