Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako ne bude bas pretoplo mogao bih u nedjelju da probam ovaj track, deluje kao lagana voznjica, taman za ove vrucine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
28 minutes ago, lemy said:

deluje kao lagana voznjica

Lagano je. Na snimku se ne vidi ali na tracku je i par vidikovaca i jos po nesto interesantno (Trojanov i Kosanin grad, 2 kamenoloma, Krstovi...). jedini deo koji moze biti malo zajeban je uspon u selu Kamenica. Nista sto zahteva specijalne vestine, ali je tezi deo od ostatka tracka jer je nagib nesto veci a u isto vreme put je uzan i prilicno razoran vodom. Taj deo je od oko 3:45 na snimku. Zavrsni deo spusta ka radovasnici isto trazi malo opreza zbog nagiba i rastresite podloge. Taj deo je na 5:45. Ako odes, javi utiske :) 

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 6/17/2022 at 9:14 PM, Psychonaut said:


Mi smo poručili sredinom Maja, treba u ponedeljak....
 

Ko je Maja? 

 

 

OT:

Stigla ćeresla, sad samo da organizujem registraciju, pronađem slobodan dan i odemo po njih (ja u daleki Beograd, a gospodin bEeeograđanin na 200m od svoje zgrade). On je već dobio registraciju ali čeka mene. 

Zašto? Zato što smo godinama maštali da ćemo jednom otići zajedno po dva komada, da ih isteramo iz salona.. 

Zašto smo živeli i radili ako nismo ostvarili snove?

 

IMG-20220629-WA0005.thumb.jpg.003bb721a263495ebc889ac348daa7f1.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Честитке, и да се лепо навозаш с њим.

 

Ја баш ових дана јурио овде код мене дилере где има, где има?

 

Сви ми говорили тек септембар. Зове ме пре два дана један... каже имам једну 300L и једну Rally, дођи.

 

Е сад у баш те две три недеље уназад, како није било Хонди, ја се заинтересовао шта има слично половно да је тако некако.

 

Налетех на један оглас за Kawasaki KLX250  и позовем, али авај.. био други, један већ рекао да ће да дође.

 

Дошао човек и узео лепу Каву, за прихватљиву цену.

 

Ја онако снужден јбг гледам даље.... Тип што га узео бап већ сутрадан избацио оглас 1000 евра скупљи.. баш тај мотор.

 

Жив се поједох. А нема их никако.

 

Онда спазих на паркингу на послу ових дана једн Каву и рекох дај да седнем да видим како то изгледа (ово је битно јер сам сео данас и на Хонду).

 

 

363322283_WhatsAppImage2022-06-08at09_33_07.thumb.jpeg.569591e3ebea2d642becb8f0743690bb.jpeg

 

Оно моторчић по габаритима ме подсећа највише на КТМ freeride и једну Бету што сам возио.

 

И тако одох данас да пробам Хонду (мислим само да седнем) :)

 

JkyMbjJ.jpg

 

 

По габаритима Хонда је импозантнија, али.... седох на мотор и онако свом тежином са својих нејаких 78кг спустим се на седиште.. а оно амортизер бам скроз до краја, као на трамполини.. имао осећај да је дошао до краја, као кад сам сео на неку крнтију својевремено којој је исцурео амортизер. Нисам могао да верујем својим очима да је тако лош амортизер.

 

Мислим чак и за пут ми некако не делује кохерентно предњи и задњи крај, колико је задњи крај мекан.

Да не грешим душу на Кави као да сам био са Олинсом а овај Хондин као да је са Алиекспреса.

 

Значи дефинитивно иако је Кавин мотор слабији и мањи, за оно што мени треба (100км пута до привих теренских деоница), купио бих прво њу.

Некако делује ми чвршће, стабилније и лакша за теренску вожњу.

 

Што се тиче величине Кава је као мала играчкица, а Хонда има веђ озбиљнији габарит, подсећа ме скоро на мој бивши DR650, а Рели верзија због предњег дела још већа.

 

Рели верзија са свим оним пластикама не делује баш супер за теренску вожњу, већ више за оно типа нека путовања... колико може са 24кс.

 

Значи план је Кава, а ако је не нађем до зиме, онда на пролеће следеће године ипак нова Хонда и о’мах други амортизер без размишљања.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Честитке, и да се лепо навозаш с њим.
 
Ја баш ових дана јурио овде код мене дилере где има, где има?
 
Сви ми говорили тек септембар. Зове ме пре два дана један... каже имам једну 300L и једну Rally, дођи.
 
Е сад у баш те две три недеље уназад, како није било Хонди, ја се заинтересовао шта има слично половно да је тако некако.
 
Налетех на један оглас за Kawasaki KLX250  и позовем, али авај.. био други, један већ рекао да ће да дође.
 
Дошао човек и узео лепу Каву, за прихватљиву цену.
 
Ја онако снужден јбг гледам даље.... Тип што га узео бап већ сутрадан избацио оглас 1000 евра скупљи.. баш тај мотор.
 
Жив се поједох. А нема их никако.
 
Онда спазих на паркингу на послу ових дана једн Каву и рекох дај да седнем да видим како то изгледа (ово је битно јер сам сео данас и на Хонду).
 
 
363322283_WhatsAppImage2022-06-08at09_33_07.thumb.jpeg.569591e3ebea2d642becb8f0743690bb.jpeg
 
Оно моторчић по габаритима ме подсећа највише на КТМ freeride и једну Бету што сам возио.
 
И тако одох данас да пробам Хонду (мислим само да седнем)
 
JkyMbjJ.jpg
 
 
По габаритима Хонда је импозантнија, али.... седох на мотор и онако свом тежином са својих нејаких 78кг спустим се на седиште.. а оно амортизер бам скроз до краја, као на трамполини.. имао осећај да је дошао до краја, као кад сам сео на неку крнтију својевремено којој је исцурео амортизер. Нисам могао да верујем својим очима да је тако лош амортизер.
 
Мислим чак и за пут ми некако не делује кохерентно предњи и задњи крај, колико је задњи крај мекан.
Да не грешим душу на Кави као да сам био са Олинсом а овај Хондин као да је са Алиекспреса.
 
Значи дефинитивно иако је Кавин мотор слабији и мањи, за оно што мени треба (100км пута до привих теренских деоница), купио бих прво њу.
Некако делује ми чвршће, стабилније и лакша за теренску вожњу.
 
Што се тиче величине Кава је као мала играчкица, а Хонда има веђ озбиљнији габарит, подсећа ме скоро на мој бивши DR650, а Рели верзија због предњег дела још већа.
 
Рели верзија са свим оним пластикама не делује баш супер за теренску вожњу, већ више за оно типа нека путовања... колико може са 24кс.
 
Значи план је Кава, а ако је не нађем до зиме, онда на пролеће следеће године ипак нова Хонда и о’мах други амортизер без размишљања.
 
Voleo bih da probam Kawu. Zaista.

Al na kraju, za svoje novce, ipak sam uzeo Hondu.
Znam, subjektivno je. Možda je Kawa I bolja, ali džaba, Honda je...

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ма скроз ок, направио си добар избор. Ја да нисам сео на Каву, купио бих данас можда Хонду. Свакако је одличан мотор, нема збора.

Са улагањима у сређивање за вешање би била одлична, али сад се нећкам.

 

Узео бих Каву да дрндам можда годину дана, па онда можда Хонду, све у нади да ће се појавити КТМ 390R или чак и 490 :).

 

Мислим да свакако за наше Динарске габарите (у које не спадам) је бољи избор Хонда због величине него Кава и за неки мешанац пут и мало терена. Кава ми је дефинитвно компактнија чвршћа и улива ми више поверења за терен.

 

Уживај и лепо се навозај.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Gliga said:

Za godinu-dve bi trebao da izađe Gas Gas Adventure 400 (KTM 390 u naizgled potpuno novom ruhu). To bi moglo biti vrlo zanimljivo motorče.

 

https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/gasgas-400-adventure-bike-spyshots/

Deluje sjajno. Ovo ako izbace pobedili su.

Osim što cene neće niti ispod 8000e.. ali vredi, jer i Hondi dok središ vešanje maltene si tu. A ovo duplo jači agregat. 40bhp je za takvu mašinu već dovoljno. Čudo jedno koliki je trebalo da bi se vratili na ono što su XR i DRZ imali pre 25godina. E moj napredku... E moj Suzuki... 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Deluje sjajno. Ovo ako izbace pobedili su.

Osim što cene neće niti ispod 8000e.. ali vredi, jer i Hondi dok središ vešanje maltene si tu. A ovo duplo jači agregat. 40bhp je za takvu mašinu već dovoljno. Čudo jedno koliki je trebalo da bi se vratili na ono što su XR i DRZ imali pre 25godina. E moj napredku... E moj Suzuki... 

Taj agregat 390 je po performansama bliži recimo motoru XT660R nego CRFu 300... Ima mi kum

Duke 390 i dosta sam ga vozao, baš dobro ide. To bi bilo pun pogodak da na kraju bude GasGas

ovakav kao na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer
Za godinu-dve bi trebao da izađe Gas Gas Adventure 400 (KTM 390 u naizgled potpuno novom ruhu). To bi moglo biti vrlo zanimljivo motorče.
 
https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/gasgas-400-adventure-bike-spyshots/

To priča oko KTM 390R ide već 5-6 godina minimum. I sve kao, za god-dve izlazi, ali nikako da izadje.
Nadam se da će uskoro izaći, i neće mi biti žao da doplatim još 2-3K€ za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Danas je preuzet prvi ;)

Lagano do NS-a i nazad.
Puno utisaka. Sačekaću da se malo slegnu.

c79d1c5fc0c6f186c74b13f46961400a.jpg01d729942c11d9cbc4bd1cac74d36dda.jpg

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Čestitamo družeeeeeeeeeeeee:takoje:

 

Jači motor od ADV 390 im ne ide u prilog. Znaju da niko tada ne bi kupovao 790/890ADV.

Vozio sam Duke 390 pre neki dan, baš lepo ide, snage ima i vrti dobro....

Yamaha bi isto mogla da naprvi WR400-450 sa 40-45k konja i da servis bude na 4-5000km ali i oni ne žele da kvare prodaju od Tenere 700.

U taj segment 400-500ccm jedino će ući kinezi... :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Čestitamo družeeeeeeeeeeeee:takoje:
 
Jači motor od ADV 390 im ne ide u prilog. Znaju da niko tada ne bi kupovao 790/890ADV.
Vozio sam Duke 390 pre neki dan, baš lepo ide, snage ima i vrti dobro....
Yamaha bi isto mogla da naprvi WR400-450 sa 40-45k konja i da servis bude na 4-5000km ali i oni ne žele da kvare prodaju od Tenere 700.
U taj segment 400-500ccm jedino će ući kinezi... :kafa:
To si sve u pravu.
Kinezi su pikirali taj segment small adventure, uzeli italijane da im budu paravan, i sad će da guraju pun gas.
Japanci su uljuljkani, sporo odgovaraju na tržište...
Moto Morini, Beneli, Frantic...

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Bravo, čestitam ! Pogotovo što je u pitanju ispunjenje davnašnje želje. Ko čeka - taj i dočeka !

Puno bezbednih kilometara vam želim!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Dakle,

posle 2 dana i 400km... 

Agregat je još uvek krut, sve glaći.

Odaziv na gas je jako ON/Off, da ne kažem pipav, ili sam ja naviknut na VFR i PCX sa puter gasom... Ne znam.

Amortizer zategao na max, vešanje je sad mnogo bolje, nema onaj pogo osećaj.

Sedište je KRIMINAL tvrdo. Neko zaslužuje da bude linčovan. To ću prvo da menjam na njemu. Toliko je tvrdo da posle sat vremena donja leđa (u narodu poznatija kao dupe) toliko bole da ne mogu da sedim, i krenu prepone da bole. To mi je jedina zamerka prava.

Inače, jako se lepo vozi i po krivinama, leti bukvalno, nikad zanimljiviji motor nisam imao. Pomislio sam par puta "fali mi da ispucava" pa puknem sebi šamar "ćuti majmune, zato si ga i kupio, uživaj, gledaj pejzaže, ne belu lEniju"

Juče odvozam vrh Vojvođanskih Himalaja.. 

 

 

IMG_20220708_184309.thumb.jpg.9be9cc48eef7146b67c03f0409800265.jpg

 

IMG_20220708_181559.thumb.jpg.c18ecdc0922837f4f5ff81e8669f8ab3.jpg

 

IMG_20220708_181621.thumb.jpg.e9bf089e831e38055ff7d699d1104bad.jpg

 

 

Edit: sinoć sam upoznao i kolegu sa foruma, dečko je prišao da se javi, prepoznao je motor, pozdrav i drago mi je da smo se upoznali, na žalost, nisam nick sa foruma zapamtio, nadam se da će se javiti :)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4399 postova

Definitivno zanimljiv motor. I na testovima je najveca zamerka na ogibljenje. U poredjenju sa novim kawasakijem klx300,mislim, ima losije ogibljenje jer je na Kawasakiju Kayaba. Honda izgleda lepse i modernije.

Za ovaj on/off efekat na gasu nisam cuo zalbe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@Andrej_Hotstepper

Nikako da ti se javim i cestitam na prinovi :-) puno srecnih i sigurnih kilometara vam zelim. Da se i buraz i ti siti navozate i uzivate u svakom trenutku.

 

Sto se tice sedista, kako sedis na njemu? Ako ti je deo guzova na onom poprecnom kajsu onda brzo pocne da boli (jer je kajs bas tvrd). Moj savet ti je svakako taj kajs da skines jer je i ovako tu samo zarad ukrasa :-) 

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
50 minutes ago, maxx said:

@Andrej_Hotstepper

Nikako da ti se javim i cestitam na prinovi :-) puno srecnih i sigurnih kilometara vam zelim. Da se i buraz i ti siti navozate i uzivate u svakom trenutku.

 

Sto se tice sedista, kako sedis na njemu? Ako ti je deo guzova na onom poprecnom kajsu onda brzo pocne da boli (jer je kajs bas tvrd). Moj savet ti je svakako taj kajs da skines jer je i ovako tu samo zarad ukrasa :-) 

Kakvi, sedim skroz skroz napred, nekako mi najviše prija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

@maxxТај каиш није само за украс. Веровао или не у неким земљама враћају са техничког ако га немаш. Значи ако је мотор хомологован за двоје мора да или има ручке са стране за сапутника, или ако нема фабрички онда мора тај каиш. Ето мало тривијалних информација. Зато га произвођачи и стављају.

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Baš me interesuje koliki to saputnik mora da bude da bi imao mesta da se drži za taj rukohvat, dvoje odraslih se jedva spakuju na motor. Ja sam taj kaiš skinuo odavno, ničemu ne služi, samo žulja bez veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja