Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hmmm, znači bukvalno ako je prva rega pre 12.02.2013. ne treba potvrda o saobraznosti već samo potvrda o maksimalnoj brzini odn.  da se vidi taj podatak iz dokumentacije koja je dobijena uz motorno vozilo (u ovom slučaju moped), internet, iz kataloga vozila itd.. :aha:

Sa ovakvom informacijom sam ja krenuo, pre par nedelja, u proces i onda su počeli da me driblaju po tehn. pregledima ali za ovaj pravilnik nisam znao - ne bih se tako lako povlačio. I bilo mi je nelogično da neko ko vozi npr. skuter nekog brenda koji više ni ne postoji (pa ne može da dobije nikakvu potvrdu od proizvođača) mora da se  registruje kao motocikl, a ne kao moped što je bio godinama unazad. Proglem je očigledno u tumačenju propisa a ne u zakonodavcu, kako sam prvo pomislio odn. u dunsterima koji propise tumače kako hoće. Doduše, i država je trebala prvo edukovati, po vertikali, sve subjekte koji učestvuju u ovom poslu da ne bi dolazilo do ovakve neujednačene prakse :lud: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Hmmm, znači bukvalno ako je prva rega pre 12.02.2013. ne treba potvrda o saobraznosti već samo potvrda o maksimalnoj brzini odn.

 

Da.

mi recimo za tomos postanske mopede imamo potvrdu koji smo skinuli sa interneta. sa njihove stranice. u razgovoru sa inspektorom receno nam je da je to dovoljno.

Nigde nije objasnjeno kako potvrda o brzini treba da izgleda. ko treba da je izdaje (uvoznik ili proizvodjac..ili diler). koju formu treba da ima i osnovne elemente. Tako da se svako snalazi kako moze. Ne bi me cudilo da neko kuci iskuca, iskuca neki memorandum gore i nazvrlja neki potpis dole i to je to. Ko ce znati da li je to original ili ne. Pecat na crno je par stotina dinara...potvrda na "belo" je od hiljadu do 3 hiljade..jasno je sta je jeftiniji.. a "validno" su oba :)

Sa druge strane niko ne propisuje imanje te potvrde niti cuvanje te potvrde uz Zapisnik koji se radi na tehnickom pregledu.

 

Inace, svi problemi na tehnickim pregledima su politicke prirode. Kada drzavi trebaju pare najlakse je odrati neki tehnicki zbog mopeda kojeg oni lepo zatvore pa oni placaju 92000 za novo otvaranje, plus kazna od strane suda koja moze biti mnogo veca.

 

Pravilnik o tehničkom pregledu je star 31 godinu. Metodologija vrsenja tehnickog pregleda se u svetu promenila nekoliko puta a mi i dalje kaskamo u mestu. U medjuvremenu dodje novi ZoBS  (koji vec evo ima par godina) i koji se naslanja na novi pravilnik o tehničkom pregledu koji jos od onda nije izasao (niti je u proceduri). Da bi ta dva pravna papira postala kompatibilna koliko toliko donose se stalno neka resenja, odluke, pravilnici, upustva itd od strane policijskih uprava koje samo komplikuju celu problematiku.

Onda se svo to tumacenje pravnih spisa, odluka i svega baca na ledja coveku masinske struke sa 3 razreda srednje skole. Ja imam i faklutet i nahnadno zavrseno za automehanicara...nisam glup covek..citam knjige stalno, obrazujem se kontinualno..ali bez pravne pomoci ja ne mogu da pohvatam sve propise koje moramo znati. A onda pomislis na onok majistora koji je pre 30 godina zavrsio za automehanicara kako se gubi medju svim tim papirima.

 

Zato tehnicki pregledi traze stvari koji nisu potrebni...jednostavno ljudima se na ledja bacilo nesto cemu nisu uceni a za sta objektivno treba diplomirani pravnik da vodi racuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: wr250

Jedno pitanje posto totalno nisam u toku. Imam skuter od 49cc, uzeo sam ga novog i prva registracija je bila 2007god. na stare bele tabice. Dugo mi je stajao u garazi i sad bih hteo da ga koristim. Da li treba da ga registrujem ili moze jos ovako da se vozi i treba li bilo sta osim kacige, vozacke i saobracajne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jedno pitanje posto totalno nisam u toku. Imam skuter od 49cc, uzeo sam ga novog i prva registracija je bila 2007god. na stare bele tabice. Dugo mi je stajao u garazi i sad bih hteo da ga koristim. Da li treba da ga registrujem ili moze jos ovako da se vozi i treba li bilo sta osim kacige, vozacke i saobracajne? 

Moze jos ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Uradi osiguranje i vozi

Slazem se, nikad ne znas sta moze da te snadje u saobracaju a osiguranje te pokriva od odgovornosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Keeway Outlook 150cc

Da li moze sa kopiranom i overenom carinskom deklaracijom da se registruje nov skuter (uvezeno je 18 komada  a carinjeni pojedinacno kako su prodavali dilerima i ovde u Sapcu traze mi orginal carinske a ja sam dobio overenu kopiji.Prodavnica koja je meni prodala skuter nema vise nikakvu drugu carincku osim te sto su meni dali).

Sta dalje uraditi ako je neko imao takav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Malo mi nije jasno zasto ne moze. Overena kopija je verodostojna originalu i bas zbog toga se i overava, sluzbenik koji je overio garantuje da je kopija verodostojna  i ne vidim razlog zasto neki salterski radnik pravi problem. Obrati se pravnoj sluzbi ili nacelniku uprave i iznesi problem , verujem da ce biti resen. Na kraju carina po broju deklaracije mora imati original ali pitanje je da li ce dati na uvid. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Keeway Outlook 150cc

Ovde su jako rigorozni jer se u Sapcu svasta radilo.

Sluzbenica je na kraju rekla da su svi papiri u redu ali joj treba orginal JCI na uvid tako da cekam da mi uvoznik dostavi orginal ali me vuku mesec dana.U sredu sam slobodan pa idem kod nacelnika pa cu videti sta ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ta sluzbenica je dosla tu jer joj je tata u stranci ili direktor opstine mora da uhlebi clana porodice...

Postoji samo jedan original carinski list i njega ti uvoznik ne moze dati. original imas samo kada je uvezeno pojedinacno vozilo. kada se uvozi kontigent onda se ne dobija original. ali zato i sluzi overena kopija.

To dal su rigorozni ne pije vodu...zna se sta od papira mora da ima a sta ne. nema izmedju. samo ona ne zna. zali se nacelniku i njemu izlozi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa izgleda da ce svi morati da ga registruju na pravu kubikazu posto niko im ne moze izdati SOS na 49 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ta sluzbenica je dosla tu jer joj je tata u stranci ili direktor opstine mora da uhlebi clana porodice...

Postoji samo jedan original carinski list i njega ti uvoznik ne moze dati. original imas samo kada je uvezeno pojedinacno vozilo. kada se uvozi kontigent onda se ne dobija original. ali zato i sluzi overena kopija.

To dal su rigorozni ne pije vodu...zna se sta od papira mora da ima a sta ne. nema izmedju. samo ona ne zna. zali se nacelniku i njemu izlozi problem.

Apsolutno tačno, najgori su mi oni šalterski "stučnjaci" koji ne znaju, a neće ni sebi to da priznaju a kamoli stranci, pa vozaju deset ljudi ukrug, za kur...o zdravlje.

Mislim da je Zeka u pravu: dok je trajalo - trajalo je, ne vidim sada način da se izbegne :neznam: . Jedan moj drugar godinama vozi Leonarda od 300ccm na "PSP"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pa izgleda da ce svi morati da ga registruju na pravu kubikazu posto niko im ne moze izdati SOS na 49 ccm.

COC traže kad se prvi put registruje,ono kad si prvi vlasnik u Srbiji....tako sam ukapirao.Nego ovi babuni što traže potvrdu o max.konstruktivnoj brzini....U Lazarevcu neko traži neko ne,na Ub-u traže....Pič....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LX50

Drugari i buduci kupci motorcikala (skutera), relativno skoro sam kupio (prvi) motor, uz verovatno najkomplikovaniju mogucu proceduru, pa sam mislio da sve to podelim sa vama, kako bi eventualno nekom olaksao kupovinu ili bar prikazao celokupnu proceduru od gledanja i kupovine do voznje (u mom slucaju je potrajalo 10ak dana sigurno). 

Mozda ce neke stvari delovati logicno ili banalno, ali meni, kao neiskusnom kupcu, su napravile probleme i iz ove perspektive bi mi znacilo da sam ih znao. Takodje jako bitna stvar pri kupovini je i kalkulacija svih troskova kako ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja.

 

Vazna napomena: Kada se odlucite za motor koji zelite da kupite (ukoliko je polovan), obavezno bi pre kupovine trebalo da DETALJNO proverite sve podatke sa saobracajne dozvole (oznaku tablice, broj sasije i br. motora pre svega). Meni se desilo da se broj sasije na motoru nije slagao sa brojem sasije na saobracajnoj.
 

Ugovor o kupoprodaji sam nasao na netu i obrazac je bio skroz ok. Ono sto je "zackoljica" je da samoj saobracajnoj ne stoji broj motora (ja sam ugovor popunjavao gledajuci saobracajnu dozvolu, a ne "ocitanu" saobracajnu) i napravili smo ugovor bez navedenog broja motora. Tek kada sam dosao da registrujem motor na svoje ime su mi rekli da ne mogu da ga registruju bez broja i samo zbog dobre volje radnika u pisarnci koji je pristao da stavi overu na dopisani deo, uspeo sam da registrujem motor.
Ugovor (obavezno prisustvo kupca i prodavca) smo overili u pisarnici Opstine Stari grad. Pisarnica bi trebalo da radi do 19h, ali je neophodno doci nesto ranije. Prema preporuci radnice, overili smo 3 primerka Ugovora (to je minimum, jedan ostaje njima, jedan poreskoj i jedan se daje pri registraciji). Overa je sa svim naknadama (i provizijom) kostala RSD 1.850.

 

Sledeci korak je odjava u poreskoj upravi (neophodno je da bude na opstini u kojoj je prebivaliste prodavca). PU Stari grad radi sa strankama od 8h, tako da je moguce stici pre posla (ko radi od 9h). Na forumima sam nasao dosta oprecnih informacija vezanih za placanje poreza na prenos apsolutnih prava. U sustini ja sam morao da platim porez i to na vrednost motora koju je sluzbenik smatrao trzisnom (iako je na ugovoru bila navedena znatno niza cena i u skladu sa tablicom AMSSa). Ja (neiskusan) nisam odmah obratio paznju, ali je moj savet da probate da se izborite za povoljnije uslove ukoliko se nadjete u istoj situaciji. Sve u svemu, porez me je sa svim naknadama izasao RSD 2.352. Dodatna napomena, ovde cete izgubiti minimum dva radna dana (po recima sluzbenika), jer oni pristaju da overe ugovor tek nakon sto proknjize vas priliv (nije dovoljna potvrda banke da je placeno).

S obzirom da sam prijavljen u drugom gradu, trebalo je i da odjavim tablice. Koliko sam razumeo, odjavu je moguce uraditi u bilo kojoj PS koji pripada istom gradu u kom je skuter registrovan (mislim da ovo vazi samo za motore do 50cc). Konkretno, moj motor je bio registrovan u PS Rakovica, a ja sam ga odjavio na Starom gradu. Odjava radi do 20h, tako da je opet moguce zavrsiti bez izostanka sa posla (nekima nam je i ovo bitno :)). Iako sam na nekim sajtovima za registraciju vozila nasao podatak da se odjava placa, meni niko nista nije trazio niti sam platio.

 

TEHNICKI. Vidim da u poslednje vreme ima puno polemike oko COCa. Konkretno, ja sam tehnicki radio u AMK Vracar (tehnicki je kod doma zdravlja na Vracaru). Pre nego sto sam odvezao motor zvao sam i pitao za COC. Oni su culi da neki to traze, ali su stava da ako je motor registrovan pre, ja mislim 8/2011 (mada nisam siguran za tacan mesec) ne traze. Takodje, nisu mi trazili ni onaj papir o max. dozvoljenoj brzini ili kako god. U svakom slucaju, situacija se razlikuje od tehnickog do tehnickog (kaznjavali su dosta pa sad svi rade po principu ko se o meko opece i u jogurt duva), pa ko je u mogucnosti, moze da okrene par telefona, raspita se i ode tamo gde ne traze. Elem, na tehnickom je otriveno da se broj sasije na saobracajnoj i na motoru ne slazu (jedna cifra vise na saobracajnoj - u nizu od tri nule je dodata cetvrta). Bili su prilicno usluzni, proveravali u mupu i rekli mi da moram da idem u PS u 29. da mi urade vestacenje. Ja sam sa druge strane proverio u supu gde mi je adresa boravista (kao i na odjavi) i oni su rekli da deluje kao ocigledna greska i da ne bi trebalo da bude problema pri registraciji (navodno u supu postoji vajl gde su inicijalni podaci o motoru i da ako je tu ispravan broj nece biti problem da se registruje na pravi broj sasije). Ono sto sam na forumima saznao je da su greske na saobracajnima ceste (i namerne) kako bi naplacivali nove tablice i saobracajnu. Tehnicki je placen RSD 800 i rade od 8h tako da je opet moguce stici na posao. 

 

S obzirom da sam registrovao motor u drugom gradu, ipak sam morao uzeti slobodan dan za registraciju. U sustini, bez problema su mi prihvatili izmenu u broju sasije uz vec pomenuti problem sa brojem motora. Zanimljiva stvar je da u PS nisu mogli da mi daju podatke o neophodnim uplatama za takse vec su me uputili na agenciju jer oni toboze ne znaju. U mom gradu samo jedna agencija radi registraciju motora tako da nisam imao velikog izbora. U sustini, osiguranje je kostalo RSD 1.350, a takse (sa svim ugradjivanjima) RSD 3.590.
 

Sve u svemu, cela "papirologija" je kostala RSD 9.940 uz dodatno nerviranje oko svih problema.

 

Nadam se da ce ovaj post pomoci bar nekome ko zeli da postane ponosni vlasnik skutera da prevazidje i predupredi probleme ove vrste.. :)))

 

P.S. moj zakljucak je da je kompletna regulativa poprilicn neregulisana i da svaki grad ili opstina ima svoje specificnosti (porez/bez poreza, COC/bez COCa, taksa za odjavu/bez takse), sto je zaista nedopustivo i pravi haos.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

auu druze,procitao sam sve i po meni ti napravi od ovoga citavu baladu,verovatno ako ti je to prvi put,pa ti sve deluje nezgodno i naopako,ali prosta je procedura

 

1.Nadjes motor koji ti se svidja,dogovoris se sa prodavcem

2.Pravac agencija

3.U agenciji otkucaju kupoprodajni ugovor i odjavni list

 3.1 Vlasnik potpise ovlascenje agenciji da mogu da plate porez na prenos apsolutnih prava u poreskoj umesto njega

4.Vlasnik i ti odete u sud ili opstinu na overu potpisa na kupoprodajnom(obavezne licne karte kod obojice),uplatite taksu za overu

5.Vlasnik ode do supa,odjavi tablice i saobracajnu

6.Vratite se do agencije,oni po katalogu izracunaju vrednost vozila i kazu odprilike koliki je porez,gore dole 500din

7.Neko iz agencije ide da plati porez a ti i vlasnik pijete picence(usluga agencije za sve komplet je 1000din)

8.Ides kuci sa odjavljenom-probusenom saobracajnom,agencija ti posalje overen kupoprodajni za dan ili dva,cim poreska pecatira

9.Nosis kupoprodajni,saobracajnu i pare u agenciju u svom mestu,platis im cenu registracije+1000din usluge i dobijes tablice i nalepnicu do 14h

 

Inace,oko iznosa poreza nemoze da se "cenka",nije bitno koliki iznos se navede u kupoprodajnom ugovoru,zato se i gleda po katalogu.Jer realno svi bi navodili neku simbolicnu cenu kako bi porez bio sto manji,ali nemoze to tako,bar ne vise kao nekada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ne mogu da verujem !!!!

 

 

...prošle godine sam kupio Tomos Automatik '79. godište I registrovao ga na žute table.

Danas odem da produžim registraciju  - kažu treba potvrda o max. brzini .

 

Ok, kontaktiram ovlašćene uvoznike  kad ono ..PRC ! . . .

 

Mogu da dobijem ( kupim za 2.000,00 din) samo potvrdu   da mu je max. brzina 49 km/ h  a to znači da se vise ne može registrovati kao moped na žute table NEGO KAO MOTOCIKL na bele table !!!!  . . .I da za njega treba bar A1 kategorija !!!!!! . . po  najnovijem zakonu !!!!

 

A sa max. 45 km/h bio bi moped !!!!

 

Alooo zemljo Srbijo . . . ima li neko mozga ...bar malo !!!!!

 

...jbt ..to je Tomos Automatik  ... I sigurno bar duplo stariji od onog idiota koji je stavio takvo ograničenje u zakon !!!!

 

 

...Takvu direktivu imaju  ovde u Beogradu . Jedino rešenje  za ovaj moped je ...da se tehnički pregled uradi  u nekom drugom gradu ... gde ne traže tu potvrdu ( jer potvrdu na tehničkom  pregledu mogu ...a ne moraju da traže  OSIM AKO POSUMNJAJU TEHNIČKE KARAKTERISTIKE MOPEDA).

 

Ako neko od kolega zna gde bi mogao da se uradi tehnički pregled  bez potvrde ... molim da to iznese ovde ... ili u PP

 

Jbt... pred zakonom smo svi jednaki ...samo što su neki ...jednakiji .... ;(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam siguran, msm da svi teh. pregledi traze potvrdu o max. brzini za skutere do 50cc.

U Veranu, da ti izdaju tu potvrdu, mora covek dati 3.000rsd ako je 2+ vlasnik skutera...... samo prvi vlasnik ne placa potvrdu.

 

.........punimo budzet, mora se nesto izmisliti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne mogu da verujem !!!!

 

 

...prošle godine sam kupio Tomos Automatik '79. godište I registrovao ga na žute table.

Danas odem da produžim registraciju  - kažu treba potvrda o max. brzini .

 

Ok, kontaktiram ovlašćene uvoznike  kad ono ..PRC ! . . .

 

Mogu da dobijem ( kupim za 2.000,00 din) samo potvrdu   da mu je max. brzina 49 km/ h  a to znači da se vise ne može registrovati kao moped na žute table NEGO KAO MOTOCIKL na bele table !!!!  . . .I da za njega treba bar A1 kategorija !!!!!! . . po  najnovijem zakonu !!!!

 

A sa max. 45 km/h bio bi moped !!!!

 

Alooo zemljo Srbijo . . . ima li neko mozga ...bar malo !!!!!

 

...jbt ..to je Tomos Automatik  ... I sigurno bar duplo stariji od onog idiota koji je stavio takvo ograničenje u zakon !!!!

 

 

...Takvu direktivu imaju  ovde u Beogradu . Jedino rešenje  za ovaj moped je ...da se tehnički pregled uradi  u nekom drugom gradu ... gde ne traže tu potvrdu ( jer potvrdu na tehničkom  pregledu mogu ...a ne moraju da traže  OSIM AKO POSUMNJAJU TEHNIČKE KARAKTERISTIKE MOPEDA).

 

Ako neko od kolega zna gde bi mogao da se uradi tehnički pregled  bez potvrde ... molim da to iznese ovde ... ili u PP

 

Jbt... pred zakonom smo svi jednaki ...samo što su neki ...jednakiji .... ;(

Za Tomos program su svi teh. pregledi dobili dopis "na ruke" pa sam pa sam kontaktirao fabriku i dobio ovaj link,tvoj bi ako sam dobro uporedio trebao "ostati" moped.

 

http://www.tomos.si/slo/o-tomosu/arhiv-vozil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Kakvo je sada stanje sto se tice registracije mopeda? Sreo sam danas coveka sto radi na tehnickom, kaze da vise ne moze da se registruje na zute table ni sa potvrdom da vozilo ne prelazi 45km, i da svi moraju da polazu za A1, cudno mi malo ali ipak zivimo u zemlji cuda gde je sve moguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Od sredine sledece godine svi motori do 49 kubika, bice podvrgnuti ispitivanju najvece brzine na tehnickom pregledu, pa ako prelaze idu u motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Od sredine sledece godine svi motori do 49 kubika, bice podvrgnuti ispitivanju najvece brzine na tehnickom pregledu, pa ako prelaze idu u motocikle.

To bi bilo super a oni koji ne prelaze da ostanu gde i pripadaju medju mopedima,nego me zanima kako misle da mere brzinu!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja