Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Tako bre,što pravi tehnički sličan model i reklamira,upoređuje ga posredno preko jutjubera kao t max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pročitao sam, ali biće da sam glup, pa ne rezumem. To je kao da si rekao da Pepsi hoće da uzme slavu Coca Cole i pravi slično piće i još se reklamira. Al nema ni veze, glupa priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 4/17/2024 at 7:49 PM, alexanto said:

@gixxer750/94

 

Alu ram, dupli trouglovi, 16-ice točkovi... Još ako je 493ccm agregat - eto radosti. Kome "prodje" vizuelno - ima sit da se nauživa sa dobrim primerkom...

 

Vizuelno super ovako lom, bas sam se razočarao, a imali smo i neke ozbiljne preporuke, samo bzvz izgubljen dan

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Jbg, teško je "ubosti" dobar primerak maxija star 15+ godina... Većina ih stigne od preko, niko to tamo nije kupio da bi vozio 2-3 K godišnje. Ne kažem da nema ali retko... Uglavnom kod nas završe sa NOV, NOV, NOV... <_<

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jako je teško ubosti mator primerak da valja. Moralo bi svašta nešto da mu se radi, poizmenja od delova koji nisu jeftini, redovno stručno održava i popravlja... a to onda ne može da košta 1.500-2.000 €.  Jednostavno je tako. Ali, nada poslednja umire.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav ljudi. Zanima me nekoliko stvari vezanih za Forzu, najviše mogućnost prodaje. X Max 300 Tech 2022 sam prodao za dve nedelje u predsezoni. Da li slično mogu da očekujem i za Forzu u Srbiji i da li drži vrednost slično kao X Max? Na Polovnim Automobilima vidim brdo X Maxova i samo par Forzi, pa razmišljam jel su Forze toliko dobri skuteri da ih niko ne prodaje kada ih uzme ili su naši ljudi baš opsednuti X Maxom i svi ostali maxi skuteri su u drugom planu? 😅

 

Dalje, koji su servisni intervali i po kojoj ceni se rade u Delti?

 

Konačno, ja sam 190cm. Da li je to ok visina za Forzu jer sam na raznim recenzijama slušao kako je ona bolja za niže vozače od X Maxa - nadam se da je za nešto više vozače svejedno ili da su bar minimalne razlike.

 

PS: bliži sam odluci za Forzu iz nekoliko razloga: najmanje važan, a opet najviše bode oči (meni makar) - novi X Maxovi imaju odvratne, ček da istaknem lepše - O*D*V*R*A*T*N*E digitalne table. Klasični 2023/24 ima jednu tablu i vidiš da ima ružni prostor između vizira i displeja koji avaj popuni drugi displej na Tech Maxu, a koji potom izgleda kao metastazirani kancer na ovaj donji displej. Zašto ne samo jedan veliki displej kao kod nekih drugih skutera (T Max, 350 ADV, Zontes D/E 350 npr)? 🤦

 

Osim toga, mnogi hvale zadnje amortizere kod Forze, a koji su i dalje mnogo tvrdi na X Maxu sa svim mogućim štelanjem.

 

Za kraj, porazno je koliko je premium skuter kao što je X Max EKSTREMNO podložan ogrebotinama. Na kraju sam pomislio da ga sama voda grebe?? Grebao sam ga čak čišćenjem jelenjom kožom, što sam dobio kao preporuku od iskusnog bajkera za najbezbednije čišćenje 🤦 Jel tu bar malo bolja situacija kod Forze?

Promenio član Dzoni2905
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Nije samo bitno koliko si visok nego i "kako si visok".Podkolenice trup glava srazmera..Sve je na strani forze osim ako su ti podkolenice nesrazmerno veće onda je bolji x max.

 

Prodaja..sve se proda.Pre -kad si realan. A kad si zaljubljen u svoje pare i ulogu prodavca (čitaj nerealan sa cenom)-kasnije .Ali svakako inflacija dođe po svoje a ti samo izgubiš vreme ..ali da ne dužimo ,zaneo sam se.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 5 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Nije samo bitno koliko si visok nego i "kako si visok".Podkolenice trup glava srazmera..Sve je na strani forze osim ako su ti podkolenice nesrazmerno veće onda je bolji x max.

 

Prodaja..sve se proda.Pre -kad si realan. A kad si zaljubljen u svoje pare i ulogu prodavca (čitaj nerealan sa cenom)-kasnije .Ali svakako inflacija dođe po svoje a ti samo izgubiš vreme ..ali da ne dužimo ,zaneo sam se.

Kul, znaci mi info o udobnosti za Forzu, svakako ne kupujem dok ne probam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

@Dzoni2905 Raspitaj se i u temi Forza 300/350, tema je aktivna i ljudi prelaze dobre kilometraže sa ovim skuterom, neko će ti bolje izneti utiske, ali opet najbolje je da odeš do salona, sedneš i proveriš položaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Nećeš se kod Forze usrećiti sa komforom obzirom na tvoju visinu. Što se tiče kvaliteta plastika, jednako su rdjave i na Hondi. Vezano za post prodaju, sa realnom cenom jednako se oba prodaju za čas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@stikis, da premestimo raspravu u odgovarajuću temu.

Čisto za razmišljanje, šta ti fali recimo ovom skuteru kao moj?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco agility 300, 2021. godište, Scooter, vozilo prešlo 13000 km, Borča. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

3 godine ima, kod prvog vlasnika. To je skuter za svaki dan, dobar za po gradu, a može i na izete, malo troši, lako i jeftino se održava, udoban, mesta pod sedištem koliko voliš...

3.500€, sa vizirom i koferom. Dok ti skupiš 7-8.000 za "japanca", s ovim ćeš da se slatko navozaš. Nije dovoljno fensi, šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Netko kupuje glavom, netko srcem. Da nije tako i da svi kupuju glavom, svi bi se vozili takvo nesto i svi ostali proizvodjaci bi sutra propali.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Život mi prođe na semaforima i čekanju na bolje vreme... Ovaj maxi je dobra kupovina ako je sve iz opisa tačno. Da se nisam skrljo pre par dana sa ženinim skuterom otišao bi da ga pogledam i kaparišem.

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova

@boza_kg

 

Kolega nije da ceka bolja vremena, nego je nesto drugo zavrsetak, kuca mi je prioritet... ali necu o tome da pisem 🙃

 

 

Ja verujem da je ovaj motor odlican i da je to dobar motor ali jednostavno mi se ne svidja ista prica kao za beverly

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Oko 3,3l u proseku, a može i manje. Sipam 10l nakon 300 km uglavnom, a 13l mu je rezervoar.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, stikis je napisao:

ali jednostavno mi se ne svidja ista prica kao za beverly

Pa ti reče da ti se Beverly ipak svideo. Kako god, mislim samo da si zabljesnut etiketama, Honda pa Honda :) Ali, i to je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

To stoji, ali kolega ne kupuje, nego godinama čeka "bolja vremena, kad bude para";)

A zasto bi kolega kupio nesto sto se tebi svidja a njemu ne? To ga sigurno nece usreciti i koliko god malo dao za nesto sto mu se ne svidja, to je bacen novac.
Kao sto rekoh, netko kupuje srcem, netko glavom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@wragg nastavili smo prepisku iz druge teme, pa se malo gubi kontekst. Kolega je rekao da nije već zahtevan korisnik, i da je razmišljao i o Bevu. A ja sigurno neću moći da ga nagovorim na nešto što on već ne želi, niti mi je to namera :), samo dajem šlagvort za razmišljanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Kolege, vidim da se u ovoj temi često pokrene poređenje skutera, pa da iznesem moje viđanje stvari:

 

 1.Agility mi je skuter koji zamišljam kao poslovni, čisto prevozno sredstvo od tačke A do tačke B. Čitaj, Glovo ili Wolt kidalica. Izbor mladih dostavljača, ili oženjenih sa bračnim stažom od 20 godina kome je racionalnost drugo ime. Poziranje im ne treba, jer vlasnici u kafiće ne idu. Primarnost vožnje je smanjenje potrošnje, što manje, to bolje, cilj je dokumentovati potrošnju ispod 3l. Vlasnik je tip koji kupuje samo Xiaomi ili Huawei telefon, prvo te ubeđuje da kupiš Kymco, a onda da kupiš Xiaomi. Kaciga može biti šlem, a napred obavezan vizir zbog vetra. Kofer is a MUST;

 

 2.Beverly mi je za one koje ne interesuje taj užitak i ta pasija koju bajkeri nose, već ga interesuje da ode do kafića da ispija kaficu, najčešće malu-punu kao unikatni poznavalac espresso kafe. Ako može, uvezao bi skuter u baštu kafića i seo na njega umesto na stolicu, u krajnjoj nuždi, sešće na stolicu i slikati šolju dok se u pozadini vidi Beverly. Položaj sedenja je toliko udoban da je potpuno realno da se vozi samo od zgrade do kafića. Čest izbor u toku krize srednjih godina ili kao poslerazvodna igračka. Najčešće je vlasnik opterećen stambenim kreditom i beverly je kupio takođe na kredit. Kacigu uvek bira JET i Rayban-ke su obavezni deo opreme;

 

 3.Xmax e, to je barem lako, to mi je za one obožavaoce Valentina Rossia, znači Xmax nije Xmax ako nema nalepnicu 46! Povremeno se pobegne i van grada, ali samo do nekog mesta gde može da se ispija kafica na način opisan za kategoriju broj 2. Dalje, vlasnik je najčešće detailing majstor i nema ni ženu, ni decu. Voli brzinu, ali voli i sebe toliko da se ograničio sa Xmaxom umesto da je kupio Mt07. Kaciga Fullface sa nalepnicom 46;

 

 4.Forza to mi je već za one što nešto češće prave "dalje" ture, Golubac i Srebrno jezero minimum 10ak puta godišnje, i to je za one sa nešto većim iskustvom i za one koji vole da je sve to uglađeno, fino i pouzdano, da ništa ne cima, ne lupa, nego da se lagano kruzira. Nešto ćešći izbor kod oženjenih da mogu gospođe ubodno da smeste, decu najčešće još uvek nemaju, ali planiraju. Od svih nabrojanih, najponosniji će biti vlasnik ovog motora, svaki put kada se sretnete, i sa uvek istim elanom, čeka vas priča o pouzdanosti hondinog agregata. Kaciga Modularna/Flip up sa komunikatorom;

 

Dopuna za još dva modela po zahtevu kolege:

 

 5.Tmax - sve isto kao i kategorija broj tri + dopuna nekoliko stvari. Auspuh, najvažnija stvar vlasnika Tmax-a, mora da bude glasan dovoljno da pali alarme na kolima. Cilj vozača u pogledu brzine je totalni opozit u odnosu na brzinu kretanja saobraćaja, zaustavljene kolone treba obići što većom brzinom, a po centru voziti što sporije da bi bio viđen, ako neka mačka nije spazila mačora, sledi nekoliko naglih dodavanja i oduzimanja gasa radi postizanja pucanja iz grane. Zapravo, ta dodavanja i oduzimanja su veoma česta, pa se dešava da ruka radi iako nije na motoru. Često ćete ih videti u šorcu i majici, jer se pretežno koristi samo radi odlaska na bazen (neretko, vozač na nogama ima japanke). Što se kacige tiče, Fullface je obavezna, ali se nosi samo oko leve ruke. Vozač izgleda kao Arnold dok vozi motor u filmu Terminator 2. Dakle, brze naočare su obavezna oprema. 

 

 

 6.BMW C - obuhvatiću i 400 i 650 model - postao je vlasnik, a o agregatu i osobinama ne zna ništa, ono što ga je kupilo je ekran koji može puno da se klikće. Druge nije ni gledao ni razmatrao, zna da je BMW najbolji. Spreman je da plati Nemački kvalitet, pa čak po duplo većoj ceni nego što je recimo Kymco, ipak je to BMW. Najvažniji kriterijum pri odabiru motora i opreme je propeler, mora da ga ima i na kacigi, i na jakni, i na patikama, i na rukavicama, i na potkapi, i na majci, i kao privezak, a najuspešniji među njima je onaj ko je pronašao da kupi propeler sat. Verzija od 650 kubika troši kao gliser tako da tu propeler pokazuje pravo lice. Pravila kojih se drže u vožnji su parkiraj na parking mestu za auto, ne koristi migavac nikada (NI SLUČAJNO), i nikada ne pozdravljaj bajkere iako oni tebe srdačno pozdave. Pozdravi se štede i čuvaju samo za članove kluba, svi ostali im zlo misle. Krasi ih strpljivost, pa su spremni da i pored najskuplje cene na tržištu, isplate motor u celosti i da čekaju 12 meseci da ga preuzmu. Ako poznajete nekoga, psssssttt, nemojte mu reći da agragete radi Kymco, sigurno da to ne zna, a verovatno vam neće ni poverovati. 

 

Malo šale da se oraspoložimo na početku ove kraće radne nedelje. Što se tiče navedenih skutera, vozio sam kao mlađi Beverly-a (ne pronalazim se u opisanom 😅), dobar primerak može biti veoma pouzdan kada pričamo o polovnim skuterima. Xmax-a, novijeg, sam imao priliku da vozim nekoliko puta, sa mojih 189cm, jako lep položaj sedenja i veoma udoban. Kymco agility-a sam takođe vozio, pristojan i udoban skuter koji mi na žalost nema nikakvu dušu (izvinjavam se unapred svim vlasnicima), povozan je fino, položaj sedenja kao i na beverly-u, čitaj kao na stolici i nije baš za duže ture, veliki točkovi tako da rupe i šine slabo osećaš, pouzdanost i uloženo/dobijeno mislim da nema dalje. Hondu nisam imao prilike da vozim, ali to je ono, hodna je honda, mora da valja!

Nadam se da ću nekome pomoći da prizna sebi koji je tip i da na osnovu toga odabere skuter za sebe.

Promenio član Luka9905
Dopuna modela pod brojem 5. i 6.
  • Sviđa mi se 12
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja