Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sipam G12 onaj roze, mada vidim na dosta motora stoji zuti. 
 

Moze li meni retardiranom neko da objasni kako se montira ovaj set vodene pumpe.

 IMG_5654.jpeg.ead3429397cea4041932a57a4759aa27.jpeg

 

Kojim redosledom, a posebno me zanima kako pakung? Sjebao sam novu vodenu pumpu, a ne mogu da skontam sto. Hvala unapred. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dabom, zato i pitah.

Takav semering mora na presu ić i nema problema ma da i tad treba voditi računa.

Čukanjem obično se sjebe stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobrodošao i da ništa ne uradimo :)

Davne 2011 i ja naučio...na teži način.

 

MT07 nosi vizuelno isti semering samo vecih gabarita, skuplji.

Drugar rešio da zameni sam, rekoh mu unapred da to kako je zamislio neće moći.

Takodje je i on naučio na teži način, MT propisao je u roku od odma jos dok je sipao antifriz :na_glavi:

Ponovo skidaj, ponovo naruči deo, čekanje....pi*de lepe materine.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavio ja ovu i sve super. Sipao vodu da

properem sistem i da vidim je li sve ok. Nasuo antifriz, upaliod da radi, zagrejao se dobro, proverio nivo, otisao da se provozam i vratio se kuci sve ok. Proslo 15 min pojavi se kapljica>:(.  Treba sutra nesto do BGa, pa cu se javiti… 

Pre sam menjao na jednom bev 200, ona sa manjim lezajevima, ali tu je semerig skroz drugaciji. I tu mi je jedan drugar nesto izjebao, nije dobro nabio onaj propeler na magnet i slomio ga komplet 

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To su dva različita rešenja, zajedničko im je da se ne smeju čukati.

Sutra svakako ti ne mogu pomoći jer sabajle idem u tazbinu .... čeka me MP3 da ga srafim.

 

Moraces uzeti nov semering, sve opet dole da se spusti, raščlani.... priprema, grejanje, presa i biće ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

E sad jedan od razloga prijavljivanja na forum. Nakon dve godine exploatacije i mnogo predjenih kilometara, odneo sam motor (beverly 250 karb) do majstora da ga pregleda.  Covek rece da je motor bio zapusten, sto se primetilo kad sam sa prijateljem jedva uradio servis jer je onaj filter jedva odvrnut uz maximalnu silu. Motor ide kao zmaj sto su potvrdili oni koji ga imaju, lepo radi itd. Problem je u tome sto mi je majstor koji ima iskustva rekao da je svecica zapekla i da je njegovo misljenje da ce je slomiti ako pokusa da je izvadi i nece da rizikuje. Kolika je steta ako se slomi i koliko je recimo generalka za njega, posto mi je potrosio oko pola litre ulja 10x40 na nekih 1000km po mojoj proceni i ako nigde ne curi. Motor mi se svidja i zadrzao bih ga na duzi vremenski period ako nije prevelika cena i jebada. Da li posle eventualne generalke dobijam takoreci nov motor.

Unapred hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa šta i ako je slomi!?!

Za slučaj da se recimo ošteti navoj...i za to ima pismeno rešenje (Helicoil). Kakva bre generalna zbog zapekle svećice. Taj ili stvarno ne zna, ili se pravi na Tošu da uzme lovu na spiku.

E sad to za potrošnju ulja, to je drugi par gaća. Ima tu štošta da se proveri pre otvaranja mašine, a možda bi i jedan običan tester za kompresiju mogao (donekle) da pomogne. Pravoj, opremljenoj radionici ništa od navedenog ne bi trebalo da pravi probleme.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1579 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pronto,njemu je veci problem ta potrosnja ulja pa zato ga zanima info o ceni generalke. Svecka manje vise. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Bas tako.

Sad cu tacno da merim koliko mi ulja troši  ako nije alarmantno nista ne diram. Ako je problem, onda da vidim koliko to izadje pa da vagam.  Naravno, prvo da vidim pa cu izložiti kakvo je stanje.

Promenio član mareeeee21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako ga stalno vrtiš u obrtaje (po gasu), normalno je da ti potroši malo ulja. I koje ulje sipaš ?

Meni u gradskoj vožnji skuter nije bukvalno ništa trošio ulja. Kad vozim auto putem, npr kad sam se vraćao iz Hrvatske, 140-160 km/h, normalno da će da potroši...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3082 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Blažo, u Bev 250  staje 1,2l ulja ukupno. Ako potroši pola litra na 1000 km, i ako je to zaista tako, ne može da bude dobro.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Uopste nije u obrtajima, retko kad predjem 90km h, vozim ga svaki dan, cepao sam ga i zimi ture po 100 km.. Zato i kazem da cu sad da vidim tacnu potrosnju ulja  (sipam 10 x40)pa ako je zaista velika, da vidim sta dalje. Ponavljam, motor ide odlicno(nije mi ovo jedini bev koji sam vozio), lepo radi, ne ispusta nikakav dim, sve po ps. Zato i pitam zlu ne trebalo, cena generalke onako informativno.

Nikakav problem mi nece biti i da ga dovezem u bg ili bilo gde samo da se odradi kako treba, ako bude trebalo.

Kada sam i kupovao ovaj motor za jako malu razliku se nudio i odlican 250ie, mladji par godina, ali mi je ovaj zapeo za oko, nekako sam za mehaniku jbga, zato ga i ne bi prodavao, ako se bas ne mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1579 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

A kazi ti nama kako stoji kazaljka temperature? Jel uvek 'na pola' ,dal pali lepo ventilator u guzvama kreni-stani? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Sve je kako treba, nakon nekog vremena se zakuca na pola. Kad stanem na semaforu kad je toplo uvek se pali ventilator cim predje pola. Sve po ps.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Ne pali lampicu, ni jednom je nije upalio za ovo vreme koliko ga imam, na merac smo proverili. Bio je ispod minimuma.

Odnecu ga kod lokalca koji je daleko strucniji,  pa da vidim sta kaze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nisam javio rezultate. Stavio drugu pumpu, drndao neko vreme, vozio, radio u mestu, vozio, radio… Nema ga jos da reklamira. Izgleda da je ok. 
 

Zajebano montirati posto mora da se gura i spoljna ivica pakunga i unutrasnja. Sve sam lepo ocistio, podmazao, zagrejao deklo… bas je pipavo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav svima,

Jedno pitanje,drugar mi je gledao kaiš i rolnice i kao sve je još dobro ali u varijatoru se čuje kao neko zvono kad je na leru,cin,cin,cin,i pod malim gasom rolnice "čangrljaju" baš onako ružno.Nisam do sad imao skuter,samo sam motore vozio,pa mi malo pojasnite šta bi to moglo da bude,inače povlači lepo i lepo ide.

Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja