Jump to content

Moto Zajednica

Skoro da me ubi ko zeca!

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1958 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nekada davno ludnice i ustanove za dementne i skleroticne su drzali pod kljucem ili u drugom slucaju pod strogim nadzorom, danas su takvih puni srpski putevi, ako se tome jos dodaju i oni koje je neko ubedio da nije srpski sesti za volan bez 0,5 promila alkohola odnda je i laiku koji nikada nije seo na motor jasno da su motociklisti na srpskim putevima kao glineni golubovi. Jos kada ti posle svega sto ti urade kazu-Izvini nisam te video-, e onda coveku, pod uslovom da je prosao bez tezih povreda preostaje jedino da uzme pajser i da mu objasni neke stvari. Pa neka kosta koliko kosta.

Dzaba bre saobracajna policija, Ministarstvo, mediji i udruzenja motociklista kume i mole, upozoravaju i apeluju na paznju kada smo svedoci da svakog dana neko nastrada zbog tudje nepaznje. Naravno ne treba zaboraviti ni motordzije koje se uzive; pa na srpskim putevima, koji vise lice na one namenjene volovskim kolima, zamisljaju da su na pisti.

Hvala bogu ti si imao srece, ali koliko ce jos motordzija morati da najebe pa da se nesto promeni i da se oni koji se na drumu ponasaju po principu ko jaci on tlaci dozovu pameti.0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

scuba user_popup.png

Postavljeno Danas, 10:29 AM

 

Zove Žika, vidim njegov broj i odmah pitam "gde si i kad dolaziš da stavim kafu". Kad, kaže Žika, "imao sam udes na Smederevcu... nije nego Bulevar... ona široka ulica, Nis pumpa..." čujem drugi glas koji kaže Bulevar revolucije. Već mi je jedna noga u čizmi, skakućem po Labosu, navlačim drugu čizmu, skupljam telefone i dokumenta i teleportujem se u Bulevar. Peđa je ostao u radnji da obezbedi prevoz motora.

Dakle, jedan čiča (Žikin ispisnik :D ) je nabo levim farom prednju viljušku pod uglom od 90 stepeni. Izlazći sa pumpe, a to sam čuo kad je čiča davao izjavu uviđajcu pa to ovde i prenosim, kamion je stajao u Bulevaru uz trotoar pored pumpe sa uključenim desnim migavcem, a vozač je čiči dao rukom znak da ovaj slobodno izađe sa pumpe i ode levo uz Bulevar. To što tu stoji STOP i odmah ispod Zabranjeno skretanje levo, to sad više nije važno.

 

E naš Žika je baš u tom momentu obilazio kamion koji je i dalje stajao pored pumpe sa uključenim desnim migavcem, a čiča (Žikin ispisnik :D ) daje gas da šmugne levo i ode uz Bulevar ka Mokrim Lugovima. U suštini, vozač kamiona je usrao stvar. Nije video Žiku u retrovizoru a dao je znak čiči da može slobodno da skrene levo. I tu čiča zabode Žiku. Kad je video šta je bilo, opet tako kaže čiča, kamiondžija lagano obiđe preko trotoara mesto udesa i zapali. Naravno da ni Žika ni čiča nisu zapisali broj kamiona ali postoji snimak sa pumpe.

 

Žika je dobro što je jedino važno, čiča je naučio lekciju i moram pohvaliti uviđajca koji je izuzetno profesionalno i korektno uradio uviđaj a to je išlo potpuno u Žikinu korist. Nemam više vremena za pisanje, odoh da radim

Scuba je uglavnom izneo sve detalje, a ja samo da dodam: Vozač kamiona je morao da zna za moje prisustvo jer sam se iza njega kretao nekoliko kilometara (tražeći povoljnu priliku da ga preteknem). Neposredno pre udesa sam ga uočio u njegovom retrovizoru kako osmatra pozadinu. Verovatno je hteo da propusti ovog vozača (koji me je mlatnuo) jer je mislio da će ovaj da skrene u desno, a ne u levo. Iz tog razloga je hitno "zapalio" kada je video koji je cirkus nastao.

Mikulanac user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:51 AM

 

Zelim ti uspesan i brz oporavak. Tek kad se budes probudio shvatices da te boli svaka koskica. Da li si se dogovorio sa indijancem koji te pokupio ili klasika uvidjaj, murija, zapisnik itd.... ?

 

Već sinoć i noćas me bolelo sve (nisam spavao ni sekundu), a sada je bolja situacija (jedino što ne mogu da hodam). Sobzirom da sam bio povređen (a nije se znalo koliko teško), odrađena je celokupna procdura (policija, uviđaj, zapisnik, lekarski nalazi, odnošenje motora, .....)!

GhostMile user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:58 AM

 

Ziko ti si u zivotu sto je Chuck Noris na platnu i u legendama.

Prvo si se "sigurno" prizemljio, pa si sa razvaljenim koljenom pridrzavao roll-bar, a izmedju jos i utjesio nesretnu suprotnu stranku, sto me najvise impresioniralo moram reci.

Sta reci. :care:

 

Brz oporavak. :)

Malo sreće u nesreći, malo iskustva u "amortizovanju" prilikom pada, malo i oprema odradila i sve uglavnom dobro prošlo.

A vozač automobila mi malopre kaže telefonom da nije mogao da veruje koliko su motociklisti pozitivni ljudi! Prvo je mislio da ću ja da ga ubijem kada sam ustao nakon pada, a onda se plašio od svakog bajkera koji se zaustavio i pitao treba li kakva pomoć. A niko ga nije ni opsovao. Naprotiv, sve fin i učtiv svet!? To je izjavio i kod policaje prilikom vršenja uviđaja.

PaPaja user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:43 AM

 

Ccc..mislim da sam te video juce kad si krenuo nazad.

Gde su panduri oterali motor?

Oterali ga na plac Papir servisa (Novi Beograd, ul. dr agostina Neta). Morao sam da platim tri hiljade za "otkup".

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Знаш како се код нас каже, сретне ти ране јуначе.

Извућеш се ти из овога, битно је да је глава на раменима :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

E Ziko, Ziko. Da se brzo oporavis (lepo ce tebe tvoja Draga da namaze spolja, a ti uzmi nesto za iznutra) i bices ko nov. Eto nas uskoro dole da proverimo jel sve kako treba.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Au bre...

Nije se moto pelcer jos lepo primio na brdovitom Balkanu...srecom bice Zika jos tu kada se to desi :aha: ,. Nadam se i mnogi, mnogi drugi narocito oni koji ovako nesto dozive i Bogu hvala prezive.

Pozdrav i zelja za brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Vozač kamiona je morao da zna za moje prisustvo jer sam se iza njega kretao nekoliko kilometara (tražeći povoljnu priliku da ga preteknem). Neposredno pre udesa sam ga uočio u njegovom retrovizoru kako osmatra pozadinu. Verovatno je hteo da propusti ovog vozača (koji me je mlatnuo)

jos gore, morao si oprezno, prvom da probas da ga obidjes.....

znam da je lako sad meni da pametujem, posebno zato sto sam imao slicno iskustvo (i sad pazim extra) s tim da sam bio kolima, umesto kamiona je bio auto a umesto automobila u koji je zika udario - pas (ostao ispod mog branika, nije mu nista falilo), za mene veliki sok kao nekog ko je prestao da jede zivotinje zbog ljubavi prema njima.

dobro je sto se ovako zavrsilo, vozac kamiona je mogao da 'poziva' pesaka da predje ispred njega, setite se kako danas zivi ona voditeljka dnevnika sa rts (udarila pesaka koji je pokusao da predje ulicu van pesackog prelaza, nije ga videla od autobusa koji je stajao u stanici, pesak nije preziveo..)....

 

da odmah odgovorim na neciju eventualnu 'paljbu': sve ovo sam napisao u zelji da se nikom vise ne desi nista slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ser Zile, jel se kamion zaustavio samo da bi propustio tog u kolima ili se parkirao sa desne strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ser Zile, jel se kamion zaustavio samo da bi propustio tog u kolima ili se parkirao sa desne strane?

Niko nema pojma šta je vozač kamiona hteo da uradi. Ja sam se kretao iza kamiona i nisam mogao da znam njegove namere, niti da procenim šta se nalazi neposredno ispred njega ili desno od njega (zaklanjao mi je vidik). Kada je skrenuo udesno i zaustavio se ispred mene je ostao prazan prostor i ....!

A čini mi se da je kamiondžija odmaglio a da ja još nisam uspeo ni da ustanem, tako da ga niko ništa nije ni pitao..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Vazno da je glava ostala na ramenima citava za motor nemoj da se sekiras ko ga jebe nije nas JAPANSKI je .

Zelim ti da se brzo oporavis i sto pre vratis na tockove.

Pozdrav od Bobana (BOBBRA).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Auuu brate Žiko,tek sad videh.Hvala Bogu imao sam čast da te upoznam i uverim se koliko si neustrašiv čovek.Iz tvog opisa se vidi koliko si plemenit jer ni ovakvom trenutku nećeš nikoga da osuđuješ.Želim ti što kraće bolovanje .

Od Boga ti zdravllja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aaaaauuu pa to si ti bio.... 0staa2.gif

Supruga je videla nemili dogadjaj pa mi je ispricala sta se desilo ( zivim na min. odatle ), zelim ti brz i uspesan oporavak.

 

Zile neces mi verovati koliko se bas tu udesa desi za mesec dana zbog spleta okolnosti, na jednom mestu imas sledece:

- uvek prisutnu guzvu

- sa leve strane pijaca ( ljudi prelaze ulici gde stignu )

- sa desne autob. stanicu ( ispred - iza autobusa nema veze samo da se ulica predje )

- pesacki prelaz

- sa leve strane jednosmerna ulica ( ukljucuju se ka Ustanickoj levo i desno ka SD )

- opet pesacki prelaz

- ben. pumpa sa desne strane ( iz suprotnog smera i te kako seku kako bi usli i sipali gorivo )

 

..... mnogo "desavanja" na jednom mestu.... bajkeri doobro se pazite na toj deonici 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ser Žika Neuništivi :D:care:

 

Aj sad da ne pametujem.. al tako izlomljen na motor i do kuće :staa2:

 

Prolazim tuda često.. samo glasan auspuh, duga svetla i široki luk pri brzom obilaženju smanjuju ovakve nemile situacije..

 

Muka mi je od ovakvih tema.. 3 dana neću da sednem na motor u znak protesta protiv bahatih vozača :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ser Žika Neuništivi :D:care:

 

Aj sad da ne pametujem.. al tako izlomljen na motor i do kuće :staa2:

 

Prolazim tuda često.. samo glasan auspuh, duga svetla i široki luk pri brzom obilaženju smanjuju ovakve nemile situacije..

 

Muka mi je od ovakvih tema.. 3 dana neću da sednem na motor u znak protesta protiv bahatih vozača :D

Vlajko, ti pojmaš koliko si sreće imao što se ovo meni desilo!

A evo zašto:

U Beograd sam krenuo jednostavno što mi je ujutru tako "ćunulo" u glavu, a na šta je presudan uticaj imalo i to što sam dan ranije neplanirano došao u posed nekoliko hiljada dinara (taman za gorivo, trošak, provod, ....). A plan je bio da se nenajavljeno pojavim u "Laboratoriju", da iznenadim Rajka, da sretnem i uživo upoznam Đuntu, da svratim u kafanu kod Bandolerosa. A za povratak (kao poslasticu) sam planirao da "banem" kod tebe na vikendicu, udavim te malo pričom i popijem koju ladnu vodu. Predpostavljao sam da neko od gorepomenutih zna lokaciju gde mogu da te "navatam" ili da bar broj tvog telefona saznam. A ispade da sam dan proveo u urgentnom, a pare dao taksistima i ovima što su mi motor oterali na "depo".

Što se tiče udesa ne bi ovde pomogla ni sirena, ni aspuh, ni duga svetla ni manja brzina (išao sam oko 20-30km/h), niti veći luk! Jednostavno se sve sklopilo da je ovo moralo da se desi.

I još nešto (ko hoće neka veruje a ko neće ne mora).

Još pre nego što sam krenuo od kuće imao sam gotovo stopostotni predosećaj da ću da imam udes! I taj me osećaj pratio do kraja. Onog momenta kada sam na metar od mene video auto koji ne mogu da izbegnem znao sam da je to to i bukvalno sam osetio olakšanje. Niti sam bio iznenađen, niti uplašen, niti ljut. Jednostavno se zaokružilo predosećanje i zadovoljan sam što se završilo sa blagim posledicama.

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

E jbm mu miša, pa zar i vi čika Žiko?! Jedino što sad mogu da vam poželim, je brz oporavak, motor će se nekako srediti. Šta se dešava ovo, malo malo pa neka ovakva tema...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Brate moj.. znamo da slučajnost ne postoji..

 

Samo stara kuko trebao si mi pusti poruku preko nekih od medija koje koristimo.. i možda bi bilo drugačije..

 

Više slušaj svoje predosećaje.. intuicija je ono što gušimo svaki dan..

 

Inače malopre dođoh sa Bagrdana i vikend vožnje.. tako da ko zna gde bi ti završio da si me kontaktirao na vreme.. imali smo na jezeru točilicu i ovčetinu sa ražnja i gulaša na pretek..i od dobrih domaćina ne bi mogao pobeći..

 

No sve ima neki svoj razlog uvideli mi to ili ne.. ko zna zašto je to dobro..

 

Brzo da prođu rane junače.. broj ti šaljem u pp na fb :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ser Žika Neuništivi :D:care:

 

Aj sad da ne pametujem.. al tako izlomljen na motor i do kuće :staa2:

 

Prolazim tuda često.. samo glasan auspuh, duga svetla i široki luk pri brzom obilaženju smanjuju ovakve nemile situacije..

 

Muka mi je od ovakvih tema.. 3 dana neću da sednem na motor u znak protesta protiv bahatih vozača :D

Vlajko, ti pojmaš koliko si sreće imao što se ovo meni desilo!

A evo zašto:

U Beograd sam krenuo jednostavno što mi je ujutru tako "ćunulo" u glavu, a na šta je presudan uticaj imalo i to što sam dan ranije neplanirano došao u posed nekoliko hiljada dinara (taman za gorivo, trošak, provod, ....). A plan je bio da se nenajavljeno pojavim u "Laboratoriju", da iznenadim Rajka, da sretnem i uživo upoznam Đuntu, da svratim u kafanu kod Bandolerosa. A za povratak (kao poslasticu) sam planirao da "banem" kod tebe na vikendicu, udavim te malo pričom i popijem koju ladnu vodu. Predpostavljao sam da neko od gorepomenutih zna lokaciju gde mogu da te "navatam" ili da bar broj tvog telefona saznam. A ispade da sam dan proveo u urgentnom, a pare dao taksistima i ovima što su mi motor oterali na "depo".

Što se tiče udesa ne bi ovde pomogla ni sirena, ni aspuh, ni duga svetla ni manja brzina (išao sam oko 20-30km/h), niti veći luk! Jednostavno se sve sklopilo da je ovo moralo da se desi.

I još nešto (ko hoće neka veruje a ko neće ne mora).

Još pre nego što sam krenuo od kuće imao sam gotovo stopostotni predosećaj da ću da imam udes! I taj me osećaj pratio do kraja. Onog momenta kada sam na metar od mene video auto koji ne mogu da izbegnem znao sam da je to to i bukvalno sam osetio olakšanje. Niti sam bio iznenađen, niti uplašen, niti ljut. Jednostavno se zaokružilo predosećanje i zadovoljan sam što se završilo sa blagim posledicama.

A di sam ja na spisku za posetu??? >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja