Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650
2 hours ago, sasa_f1 said:

Kako ti deluje 500 posle 250? 

Manevrisanje, kocenje, potrosnja...?

Dugo je prošlo kako sam vozio 250 ali iskreno ne vidim neku razliku, težina i dimenzije su iste iako se meni cini da je ovaj teži, valjda sam oslabio sa godinama.

potrošnja mu je oko 5.5l otprilike ali do sada sam istrošio tek dva i po rezervoara pa i nije neki parametar a onaj čini mi se da je trošio u proseku 4.5 ali to mi je zanemarljivo kad uporedim ubrzanje i maksimalnu brzinu sa ovim se osećam mnogo sigurnije pogotovu van grada i na autoputu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Izneo sam samo svoje stavove, ne znači da sam u pravu.
Uopšteno rečeno, ne prihvataj zdravo za gotovo sve što pročitaš od nas ovde. Dobro je čuti neke savete, ali odluka mora biti samo tvoja.

Voleo bih da malo pročitaš temu o gumama koju sam ti pomenuo, pre nego naručiš. Možda onda doneseš drugačiju odluku :-)

Ja sam pre 3 sezone imao gore pomwnute Dunlop, na Hondi Foresight 250 (točak joj je 12-ica). Na suvom su bile skroz OK, kad poprska kišica znale su da iznenade. Osećaj je bio neprijatan. Sada sam uzeo Pirelli Diablo Rosso, jer sam čitao da su bolje. Imao sam Dunlop ili Mitas bez čekanja i 30% jeftinije, ali sam jednostavno hteo da probam nešto drugo...

Da više ne zatrpavam ovu temu, nadsm se da sam te malo zainteresovao da virneš i tamo :-)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prvo,cestitke na kupovini. Scarabeo je kao i Beverly,velik tocak,mocan po gradu a moze da potegne i na autoputu.

 

autogume.info ako zelis dunlopa 

Ako si za mitas,conti - onda bakidoo

Kragujevac. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, glavichanin je napisao:

Pre mesec dana kupio sam 500ie 2008 godište (vozio sam identičan samo 250ie) od jednog starijeg gospodina na Dorćolu, nisam ga vozio kod majstora od tada jer je prodavac tj predhodni vlasnik delovao iskreno, odmah mi je pokazao sve sitne nedostatke koje ja ne bih ni primetio i spustio cenu za 100€ zbog loših guma što je ujedno i prvo  pitanje gde i koje gume da kupim ? Za ovih mesec dana kako ga vozim prešao sam oko 500 km i prezadovoljan sam kako ide za sada,servis ne planiram da radim ove sezone jer mu verujem na reč da ga je skoro odradio

Cestitke na kupovini, da te sluzi kako si zamislio.

 

Skrenuo bi ti paznju da ipak odvezes majstoru da ti odradi cekiranje svega ne bi li bio zaista miran.

Zasto ti to kazem.... zato sto se ne moze cvrsto osloniti na datu rec, posebno ne ako se osoba ne poznaje.

Da ne objasnjavam, citacete uskoro na tu temu, cvrsta pionirska rec.... radi se o Bevu 250

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Da li mogu da dodjem kod tebe da ga čekiraš neki dan od ponedeljka? Vidim da te svi ovde hvale a i blizu smo, ja sam sad kod depoa na bulevaru pa mogu za čas da skoknem ako si slobodan i raspoložen 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nazalost ne bi ti mogao pomoci u narednih min mesec dana.

Jedino sta ti mogu pomoci je  vizuelno pogledam, čujem, probam i kazem ti misljenje/zapazanje ali opet to je jako malo korisnog.

Jedina merka je rasklapanje i pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Uzeh na kraju Michelin city grip kod mojih starih drugara na Čukaričkoj padini 17700 plus ugradnja, sad tek vidim koliko su mi loše bile one gume a ja sam mislio da sam zaboravio da vozim ... 

Nadam se sledeće nedelje da konačno skoknem do Satelisa da se vidimo i da zakazem pregled IMG_20220422_175453.thumb.jpg.06f1622a9431deb5490a0a0e8d5c351e.jpg

Promenio član glavichanin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 17 sati, bobanr je napisao:

Evo i ja došao u scarabeo klubIMG_20220416_172534.thumb.jpg.7f567e015cada324b81efbfc6d2f6298.jpg

IMG_20220406_171018.jpg

Dobrodošao !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@SatelisIzgleda da mi je zveknula vodena pumpa... Dođem s posla danas, u vožnji sve o.k. hladi ga vetar (valjda), dok sam čekao da se podignu garažna vrata, vidim skalu kako raste...parkiram ga, on u crveno. Znam na kolima da ga ne treba gasiti, probam na štenderu da ga malo sa gasom zavrtim, i ohladim. Vrti ventilator, ali skala ne pada, vruća creva, nisu naduvana. Skontam da pumpa ne tera vodu...:grr:

Da li je komplikovano (za mene) da skidam sam pumpu, gde da tražim set za reparaciju (ako postoji) i na šta da obratim pažnju ?

Treba mi motor ko leba, svaki dan...

Ima li negde, u nekoj temi, objašnjeno kako sklopiti, rasturanje nije problem :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pumpa ti je mozda dobra, problem može biti u impeleru plasticnom (puko, odvio se).

Skini creva, odvi srafice u krug, makni poklopac i videćeš impeler.

Vidi dal je na svom mestu, ako jeste obrati paznju na plasticna krilca, zaverglaj na kratko...mora da se okreće.

 

Skidaj, slikaj, piši pa ti rečem za dalje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bem li ga, malo me plaši zatečeno stanje. Sve je dobro...ima mali luft propeler, ne znam na šta je vezan iza. Upalio na kratko, normalno se vrti.

Kako da ubacim kratki video ?

Antifriza je bilo normalno u boci, nema vazduha, nisam ništa radio oko toga.

 

IMG_20220513_201128.jpg

IMG_20220513_201108.jpg

IMG_20220513_201045.jpg

IMG_20220513_201027.jpg

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam koristio ovaj besplatni servis za UL videa. Onda kreiraš link pa ga pastuješ.

STREAMABLE.COM

Upload your video in seconds on Streamable. We accept a variety of video formats including MP4, MOV, AVI, and more. It's free, try it now!

 

Inače, meni kao laiku se ne čini da imaš neki problem, ako ti u vožnji nije skakala temperatura. Nego je danas bio baš topao dan, posle dugo vremena...

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Kako da ubacim kratki video ?

Hvala @boza_kgza link. Naiđe mlađi sin i odradio sa ovim drugim sajtom...

Nego, razmišljam naglas :vutra: Šta se dešava ako npr mehanički termostat ostane nekako zaglavljen, zatvoren. Ventilator na hladnjaku se vrti, pumpa za vodu vrti vodu, ali samo u (oko) motoru. Ako je senzor temperature na glavi motora, on je uključio ventilator da ohladi vodu u hladnjaku, a voda iz hladnjaka ne može da kruži ako je meh. termostat zatvoren ?

Kažem voda, a mislim na antifriz...

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemas problem sa pumpom, al moguce da imas sa termostatom, izgleda da ti glavi.

Takodje moze biti problem u zapusenosti sistema, prljavog saca hladnjaka.....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Našao sam krivca...termostat. Sa donje strane, gde se oslanja igla, otpala plastika i termostat radi na temperaturi, ali nema na šta da se osloni da bi se otvorio. Izgleda da je fabrički. E sad, gde naći bolji, kvalitetniji od originala ? Ovaj traje (ako je original, kao i šelne) tek 15 godina :) A tako je zavučen, da ne znam kako da ga vratim, a da isproveravam da ne curi na spojevima, jer treba naći i kvalitetne šelne, koje se lako montiraju..

Da me ne razumete pogrešno, ja sam prezadovoljan skuterom. Ali zbog ovih silnih plastika, siguran sam 99% da će mi sledeći biti nejked, iliti nudistički motor, samo ram, sedište i rezervoar...

Jeb@le ih plastike, sav sam izgreban...:ljut:

 

IMG_20220513_230928.jpg

IMG_20220513_230757.jpg

IMG_20220513_230741.jpg

IMG_20220513_230720.jpg

IMG_20220513_230658.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne postoji zamenski termostat, to im je boljka.... ciklusi grejanja/hkadjenja, krtost plastike i dodje do pucanja. Tako isto i impeler zna proći.

 

Sad se spremi za novi, nije jeftin (oko 7Krsd), nove selne uzmi i montiraj.

Takodje zameni dihtung na poklopcu pumpe a pre toga ocisti kanal kao i nalegajucu povrsinu na dekli.

 

Sipaj antifriz (-20), ozraci i pali da nabije radnu zarad ukljucenja ventilatora.

Sacekaj da par puta na uključenje, drzi na gasu, prati skalu, gasi ako je sve Ok i ostavi da se ladi.

Kad se ohladi, otvori čep i naspi antifriz na max.

Ende....

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ništa do ponedeljka...:grr::grr:

Peđa ricambi ne radi, pgs delovi od ponedeljka, polovno mi se ne stavlja...:vutra:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pošto ne vozim maxi skuter i pratim redovno ovo što Satelis radi,to jest koliko pokušava da pomogne putem foruma,imam potrebu da mu kažem hvala.Jer,koliko je čovek zauzet poslom ipak nađe vremena da pročita i proba da pomogne.Veliko poštovanje sa moje strane.Znam da radi i ostale motore da se ne misli da nisam upućen.Inače čoveka nisam nikad upoznao, a voleo bih.Možda se i sretnemo.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja