Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Nisam siguran da si zainteresovan da gledas tako nesto, jer star je motor, ali ja sam se na AA 500 classic tako slatko i udobno navozao. A visok sam 197 i tezak oko 130kg, tako da imam i dodatni jastuk napred koji otezava udobno smestanje.

Kada sam trazio motor, udobno, bez da kacim kolenima sam jedino seo na AA i X9 (pricamo samo o maxi skuterima).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Evo kako izgleda visok čoek na novom Kymco Agility+ 300, mesta kolko hoćeš:

 

Moraću da skoknem do Novog Sada da pogledam u shopy kako mi čuči.

U istom video možeš videti i People S 300, istih je gabarita kao GTi, isto jako komotan. Oba su gradsko prigradska modela, ne putni .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Društvo, ako neko bude išao kod onog dilera iz Petrovaradina bio bih zahvalan da baci oko na Atlantica kojeg ima u ponudi trenutno... Nije obavezujuće, već samo ako je nekome uz put.

 

 Zanima me neko opšte stanje, ono što se ne može videti na slikama:

  • stanje plastika (na slikama se vidi da su malo izgrebane i prednje i zadnje bočne),
  • stanje dekle prenosa (tragovi klizanja),
  • kako pali, eventualni zvukovi iz agregata ili prenosa (ako se čuje išta),
  • stanje prednje viljuške (da li su primetna neka curenja ili oštećenja na radnom delu štapova, da li viljuška zapinje kada je motor na centralnom i orednji točak odignut a korman se okreće pun levi i desni),
  • stanje instrument table (da li meri kilometražu, da li signalizacija normalno radi, da li gasi EFI nakon startovanja),
  • kako izgledaju zadnji amortizeri,
  • eventualni tragovi curkanja ulja,
  • stanje sedišta, ispod sedišta, u kasetama (tj ispod poklopaca),
  • stanje diskova i pločica i DOT guma koje su trenutno na motoru.
  • da li je na motoru radjen bilo kakav servis po uvozu ili se prodaje onako kako je uvežen
  • da li je volja da koriguje cenu ili je to to

Nešto se kalkulišem pa bi mi ove informacije bile od značaja.

 

Evo linka ka oglasu:

 

d0074deadab7-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Atlantic 500, 2002. godište, Scooter, vozilo prešlo 31196 km, Novi Sad. Cena 1.550 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nijedan koji sam video do sada nije bio bez ožiljaka sa jedne ili obe strane. A nagledah se svačega. Ako me ne bude mrzelo napisaću malo zapažanja iz potrage. U jednom trenutku mi se učinilo da je najbolja kupovina skuter kome je u zadnjih 8 god samo menjao ulje....

Ipak odlučih da sačekam još malo

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre sat vremena, Bokes je napisao:

Nijedan koji sam video do sada nije bio bez ožiljaka sa jedne ili obe strane. A nagledah se svačega. Ako me ne bude mrzelo napisaću malo zapažanja iz potrage. U jednom trenutku mi se učinilo da je najbolja kupovina skuter kome je u zadnjih 8 god samo menjao ulje....

Ipak odlučih da sačekam još malo

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

 

Prodavaces tvoj skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Prodao sam ga u februaru, nenadano. Zato sada i tražim drugi :-/

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 11 sati, Bokes je napisao:

Društvo, ako neko bude išao kod onog dilera iz Petrovaradina bio bih zahvalan da baci oko na Atlantica kojeg ima u ponudi trenutno... Nije obavezujuće, već samo ako je nekome uz put.

 

 Zanima me neko opšte stanje, ono što se ne može videti na slikama:

  • .....

 

Evo linka ka oglasu:

 

d0074deadab7-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Atlantic 500, 2002. godište, Scooter, vozilo prešlo 31196 km, Novi Sad. Cena 1.550 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Farban, ulickan... 32K presao mozda tamo negde 2007.-08., daj Boze da nije i 2013.-14... Prednji diskovi deluju groblje. Sam si napisao - na licu mesta se vidi stanje odokativno a onda ako se pazari kad se raskupusa... Ne mora da znaci da je los pazar ako se skine malo cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 9.5.2021. at 9:38, Bokes je napisao:
  • da li je na motoru radjen bilo kakav servis po uvozu ili se prodaje onako kako je uvežen
  • da li je volja da koriguje cenu ili je to to

Pisale su kolege ranije

1. princip je "dognam - prodam", prodavac ne radi servise

2. kolega sale-kum reče da su tvrdi na ceni, možda samo minimalističko spuštanje cene, protiv uroka ;)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Opet generalizujemo....

 

Znaš kako kažu, pretpostavka je majka svih zajeba.:)

 

Sve može da bude, al ne mora da znači.. Pisao sam ranije, ja sam super prošao s tim prodavcem, kupio Nexusa, ispao super, slatko se izvozio, prodao, i čovek i dalje oduševljen... sve iz Italije..

 

S druge strane, proveren prodavac u Leskovcu, koji radi godinama i važi za korektnog čoveka, prodao par skutera krševa ljudima, neki se čak i vratili kad su videli o čemu se radi. Inače uvoz CH..

 

Al mi smo takvi ljudi, čim je iz Italije, beži glavom bez obzira, trči kod Švajcarca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nemam nerealna očekivanja kad su polovne mašine u pitanju (u ovom slučaju skuter) ali imam neke kriterijume kojih se držim, da bih koliko toliko predupredio veće probleme i neki ozbiljan zajeb:
- ako ima ogrebotina i ožiljaka od upotrebe, nije strašno niti presudno (ali utiče na cenu). Bitno mi je da plastike nisu lomljenje pa sastavljanje iz komada, ne samo zbog stanja plastika, već zbog propratnih oštećenja koja pri takvom padu nastaju. Trudim se da vidim stanje plastika sa unutrašnje strane, da li su menjane, farbanje ili ima razlika u nijansama boje.
- crne plastike su često izbledele ali ni to nije problem, dok god nisu u stanju kao da su mačke o njih oštrile nokte, jer mi to govori koliko je pažnje posvećeno samoj mašini, kao kompletu,
- bitno mi je da ima sve delove oklopa na mestu i ispravne, jer mi pokazuje neku kakvu-takvu posvećenost vlasnika i pažnju,
- bitna mi je servisna istorija kod sadašnjeg vlasnika kao i da zna gde je motor bio pre njega i šta je radjeno. Ako ima za sve to i neki vid dokaza to je plus (nije mi normalno da neko ne zna kad je radjen koji servis i šta je tom prilikom zamenjeno a šta od radova predstoji),
-nikad prvo paljenje ne radim sam, već insistiram da to radi vlasnik, a ja gledam postupak kao i samo ponašanje. Kad je moguće volim da prvi krug provoza vlasnik, ili zajedno.
- svih tečnosti u motoru treba da ima,
- Poželjno je da je motor registrovan.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E sad, šta to u praksi znači?

Krenuh ja sa potragom još početkom godine i evo šta sve videh:
TAMNO PLAVA AA500 SA NBGD:
- registrovana,
- izgrebane plastike poprilično, kao i poklopac prenosa,
- retrovizori zamenski (kaže vlasnik zbog estetike i funkcionalnosti - originalne nema),
- na pitanje da li radi instrument tabla kaže radi. Dalje pitam za lampice redom pa kad dodjosmo do sata za kilometražu kaže "Sada jeste to mi ne radi". Nije radio ni kad je kupio, lopovi od majstora mu tražili 100€ za popravku, nije hteo da da (samo prenosim). Pa kako radiš servise - kaže znam od prilike koliko sam prešao.
Servise radi u moto servisu kod Sinagoge, kod Miloša (ne znam ko je, ali možda neko zna).

Posle ovoga sam odustao...
SIVA AA IZ ČAČKA:
- u vlasništvu 3 godine,
- farbana cela, loše, počela da se ljušti,
- prednja maska (poklopac) lepljen silikonom pa spao,
- plastike oklopa sve imaju čudan i neravnomerna zazor,
-sedište odrpano, za presvlačenje,
- ulje se baš oseća na benzin,
- km sat ne radi,
- nema bočne lajsne (jer su skupe),
- gume loše,
- vlasnik insistira da je motor prešao samo 18000 km. Od kad je ubeđena samo jednom zamenjeno ulje,
- nismo uspeli da je upalimo, da čujem kako radi...
Inače je na oglasima bila 2200 i na slikama izgledala super.



Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
19 minutes ago, Predator016 said:

Al mi smo takvi ljudi, čim je iz Italije, beži glavom bez obzira, trči kod Švajcarca...

Evo skoro imao situaciju gledao sa drugarom neki motoric baz iz Italije. Nikad nisam do sad gledao motor a da mu nisam nasao manu. Motor apsolutno perfektan sa 24-25 hkm. Cijena povelika ali je motor bez ijedne mane i ogrebotine. Ostalo na njemu da se necka, usput se raspitao sa nekim drugim bajkerima... covjek mu rekao niposto motor iz Italije, to ne valja, to ovako, to onako. Isti taj nije vidjeo motor uzivo niti probao kao sto smo nas 2. Na kraju je uzeo motor iz Ch u dosta losijem stanju ali sa 30% manjom cijenom. Nije lose prosao.

Ali bas to generalizovanje i palamudjenje pojedinih cesto dovede do zablude kod nekoga ko nije siguran i trazi savjete. Jos jedan primjer je to sto je drugar trazio Nexus-a ili SR MAX. A na to mu neki poznavalac kaze nemoj apriliju one ne valjaju, uzmi Gileru. Naravno nije imao ni jedan argument da navede ali je siguran u to da Aprilia ne valja a Gilera valja. A u principu su ista 2 motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 23 minuta, Predator016 je napisao:

Pisao sam ranije, ja sam super prošao s tim prodavcem, kupio Nexusa, ispao super, slatko se izvozio

Svakako da ne treba generalizovati. Da nema zadovoljnih mušterija odavno bi ovog prodavca pokrila plava trava zaborava, i to je valjda logično.

Nego, opet ima nekih zakonitosti. Pretpostavljam da taj Nexus nije bio 19 godina star, nego nešto novije?

Skuter 20 god star je za reciklažu. Nije to motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I za kraj
AA500 iz KV (nije na oglasima - na preporuku):
- sticajem okolnosti znam kada je ubeđena 2007.god i znam prvog vlasnika u KV,
- znam ko je vozio posle njega i koliko, ne znam kako,
- sadašnji vlasnik je ima 9 godina. Vozi se samo povremeno (godišnje predje oko 1000 do 2000 km),
- za ovo vreme na samoj mašini nije radio ništa osim redovnih servisa (zamena ulja i filtera na početku svake sezone).
- regler menjan pre 5 god (stari još stoji ispod sedišta),
- slabo punjenje. Nije primetio, nego je kupio nov akumulator.
- rashladne tečnosti u prelivom sudu nema. Tabla meri temp motora i uključuje ventilator u mestu tako da mislim da u sistemu negde ima neke tečnosti (mada nisam proveravao).
- plastike oklopa izgrebane sa obe strane - standardno već.
- prednja viljuška ima zub pri skretanju u obe strane (verovatno ležajevi volana).
- pri vožnji temperatura motora pada na 1/4 skale (može biti i problem sa pumpom jer se vide stari tragovi curenja, sasušeni).
- zadnja guma za zamenu.
- motor lepo pali i lepo povlači, bez nekih čudnih zvukova i bez variranja ler gasa,
-iz rejona prenosa ili kvačila pozadi se čuje kao da zvoni neki lim, dok motor radi u mestu.
- poznajem majstora koji mu je radio redovne servise. Nema nekih loših zapažanja vezano za motor. Znam da nije prešao nešto mnogo od uvoza, služio je za povremene vožnje do i oko grada. Ali ima da se uloži (kao i u svaki uostalom)..

Eto, izvinjavam se na iseckanim postu, nešto me zeza TT

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Potraga se svakako nastavlja. Šta će biti videćemo...

Ah da, zaboravih da napomenem, čuo sam se sa dečkom koji prodaje model "Avangard", iz PO čini mi se, na čiji račun smo se spremali malo.
Preko telefona čovek sasvim korektno zvuči, sve pojedinosti o motoru zna, što je i normalno za vlasnika (koje ulje, kad je sipao, šta je radjeno, šta bi trebalo...).
Nije bilo još prilike da odem da pogledam nju i onu da čudno podignutim centralnim koferom

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
31 minutes ago, boza_kg said:

Svakako da ne treba generalizovati.

Skuter 20 god star je za reciklažu. Nije to motor.

 

Sam si sebi odgovorio.

Al' evo, da te i ja demantujem. Moj skuter je star 19 godina, za prethodnih 4-5 dana sam presao 1300km. Znam da ima ljudi koji vise predju u jednom danu, al' reciklaza mi nije bas na pameti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da ga prodam verujem da ne bih skoro nikako mogao - jer mu se plastike ljuste zbog mog loseg farbanja, a levo je malo izgreban i polomljen zbog pada.

A i inace ne polazem na estetiku, sto je bitno 99% ljudi (i kupaca).

 

Al' zato je mehanicki - ja bih rekao - dobar i vozam se do mile volje. On meni vredi 3000e, a realno na trzistu ne vredi ni 1100.

 

I svi srecni :jee1:

 

Editujem post jer hocu da dodam nesto sto mi je sad palo na pamet.

Naime, kada sam mu radio generalnu, momak koji je servisirao radilicu mi je ispricao sledece:

Dodje mu covek sa NOVOM radilicom, fabricki novom. Da mu je ugradi. I on ga pita sme li da pregleda radilicu, nema problema, sve ce biti bez greske.. Ovaj mu dozvoli.

Radilica kad je nova treba da ima neki zazor 1/100 od milimetra. Kada dodje do 10/100, to je prolupalo, smatra se zrelim za generalnu. E, on kaze da je fabricki nova imala vec zazor od 4/100, dakle bila je 40% potrosena.

 

Naravno, momak radi servise, svako moze da kaze da je pricao price koje njemu idu u korist..itd.

 

Hocu da kazem sledece. Prvo, ljudi vode majstore sa sobom, pa se zeznu. Drugo, ovaj momak ZIVI od tog posla, i sam priznaje da nema pojma kakva je radilica (cak i fabricka) dok je ne otvori. Cenim da ce mu to priznati cak i oni koji misle da laze jer je time rekao nesto sto mu ne ide u korist.

 

I onda neko ima iluziju da ce na sklopljenom skuteru znati da l' je dobar ili nije dobar ;)

Naravno da je razumno pogledati i probati skuter, naravno da je razumno i majstora povesti.. ali, treba imati i srece i poznavati kako je skuter vozen od kupovine.

 

Uzgred budi receno, za ovaj moj agregat (Beverly 500) mi se covek koji ima mali milion pozitivnih ocena na kupujem prodajem, koji je vrv milion radilica uradio - kleo da bas ovaj moj tip ne moze da se uradi iz ne znam kojih razloga. Kada sam ovog koji je meni radio suocio sa tom informacijom, on je samo rekao da ih je on radio mnogo i nikad nikakav problem. Meni je ostalo samo da verujem ili ne (jer nemam pojma) i ja sam izabrao da verujem jer nisam imao izbora.

 

A o tome da zena vodi svog majstora za kola kome veruje na auto plac - a taj njen majstor dan ranije zvao prodavca da pita da li je auto ok, ovaj mu rekao da jeste, majstor rekao ok, ako me castis preporucicu joj sutra da kupi - pa zena sutra kupila -> da vam ne pricam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član ParadajzTurista
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
I za kraj
AA500 iz KV (nije na oglasima - na preporuku):
- sticajem okolnosti znam kada je ubeđena 2007.god i znam prvog vlasnika u KV,
- znam ko je vozio posle njega i koliko, ne znam kako,
- sadašnji vlasnik je ima 9 godina. Vozi se samo povremeno (godišnje predje oko 1000 do 2000 km),
- za ovo vreme na samoj mašini nije radio ništa osim redovnih servisa (zamena ulja i filtera na početku svake sezone).
- regler menjan pre 5 god (stari još stoji ispod sedišta),
- slabo punjenje. Nije primetio, nego je kupio nov akumulator.
- rashladne tečnosti u prelivom sudu nema. Tabla meri temp motora i uključuje ventilator u mestu tako da mislim da u sistemu negde ima neke tečnosti (mada nisam proveravao).
- plastike oklopa izgrebane sa obe strane - standardno već.
- prednja viljuška ima zub pri skretanju u obe strane (verovatno ležajevi volana).
- pri vožnji temperatura motora pada na 1/4 skale (može biti i problem sa pumpom jer se vide stari tragovi curenja, sasušeni).
- zadnja guma za zamenu.
- motor lepo pali i lepo povlači, bez nekih čudnih zvukova i bez variranja ler gasa,
-iz rejona prenosa ili kvačila pozadi se čuje kao da zvoni neki lim, dok motor radi u mestu.
- poznajem majstora koji mu je radio redovne servise. Nema nekih loših zapažanja vezano za motor. Znam da nije prešao nešto mnogo od uvoza, služio je za povremene vožnje do i oko grada. Ali ima da se uloži (kao i u svaki uostalom)..

Eto, izvinjavam se na iseckanim postu, nešto me zeza TT

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока




Koliko traži za ovu?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@kole24 1300 eura. Ali nisam pregovarao o ceni, zbog stanja i zbog toga što ima 400€ ulaganja samo da bi se sigurno vozila (da se reši punjenje - verovatno namotaji), da se pretrese kompletan prenos jer ništa nije radjeno zadnjih 8-9 godina,da se zamene filteri i ulje, ležaj u kormanu, ulje u kočnicama, zadnja guma, isproverava i sredi rashladni sistem...

 

E sad, ako nešto iskoči u toku radova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja