Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

U ovoj temi bih voleo da postavljamo fotke na kojima smo uslikali nešto interesantno, a za šta ne postoje druge teme. Da ne bi preterivali, neka se svako ograniči na maksimalno jednu fotografiju dnevno.

 

Ne moraju da budu umetničke, mada super ako jesu, samo treba da su interesantne po nečemu - nešto što bi želeli da podelite s' drugima. Zanimljivosti iz svakodnevnog života, ili nešto lepo/neobično/posebno, bilo šta...

 

Propratite i sa nekim tekstom ako vas ne mrzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo ja ću da počnem...

 

i-kJ9qHrt-M.jpg

 

Ova ptičica je jutros ispala iz gnezda... Oko kuće imamo dosta ptičijih gnezda, a jedno mi je direktno ispred prozora radne sobe, i gledam ga svakodnevno kako mama i tata-ptica doleću da hrane mlade. U gnezdu su bila tri ptića, i juče su dva bila spremna za svoj prvi let... Gledao sam ih kako mašu krilima u gnezdu vežbajući ceo dan, i onda su predveče dva poletela i počela svoj ptičiji život. Treći ptić je ostao u gnezdu...

 

I danas ga posmatram kako isto pokušava da maše krilima, al' je manji i slabiji od prethodna dva... I onda odjednom ispade (ili iskoči?) iz gnezda i ljosnu na beton. :bicikl:

 

U neznanju, a sa željom da pomognem, uhvatio sam ga, i vratio u gnezdno. Mama-ptica je bila prisutna u blizini i videla celu scenu. Roditelji su nastavili da ga obilaze, ali je malo kasnije opet iskočilo iz gnezda i palo na beton, i to baš ispred moje devojke Kristin koja je baš tada dolazila kući. Ona se uplašila da se ptici nije nešto dogodilo, ali u tom trenutku se stvorila mama-ptica i počela da krešti i obleće oko Kristin da je otera od ptića, a ptić isto poče da vrišti, i stvorila se komična scena gde se nije znalo ko na koga galami. :lol: Ptić je iskoristio gužvu i zbrisao u obližnji žbun.

 

Onda smo otišli na sajt lokalnog ptičarskog društva da vidimo šta da radimo, i tamo je pisalo da ptičice koje padnu iz gnezda a imaju perje treba baš ostaviti u neki obližnji žbun, jer će ih tu roditelji naći i hraniti dok ne postanu sposobni da lete. Elem, ovaj ptić se sam odgegao u žbun, tako da je to to.

 

I evo sad ostatak dana dok radim gledam kako mu roditelji doleću u žbun, cvrkuću i donose mu hranu, što znači da je sve OK. :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Evo jedna fotka od danas...Nema neku specijalnu prichu...Isterah motor iz grada posle duzeg vremena, voznja do Arandjelovca, pa chorba od fazana u Lovachkom domu :D

Lepo se navozali Shumar, Dete i ja :) Puno mi srce...

 

Dete jbg moramo da vodimo na neki kurs fotografije s mesta suvozacha, poshto su joj svega 2 slike uspele :D Al dobro...lepo nam bilo :)

 

AiQtr_img43232391.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Evo i fotografije koja je napravljena juce na voznji.PS.Moje zence i ja.

post-6828-0-49939600-1307262257_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Kada znatiželja devojčice od 7 godina pobedi razum vozača, onda "livadarenje" poprima interesantniju dimenziju... :hej:

 

2psCs_20110603200726img0207a.jpg

 

Ufotkano na Zlatiboru 03.06.2011.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Evo i fotografije koja je napravljena juce na voznji.PS.Moje zence i ja.

 

Виђњени јуче у Котлини....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Picasoo, daj neku od onih tvojih sa FB-a... :zdravo:

U Resavskoj biblioteci u Svilajncu cuvaje su knjige koje su stampane u Lavovu 1620 godine. U pitanju su Pravoslavni molitvenici...

 

7lhgs_27715139556864391010730.jpg

 

:zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

U Resavskoj biblioteci u Svilajncu cuvaje su knjige koje su stampane u Lavovu 1620 godine. U pitanju su Pravoslavni molitvenici...

 

zanimljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Selo Glasovik se nalazi u opstini Prokuplje.U njemu se ogleda slika Srbije van velikih gradova u 2011. godini.Priroda i vazduh su fantasticni,u sirokom krugu nema nicega sto bi moglo da ih zagadjuje.Prema popisu u selu ima nesto manje od 200 stanovnika a u stvari tek nekoliko desetina i to starijih od 50 godina.U poslednjih nekoliko godina u selo su poceli da dolaze novi stanovnici,to su Romi.Oni se useljavaju u napustene kuce koje vise nemaju nikakvu vrednost i neinteresuju svoje naslednike koji su otisli u gradove.Mnoge od njh su pocele da se urusavaju a drvena gradja se sada koristi za ogrev.post-8722-0-55084000-1307441203_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

nisam bas shvatio da li trebaju fotografije da budu od danas ili... eto fotrografija dana... nesto sto nas danas cini srecnim ( al serem hehe ) ... ako je ovo drugo... evo jedna gde su me drugari ucili kako se vozi ... jedino je problem sto nista nisam naucio jer ni oni pojma nemaju ... a i samo bi da piju kafe :) ... Most u okolini kopova ...

 

78.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

nisam bas shvatio da li trebaju fotografije da budu od danas ili... eto fotrografija dana... nesto sto nas danas cini srecnim ...

Ne moraju da budu od danas... dovoljno da te danas čine srećnim kao što si rekao. :)

 

i-FpMbVfp-M.jpg

 

Ovaj neobični cvetić je iznikao u mojoj bašti ničim izazvan... Ima četvrtaste pupoljke... Kada se otvore, cvetići promene boju - unutrašnji su žuti a spoljni crveni; oni između budu u nijansama narandžaste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Kanjon Osaničke reke. Posle 18 godina došao sam na to mesto. Tu je nekada bio kamp za obuku 72. specijalne brigade iz alpinistike. Prilikom jednog prelaska kanjona pukla je sajla i propadao sam 30-tak metara dok me "osiguranje" nije zaustavilo. Bio sam vrlo uzbuđen što sam ponovo na tom za mene Svetom mestu...

 

D1CDB5EE-6B53-AA4F-962B-3B19EBA90A79_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Volim osecaj kada dodjem do tacke da parkiram motor i ne mogu dalje .. Sticajem okolnosti neplanirano sam smislio da "Evropu" obidjem na jedan odredjen nacin ..

 

 

 

Azerbejdzan, Baku, Kaspijsko more, 2007, najistocnija tacka Evrope:

 

EU7sb_20622710576764361631053.jpg

 

 

Grcka, Krit, 2010, najjuznija tacka Evrope:

 

RznNL_36226147354327257410534.jpg

 

Ostale su uskoro josh najzapadnija i najsevernija, pa da mogu konacno da predjem na osvajanje sledeceg kontinenta :D1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ова ми је нешто драга! Овај теријер ме често подсети колико је битно не кукати над сопственом судбином... Педро је слеп на оба ока, али и даље невероватно храбар, упоран и добар!

 

2ihbh38.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja