Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
Pre 9 sati, Betta je napisao:

Obzirom da te zeza kad štrucne, problem je u struji, kao što je Satelis napisao, samo treba naći gde je problem metodom eliminacije.

evo danas majstor će provjeriti struju svu kontakte i zice, nazalost imam osjecaj da moze da zeza fabricki alarm, jedne prilike sam prao na praonici, dodjem sa praonice kuci ugasim skut izvadim kljuc, tabla i dalje svjetli a motor je znao istat upaljen jos par sekundi iako izbadim kljuc pa sam morao klemu skinuti da mi ne bi gorio kontakt, zamjenio sam ulozak brave i onda je to prestalo i skuter se uredno gasio na kljuc bez nogare i switcheva al otad su mislim problemi..

ovaj fabricki alarm bojim se ako je do njega da cu moci skuter samo u dijelove prodati, prvi majstor kaze da je za njega neizvodivo skroz izvaditi iz skutera alarm jer j povezan sa svime, i da za uklanjanje alatma je potreban bas bas jak elektricar koji ce to ukloniti ali ovdje kod nas dabogda da iko to radi, nadam se da necu morati skuter prodati u dijelove zbog ovoga, a steta skuter predobro izgleda sa svojih 25.000 na satu...

IMG-430ae8c9c5f39c6a718de5a4fad74c4a-V.jpg

Screenshot_2024-08-28-20-32-03-898_com.viber.voip.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
pre 6 minuta, Funkinbeats je napisao:

evo danas majstor će provjeriti struju svu kontakte i zice, nazalost imam osjecaj da moze da zeza fabricki alarm, jedne prilike sam prao na praonici, dodjem sa praonice kuci ugasim skut izvadim kljuc, tabla i dalje svjetli a motor je znao istat upaljen jos par sekundi iako izbadim kljuc pa sam morao klemu skinuti da mi ne bi gorio kontakt, zamjenio sam ulozak brave i onda je to prestalo i skuter se uredno gasio na kljuc bez nogare i switcheva al otad su mislim problemi..

ovaj fabricki alarm bojim se ako je do njega da cu moci skuter samo u dijelove prodati, prvi majstor kaze da je za njega neizvodivo skroz izvaditi iz skutera alarm jer j povezan sa svime, i da za uklanjanje alatma je potreban bas bas jak elektricar koji ce to ukloniti ali ovdje kod nas dabogda da iko to radi, nadam se da necu morati skuter prodati u dijelove zbog ovoga, a steta skuter predobro izgleda sa svojih 25.000 na satu...

IMG-430ae8c9c5f39c6a718de5a4fad74c4a-V.jpg

Screenshot_2024-08-28-20-32-03-898_com.viber.voip.jpg

usput imam jos jedan kljuc kod kuce i neku karticu code ali ne znam za sta sluzi ova kartica sa kodom tj kako se on unosi i gdje, vjerovatno sluzi ako izgubimo kljuc, nadam se da ima i opcija nekog reseta alarma, al opet ne znam gdje se unosi ovaj kod da li na bordu negdje ili sta fakat ne znam 😃 

IMG_20240829_094934.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da ti malo pomognem, da se manje sekiraš. Istraživao sam dosta oko tog fabričkog alarma jer sam dobio samo jedan daljinski za motor. Sam ključ je inače običan, nema nikakav kod. Kod kartica koju imaš služi da ti u slučaju potrebe, bravar može napraviti i programirati novi daljinski.

Pošto ja nisam dobio ni tu karticu, probao sam kod svih beogradskih bravara da napravim rezervni daljinski, ali bez uspeha, kažu ne može bez te kartice.

Rešenje ipak postoji, može se poručiti iz Engleske isti takav nov alarm sa dva daljinska i kod karticom za oko 150e. Jevtino rešenje je da iščupaš alarm na konektoru i prespojiš samo dva para pinova. Alarm nećeš imati, ali će motor raditi.

Ja sam nažalost na putu još desetak dana, pa ti ne mogu reći koji su to pinovi koje treba prespojiti, pogotovo što postoje dve verzije. Možeš to izguglati ako nisi u svadji sa engleskim, tražiš PINOUT TABLE za Scarabeo, ja sam tako našao.

Inače, ne verujem da je tvoj problem u alarmu, samo sam hteo da ne gubiš nadu zbog alarma.

Pozdrav.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

hvala puno, ja posjedujem karticu sa kodom i jos jedan kljuc i daljisnki samo moram skontati kako se unosi, mada alarm radi najurednije otkljucava zakljucava, ali ooet sumnjamo da nema neki spoj u sebi ili nesto, ali otom potom jos majstor nije sklopio

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Kao što rekoh, ključ nema nikakav kod. Dok god imaš 2 daljinska za alarm, kartica ti i ne treba, ona služi samo ako hoćeš da programiraš još jedan daljinski, na alarmu nemaš šta da programiraš.

I dalje mislim da tvoj kvar nije do alarma, da on zeza samo bi ti ugasio motor. Ali ako baš hoćeš da ga premostiš, jedini način je da nadješ taj PINOUT. Alarm inače ima gomilu žica crne boje namerno da se ne bi raspoznavale, ima par senzora, a i mnogo lažnjaka. Samo dve žice prekidaju rad motora i to su ta 4 pina koja treba premostiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

upravo od majstora provjerio sve uredno zatim krecem od majstora, bolje ide bas (klapna ociscena) ali tu je check brat moj koji je samnom cijelo vrijeme, vracam se kod majstora nema ga kuci, gasim motor na ključ, tup n ce da se ugasi, motor radi i dalje a ključ kod mene u đepu, zanimljivo....

 

prije toga bio kod drugog mqjstora stavi svoj ulozak nov, isto vadim ključ motor radi plus opet imam mogucnost da upalim motor bez ubacivanja ključa, znači po meni moj uložak nevalja isto tako majstorov nov ključ isto nevalja

 

ili na kraju svih krajeva, da li motor može negdje zadržati struju unutra pa ne reaguje na vađenje ključa

 

da li da odem kupiti novu originalnu komplet bravu tj uložak brave

 

ps našao sam i senzor pada u prsima iskopčao sam ga skroz jer je s motora bio davno blaži pad pa se vjv i taj senzor zabrljavio a i krcka nešto u njemu kao da je puklo unutra nešto i zvecka..

 

zamolio bih samo @Satelis samo jednu jedinu informaciju vezano za to što skuter radi iako izvadim skroz ključ iz brave, da li je uložak brave ili negdje motor postoji mogućnost da zadržava struju u motoru i da li je to neki relej u pitanju, da ja prbo kupim orginalni uložak pa postavim, ali šta ako i dalje ne bude reagovao na gašenje na ključ...

 

Mnogo sam se ovdje ispisao i ispeglao sve ali takav je očaj i osjećaj nemoći 🥺🥺😞😞

IMG_20240831_203717.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9201 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne verujem da je uložak brave u problemu.

Rekoh već da se mora kopati po instalaciji, tu je problem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja