Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Posle 6 meseci vozanja Beva, mogu da kažem da sam prezadovoljan skuterom, mala potrosnja, lepo ide, nikakvih većih problema nisam imao, sem redovnih servisa (ulje, svićica, filteri....) Do pre nekih nedelju dana, imam osećaj kao da mi se skuter "uvija" ( ne mogu da opišem taj osećaj) kad pređem preko neke veće neravnine! Ne dešava se svaki put, i kad se desi posle par sekundi kao da se vrati sve na svoje mesto! Gume su nove, stavljene prošle godine, propisno naduvane (mislio sam da su izduvane, sličan osećaj)... znam da može da bude svašta (amortizeri, ležaj volana, silen blok ili kako se već zove...) još jedna stvar, dao sam komšiji da provoza skuter, kaže da on ništa ne primećuje, skuter je bez greške! Jel dešavalo nekom nešto slično? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Postoji taj efekat uvijanja i na drugim modelima,nisi lud,može da bude i nosač motora (iskustvo sa drugog brenda).

 

Recimo pretegnuti držač motora i loše podloške,rešenje bakarne podloške i dotezanje na pravu meru(ovo je za neke bmw modele..)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Pomislio sam i na nosač motora, i na ram... 

(skoro sam čitao da je Satelis imao na servisu, baš puknut ram na nekom od skutera)... Sad če kraj sezone, pa će neko od majstora sa foruma da malo pregleda skuter, onako detaljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Sagnes se ispod motora i pogledas u kakavom je stanju guma (silen blok) na ovom zaokruzenom delu. Kod beva to zna da oslabi ili pukne, pa hoce da daje osecaj uvijanja tokom voznje. 

IMG_6629.jpeg

Promenio član muljaz
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3428 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U uputstvu za moj skuter piše da se takva guma proverava na svakih 10.000, a menja na 30.000 km. Pretpostavljam da se to slabo radi na polovnjacima u praksi. Treba biti realan, teška posla da je skoro punoletan skuter bez greške. Ako već nije rađeno, svašta je tu odavno za remont - i viljuška, ležaj kormana, silen blokovi, amortizeri... Bitno je da nije kriv ili napukao od udaraca, ostalo se da srediti.

 

A i to što neko proba i kaže da je OK i nije neko merilo. Sve zavisi kakva su mu iskustva. Moj burazer nedavno uzeo matori Bev 500. Ja ga probao, ono je meni skroz neupravljivo - vuče u stranu, nakucan ležaj pa se boriš sa kormanom, sav se trese kad kreće... A on sav hepi, kaže da mu je super :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Većina ljudi nije svesna da prednjim amortizerima treba uraditi servis na odredjenoj km (30-35K) kao sto se radi recimo CVT (10K).

Lezajevi takodje tu negde traju kod skutera jer je svaki dan borba sa udarnim rupama.

Zadnje amorte ne izvale da su propali jer su iscureli, mastnocu puška davno skinula.

Dosta njih vozi sa iskrivljenim nosačem motora, beše jedan slučaj i sa puknutim ramom kod vrata viljuske....bese i onaj SW od Alekse koji je davno bio za presu ali eto neko se dovatio aparata i zavario ram.

Beše jedan Satelis koji vizuelno ima amorte ali samo vizuelno, vozim iza njega i gledam kako hoće da izleti iz krivine.....svašta se može videti da se kotrlja.

 

Neko ne zna, neko se pravi da ne zna, većina ostavlja sledećem vlasniku da sredi, neko uporedjuje neuporedivo a to je sa automobilom (amorti, lezajevi).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav svima,

Imam problem što mi se skuter(bev 250ie 2009g) gasi u vožnji,promenio sam pumpu goriva,prevezao prekidač pomoćne nožice(samo da probam) i ništa,desi se da prođem 100km bez problema i onda krene na svaki kilometar da se gasi.Kad se ugasi neće da vergla,kao kad je otvorena nožica,onda isključim kontakt nekad jednom,nekad par puta i onda upali.Danas nije hteo nikako pa kad sam ga popeo preko ivičnjaka na gurku onda je upalio,kao da ga neki kontakt zeza.Na dijagnostici ne prijavljuje nikakvu grešku.Ako neko ima ideju šta da gledam....hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruiser 250ie

Kao sto je u naslovu......... Motor kada je zagrejan tj cuje se zvuk i u voznji ali ja ga najvise cujem kada ga parkiram, zvuk je bukvalno metalni, kao metal o metal. Kolega mi rece da se auspuh hladi ali meni ne deluje tako....... Primetio sam da i u voznji hoce da se cuje ali nije povezan sa gasom ili kocenjem po meni. Rece jos neko da je moguce da se cuje relej neki.... Da li je neko imao slicna iskustva ili mozda zna u cemu je problem. Pozdrav svima i unapred hvala! :grr:

Promenio član jovadetlic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Lupkanje/čekićanje/struganje/zveckanje/zvonjenje/cviljenje...metalni zvuk u mašini/dekli prenosa/točku/auspuhu/blatobranu? :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
4 hours ago, jovadetlic said:

Kao sto je u naslovu......... Motor kada je zagrejan tj cuje se zvuk i u voznji ali ja ga najvise cujem kada ga parkiram, zvuk je bukvalno metalni, kao metal o metal. Kolega mi rece da se auspuh hladi ali meni ne deluje tako....... Primetio sam da i u voznji hoce da se cuje ali nije povezan sa gasom ili kocenjem po meni. Rece jos neko da je moguce da se cuje relej neki.... Da li je neko imao slicna iskustva ili mozda zna u cemu je problem. Pozdrav svima i unapred hvala! :grr:

Kad ga parkiraš i ugasiš? Ako je tako, onda ti je kolega sigurno u pravu, ne brini. Kod mene na vespi gts250 je isto tako...

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie
On 9. 9. 2023. at 20:49, Loshmi82 je napisao:

Proveri kill switch...

Baš ovaj prekidač mi je zadao toliko muka,ni na kraj pameti da može tolike probleme da napravi,sredio sam ga i prešao već 500km i sve fercera.

Hvala svima!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie
On 6. 6. 2023. at 19:12, zhex je napisao:

Ne znači da su rolnice, verovatno i nisu. Može da čangrlja i zbog istrošenih klizača, klimave ploče na kvačilu i još ponečega. Bilo je dosta priče o tome na forumu. Ako te jako nervira, moraš ići korak po korak, pregledati sve i tek onda rešavati...

Kako se manifestuju istrošene rolnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Cangrljanje + pad performansi + brže ukopava ležišta u variatoru.

Sve sam rasturao,kvačilo nema nikakvog lufta je čvrsto,zamenio klizače,rolnice mi je rekao majstor da su dobre ali i dalje se čuje kao kad smo kao klinci stavljali komad plastične čaše u žice od bicikle da čangrlja,posle par kilometara se smanji taj zvuk ali kad tek krenem baš se čuje.Kad majstor kaže:Ma dobro je to,teraj ,to se kod svih čuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre sat vremena, srle73 je napisao:

.Kad majstor kaže:Ma dobro je to,teraj ,to se kod svih čuje. 

Cesto sam to cuo kada je prenos Piaggio-a u pitanju...

Izludim od toga...i nikako ne mogu da prihvatim cinjenicu da je to izgleda to...i da dugorocnog resenja problema nema..

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Šta mislite o naručivanju original brzinometar sajle od preko (Nemačka) ?
Poskakuje mi kazaljka za brzinu, zaključio sam iz teme da je zbog zamenske sajle.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E tako, u temi treba pisati da bi i ostali videli tj porcitali.

 

Ja je ne bi narucivao od preko jer nova oem nije skupa da se kod nas kupi iz sledeceg razloga..... sta ces raditi ako dodje do ostecenja u toku transporta, kome se zaliti?

Njeno pakovanje je najobicnija najlon kesa, bupne li nesto tesko na buzir, osteti.... cao, moz da je bacis.

Sitna je lova da bi se zezao sa narucivanjem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Slažem se, gledao sam i ovde original sajle ali bezuspešno osim na Kp.
Bem li ga, jedino ako postoje neke prodavnice za koje ne znam.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja