Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Imam kineza kojeg sam kupio novog 2010,registrovao na svoje ime i dobio onu staru belu SO tablicu i zeleno papirce (saobracajnu dozvolu),osiguranje isteklo 2011..dal da registrujem na novu zutu ili da samo platim osiguranje( u sup-u mi rekli jos 2010 da je to trajna registracija) a neki drugari mi kazu da moram da registrujem zato sto imam novu vozacku(ja mislim da to nema veze)..Takodje kazu da je kazna velika 15000 + neki poencic..nisam jos zaustavljen od strane ORGANA reda i zakona i zato se pitam sta da radim....1hmm.gif:zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Imam kineza kojeg sam kupio novog 2010,registrovao na svoje ime i dobio onu staru belu SO tablicu i zeleno papirce (saobracajnu dozvolu),osiguranje isteklo 2011..dal da registrujem na novu zutu ili da samo platim osiguranje( u sup-u mi rekli jos 2010 da je to trajna registracija) a neki drugari mi kazu da moram da registrujem zato sto imam novu vozacku(ja mislim da to nema veze)..Takodje kazu da je kazna velika 15000 + neki poencic..nisam jos zaustavljen od strane ORGANA reda i zakona i zato se pitam sta da radim....1hmm.gif:zdravo::moto3:

 

I uplati osiguranje oko 1000 din ce te izaci za godinu dana. Odes sa saobracajnom i resis za 5 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako imas belu za crvenom zvezdom :D samo pici i ne razmisljaj.

Ja imam na Tomosu sa zvezdom! Hehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ako imas belu za crvenom zvezdom :D samo pici i ne razmisljaj.

 

Ma gledao sam i nije sa zvezdom vec samo SO MALO CRNICE 849...Ja se uglavnom vozim po mojoj selendri tako da valjda necu da imam problema sa ORGANOM (reda i zakona)... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Info. za one koji imaju zute tablice.Prosle god. sam pazario skut. i registrovao ga naravno. prva reg. 5000 din. Ove god produzio reg. 2700 din. ko kupi polovan skut. koji je reg. na stare bele tablice, prilikom prenosa vlasnistva i reg. mora da predje na zute tablice, nova sob. polisa itd...

 

Za one koji imaju stare tablice, ne moraju da preregistruju skutr na nove tablice... opusteno mogu da voze sa starim. Pricao sam sa ovima u agenciji i receno mu je da ako me zaustavi policajac sa skutom. sa starim tablicama, i ako mi kaze da moram da preregistrujem skut, obavezan sam da to i uradim.... Pitam ove u sup-u o tome ... kazu mi da je to istina ali da im jos uvek nije stigao dopis, tako da dok im ne stigne dopis ne mogu da upucuju na preregistraciju...

 

Moje misljenje je da taj dopis nece da im stigne nikad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lupetaju gluposti. Najbolje da svakog vijaju po ulici pa ga kao salju da preregistruje :D. Zvuci krajnje glupavo. Kad to bude stojalo u zakonu onda cemo preregistrovati do tada nema od toga nista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Info. za one koji imaju zute tablice.Prosle god. sam pazario skut. i registrovao ga naravno. prva reg. 5000 din. Ove god produzio reg. 2700 din. ko kupi polovan skut. koji je reg. na stare bele tablice, prilikom prenosa vlasnistva i reg. mora da predje na zute tablice, nova sob. polisa itd...

 

Za one koji imaju stare tablice, ne moraju da preregistruju skutr na nove tablice... opusteno mogu da voze sa starim. Pricao sam sa ovima u agenciji i receno mu je da ako me zaustavi policajac sa skutom. sa starim tablicama, i ako mi kaze da moram da preregistrujem skut, obavezan sam da to i uradim.... Pitam ove u sup-u o tome ... kazu mi da je to istina ali da im jos uvek nije stigao dopis, tako da dok im ne stigne dopis ne mogu da upucuju na preregistraciju...

 

Moje misljenje je da taj dopis nece da im stigne nikad :)

A ako se kupi skuter sa starim tablicama, moze li da se vozi tako, samo uz kupoprodajni ugovor, tj. bez prevoda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Lupetaju gluposti. Najbolje da svakog vijaju po ulici pa ga kao salju da preregistruje :D. Zvuci krajnje glupavo. Kad to bude stojalo u zakonu onda cemo preregistrovati do tada nema od toga nista.

 

Pa pazi ne lupetaju gluposti... lupaju nas po dzepovima... kao sto sam vec napisao ne verujem da ce taj dopis da im stigne. tj mislim da ni ne postoji naikakav zakon ili odluka o tome vec da je to zvaka... da se upeca narod da misle ko zna sad ce dopis da im stigne daj da ja to preregistrujem da se ne cimam posle.... ne treba zuriti nigde ko ima bele tablice neka cepa samo ne mogu mu nista ;)

 

@Gile druze stvarno nemam pouzdanu informaciju o toma :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Info. za one koji imaju zute tablice.Prosle god. sam pazario skut. i registrovao ga naravno. prva reg. 5000 din. Ove god produzio reg. 2700 din. ko kupi polovan skut. koji je reg. na stare bele tablice, prilikom prenosa vlasnistva i reg. mora da predje na zute tablice, nova sob. polisa itd...

 

Za one koji imaju stare tablice, ne moraju da preregistruju skutr na nove tablice... opusteno mogu da voze sa starim. Pricao sam sa ovima u agenciji i receno mu je da ako me zaustavi policajac sa skutom. sa starim tablicama, i ako mi kaze da moram da preregistrujem skut, obavezan sam da to i uradim.... Pitam ove u sup-u o tome ... kazu mi da je to istina ali da im jos uvek nije stigao dopis, tako da dok im ne stigne dopis ne mogu da upucuju na preregistraciju...

 

Moje misljenje je da taj dopis nece da im stigne nikad :)

A ako se kupi skuter sa starim tablicama, moze li da se vozi tako, samo uz kupoprodajni ugovor, tj. bez prevoda?

 

Napravis ovlascenje i uz to mozes da vozis. Ovlascenje mora biti overeno. Treba ti i saobracajna dozvola. Ona ce biti na ime ciji je skuter i od doticne osobe ces biti ovlasten da ga vozis, preregistrujes, prodas itd. putem ovlascenja. Vec kad imas saobracajnu, uradi i osiguranje i onda si 100% legalan.

 

Odes u agenciju (gde rade tehnicke preglede) sa vlasnikom i uradite ovlascenje i osiguranje na licu mesta. Vlasnik ode sa tobom u opstinu i tu odradite overu ovlascenja. Vlasnik tebi daje skuter i saobracajnu, ti njemu kes i to je to. Od papira sada posedujes saobracajnu na njegovo ime, ovlascenje na sebe i osiguranje na ime u saobracajnoj tj njegovo ime ali to tako ide i s obzirom da imas ovlascenje ti kad ga vozis i desi se nesto osiguranje isplacuje redovno kao da je na tvoje ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Čujem traže potvrdu o max.brzini koja iznosi 45Km/h....Eeeehh nema više 125 registrovan na 50...

 

Traze samo ako je na zute table1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pozdrav,

evo svežeg iskustva, ja imam žute tablice,

 

registrovao sam uz potvrdu da ne ide brže od 45km/h (to izdaje uvoznik, neki naplaćuju tu potvddu 1000 din)

 

A moja sestra je registrovala bez potvrde - može uz račun od kupovine motora (ima Peugeot Kisbee 50 3 god. star)

 

ono što je dobro je da me je opet izašlo jeftinije nego ranije 0namigivanje.gif. sada izađe 2300 din (ako ne platite tu potvrdu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Manje vise je pitanje novca, veci je problem u tome sto skuter, ili moped od 49ccm, ako razvija brzinu vecu od 45 km/h smatra se motociklom i registruje se tako, a i potrebna je A kategorija sto znaci da PSP ne pije vodu tj lica od 14 god. ne mogu da ga voze. Tako je nekada i bilo npr Tomos T-14 ima 49ccm, ali razvija 70 km/h kao klinac sam popio prijavu zato sto sam ga vozio sa PSP-om. Jos nesto Lice koje nema A kateg. ne sme voziti drugo lice i ako je sve ostalo po zakonu. Informacije su proverene, jer mi je danas to ispricao drugar koji radi na tehnickom pregledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Slažem se, i ja bih da je sve po zakonu,

- samo kod nas je to nekako i može i nemože i nove i stare table i treba i ne treba potvrda,

 

Meni bi bilo bitno da tolerišu ove nove male skutere - oni sa blokadom ne idu brže od 50km/h - da ne mora da se polaže A kategorija,

 

Moguće da će jednog dana uvesti i kontrolu na putu - dali motor ide preko te dozvoljene granice,

ali ajde za početak neka bude zakon isti za sve - tehnički i osiguranje....

 

Ovako se pošteni kažnjavaju - ispadnu magarci, a neki krševi se voze bez ikakve kontrole.

(Da ne spominjem Rome na motorima sa prikolicom ispred u kojoj sedi cela familija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

da li neko zna od kog uvoznika se vadi potvrda za stare tomos automatik a3 motore

Potrazi generalnog zastupnika za TOMOS, a mozes se direktno obratiti Tomosu putem e-maila, odgovorice sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kakva je procedura za izdavanje potvrde o max.brzini?Jel temeljna provera(br.šasije i motora se poredi sa onima u saobraćajnoj pa se to proverava sa opštim specifikacijama) ili je dovoljna saobraćajna u kojoj piše da vozilo ima 49ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Kakva je procedura za izdavanje potvrde o max.brzini?Jel temeljna provera(br.šasije i motora se poredi sa onima u saobraćajnoj pa se to proverava sa opštim specifikacijama) ili je dovoljna saobraćajna u kojoj piše da vozilo ima 49ccm?

 

dovoljno je da ovi na tehnickom nazovu uvoznika i pitaju koja je max brzina...

ili nadjes na netu podatak o najvecoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Ja sam za Yamahu Jog 50 rr.platio 2000 din.potvrdu o maximalnoj brzini.Potvrdu u N.Sadu traze obavezno.Potvrdu mi je izdala Yamaha-Platner.Otimanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

U čemu je razlika u registracijji izmedju bele i žute table na apn-u?

Razlika je u boji table,to je ok. Razlika je u kategoriji,ko šta sme da vozi. I to je ok. Ako moramo svake godine i moped sa žutom voziti na tehnički i plaćati osiguranje i nalepnicu,meni je onda svejedno. I još ne strepim da li će me neki krele u plavom jebavati što idem 80 na sat.

Ps: Krećem u obnovu apn/deve,pa pre nego što počnem želim da ga prevedem na svoje ime ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Isao danas da registrujem skuter i ne moze moram im doneti coc (ako sam dobro napisao) neki papir o poreklu vozila znaci direktno da saljem u fabriku mail :)) Ljudi je moguce pa svake god neka nova zajebancija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

vozim sr 50 od prosle godine i danas na tehnicki u polisi motocikl u saobracnoj moped svasta.. traze mi papire o max brzini ..ja pitam kako je onda taj skuter registrovan u opste kazu mozda negde drugde radjen tehnicki e pa ok i ja cu negde drugde onda na tehnicki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja