Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mislim da ne bi pogrešio da ga ostaviš otvorenog,to jest skroz protočnog,pošto ide toplije vreme neće mu škoditi,dok ne stigne novi.Pošto sam razumeo da ti je makina potrebna.Jedino problem,skidanje plastika ponovo.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, gebee&co je napisao:

Mislim da ne bi pogrešio da ga ostaviš otvorenog,to jest skroz protočnog,pošto ide toplije vreme neće mu škoditi,dok ne stigne novi.Pošto sam razumeo da ti je makina potrebna.Jedino problem,skidanje plastika ponovo.

Meni je termostat skroz zatvoren. Kada postigne dovoljnu temperaturu da se otvori, nema kontru (pukla plastika, krta) i ne može se otvoriti da pusti vodu iz hladnjaka. Jedino da nešto mehanički zaglavim da bude stalno otvoren, ali rizikujem da to "nešto" ispadne, i eto belaja... Neću da budžim, pogotovo oko mašine. Da je barem pristupačan, stavio bi polovan. Zvao sam i Motokliniku danas, ne javlja se. Videću u pon u pgs da li ima na stanju. Do tada, :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takav deo se ne stavlja polovan ako novog ima ili ce ga biti za koji dan na stanju jer taj polovan pitanje je kako i dal radi, pride moze puci identicno kao taj sto si skinuo.

 

Za Pedju imajte razumevanja, imao je udes preksinoc s'moped. Stradao je skocni na 3 mesta.... ceka ga tezak period.

Radnja nece raditi neko vreme, ako ga ima na stanju nabavicu ti termostat vecprekosutra (samo da ne zaboravim).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nisam znao za udes...samo da bude on dobro, j*bo motor, nisam se rodio na njemu, napraviće se kako treba. I ja sam rekao da neću polovno, i neću da budžim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hehe, u pravu si...bar da je decembar, pa da naručim iz Italije.

Nađem u Zagrebu, na stanju, 40 evra, original.

Ode pola registracije na glupost, bez koje se ne može...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Hehe, u pravu si...bar da je decembar, pa da naručim iz Italije.

Nađem u Zagrebu, na stanju, 40 evra, original.

Ode pola registracije na glupost, bez koje se ne može...

Zajeb jeste.. ali kad sednes ponovo na 400-ku ponovo osmeh na lice:)

 

..a to nema cenu:jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Teško da kod nas može i odmah sa lagera i niska cena. Mali je obrt, a zarobljeni kapital košta. Zato, ili platiš više kad ti treba, ili čekaš ko žena mornara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kupljen termostat danas u pgs-u. Ugradio ga večeras, stavio nove šelne, očistio kanale na vodenoj pumpi i vratio poklopac (sa dihtungom :)), sipao antifriz, nađem jednu sisicu za ozračivanje na glavi, iznad termostata, ozračio sistem. Ne znam da li ih ima još negde...setim se renoa 4, na tri mesta moraš da ozračiš sistem... Upalio, držao na malom gasu, sve kako mi je Darko objasnio. Dva puta se palio ventilator na hladnjaku. Ostavio još par min na leru, i ugasio. Za divno čudo, nigde ne curi...:care:

Sad sklapam plastike, pa kad se ohladi, proveravam da li treba još da se dolije.

I da, creva nisu naduvana...:jee1:

Sutra test vožnja...

Hvala svima na pomoći !

 

IMG_20220517_183753.jpg

IMG_20220517_213440.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Malo da skrenem sa teme, ne zamerite...

Danas, kada sam ušao u pgs, pored onih izloženih motora, zaboravio sam zašto sam došao. Moto Guzzi bober, 800 i nešto kubika, 9.900 evrića, vauuu....baš ono što sam ovde pominjao ; nema plastike, nema termostat :), baš mi se svideo. Ne znam kakav je u vožnji u odnosu na HD iron 883 (2012 god), meni se svidelo sve na njemu, osim izgleda auspuha.

Ko zna...treba uplatiti tiket...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za 9.000 možeš da kupiš pun kufer termostata, malog crnca da ti šrafi plastike, i da ti preostane za lizalice i žvake ixaxa ;)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Mala digresija: u mnogo tema na forumu za sistem za hladjenje i kočnice ljudi koriste izraz "ozračivanje", umesto "odzračivanje".

Izvinjavam se svima, ali mi već malo bode oči. Odzračivanje znači uklanjanje zraka, tj. vazduha, a ozračivanje izlaganje zračenju:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam da si u pravu, al mene majstori tako učili pre 40 godina, ko sad ponovo da uči...:)

Podržavam za mlađi naraštaj...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pitanje u vezi ulja...

Dobijem na poklon 2 litra original Repsol čista sintetika, 10w-40. U kombinaciji sa novim filterom ulja, smem li to sipati u skuter ? Nemam nalepnicu, ni specifikacije.

Inače, mogu li se motorna ulja za auto koristiti i u skuteru ? Znam za motore da, zbog menjača, neka ne odgovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da ne pišem više u drugoj temi...

Skarabeo me zezao lepo ovih dana. Na puštanju gasa puca iz auspuha, i gasi se na leru. Promenjeno gorivo (100 oktana), očišćena klapna gasa, tps, dizna čista. Sve isto. Sinoć zamenim i svećicu. Vratim staru Denso, običnu. Ide lepo, ne trokira,  prima lepo gas, više ne puca, ali se i dalje gasi na semaforu. Zeza me ler dizna...:)

Evo, jutros do posla, svaki semafor se ugasi... Ostalo mi još samo ovaj Repsol da prospem, i da turim opet Eneos...:stabre:

Nemam više ideja. Baterija dobra, punjenje o.k.

Gremlini u akciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisah ti u drugoj temi, operi/odmasti/osusi filter vazduha i probaj, to je bar jednostavno.

Montiraj suv sundjer, bez ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema veze filter vazduha sa zbivanjem koje ima..... 

Probaj par stvari.... prva, prespoj kill i copu, zatim vidi kakva je masa kod akumulatora, gadjas beli dzek crne deblje zice. Kisa je bila ovih dana, moguce je da je negde nacet kontakt bitan.

 

Drugo sta ces probati je da odvojis bobinu sto dalje od rama, izoluj je sto je bolje moguce zarad probe.

Zna da probije a da se ne vidi. Ako je do nje, polovnu nikako ne uzimaj vec novu stavi (moto radnje), zameni kabal i lulu takodje (imas u mass-u).

 

Ako i dalje zeza, sledeca stanica je porvera senzora obrtaja, nalazi se pored spanera lanca, jedan M4 sraf ga drzi. Odvi, izvuci , vidi gumicu, vidi kakav je sam vrh senzora (dal ima opiljaka, dal ima ostecenje).

Kad je lanac, klizaci, spaner zreo za zamenu daje takve simptome.

 

Klapna gasa takodje moze biti uzrok zbivanja bez obzira sto je čišćena. Nova je jezivo skupa i nema je niko na stanju. Polovnu moras uzeti za probu, par komada jer se zna desiti da od 3 polovne 1 radi ispravno.

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Masu sam sredio, sad kad sam ga rasturao. Ne verujrm da je do ćope i kill sw, ali proveriću. A za ostalo, moram opet da ga rasturam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo novih informacija, vezano za Skarabudž...:)

Juče, pre posla, popričao sa Daretom, on sumnja na gorivo. Već sam bio ispraznio rezervoar i na nis-u sipao stotku. Ide dobro na jačem gasu, na leru se gasi. Da se ne ponavljam...

Jučerašnji povratak kući sa posla je bio najgori do sada. Ler nema, odokativno do 3, 4000 obrtaja trese se kao traktor. Čak se dva puta na semaforima upalila crvena efi lampa, koja se gasila kako krenem...

Nisam stigao ponovo da ga rasturim, ali je proverena bobina/kabal/lula/svećica. Ne znam lambda kako se proverava. Raskačim je, na kontaktu mi NE prijavljuje grešku, upalim bez nje, isto se dešava ! Ugasim, spojim lambdu, upalim, sve isto...

Nemam više ideja, ni vremena. Ako je neko od majstora zainteresovan da popravi (normalno, za pare), tu sam, može i na pp.

Ako ga sredim do četvrtka, bože zdravlja, idem na put, i moto skup. Ako ne (šmrc), gledamo se drugom prilikom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja