Jump to content

Moto Zajednica

Skoro da me ubi ko zeca!

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

On nije ucesnik u nezgodi i moze da bude samo svedok! 1hmm.gif

Nije imao kontakt ni sa kim.

 

Meni je covek izleteo iz sporedne i ja da bih ga izbegao, ogulim asfalt, milicija , bla , bla, ja kriv 100%. Nije bilo kontakta.

 

Ziko brz oporavak Vam zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Čekaj stani.. ima onaj zakon da kada izlaziš u rikverc treba neko da ti suflira iliti odobro izlazak.. u slučaju da to pogrešno uradi on je kriv..a ne vozač koji ne može da vidi dobro jer je zaklonjen..

 

Po logici stvari onda je i krivica vozača kamiona jer je odobrio izlaz iako je nailazio ser Žika :stabre: ako sam dobro razumeo nemili događaj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Drž' se junače i neka rane što pre i lakše prodju.

.

.

. E sad sa medicinske strane, odmaraj nogu, podignutu na dva jastuka ako ležiš. Kad sediš ne daj da noga visi. Burove tablete za otok i led (čaća od jogurta napunjena vodom i zaboden stapić u nju pa lagano prevlači preko kolena i otoka). Hepatrombin gel ili Bengay kremu za lokalnu upotrebu da smanji malo bolove i ubrza oporavak. Ukoliko i dalje boli, ne smanjuje s eotok i imaš problema sa savijanjem i pokretanjem noge preporučujem još jednu posetu ortopedu- kolena su vrlo osetljiva i pipava stvar i što se tiče povreda i što se tiče lečenja.

 

Pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

On nije ucesnik u nezgodi i moze da bude samo svedok! 1hmm.gif

Nije imao kontakt ni sa kim.

 

Meni je covek izleteo iz sporedne i ja da bih ga izbegao, ogulim asfalt, milicija , bla , bla, ja kriv 100%. Nije bilo kontakta.

 

Ziko brz oporavak Vam zelim!

 

Ovo samo kod nas moze tako. Neko ti izleti, a ti da ne bi poginuo, pobegnes u stranu i ovaj ne odgovara. Ma, vazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Koliko sam iz postova razumeo, samom uvidjaju i odnošenju motora Žika nije prisustvovao već je izjavu dao u Urgentnom cetru, gde je odvežen pre dolaska policije. Obzirom da odnošenje motora i stvari moze da odobri samo vlasnik, to je uvidjajac postupio po pravilima službe. Sve ono sto je Žika odradio po završetku procedure u Urgentnom je samo njegova odluka i njega treba čepiti za to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koliko sam iz postova razumeo, samom uvidjaju i odnošenju motora Žika nije prisustvovao već je izjavu dao u Urgentnom cetru, gde je odvežen pre dolaska policije. Obzirom da odnošenje motora i stvari moze da odobri samo vlasnik, to je uvidjajac postupio po pravilima službe. Sve ono sto je Žika odradio po završetku procedure u Urgentnom je samo njegova odluka i njega treba čepiti za to.

Ja sam se sa Scubom dogovorio da on preveze motor kod njega još pre nego što je stigla policija (i to pred svedocima, pored ostalog bio prisutan i drugi učesnik udesa). Pored ovoga, sa mnom je telefonom (sa lica mesta) razgovarao i policajac koji je vršio uviđaj, kojom sam prilikom ovo isto rekao i njemu. A oni ipak odneli motor u parkihg servis?

Što se tiče mojih postupaka nakon izlaska iz urgentnog centra i zajebancija po Beogradu, stvarno sam za je....! Bilo je zaista mnogo onih koji su hteli i želeli da mi pomognu i nisu ni u kom slučaju oni krivi što sam ih "ignorisao". Valjda mi je tog momenta bilo potrebno da loš dan doteram do kraja, pa sam odlučio i uradio kako sam uradio.

A motociklisti su i ovog puta pokazali da su zaista VELIKI LJUDI. Ovo ne važi samo za one koje lično poznajem, već za najveći deo onih koji voze motore. Niko nije prošao pored mesta udesa a da se nije zaustavio i ponudio pomoć. Bilo i dosta onh koji su stali automobilima, ali su rekli da su motociklisti.

Hvala svima (znanim i neznanim) koji se prepoznaju.

A evo ja danas već šetam bez ičije pomoći (i bez štaka), a provezao se i motorom do Aleksinca i nazad (desetak klometara)!1zvizduk.gif

Uveče "Burove" obloge, ujutru (i kasnije po potrebi) kapsule "Diklorapida" i funkcionišem ko nov.

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

@Zika56

 

Ja sam se sa Scubom dogovorio da on preveze motor kod njega još pre nego što je stigla policija (i to pred svedocima, pored ostalog bio prisutan i drugi učesnik udesa). Pored ovoga, sa mnom je telefonom (sa lica mesta) razgovarao i policajac koji je vršio uviđaj, kojom sam prilikom ovo isto rekao i njemu. A oni ipak odneli motor u parkihg servis?

Ove detalje u postovima nisam video, zato sam onako i napisao. A za tvoje aktivnosti1neznam.gif, sam odlucujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@zika

A sto si onda placao? .... a znam, da dotjeras los dan do perfekcije? :)

 

To je kad je covjek sludjen i u frci, a gavrani ćopaju. Steta sto nisi imao energije da im zatrazis objasnjenje postupka / krsenja tvoje volje. :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Srecan nastavak oporavka.:takoje: Svakome se desi po neki los dan, bitno je da posledice nisu drasticne, ostalo se da popraviti i nadoknaditi.

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ziko, drago mi je sto cujem da ti je bolje. Bas si imao nesrecan splet okolnosti koje bi vecinu na isti nacin prevarile. :neznam: Samo polako, procice rane junacke! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ziki zelim brz oporavak, a o iskustvu sa mojim "kolegama" taksistima nemam reci. Gde ih samo nadje dvojicu zaredom koji deru. Mnogi ce to protumaciti kao da svaki drugi ili treci vise naplacuje sto je ogroman procenat. Siguran sam da bar 90% od oko 8000 taksista u gradu casno i posteno radi taj posao. A da nas bije los glas bije, ja sam se i navikao. Kao i kad sam na motoru, tad sam odvratni, pijani, bajker, a dok sam u kolima prevarant i lopov <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ziki zelim brz oporavak, a o iskustvu sa mojim "kolegama" taksistima nemam reci. Gde ih samo nadje dvojicu zaredom koji deru. Mnogi ce to protumaciti kao da svaki drugi ili treci vise naplacuje sto je ogroman procenat. Siguran sam da bar 90% od oko 8000 taksista u gradu casno i posteno radi taj posao. A da nas bije los glas bije, ja sam se i navikao. Kao i kad sam na motoru, tad sam odvratni, pijani, bajker, a dok sam u kolima prevarant i lopov <_<

 

Vidiš dragi momče, za takvu sliku o taksistima ste, bar najvećim delom, sami krivi. Ovakav forum između ostalog služi i da se menja slika o bajkerima. Ne kažem da bi taksisti morali da imaju sličan forum, mada vam ništa ne bi falilo, ali kad neki "stranac" (ne bajker) slučajno ili namerno dođe na ovaj Forum, može se lično uveriti iz naših pisanija kakvi smo zapravo. Kad bi taksisti više vodili računa između sebe kako i šta rade njihove kolege, verovatno bi se broj sličnih, kakvi su opljačkali našeg Žiku, smanjio.

 

Isto važi i za vaše ponašanje u saobraćaju. Ovde se osuđuje divljanje na dva točka tamo gde se ne divlja. Ali taksisti ne osuđuju ni jednog kolegu jer se nedolično ponaša bilo u saobraćaju, bilo prilikom naplate. Šta više, imate običaj da se, čim nekome od vas zagusti, skupljate na linč. E pa zato vas i treba pljuvati. Nikada se ni jedan od vas nije prvo zapitao da li je kolega ispravno postupao pa je zvao upomoć ili je kriv za sve pare pa zove upomoć jer će najebati zbog svog lošeg ponašanja. Neka mi oproste ti, za koje kažeš da čine 90% vaše populacije, ali zbog ponašanja te manjine koju vi sami ne sankcionišete i ne osuđujete, za sad ostaje taksista = ... (vrlo ružan i za ovaj Forum neprimeren izraz koji služi da ukalja ličnost)

 

Sam kažeš da si se navikao da vas bije loš glas. To je linija manjeg otpora i rezultat je vidljiv. Pljuju vas, a realno imaju i zašta. Ništa ne činiš ni ti niti tvoje kolege da se promeni slika o vama. Koliko se trudite, takva vam je i slika. Na ovom Forumu se, kao što i sam vidiš, mnogo radi da se izmeni slika o pijanim i brutalnim bajkerima. Teško da će se ovde neko navići na takvu sliku o bajkerima. Zato i ima pomaka ka boljem, ma koliko taj pomak bio mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Kad smo več malo zaišli u Off pa da vam i ja ispričan moj slučaj ispred 30 godina baš u BG.

Bio sam vojnik JNA i vračam se sa prvog odsustva i stižem avionom iz Maribora u BG i naravno nas je sa aerodroma odvezo autobus do željezničke stanice u BG. Bila je nedelja i avion je sleteo oko petnaest do devet, a ja sam imao za Kraljevo zadnji autobus - mislim da oko deset do deset navečer. Znam da smo autobusom stigli oko pola deset na željezničko stanicu a ja tada nisam znao da je autobusna stanica uz željezničko i trčim do prvog taksiste, pitam ga dal je slobodno i kažem mu da mi se žuri do autobusne stanice i ako može malo brže. On meni sedni druže i ja sednem i nas dva napravimo lepi krug po BG oko željezničke , dok me taj isti taksista ne doveze na isto mesto gde sam ušao. Pa ga pitam jel da nije slučajno pogrešio a on meni ladno ko led tu ti je autobusna na 20 metara od željezničke. Kažem dobro što ne rečeš odmah... dok on meni ovako ladno digne ramena i pravi se lud.Još mi na kraju i naplatio i znam da sam platio oko 10 maraka u tadašnjim dinarima. Da mi se tad nije žurilo stvarno bi ga prijavio policiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ziki zelim brz oporavak, a o iskustvu sa mojim "kolegama" taksistima nemam reci. Gde ih samo nadje dvojicu zaredom koji deru. Mnogi ce to protumaciti kao da svaki drugi ili treci vise naplacuje sto je ogroman procenat. Siguran sam da bar 90% od oko 8000 taksista u gradu casno i posteno radi taj posao. A da nas bije los glas bije, ja sam se i navikao. Kao i kad sam na motoru, tad sam odvratni, pijani, bajker, a dok sam u kolima prevarant i lopov <_<

 

Vidiš dragi momče, za takvu sliku o taksistima ste, bar najvećim delom, sami krivi. Ovakav forum između ostalog služi i da se menja slika o bajkerima. Ne kažem da bi taksisti morali da imaju sličan forum, mada vam ništa ne bi falilo, ali kad neki "stranac" (ne bajker) slučajno ili namerno dođe na ovaj Forum, može se lično uveriti iz naših pisanija kakvi smo zapravo. Kad bi taksisti više vodili računa između sebe kako i šta rade njihove kolege, verovatno bi se broj sličnih, kakvi su opljačkali našeg Žiku, smanjio.

 

Isto važi i za vaše ponašanje u saobraćaju. Ovde se osuđuje divljanje na dva točka tamo gde se ne divlja. Ali taksisti ne osuđuju ni jednog kolegu jer se nedolično ponaša bilo u saobraćaju, bilo prilikom naplate. Šta više, imate običaj da se, čim nekome od vas zagusti, skupljate na linč. E pa zato vas i treba pljuvati. Nikada se ni jedan od vas nije prvo zapitao da li je kolega ispravno postupao pa je zvao upomoć ili je kriv za sve pare pa zove upomoć jer će najebati zbog svog lošeg ponašanja. Neka mi oproste ti, za koje kažeš da čine 90% vaše populacije, ali zbog ponašanja te manjine koju vi sami ne sankcionišete i ne osuđujete, za sad ostaje taksista = ... (vrlo ružan i za ovaj Forum neprimeren izraz koji služi da ukalja ličnost)

 

Sam kažeš da si se navikao da vas bije loš glas. To je linija manjeg otpora i rezultat je vidljiv. Pljuju vas, a realno imaju i zašta. Ništa ne činiš ni ti niti tvoje kolege da se promeni slika o vama. Koliko se trudite, takva vam je i slika. Na ovom Forumu se, kao što i sam vidiš, mnogo radi da se izmeni slika o pijanim i brutalnim bajkerima. Teško da će se ovde neko navići na takvu sliku o bajkerima. Zato i ima pomaka ka boljem, ma koliko taj pomak bio mali.

Momak od 37 godina, hvala :zvizduk: Htedoh samo dve reci da kazem, da nije sve bas tako crno, a ti me popljuva onako bas.

Meni su motori i voznja hobi, i volim ih mnogo vise od automobila i taxiranja. Zbog toga i cesto provodim slobobno vreme ovde na forumu.Vama zavidim jer ste uspeli da posao spojite sa hobijem.

Recimo, ja imam prilicno losa iskustva sa raznim auto-moto majstorima,gradjevincima itd.

Shvatio sam da je cela bransa priucena i polu-amaterska,cast izuzecima,naravno. Ne bih da pljujem, nego samo malo da pljucnem.

Pre neki dan, vracam se sa voznje i reko da svratim kod "majstora"koji mi popravlja motornu kosacicu, kad vec tuda prolazim(kod 1000 ruza).Ispred radje parkirano 4-5 motora, pivo se toci, majstor me jedva prepoznao :staa: Odneo sam je jos pre tri nedelje, ostalo jos samo da ucacka karburator. Medju ovom4-5-oricom vidim i dvojicu mojih kolega taxista.

Koliko god se trudio nikako da mi se popravi misljenje o majstorima, doduse kod ovog prvi put idem, mislim i zadnji.

Mis;lim da ugled nasih profesija treba podici na visi nivo, Tebi putem ovog foruma to vrlo dobro ide,dok nama ostaje da se snalazimo kako znamo, ali svakako zajednicki raditi za dobrobit motociklista. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ser Žika Neuništivi :D:care:

 

Aj sad da ne pametujem.. al tako izlomljen na motor i do kuće :staa2:

 

Prolazim tuda često.. samo glasan auspuh, duga svetla i široki luk pri brzom obilaženju smanjuju ovakve nemile situacije..

 

Muka mi je od ovakvih tema.. 3 dana neću da sednem na motor u znak protesta protiv bahatih vozača :D

Vlajko, ti pojmaš koliko si sreće imao što se ovo meni desilo!

A evo zašto:

U Beograd sam krenuo jednostavno što mi je ujutru tako "ćunulo" u glavu, a na šta je presudan uticaj imalo i to što sam dan ranije neplanirano došao u posed nekoliko hiljada dinara (taman za gorivo, trošak, provod, ....). A plan je bio da se nenajavljeno pojavim u "Laboratoriju", da iznenadim Rajka, da sretnem i uživo upoznam Đuntu, da svratim u kafanu kod Bandolerosa. A za povratak (kao poslasticu) sam planirao da "banem" kod tebe na vikendicu, udavim te malo pričom i popijem koju ladnu vodu. Predpostavljao sam da neko od gorepomenutih zna lokaciju gde mogu da te "navatam" ili da bar broj tvog telefona saznam. A ispade da sam dan proveo u urgentnom, a pare dao taksistima i ovima što su mi motor oterali na "depo".

Što se tiče udesa ne bi ovde pomogla ni sirena, ni aspuh, ni duga svetla ni manja brzina (išao sam oko 20-30km/h), niti veći luk! Jednostavno se sve sklopilo da je ovo moralo da se desi.

I još nešto (ko hoće neka veruje a ko neće ne mora).

Još pre nego što sam krenuo od kuće imao sam gotovo stopostotni predosećaj da ću da imam udes! I taj me osećaj pratio do kraja. Onog momenta kada sam na metar od mene video auto koji ne mogu da izbegnem znao sam da je to to i bukvalno sam osetio olakšanje. Niti sam bio iznenađen, niti uplašen, niti ljut. Jednostavno se zaokružilo predosećanje i zadovoljan sam što se završilo sa blagim posledicama.

A di sam ja na spisku za posetu??? :(

 

 

 

Sve ređe pratim forum i tek večeras mi drugar ukazao na na žalost ne ostvaren cilj, biće prilika jer je krajnje je vreme da se sretnemo, ko tri Musketara.:moto3: Već sam navikao Žile da si nepoderiv tako da ni ovaj put nemam brige mada to ne znači ravnodušnost.

 

Sabraćaj je postao ko "Ruski rulet" naročito u Beogradu. Svima koji prilazite gradu i krećete kroz njega ne četvoro, sto očiju je potrebno. Juče je od drugara sin nastradao, vrlo dobro obučen i samo zahvaljujući tome je izbegao tragičan ishod i prošao samo sa ugruvanjem i sa totalno skršenim skuterom. Školska nesreća.

 

Jednostavno, svako moguće ukrštanje auta i motorcikla je potencijalna opasnost koja se često na žalost završava ovako. To se mora shvatiti i prihvatiti tako bez idealizovanja, iznalaženja olakšavajućih okolnosti, hipoteza ili logičkih opravdanja.

 

Zapitao se Goblin "Kad se ovakve stvari dese iskusnim vozacima, ne moze covek a da se ne zapita cemu da se nadaju neiskusni? 1hmm.gif " Po mom mišljenju ni iskusni ne prolaze dobro ako to svoje saznanje ne stave u funkciju opreza, prepoznavanja i predupređivanja opasnosti već se uzdaju u svoju "veštinu", pravo, pravdu i ne znam šta još. Danas u gradu ne važi ono, "mislio sam da će ono što bi voleli ili očekivali" već totalno neočekivano suprotno, ne ono, "što je babi milo to joj se snilo".

 

Na žalost, mnogi ne žele da prihvate činjenice i odbijaju da voze "kao babe" kako se često opreznija vožnja naziva. Ne pametujem posle bitke ali je sasvim dovoljno pri nailasku na neobičnost ili složenost pripremiti sebe, ako treba i zaustaviti, bez analiza i predpostavki šta taj tu radi, hoće,kuda će itd. naročito kad se ne vidi ispred. I kad ste sigurni da vas neko opaža znajte da ste u velikoj zabludi, iako vas gleda ne vidi vas skoro redovno, "izvini,nisam te video".

 

Saobraćajni znakovi, Stop, Trugao, puna crta, čak ni crveno na semaforu ne važe kao siguran oslonac za čist i bezbedan prolaz. Ne logično ali je to jedina logika. Svi imamo potrebu da odvrnemo gas, da se pokažemo i dokažemo i sebi i više drugima ali je cena tome ozbilja moguća nesreća ako se radi na silu odnosno gde nije mesto. Džabe slomljene kosti i olupan ljubimac sa pravom prvenstva naspram nekog grešnika što će platiti kaznu, zaraditi negativne poene..., to nije nikakva satisfakcija a ni uteha. (Mogli bi da pričamo mnogo al to već može izaći iz forumskog okvira.)

 

@Žile-izvini što si poslužio kao šlagvort, želim ti što pre oporavak i nadam se što skorijem susretu, sa Mikulom na spisku naravno.:lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sve ređe pratim forum i tek večeras mi drugar ukazao na na žalost ne ostvaren cilj, biće prilika jer je krajnje je vreme da se sretnemo, ko tri Musketara.:moto3: Već sam navikao Žile da si nepoderiv tako da ni ovaj put nemam brige mada to ne znači ravnodušnost.

 

Sabraćaj je postao ko "Ruski rulet" naročito u Beogradu. Svima koji prilazite gradu i krećete kroz njega ne četvoro, sto očiju je potrebno. Juče je od drugara sin nastradao, vrlo dobro obučen i samo zahvaljujući tome je izbegao tragičan ishod i prošao samo sa ugruvanjem i sa totalno skršenim skuterom. Školska nesreća.

 

Jednostavno, svako moguće ukrštanje auta i motorcikla je potencijalna opasnost koja se često na žalost završava ovako. To se mora shvatiti i prihvatiti tako bez idealizovanja, iznalaženja olakšavajućih okolnosti, hipoteza ili logičkih opravdanja.

 

Zapitao se Goblin "Kad se ovakve stvari dese iskusnim vozacima, ne moze covek a da se ne zapita cemu da se nadaju neiskusni? 1hmm.gif " Po mom mišljenju ni iskusni ne prolaze dobro ako to svoje saznanje ne stave u funkciju opreza, prepoznavanja i predupređivanja opasnosti već se uzdaju u svoju "veštinu", pravo, pravdu i ne znam šta još. Danas u gradu ne važi ono, "mislio sam da će ono što bi voleli ili očekivali" već totalno neočekivano suprotno, ne ono, "što je babi milo to joj se snilo".

 

Na žalost, mnogi ne žele da prihvate činjenice i odbijaju da voze "kao babe" kako se često opreznija vožnja naziva. Ne pametujem posle bitke ali je sasvim dovoljno pri nailasku na neobičnost ili složenost pripremiti sebe, ako treba i zaustaviti, bez analiza i predpostavki šta taj tu radi, hoće,kuda će itd. naročito kad se ne vidi ispred. I kad ste sigurni da vas neko opaža znajte da ste u velikoj zabludi, iako vas gleda ne vidi vas skoro redovno, "izvini,nisam te video".

 

Saobraćajni znakovi, Stop, Trugao, puna crta, čak ni crveno na semaforu ne važe kao siguran oslonac za čist i bezbedan prolaz. Ne logično ali je to jedina logika. Svi imamo potrebu da odvrnemo gas, da se pokažemo i dokažemo i sebi i više drugima ali je cena tome ozbilja moguća nesreća ako se radi na silu odnosno gde nije mesto. Džabe slomljene kosti i olupan ljubimac sa pravom prvenstva naspram nekog grešnika što će platiti kaznu, zaraditi negativne poene..., to nije nikakva satisfakcija a ni uteha. (Mogli bi da pričamo mnogo al to već može izaći iz forumskog okvira.)

 

@Žile-izvini što si poslužio kao šlagvort, želim ti što pre oporavak i nadam se što skorijem susretu, sa Mikulom na spisku naravno.:lol:

Nameravao sam da napišem neki rezime ovoga što se desilo, ali si me ti pretekao. Stoji sve što si napisao i tu nema mnogo da se doda ili oduzme, ali ću ipak i ja (s obzirom da je prošlo već nedelju dana, "slegla se prašina", sredili se utisci, stigao i zapisnik policije, ..... ), da "podvučem crtu" ispod celog događaja i da dam konačni komentar i mišljenje.

To nisam hteo da uradim ranije iz razloga što se trudim da uvek budem objektivan u svojim komentarima, a vrlo je teško da čovek bude objektivan kada je on lično u pitanju (ili neko njemu blizak), pa sam zato sačekao i zvanični zapisnik i mišljenje policije.

A po tom zapisiku ja nisam napravio bilo kakav prekršaj i ne snosim bilo kakavu krivicu za nastali udes, već je isključivi krivac vozač automobila! Bez obzira na to ne želim da bilo šta loše napišem i o tom vozaču (nije se radilo o bezobzirnosti i bahatosti već se jednostavno sve "namestilo").

Bez obzira što na mojoj strani ne postoji objektivna krivica, ispostavilo se da sam riskantno počeo obilaženje zaustavljenog kamiona. Međutim to sam učinio iz razloga što uopšte nisam bio svestan činjenice da sa desne strane postoji bilo šta (ulica, parking, benzinska pumpa, .....), odakle neko može da mi napravi "sačekušu". Ja sam bio u takvoj poziciji iza kamiona da uopšte nisam mogao da vidim šta se nalazi ispred mene sa desne strane ulice, a sve mi je postalo potpuno jasno tek onog momenta kada sam "provirio" ispred kabine kamiona koji sam obišao i video auto koji će da me "pokupi" u sledećem momentu.

Smatram sebe prilično opreznim vozačem, ali ipak mislim da samim učešćem u saobraćaju moramo često svesno da prihvatimo i neki rizik, odnosno da preduzmemo radnje koje nisu potpuno bezbedne. Ja sam u konkretnom slučaju ovaj udes mogao da izbegnem na taj način što ne bih tog dana vozio motor, (ili što bih ispred svake "sumnjive" situacije silazio smotora i potencijalnu opasnost izbegao gurajući motor trotoarom).

Jednostavno, u realnim uslovima nije moguće uvek sprečiti nesreću, čak i u situacijama kada možemo da predvidimo potencijalnu opasnost, jer bi u suprotnom odvijanje saobraćaja bilo neprihvatljivo usporeno, a verovatno i potpuno onemogućeno.

U kokretnom slučaju bilo je i ogromne sreće po mene, jer je udar automobila u motor (i u mene) bio idealno "pozicioniran". Da je auto izašao desetinku sekunde ranije, ja bih se "zakucao" prednjim točkom u njegov bok, sigurno polomio točak, viljušku, ....., a i ja bih preleteo preko auta i ....! A da je auto zakasnio desetnku sekunde, promašio bi "rol bar" na motoru i opalio direktno u mene i sigurno mi zdrobio celu desnu nogu (a moguće i mnogo više od toga).

Ovo je bilo još jedno iskustvo za mene (a još veće za vozača auta koji me je "omlatio"), a trebalo bi da bude pouka i za one koji ovo čitaju.

Sada mi preostaje da saniram svoje povrede, da popravljam motor i da se se sa osiguranjem "Sava" dogovaram oko procene i naplate štete (materijalne i nematerijalne). Ja sa ovakvim stvarima (mislim na zajebacije oko naplate štete) nemam nikakvog iskustva, pa ukoliko ima onih sa iskustvom u takvim stvarima, neka slobodno daju savet ili komentar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlično je razmišljati hladne glave uvek, nužno kad su moguće vrući scenariji. I pored svega urađenog kako treba, nepobitne zvanične bezgrešnosti,zapisnik, ipak postoji propust. Saobraćaj nije trenutni zamrznut događaj već niz nepredviđenih događanja koji uzrokuju nezgodu. Velika mudrost je predvideti i preduprediti. Ne sme da se uzda u sreću, pravo itd. Kad se zahvaljujemo sreći, ko što kažeš, si naišao ranije nekoliko sekundi grdno bi postradao, a da si naišao još nekoliko sekundi kasnije nego što si, ne bi doživeo nesreću. Nekoliko sekundi strpljenja u životu ne znači vremenski ništa ali je značajno i te kako. Da si rezonovao kao sad, zaustavio bi motor i sačekao ishod gužve ispred i pili bi piće uz osmeh.

 

Ja sam rođen u Hilendarskoj, Politika, Radio Beograd, Lipa,Šumatovac i kao klinac šutali smo fudbal u ulici. Danas tu ne može ni da se pređe ulica van semafora. To je neminovna činjenica i slažem se da sve ukazuje na nemogućnost učešća u saobraćaju ali ko ne prihvati i prilagodi se tome, može samo da izgubi glavu.

 

Neki ljudi imaju sposobnost predosećaja gde mislim da spadam i ja kao i ti. Iskustvo me je naučilo da zaista kad imam loš osećaj, redovno on i naiđe. Pošto sam svestan toga, ako krenem negde bilo autom ili motorom sa lošim predosećajem, nateram sebe da izuzetno oprezno i polako vozim sa iščekivanjem lošeg i kad taj momenat naiđe ja sam predupredio sebe, prođe bez ičega i onda nastavljam opušteno jer je maler prošao. Da ne prizivamo parapsihologiju, odo da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovo što sada pišem nema baš direktne veze sa konkretnim događajem, ali itekako ima veze sa mnom i sa situacijama (uglavnom kritičnim) koje su mi se dešavale upravo u ovo doba godine (mesec maj), a iz kojih sam se "izvlačio gotovo bez posledica.

Malo sam preturao po sećanju (a onda i po "papirima") i ima neverovatnih podudarnosti:

1. Takođe 10. maja (samo 1981god), u ulici sarajevskoj u Nišu, sa suprugom se motorom "zakucavamo" u Sitroen DS-Ajkula (a onomad bio Sitroen BX), koji u rikverc izlazi sa parkinga. Takođe tada lakše povredio koleno i stopalo (tada na levoj nozi). A vozač Sitroena se takođe zvao Miroslav!?

2. Na današnji dan (19.maja 1979 god), na aerodromu Niš izvodimo skokove padobranom (kao prpripremu/probu za aeromiting povodom dana vazduhoplovstva). Izvodim drugi skok tog dana (a 211. ukupno). Visina 1.300 metara, padobran tipa "Krilo" (koje se tek pojavilo). Vreme veoma vetrovito. Nakon izlaska iz aviona izvodim "polukomplet" figura (okret 360o ulevo, zatim okret 360o udesno, zatim "salto" unazad) i otvaram padobran. Međutim padobran se samo delimično otvara i krećem u brzo spiralno propadanje prema zemlji . U to vreme ovakve situacije su bile prilično česte sa "krilima" i uglavnom se sve rešavalo nakon malo "natezanja" sa komandama i konopcima. Međutim, bez obzira na moj trud, ovog puta padobran je ostao "tvrdoglav" pa sam rešio da ga "odbacim" i spašavam se rezervnim padobranom (što sam već i ranije imao prilike da činim). Već sam bio sišao dosta nisko kada sam aktivirao rez. padoban, međutim umesto lepo raširene kupole, dolazi do cepanja padobrana, kidanja i zamršenja konopaca, .....! U sledećem trenutku leđima i kacigom udaram u betonsku pistu! Oni koji su to gledali tvrde da sam nakon udara bukvalno odskočio i ostao na nogama. Bio sam svestan svo vreme (ali mi je izbrisano sećanje za sledeća dva dana). Epilog: Slomljena desna podlaktica, potres mozga, pomeren desni bubreg, napukla pet pršljena, ....! Za sledećih nekoliko dana (sa ovim tipom padobrana i u sličnim okolnostima) je, zbog greške u konstrukciji, poginulo šest padobranaca i još jedan je bio povređen.

A ja sam ponovo skakao dvadeset osam dana nakon ovoga.

3. Tokom rata 1999, 11. maja stižem u reon Dečana, a 12. Maja sam (sa još sedamdesetak pripadnika 63. pad. brigade) na polažaju Rasa e Košares (kota 601). Noću između 12/13 maja počinje pakleno bombardovanje naših položaja i traje neprekidno sledećih osam dana i noći. Već druge noći imamo većih gubitaka pa se deo preostalog ljudstva (pre svega vojnici na odsluženju) vraćaju u bazu, a na položaju ostaju samo petnaestak čoveka (uglavnom rezervista i par aktivnih starešina). Meni su prilikom jedne detonacije gotovo svi zubi izbijeni. Nas petnaestak je (u potpunom okruženju) na tom položaju ostalo sve do kraja maja 1999, stim što prvih osam dana nismo imali hrane i vode i bukvalno uopšte nismo spavali za to vreme.

Dakle maj je za mene mesec u kome uglavnom doživljavam kritične situacije, ali i mesec u kome se iz takvih situacija srećno "izvučem". Sve u svemu, zadovoljan sam i samo neka tako potraje.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Odsad u maju da uplatiš neku banju ili već neku nevratolomnu aktivnost :jee:

 

Slomljena desna podlaktica, potres mozga, pomeren desni bubreg, napukla pet pršljena, ....!

 

A ja sam ponovo skakao dvadeset osam dana nakon ovoga.

 

 

 

koji si ti lik jbte :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja