Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mene su na nekoliko tehničkih pregleda odbili, kao ne rade mopede, pa sam se onda u AMSS raspitao u čemu je fora, i dobio objašnjenje da još nije formirana baza podataka u Agenciji za bezbednosti saobraćaja iz koje bi se mogi "vući" podaci o tehn. karakteristikama mopeda (i drugih vozila), a koji su potrebni radi razvrstavanja vozila po Pravilniku o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima.  

http://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_podeli_motornih_i_prikljucnih_vozila_i_tehnickim_uslovima_za_vozila_u_saobracaju_na_putevima.html 

Dok se ne formira baza podataka, vlasnik mopeda mora da traži potvrdu o saobraznosti (coc) od proizvođača/uvoznika vozila. Ja sam za moj CPI zvao TELETRADE DOO - Motoring doo (firma ćerka) i bili su veoma ljubazni, posle par dana stigla mi je potvrda na kućnu adresu. Baš danas idem na tehnički pa se nadam da će im to biti dovoljno...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Hvala puno na odgovoru i ja sam danas bio kymco u veterniku obi ljudi pogubljeni pojma nemaju u glavnom kao treba da kontaktiram direktno fabriku da im uplatim nekim 12e i kao oni mi posalju taj papir reako sra....Za sada vozim ne registrovan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja zvao ovlasceni servis aprilije prekosutra mi stize potvrda do 45km!h za 1K din tako da sam miran ubuduce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ja tu potvrdu imam za 45km od prosle godine ali oni sada traze taj coc papir direktno iz fabrike bez toga nece da registruju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Cekaj sad taj coc nema veze sa potvrdom? Zvao lika sa tehnickog kaze da moze ta potvrda nije mi nista pominjao .. tek sad mi nije nista jasno! Mada... u stvari i jeste..treba uzeti jos malo para od ovog jadnog naroda.. sramota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ne znam druze ja sam iz novog sada i imam tu potvrdu tehnicki mi je od komsije ali opet ne moze bez te potvrde coc...Jbg ocemo u evropu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja danas sa potvrdom od uvoznika bio u Auto- tehnici i Autorad-u i otresli me na oba mesta jer nisam imao potvrdu o saobraznosti (COC). Popiz... sam nacisto jer sam prodao juce CPI ali sam obecao kupcu da cu zavrsiti ove stvari na tehnickom, jer nema A kategoriju. Moram sutra opet zvati uvoznika, a ako ne bude moglo tako nema druge nego da pisem fabrici da mi posalju (ako budu hteli).

Kakvo njesra, ljudi moji!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

FT1P!!! Ovo je Srbija!!! Strasno!! Kakav 21. vek, kakva evropa, kakvi bakraci!!!! Dobro dosli u Srbiju!!! 

 

 

Fali Ti 1 Papir!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Umesto da olakšaju proceduru i omoguće da se na putevima voze registrovani skuteri koji imaju osiguranje, oni rade šta rade. Strašno. Ja moj neću da registrujem. Vozim na bele do daljnjeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Pa zato sto je malo da se voze skuteri sa osiguranjima..treba uzeti jos para od ljudi..ma katastrofa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Nastavlja se trend u Srbiji da sta god postane malo rasirenije da se na to podignu nameti i uzme neka para . Posle korisnika TNGa dosli skuteri na red . Sledece bi mogli da nateraju bicikliste da polazu PSP . Sramota 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vozite na bele dokle god vam murija ne pravi probleme. Trebalo bi samo obnavljati polisu (nije skupa) jer, ne daj boze, nešto se desi...npr. neki Merdža ili Leksus se slupa tvojom krivicom. Da ne moraju posle tvoji da prodaju kuću da plate odštetu :popovanje:.

Inače, nije ovo neka naša izmišljotina - tako se radi u ozbiljnim zemljama ali je problem što se kod nas uvek kreće "od repa". Toliko stvari treba rešavati a oni se uhvatili usaglašavanja sa evropskim/svetskim standardima u oblasti kategorizacije vozila.

Evo kako izgleda famozni COC (potvrda o saobraznosti) za jednu Kawu:

 

x-COC.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Mene samo zanima jel to traze za sve skutere ili samo do 50cc..Ja vozim ne registrivan nepada mi na pamet da pisem u koreju itd sta ljudi koji nemaju mogucnost placanja preko interneta kakva bre zajebancija...slobodno neka me hapse ali ja im taj coc necu doneti vozim ovako olos drzavna sto su mi prosle godine onda izvukli 1000din za onaj papir 45km sad opet ma daj bre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mene samo zanima jel to traze za sve skutere ili samo do 50cc..Ja vozim ne registrivan nepada mi na pamet da pisem u koreju itd sta ljudi koji nemaju mogucnost placanja preko interneta kakva bre zajebancija...slobodno neka me hapse ali ja im taj coc necu doneti vozim ovako olos drzavna sto su mi prosle godine onda izvukli 1000din za onaj papir 45km sad opet ma daj bre...

 

Citiraću spomenuti pravilnik:

 

"Potvrda o saobraznosti - Certificate of conformity ("COC") je pismeni dokaz izdat od strane proizvođača vozila, za svako vozilo proizvedeno u skladu sa šemom homologacije tipa celog vozila. Podaci navedeni u Potvrdi o saobraznosti predstavljaju deklaraciju proizvođača";

 

   "Vozila vrsta L, M, N, O, T i R, prilikom prve registracije i promene vlasnika, moraju imati potvrdu o saobraznosti."      

 

      "Vrsta L1 - moped, jeste vozilo sa dva točka čija maksimalna konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga ne prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L2 - laki tricikl, jeste vozilo sa tri točka sa bilo kakvim rasporedom točkova čija maksimalna konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga ne prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L3 - motocikl, jeste vozilo sa dva točka čija maksimalna konstruktivna brzina bez obzira na način prenosa prelazi 45 km/h ili sa motorom čija zapremina cilindara u slučaju da se radi o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L4 - motocikl sa bočnim sedištem, jeste vozilo sa tri točka asimetrično raspoređena u odnosu na uzdužnu srednju ravan čija maksimalna konstruktivna brzina bez obzira na način prenosa prelazi 45 km/h ili radna zapremina u slučaju da se radi o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L5 - teški tricikl, jeste vozilo na tri točka simetrično raspoređena u odnosu na uzdužnu srednju ravan sa motorom čija maksimalna konstruktivna brzina bez obzira na način prenosa prelazi 45 km/h ili ako radna zapremina u slučaju da se radi o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem prelazi 50 cm3 ili čija najveća stalna nominalna snaga prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L6 - laki četvorocikl, jeste motorno vozilo sa četiri točka: čija masa praznog vozila nije veća od 350 kg, što ne uključuje masu baterija, ako je reč o električnim vozilima; čija najveća konstruktivna brzina ne prelazi 45 km/h; koji imaju motor čija radna zapremina za motore sa unutrašnjim sagorevanjem (SUS motori) sa pogonom na benzin ne prelazi 50 cm3 i čija najveća neto snaga ne prelazi 4 kW za SUS motore sa drugom vrstom pogonskog goriva ili čija najveća stalna nominalna snaga ne prelazi 4 kW za elektromotore.

 

Vrsta L7 - teški četvorocikl, jeste motorno vozilo sa četiri točka: koji ne odgovara uslovima iz vrste L6; čija masa praznog vozila nije veća od 400 kg, odnosno 550 kg za vozila za prevoz tereta, što ne uključuje masu baterija ako je reč o električnim vozilima; čija najveća stalna nominalna snaga motora ne prelazi 15 kW".

 

Kao što vidiš, sva vozila iz kategorije L (a i ostali nabrojani) moraju da imaju potvrdu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ovako:

Prva registracija u zemlji za polovno ili novo vozilo MORA imati SOS ili po stranom COC.

Ako je vozilo uvezeno kao polovno pre 19.04.2014. ne treba COC. (bitan je datum na carisnkom papiru).

Ako je vozilo prvi put registrovano u srbiji pre 12.02.2013 ili 02.12.2013 (nisam siguran koji je od ova dva) ne treba mu nikakav papir, cak i ako je radjena prepravka i nekada davno uradjen atest (recimo za ove tricikle sto ih prave od buba, lada, golfova i cega vec). Znaci vozilo moze biti prvi put reg 2000 i nikad vidhe produzena reg. a ti uzmes motor i oces na svoje ime..ne treba nista od papira. samo stara saobracajna.

 

 

@nesaStrvar, ako si kupio NOVO onda mora da ima COC (sem ako nije uvezeo pre par godina i stoji na legeru) i to u 99% slucajeva obezbedjuje uvoznik/prodavac. ako si kupio polovno sa domacim tablama onda ne treba.

Potvrda o max brzini je nesto drugo i to sto uvoznici naplacuju hiljadu, dve, pet je bezobrazluk. taj papir oni kucaju i nema nikakvu vrednost sem sto vi placate legalnu sarenu lazu da on ide kao 45 na sat max i realno taj papir ima pravnu tezinu kao i omot od cokolade. tehnicki pregled sebe stiti tim papirom (koliko god je to pogresno).

 

ps. nadam se samo da nisam pomesao datume..ali verujem da su to ti..iz glave pisem jer nisam na tehnicko mtrenutno pa ne mogu da pogledam razne dopise i gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja sam kupio novo aprila 2012god i od tada je registrovan ali ovi mi traze taj coc papir prvi put ove godine ..

 

teraj ti to na drugi tehnicki.

jedino ako nisu posumljali da si budzio nesto.veci kit ili slicno.

u drugom slucaju nema osnova po kom da ti traze to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

 

Ja sam kupio novo aprila 2012god i od tada je registrovan ali ovi mi traze taj coc papir prvi put ove godine ..

 

 

teraj ti to na drugi tehnicki.

jedino ako nisu posumljali da si budzio nesto.veci kit ili slicno.

u drugom slucaju nema osnova po kom da ti traze to.

Marko, bilo bi dobro da si u pravu, ali da je tako kako kazes ne bi svi mi imali ovaj problem. Ja sam obisao 6 renomiranih Agencija za tehn. preglede i registraciju vozila i listom su me odbili. Sada kopam neku "alternativnu" varijantu. A osnov koji kazes da ne postoji je citiran u mom postu gore tj. Pravilnik o podeli motornih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima iz 2012. (izmenjen u vise navrata 2012, 2013 i 2014.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ja sam isto bio i nista jos znam neke ljude ali ne vredi jedino da idem u neki drugi grad mozda to vazi samo za ns vidim da se niko nezali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

 

Ja sam kupio novo aprila 2012god i od tada je registrovan ali ovi mi traze taj coc papir prvi put ove godine ..

 

teraj ti to na drugi tehnicki.

jedino ako nisu posumljali da si budzio nesto.veci kit ili slicno.

u drugom slucaju nema osnova po kom da ti traze to.

Marko, bilo bi dobro da si u pravu, ali da je tako kako kazes ne bi svi mi imali ovaj problem. Ja sam obisao 6 renomiranih Agencija za tehn. preglede i registraciju vozila i listom su me odbili. Sada kopam neku "alternativnu" varijantu. A osnov koji kazes da ne postoji je citiran u mom postu gore tj. Pravilnik o podeli motornih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima iz 2012. (izmenjen u vise navrata 2012, 2013 i 2014.).

 

Pravilnici imaju nekoliko obavestenja i upustava od strane mupa koja blize odreduju ili odlazu primene mnogih clanova tog pravilnika o podeli.

 

Kazem ti da ne treba i to je ispravno. Sve drugo je ne strucnost ljudi koji rade po agencijama i tehnickim pregledima. Mozda cak nije ni to problem vec od straha od inspekcije oni traze papire koji nisu ni potrebni. Verovatno cak i destimulisu jer su trenutno mopedi i lake auto prikolice "vruća roba". 60 tehnickih je dobilo prijave za zatvaranje zbog tehničkih pregleda lakih prikolica (uglavnom u sremu).

 

Ako ides prema Kuli ili Backoj Topoli najavi mi se ovde na privatnu poruku i ja cu ti uraditi tehnicki i papire za registraciju (mora biti moped tu zbog tehnickog).

 

edit. malo mi je bilo mrsko skenirati moje papire pa sam nasao na netu pdf obavestenja od strane PU Subotica.

http://www.atpv.rs/files/Obavestenje%20za%20TP%202014.pdf

 

Tacka jedan lepo kaze:

За возила која су први пут регистрована до ступања на снагу Правилника о испитивању возила, односно 12.02.2013. године, при вршењу техничког прегледа се неће захтевати потврдa о саобразности, односно друге потврде или уверења
 
EDIT br 2: i dalje ce ti trebati potvrda o max brzini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kupio sam ga 2007. kao prvi vlasnik, registrovao i vozio narednih godina na "bele" tablice, zatim prešao na "žute" ali kada je registracija istekla nisam je produžavao jer sam, u međuvremenu, kupio maksi skuter a CPI sam odlučio da prodam. Sada sam našao kupca koji ga, nakon kupovine, mora ponovo registrovati u svojoj opštini  s tim da sam mu obućao da ću ja odraditi tehnički na L1 (moped) jer lik nema položeno za A kategoriju. I tu se sada pojavljuje ono: "Vozila vrsta L, M, N, O, T i R, prilikom prve registracije i promene vlasnika, moraju imati potvrdu o saobraznosti.", pa mi svuda traže potvrdu (COC). I da ga nisam prodao, stare table bih morao da vratim jer je prošlo više od mesec dana od kada mi je rega istekla, i morao bih da dam potvrdu jer oni to tretiraju kao novu registraciju, a ne produženje registracije. Vrv se nismo razumeli zbog čega spominjem u isto vreme tehnički, registraciju i promenu vlasnika. 

 

 

PS: vidim da si u međuvremenu editovao prethodni post...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Marko,

pročitao sam Pravilnik koji si stavio u link od početka do kraja. Citiram odredbu koja je možda i ključna za ceo problem:

 

3. Возилима која нису регистрована (npr. moj CPI) или су први пут регистрована након ступања на

снагу Правилника о испитивању возила, односно 12.02.2013. године, не може бити

оверена техничка исправност возила док се не утврди да ли је возило серијски или

појединачно произведено. Утврђивање напред наведеног, ако власник возила нема

потврду о саобразности, се врши увидом у каталоге возила, односно произвођачке

податке о возилу (путем интернета или увидом у техничку документацију коју је

издао произвођач возила) и поређењем са карактеристикама возила чији технички

преглед се захтева. Поступак са возилима, чији подаци не постоје у каталозима или не

постоји техничка документација произвођача са подацима о типу тог возила, односно

изражена је сумња у тачност података, је одређен у тачки 1. и 2.

 

Ovo se može shvatiti jedino tako da je potvrda o saobraznosti obavezna jedino ako u tehničkoj dokumentaciji dobijenoj uz motor, na internetu i dr. izvorima nema podatka o tehničkim karakteristikama. Ali ove na tehničkim pregledima ne možeš opasuljiti, u pravu si da se plaše inspekcija jer su mi na više mesta to natuknuli (izgleda da ni inspekcije ne postupaju jednoobrazno). Znači - kupleraj! Hvala ti na ponudi, evo maločas su mi javili da mi je urađen tehnički na moped, uz potvrdu od uvoznika o tehn. karakteristikama i, kao uz "vezu". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Marko,

pročitao sam Pravilnik koji si stavio u link od početka do kraja. Citiram odredbu koja je možda i ključna za ceo problem:

 

3. Возилима која нису регистрована (npr. moj CPI) или су први пут регистрована након ступања на

снагу Правилника о испитивању возила, односно 12.02.2013. године, не може бити

оверена техничка исправност возила док се не утврди да ли је возило серијски или

појединачно произведено. Утврђивање напред наведеног, ако власник возила нема

потврду о саобразности, се врши увидом у каталоге возила, односно произвођачке

податке о возилу (путем интернета или увидом у техничку документацију коју је

издао произвођач возила) и поређењем са карактеристикама возила чији технички

преглед се захтева. Поступак са возилима, чији подаци не постоје у каталозима или не

постоји техничка документација произвођача са подацима о типу тог возила, односно

изражена је сумња у тачност података, је одређен у тачки 1. и 2.

 

Ovo se može shvatiti jedino tako da je potvrda o saobraznosti obavezna jedino ako u tehničkoj dokumentaciji dobijenoj uz motor, na internetu i dr. izvorima nema podatka o tehničkim karakteristikama. Ali ove na tehničkim pregledima ne možeš opasuljiti, u pravu si da se plaše inspekcija jer su mi na više mesta to natuknuli (izgleda da ni inspekcije ne postupaju jednoobrazno). Znači - kupleraj! Hvala ti na ponudi, evo maločas su mi javili da mi je urađen tehnički na moped, uz potvrdu od uvoznika o tehn. karakteristikama i, kao uz "vezu". 

 

hteo sam da citiram kolegin post kada je rekao koj mu je godiste skuter. slucajno sam zahvatio i tvoj.

 

a ti bas nisi podvukao ono najbitnije :)

I za tebe vazi isto pravilo. tebe vec prva tacka resava svih prblema.

 

Zamisli samo traktore stare 40 godina koji moraju da traze potvrde o saobraznosti od fabrike koja vise ne postoji...i sada covek koj ije kupio tako nesto ne moze da registruje bez toga.

 

Zadnja recenica kaze: ako se i posumlja u tacnost podataka raditi po tacki 1 i 2..a posto si ti po tacki 1 ok onda nek ti pljunu pod prozor.

 

Edit. samo da pojasnim. ako oni i posumljaju u tacnost podataka jer nema podatak o tehnickoj dokumentaciji (kao tvoj slucaj) onda je on u obavezi da radi po tacki 1 (tvoj slucaj) ili po tacki 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja