Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ljudi, hvala na podršci!

Zdav, prav - najbitnije.

 

Uz pet ljudi oko sebe koji na kraju znaju čoveka iz sela, i moje neke logike, koju sam baš ovde čitao, da je muka živa naplatiti štetu kada je vozilo ne registrovano, prihvatih da čovek plati koliko god da bude. Nazad nema, nadam se da nisam pogrešio.

 

Hodam uz blago šepuckanje, grudni koš prošao, izgleda da je bilo trenutno, rame je danas malo pojačalo, ali osećaj je kao jaka upala mišića, verovatno sam ga samo istegao. Noga, tj podkolenica, odrana, modra, ali ništa sem toga.

Zaključak: super sjajan!

 

Danas sam se bavio i motorom, situacija nije preterano strašna.

Rezervoar je za zamenu, i hladnjak se malo izvio. Ostalo su sve plastikarije.

Prednji oklop, vizir, farovi.

Izgedalo je mnogo grdje na prvu.

Ram nigde nije dobio, agregat pali na dodir, prima gas normalno. Vrteo točak ne baca, oba štapa amortizera izgledaju perfektno, volan stoji ravno.

 

Akcija nabavka delova!

Dajte kontakte ko ima, pa da to počnem da sakupljam i da se vraćam na drum, nadam se.

 

Danas sam se ceo dan brecao u kolima vozeći. Sve gledam kako će me opet neko zakačiti.

Posle toliko km i u kamionu, i u autu.

Podsvest je čudo.

 

 

Evo po koja, idemo dalje:

 

20220409-114453.jpg

20220409-114503.jpg

20220409-120105.jpg

20220409-121152.jpg

20220409-121230.jpg

20220409-122212.jpg

20220409-123037.jpg

20220409-123041.jpg

20220409-123045.jpg

20220409-123107.jpg

 

Promenio član the_doctor
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

@the_doctor Zelim ti zaista brz oporavak! Ako nisi jos (nisam shvatio iz onoga sto si napisao) idi do lekara, snimi sta treba. Znam za slucaj da je od potpuno bezazlene povrede zgloba na rekreaciji bilo ozbiljnih posledica koje se vuku i godinama kasnije.

Svaka ti cast sto planiras brz povratak na motor!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prvo sam iskulirao...ali sad ne mogu.

Praviš veliku grešku. Tačnije već si je napravio.

Idi kod lekara! 

Kod ovakvih priča, OBAVEZNO se zove policija i sve potanko zapisuje i dokumentuje. Nisu retki slučajevi da onaj koji prouzrokuje ovakav udes, obrne priču pa se napravi jedan laki pakao za tren.

Možda će i biti kako ste dogovorili....Bože pomozi! Neko ko vozi neregistrovan Golf verovatno nema ni predstavu da, pismena popravka motocikla posle ovakve nezgode, može da košta mnogostruko više nego što je vrednost tog šporeta...obaška tvoje zdravstveno stanje.

Razumem da se na taj način pravi problem i u sopstvenom životu...ali tolika količina kurcobolje mora da se plati. Ne samo u lovi. Ti si mogao da platiš najskuplje. Dobro si prošao, ali neko drugi neće. Dokle god se ovakvima...koliko god da su nesretni i siromašni...prosto ne stane na put, institucionalno, sistemski, DRAKONSKI!

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se u potpunosti sa gore navedenim. Policija je morala da izađe, izvrši uviđaj i vozilom hitne pomoći si morao otići do obližnjeg kliničkog centra gde bi ti snimili sve povrede, prevashodno radi tvog zdravlja a i da imaš sve to na papiru. Eventualno da dobiješ neke lekove, odradiš terapije itd. Imao sam sličan slučaj prošle godine gde me je stariji gospodin, vozeći u klompama nekog Golfa karavana, isekao kao repu preko pune linije, prešao u moju traku i dobro da sam pretekao. Kaže nije me video, klasika... Motocikl totalno uništen, ja dobro ugruvan i sa brojnim, na sreću lakšim povredama.

Materijalnu štetu da ti ne plaća on, pošto verovatno nema ni za kiflu, nego udruženje osiguravača pošto auto nije registrovan i ako imaš neke povrede da za to dobiješ odgovarajuću nadoknadu koja je često veća od one za popravku motocikla. Naravno za to ti je potreban advokat pošto sam nema šanse da bi sve to izganjao ove godine i pošto bi naišao na opstrukciju od strane osiguranja na svakom koraku. Verujem da taj stariji gospodin nema pojma koliko koštaju delovi i popravka motocikla i da je olako obećao da će pokriti troškove.

Nadam se da grešim i da će sve ići glatko, kao i da ćeš se ti u potpunosti oporaviti bez posledica po zdravlje.

Meni je pomogao kolega Skyrunner koji je advokat i bez koga ne bih ništa završio kod osiguranja, kao i ostale kolege sa foruma svojim savetima, pomoći oko prevoza motocikla, nekih računa, zbog čega sam im zahvalan.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Greška je načinjena, čovek uči dok je živ - ako se ispostavi kao tako.

Ustao, vidim da sam ceo i da mi je sve na broju, ugruvan, ali ok. 

 

Vodio se time da ne želim sudove i cimanje 2,3 god i ostalo.

Danas sam se čuo sa čovekom, reče da najkasnije prekosutra donosi parice. Nije pravio pitanje za cifru koju sam rekao.

Pitao kako sam, zvučao ok. Sijalo mu sunce u oči, deda pored ga je navodio, loše čuje....doćićemo svi mi u te iste godine. Da li ćemo proceniti sami da nismo baš više za volan!?!?

 

Potpuno podržavam Prontovu priču, ali lično "kažnjavanje" jednog dede za ovo što mi je uradio, za napomenuti nenamerno, ništa neće promeniti na duže staze bezbednost nas motorista. Možda bi neko rekao, da, ali jedan manje. 

Ovaj sistem treba menjati iz korena, a ne odozgo, od pojedinca.

 

Što se odlaska na pregled tiče, ni jednog trenutka nisam bio protiv toga, ali videvši da sam ustao, hodao, izvukao motor iz kanala, presabrao se, zaključio da definitivno ništa nisam polomio. Što evo i sad dva dana kasnije potvrdjujem, odlazak kod doktora zbog ogrebotina, posekotina manje više površnih, zbog otoka koji je isto bio kratkotrajan bi bila besmislena.

Ono, ceo život sam borac, i sad treba da se vučem po lekarima za nešto što sam ja procenio da nije dovoljno problematično, Bogu hvala.

 

Svi smo različiti, nemam atak na pare, i da neko sad za učinjeno mora da mi da milion. Da, odgovornost mora da snosi, ali ne na taj način.

Platiće štetu, biće i mrva preko, što ću odmah uložiti u opremu, i to je to.

Epilog je pozitivan.

 

Duh mi je slomljen, zbog, kao što sam rekao dva pada u kratkom vremenskom roku, ali glava gore, stežem pesnicu i idem dalje.

Može podrška, može osuda. Takav sam.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Otrovaću temu načisto....probaću brzo.

Zaista će mi biti drago ako se sve dobro završi. Pokušavam da promovišem svest i savest, svakodnevno i kroz priču (kuckanje), zato me neke epizode potpuno izvedu iz takta. Jedina pozitivna stvar u ovo priči je to da si ti dobro, živ i donekle zdrav. Ova priča bi imala posve drugačiji ton da je epilog, sačuvaj bože, bio mnogo dramatičniji. Puno se toga ovde prepušta slučaju, a tuđe slabo poštuje...iako postoje jasno određena pravila. Kada ljudi krenu da rade neke stvari iz iskrene motivacije, to je onda dobitna kombinacija. Ne bi trebalo do kazne ni da se dođe...ali ona mora da postoji. Ubijamo jedni druge nepoštovanjem, poznanstvima, novcem....koji isto tako ume da bude jalova kompenzacija na kraju i nije na njemu fokus...već ponašanje u skladu sa pravilima koja postoje. Ne igranje bilo koje igre po pravilima, samu igru potpuno obesmišljava. Ali mnogi za to prosto ne haju. Motivi i pobude nebitni...mada često najniži mogući.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Sve što si rekao pozdravljam i podržavam. Iskreno.

Nivo svesti je prenizak, globalno.

Peglati to na pojedincu je, po meni, besmisleno.

Mora proći jos 100god da to dodje na bolji nivo.

 

Dovoljno je njemu što zna da je mogao da me ubije, ne prodje to kroz čoveka tek tako.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 17 sati, the_doctor je napisao:

Greška je načinjena, čovek uči dok je živ - ako se ispostavi kao tako.

Ustao, vidim da sam ceo i da mi je sve na broju, ugruvan, ali ok. 

 

Vodio se time da ne želim sudove i cimanje 2,3 god i ostalo.

Danas sam se čuo sa čovekom, reče da najkasnije prekosutra donosi parice. Nije pravio pitanje za cifru koju sam rekao.

Pitao kako sam, zvučao ok. Sijalo mu sunce u oči, deda pored ga je navodio, loše čuje....doćićemo svi mi u te iste godine. Da li ćemo proceniti sami da nismo baš više za volan!?!?

 

Potpuno podržavam Prontovu priču, ali lično "kažnjavanje" jednog dede za ovo što mi je uradio, za napomenuti nenamerno, ništa neće promeniti na duže staze bezbednost nas motorista. Možda bi neko rekao, da, ali jedan manje. 

Ovaj sistem treba menjati iz korena, a ne odozgo, od pojedinca.

 

Što se odlaska na pregled tiče, ni jednog trenutka nisam bio protiv toga, ali videvši da sam ustao, hodao, izvukao motor iz kanala, presabrao se, zaključio da definitivno ništa nisam polomio. Što evo i sad dva dana kasnije potvrdjujem, odlazak kod doktora zbog ogrebotina, posekotina manje više površnih, zbog otoka koji je isto bio kratkotrajan bi bila besmislena.

Ono, ceo život sam borac, i sad treba da se vučem po lekarima za nešto što sam ja procenio da nije dovoljno problematično, Bogu hvala.

 

Svi smo različiti, nemam atak na pare, i da neko sad za učinjeno mora da mi da milion. Da, odgovornost mora da snosi, ali ne na taj način.

Platiće štetu, biće i mrva preko, što ću odmah uložiti u opremu, i to je to.

Epilog je pozitivan.

 

Duh mi je slomljen, zbog, kao što sam rekao dva pada u kratkom vremenskom roku, ali glava gore, stežem pesnicu i idem dalje.

Može podrška, može osuda. Takav sam.

Морам и ја коју да напишем.
Тотално сам супротног мишњеља.
Имао сам сличан пад, писао сам у неколико тема.
Суштина је да сам због неколико површинских огреботина лоше очишћених, по речима докторке након што 3-4 дана нисам хтео да одем код исте, био на дан до сепсе.
Друга ствар, због оваквих, нерегистрованих, са сунцем у очима, што лоше чују, односно што возе неосветљене тракторе ноћу, што оду до задруге на по пиво па сабију гајбу, а кући се враћају колима/трактором/култиватором... локалаца који "знају пут жмурећи"... због таквих су многи гинули у секунди, неколицина и форумаша.
Није ствар у парама и штети, док може да се плати све је ок, али тај што је теби направио срање, ће већ за месечак дана кад среди ту своју канту, поново сести нерегистрован до задруге на пиво или до комшије да не иде пешке иако нити види нити чује.
Сутра ће на њега налетети неко од нас.
Због тога бих се таквима усрао у живот да више точку не приђу, да ни ручна колица не возе.
Гањао бих га до задњег дана буквално.

Није ово ствар система (у глобалу да, јер је таквих брдо, и кроје судбину свима, али та прича је забрањена на форуму;)), ово је ствар безобразлука и ово се решава на појединачним случајецима, нпр овог твог, коме је требало одрати кожу са леђа, за пример другима.
Пошто се јефтино извукао, ето ти њега, као и њему случних, по старом за месец два дана.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 16 sati, the_doctor je napisao:

Sve što si rekao pozdravljam i podržavam. Iskreno.

Nivo svesti je prenizak, globalno.

Peglati to na pojedincu je, po meni, besmisleno.

Mora proći jos 100god da to dodje na bolji nivo.

 

Dovoljno je njemu što zna da je mogao da me ubije, ne prodje to kroz čoveka tek tako.

Грешиш опасно.
Тог стручњака ће "грижа савести" да прође колико прекосутра кад ти донесе паре.
Савест ће о'ладити гајбом пива из предходног поста.
А пошто нерегистрована кантица није тренутно у погону, на ту гајбу пива че вероватно трактором, који претпостављам нема осветљење, јер шта ће му, зна пут од задруге до куће напамет.
Но небитно сад, свако од нас има другачије погледе.
Брз опоравак!:takoje:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Slažem se sa kolegama.

Još jedna mnogo bitna stvar koja čini mi se nije pomenuta je neka šira slika, da ne kažem "reklama" koja se stvara u okruženju.
Jer kada sledeći put bude razgovarao sa prijateljima na slavi ili ispred zadruge - velika je razlika da li će da priča (da ne kažem hvali se) da je oborio motociklistu i izvukao se lagano sa nekim sitnim parama - ili da se žali da je najebao finansijski i u svakom drugom pogledu i da proklinje dan kad je uradio sve to što je uradio.
Tako da nije to samo peglanje na pojedincu, nego podizanje svesti da ovakvo razmišljanje i nepažnja može mnogo da košta u svakom pogledu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde samo ću kratko (kad je takav trend)

 

Povlačenje po sudovima zavisi od procene. Ne mora tako da bude uopšte.

 

Moj besplatan pravni savet ti je da salinitet ili Evropski izveštaj ili pisani sporazum o tome šta se dogodilo.

 

To ti je neko srednje rešenje bez useravanja u život a opet duplo šiveno bolje drži.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Sve što si rekao pozdravljam i podržavam. Iskreno.
Nivo svesti je prenizak, globalno.
Peglati to na pojedincu je, po meni, besmisleno.
Mora proći jos 100god da to dodje na bolji nivo.
 
Dovoljno je njemu što zna da je mogao da me ubije, ne prodje to kroz čoveka tek tako.

Slazem se da trebaš učiniti to sto smatraš najispravnijim. Izveštaj i policija bi možda bila bolja finansijska slika po tebe ali raditi to samo sa tom motivacijom mi je nekako bzvz. Na stranu sto svaku paricu koje osiguranje isplati će neminovno doći iz našeg džepa, bilo odmah, bilo dogodine kroz povećanje premije.
A sa druge strane, svi grešimo i svi ćemo se nekom prilikom kad tad naći sa druge strane klupice pa ćemo poželeti da imaju milosti prema nama. A to nikako neće poći za rukom ako ni sami nekad ne budemo imali milosti kad trebaš da je imaš.

Važno je da si ti ok i da ćeš se oporaviti a sve ostalo će doći na svoje mesto. Uzdravlje i brzo da se oporavis.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 594 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Nema dogovora, nema oprastanja.

Policija, sud, advokat. 

Za promenu je potrebno vreme, a koliko, zavisi od nas.

 

 

 

Ne pricam o politici.

Promenio član lestra
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Samo da javim, stari doneo lovu.

Rekao je Ponedeljak ili Utorak, ispoštovao i vreme i cifru.

 

Nije sve tako crno...sem moje noge, crna i vuče na ljubičasto - za devojčice devojke žene :na_glavi:

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
On 4/10/2022 at 1:57 PM, the_doctor said:

Pitao kako sam, zvučao ok. Sijalo mu sunce u oči, deda pored ga je navodio, loše čuje....doćićemo svi mi u te iste godine. Da li ćemo proceniti sami da nismo baš više za volan!?!?

 

Za ovo skidam kapu mom ocu, '53 je godište i pre nekoliko godina, kada je napunio 65, produže mu do 70-e, imao jako dobar refleks, vid i sluh za svoje godine. Medjutim, prošle godine kao da je oboleo od neke neurološke bolesti, krenuli mu bolovi i blago oduzimanje nogu, skratio se korak, ukočili mišići. Čovek je sam odmah potpuno batalio vožnju. Bukvalno na prvi simptom slabosti u nogama je prestao da vozi. 

 

Danas smo se brat i ja provozali posle rada, odvozasmo manji krug Kragujevac-Rekovac-Velika Drenova-Vrnjačka Banja-Goč-Jošanička Banja-Kraljevo-Kragujevac. U Rekovcu, u "centru" ide traktor sa prikolicom punom zdenutog sena, ne vidim ništa ispred njega, jer je i reljef bio takav. Taman ja krenuo da preteknem lagano, on obilazi neki parkiran auto i zatvara mi put. Ja usporio bez neke drame i pretekao ga par metara posle. Jbg nije gledao uopšte, a i da je gledao, od sena me ne bi ni video. 

 

Ja lično nisam za te varijante da se nekom odere koža s ledja. Verovatno sam glup i naivan, i jeste potez tog čoveka za svaku osudu, ali ako on za ceo svoj život nije naučio lekciju, ne verujem ni da će je sada naučiti. Hvala Bogu, kolega je dobro, namirio je štetu, rane će zaceliti. Budite svesni da svako od nas u saobraćaju može da napravi grešku koja može da ugrozi tudj život. Karma je kučka, za sve što smo prema nekom ispali zli, kad-tad ćemo da platimo. Zato se trudim da drugima ne činim ono što ne bih voleo meni da se učini.

 

On topic: 

Moja stara i bratovljeva nova mašina

 

1801802922_bmwisuzuki.thumb.jpg.da1ffe64b6fea2bd7f3a62f04b303fa4.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja