Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako je, ima već tema o kupovini motora na kredit. Tu je svašta rečeno, a ništa niji zaključeno...  Ko voli nek izvoli, iliti što bi rekli na onoj reklami - "sve se hoće, kad se može" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1917 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Licno nikad nebi kupio na kredit.Isto tako nikad nebi druge ubedjivao da je to losije ili bolje.Svako neka kupi kako moze ili zeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Izbegavam kredit ali kad bih morao da biram polovan motor sa dobrom krštenicom, jer za toliko imam keša VS nov motor/2-3 god star na kredit a rate mi nisu preveliko opterećenje za kućni budžet, moj izbor pada na mlađe.

Taj stari motor ima u najavi ko zna koliko ulaganja, pojaviće se vremenom, koje se kasnijom prodajom ne mogu povratiti. Na novom takođe gubiš kad dođe do prodaje ali ne razmišljaš o kvarovima koji te čekaju, samo redovno održavanje koje imaš i na starom bajku.

Ja kad bih imao u kešu 2-3 K eura verovatno bih išao na kredit pre nego da kupim motor sa nepoznatom istorijom i starosti 15 godina.

Ovo je samo moje razmišljanje i ne znači da sam u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ljudi, ja sam prošlog četvrtka išao autobusom (ej autobusom, ne motorom!) iz BG ka KG, koji se prevrnuo, možda ste zapazili vest:

 

nesreca-kod-Bubanj-potoka-e1620915612647
RS.N1INFO.COM

Sedam osoba je povređeno kada je autobus izleteo sa auto puta Beograd - Niš u blizini Bubanj potoka. U koloni koja se formirala nakon prevrtanja autobusa, sudarila su se četiri...

 

Nikad ne znaš šta će da te strefi. Tako da, uživajte dok možete, s kreditom, bez kredita... To su samo pare, koristite svaku priliku, jednom se živi!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam što je izleteo, ima više verzija događaja. Svakako je vozač busa kriv, išao je u preticanje brzom trakom, al i ne znam sve detalje.

 

Al meni je zanimljiv bio efekat doživljaja - udari valjda adrenalin u glavu, pa se sve vidi usporeno, kao u frejmovima. Mozak radi 100 na sat, gledam gde mogu da pobegnem, zaključim nigde... bus počinje da se prevrće, gledam neku devojku pored mene, ocenim nije teška, neće mnogo da me pritisne kad padne na mene... ;) I tako, šou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa vidiš da se falim. Posle tog događaja sam i presekao da kupujem nov novcati skuter. A u pm, dokle to stiskanje ;)

Idem u subotu u Novi Sad da ga pazarim, bože zdravlja. Pisaću kad ga dognam :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Bio sam momci danas kod Stojanova i zagledao oba motora. Prvi utisak forze 750 : ogroman skuter, ali ipak skuter sa tvrdim ogibljenjem. Nije tvrd kao kod 300, ali ne ljulja kada sednes. Nc 750 druga prica....mekan, laksi i odlucio sam se za njega. Goran iz Stojanova je bio maksimalno korektan prema meni, doplata na moju Forzu 300 je 2500e, stara je 1 god i ima 4300 k. Dodje mi 9500 din mesecno na 36 meseci. Nisam ni ja za neke velike kredite i ulaganja, narocito posto ja ne vozim mnogo motor, par hiljada km godisnje, ali ovo je dobra matematika koju nisam mogao da odbijem. Stici ce za mesec dana pa kacim slike.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 46 minuta, boza_kg je napisao:

Axa

Slazem se Bozo. Naradio sam se od kako je krenula korona, radio sam i u pikovima kovida sa kovid pozitivnim pacijentima samo sa maskom i rukavicama, bez vizira i skafandera. Provozao sam od drugara NC 700 i odusevio se kako se lako vozi i kako je udoban motor. Okrenuo momke iz Honde, rekli 36 meseci po 9500 din doplata... neka ide zivot... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

gledam neku devojku pored mene, ocenim nije teška, neće mnogo da me pritisne kad padne na mene... ;)

Vidim, ti si dobro. Šta je bilo dalje (ona, ti) ?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Milllan 83 je napisao:

Okrenuo momke iz Honde, rekli 36 meseci po 9500 din doplata... neka ide zivot... 

Ma fala bogu. Lepo je kad čoek nađe ventil i da može da sebi ugodi. Bićeš onda i srećniji i zadovoljniji, a time bolji i za svoju okolinu, porodicu, kolege... U zdravlje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

Šta je bilo dalje (ona, ti) ?

:) Ma ništa naravno. Ali bila je simpa. U stvari, valjda bliski susret sa onom stranom, u ljudima probudi život. Bilo je nekoliko njih baš duhovitih i interesantnih likova, u svoj toj gunguli..

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ako nekiga zanima Beverly 400 2010, detaljno ga sredio Darko, prodajem ja moj. Ima ga na PA, plavi u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Najbolje da postaviš oglas, ili link do PA, ali u sekciji oglasi. Više ljudi će videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da se pohvalim momci... u prosli petak se telefonski cujem sa Goranom (Honda Stojanov), dogovorimo definitivno oko modela i doplate, ostaje da se cujemo u ponedeljak, utorak da mi da predracun da uplatim razliku (3500e) i da se dogovorimo oko termina isporuke. U utorak sam zvao, pisao poruke, niko se ne javlja... danas identicno. A delovali su mi tako profesionalno. Idem u subotu u Deltu u Bgd da se sa njima dogovaram, a dogovorio sam i test voznju Benelli -ja trk 502, javljam kako je proslo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 19.5.2021. at 16:17, Milllan 83 je napisao:

... doplata na moju Forzu 300 je 2500e...

 

Pre 6 sati, Milllan 83 je napisao:

da uplatim razliku (3500e)

Izvini ako nisam razumeo. Koliko si trebao da doplatis? 2500 ili 3500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Dogovorio sam se u petak da uzmem sa dct menjacem, on je ravno 1000e skuplji tako da je bio dogovor da uplatim 1000e vise, 3500e. Javljam sta sam uradio u Hondi i Benelli-ju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Uz pomoc Milosa sa foruma i Duleta iz Honde javili su se iz Stojanova, uputili izvinjenje i ostaje dogovor koji smo napravili pre 7 dana. Hvala jos jednom i Milosu i Duletu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E *ebem te živote ako treba drugari da intervenišu da bi trgovac pristao da nam uzme pare :-/

Da ne budem pogrešno shvaćen, Milanu želim uspešnu kupovinu i da se u zdravlju i sa osmehom na licu vozi.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja