Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Jel u redu ovo ulje da se sipa i na koliko bi menjali ulje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam baš danas sipao katanu 10w-30 jer je ta gradacija po servisnom uputstvu. Verujem da mu je ok i 10w-40, ali kad već ima 10w-30....

Ulje takodje menjam po servisnom uputstvu, prva zamena na 600 km, druga posle godinu dana od prve na 6000km. 

Mišljenja sam da samo treba da se prati servisno uputstvo i nema greške.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1859 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 15 sati, aca-pn je napisao:

Ulje takodje menjam po servisnom uputstvu, prva zamena na 600 km, druga posle godinu dana od prve na 6000km. 

Mišljenja sam da samo treba da se prati servisno uputstvo i nema greške.

Ako se vozi off preporučio bih na 2000.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da sam hteo da menjam ulje na 2000 kupio bih hard enduro, ja ne vozim trke tako da je zamena na 2000 km totalni overkill

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

2-3 hiljade i menjam... Što kaže kolega, off, velike temperature, male brzine, jedan klip od 300cc, jedno koleno na radilici, nije da je bogatstvo.

Mislim da će sledeći biti motul 5100 jer njega ima u 10w30, 7100 nema u Srbistanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Goettingen-Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Pozdrav sa Alpa. Mislim da sam tog dana ubedljivo najmanji motor imao na usponu. Napisacu mozda nesto malo opsirnije kad sredim utiske i pregledam slike,ali ni tu se nesto nisam pretrgao previse. Prija mi da vozim i da gledam brda, planine i sume pa onda ni ne slikam previse... e6830d480d3c2c7ebf1b6448789b62e4.jpgc706f03c51959083b5c17ed372f1ed99.jpg

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma da, verovatno konstruktori iz Honde nemaju pojma pa stavili neku bezveznu kilometražu za zamenu. 

Nego dok mi sviramo o ulju, neko se vozi,

@penumbra svaka čast !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Aco prijatelju, nije bezvezno, oni jesu napisali 12.000km, i ja verujem da može, ali je meni to previše za tako malu količinu ulja.

Zašto? 

I na VFR Honda rekla 12.000km, ja menjao između 5000-6000, ide 3L u njega. Ovde ide 1.5L.... na ovu cenu goriva, nije mi problem da dam 1400din/L ulja (ili 2800din svaki drugi put) i filter od 395din... 

Njih zabole, garancija je 2 godine, znači jedan servis na 1000km, i 99% njih će doći za godinu dana sa manje od 12.000km, a to će izdržati, posle je cilj da što pre crkne da dođeš po nov. ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Brate, to je Hondina mašina, nije Vivax pravio da im je cilj da crkne za dve godine. Opuštenije malo. Ipak oni čuvaju renome, Japanci su to. Pratim ovu temu jer mi je lep motor, izvinjavam se na mešanju ali ovo je meni neverovatna paranoja. Što reče Aca ne vozi niko trke ovde, za šta ovaj motor i nije, da toliko opterećuje agregat. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
On 7/23/2022 at 4:00 PM, penumbra said:

Napisacu mozda nesto malo opsirnije kad sredim utiske i pregledam slike

Bas bi bilo super da napises i podelis iskustvo. Bilo bi lepo cuti kako si zadovoljan masinom na duzem putu, a i gde si sve bio! Cestitam (unapred) za putovanje jer nije svako kadar da se uputi daleko sa ovakvim masinicama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 7/22/2022 at 10:11 AM, DjordjeMijailovic said:

Odosmo a mozda se i vratimo. 

 

Posto sam brz u izlasku iz kanala uspeh da napravim ovu kilometrazu :D

1658693107176.thumb.jpg.0729dd311a615a724fe333cc426a89b2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Posto je neko pametan (ja) ostavio kontakt bog ce ga znati koliko vremena, ispraznio se akumulator. Na svu srecu to nije bilo u nekoj vukojebini vec kod @DjordjeMijailovic

1658693454147.thumb.jpg.7767c0c90802b528c090046ddd34a0d3.jpg

 

Taman dobra pokazna vezba za neke buduca putovanja.1658693464402.thumb.jpg.5bf75ef26fd38c3fe7aa62b41ecd1555.jpg

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Da li je neko vec menjao gume i da mozda zna sta uopste moze da se nadje kod nas u ponudi? Na netu pricaju o Pirelli MT21, Dunlop D606 i Michelin Anakee Wild (kao 50-50 alternativa), a kada sam se pre neki mesec raspitivao nista nije bilo u ponudi u odgovarajucoj velicini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
40 minutes ago, doktor said:

Koliko sam ispratio 90/90-21 je baš problem.

nazalost jeste problem :/

Pre mesec dana sam se raspitivao za:  REAR 120/90-18 i FRONT   90/90-21. Odgovor je bio: nema na stanju nista u toj dimenziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Goettingen-Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, maxx je napisao:

Da li je neko vec menjao gume i da mozda zna sta uopste moze da se nadje kod nas u ponudi? Na netu pricaju o Pirelli MT21, Dunlop D606 i Michelin Anakee Wild (kao 50-50 alternativa), a kada sam se pre neki mesec raspitivao nista nije bilo u ponudi u odgovarajucoj velicini.

Ja sam menjao na mitas e07, a razmisljao sam o anakee wild, vrv cu te probati sledeci put. Stavio sam 90-90-21 i 130-80-18 i staju bez problema. Presao sam oko 5km sa njima, zadovoljan sam poprilicno. Pilot sport ima metzler, pirelli i dunlop, kompp valjda ima anakee (kada sam trazio u martu-aprilu, imali su). Mitas sam uzeo kod nekog lika iz Kraljeva preko kupujem prodajem za, mislim, 170e set, nisu neke stare gume, nov dot.

 

 

On 23.7.2022. at 21:11, aca-pn je napisao:

Ma da, verovatno konstruktori iz Honde nemaju pojma pa stavili neku bezveznu kilometražu za zamenu. 

Nego dok mi sviramo o ulju, neko se vozi,

@penumbra svaka čast !

Hvala! Poceo sam da pisem putopis (stvarno, majkemi), tako da cu uskoro da izbacim sa malo slika.

Sto se tice motora, nije mrdnuo, bukvalno nikakva zamerka sto se tice same masine. Vozio sam na autoputu oko 100-110, potrosnja malko preko 3l, na magistralama je potrosnja bila oko 2.6, ali na kraju svakog dana mi je bilo tacno 3l (prelazio sam od 400 do 700km dnevno od toga recimo 40-50% magistrala, ostalo autoput). Dupe zna da utrne posebno posle 2h na autoputu bez pauze, jer jbg, jedan cilindar, vibrira dosta, malo sediste... Snage fali na autoputu ali ovaj motor i nije pravljen za to (ja imam manje od 70kg go :D i jos oprema i stvari izadje na ~90). Kupio sam adv spec jer je on mogao da stigne i zapravo stiti lepo od vetra i kise, da malo stvara turbulenciju oko glave, ali sklanja vetar sa grudi (sto mi je bilo jako korisno prvog dana jer sklanja i kisu i 10 sati na kisi do Ohrida nije bas moja definicija zabave).

Kad sam usao u Nemacku, oni na magistralama imaju ogranicenje 100km/h, bukvalno nema potrebe da vozis autobahn-om osim ako bas ne zelis da samo odvrnes gas i vozis dok ne potrosis rezervoar, pauza, refill i teraj.
Osecao sam se kao manijak kad sam vozio 100 po tim putevima, samo nisam navikao....

Po Krfu sam se vozio sa verenicom, 2 up po ostrvu plus stvari za plazu i neki calabrc pozadi u torbi, apsolutno nikakav problem. Nije se previse zalila da joj je neudobno, mada, vozili smo se i ranije po Srbiji. Jedino sto od opterecenja, pa kao da nemas zadnji amortizer :D

Ako bih ponavljao ovakav put, a hocu jer moram da se vratim nekako za Srbiju, 300-400km dnevno (ako krenem oko 9, pola 10 pa vozim do tipa 19-20) je za mene IDEALNO na ovom motoru jer se ne umoris, ne utrnes, vidis sve lepo, ne jurcas, stalno mozes da pravis pauze i slicno. Posebno zato sto ne mozes da ludujes pa da krades km tako sto ces da vozis 160 na autoputu.

Promenio član penumbra
Kragujevac -> Kraljevo
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@penumbra

Hvala na odgovoru :)

 

5 minutes ago, penumbra said:

Poceo sam da pisem putopis (stvarno, majkemi), tako da cu uskoro da izbacim sa malo slika.

Jedva cekam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 hours ago, penumbra said:

 

Ako bih ponavljao ovakav put, a hocu jer moram da se vratim nekako za Srbiju, 300-400km dnevno (ako krenem oko 9, pola 10 pa vozim do tipa 19-20) je za mene IDEALNO na ovom motoru jer se ne umoris, ne utrnes, vidis sve lepo, ne jurcas, stalno mozes da pravis pauze i slicno. Posebno zato sto ne mozes da ludujes pa da krades km tako sto ces da vozis 160 na autoputu.

Ako je išta lepo kod ovog motora je što te natera da ideš "putevima kojima se manje ide".

Odakle u Nemačkoj i dokle u Srbiji??

 

Ja sam između ostalog do skoro  radio posao koji se sastojao od lutanja po Evropi popravljaći kamione po putu.. obišao sam razne kutke sveta koje inače mislim da nikad ne bi video. I uvek sam maštao kako bi voleo da prođemo tuda motorom burazer i ja,  jednog dana, a ne u mrtvom VW transporteru... U generalnom smisli, cela Evropa je prelepa za lutanje kad ideš nacionalima... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja