Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Pa da, Kantasaki je čuven po kvalitetu :nanana:

 

Naročito je čuven po putovanjima od po nekoliko hiljada kilometara ;)

 

Ja u zadnjih 6 godina nisam citao ni jedan test u kojem se neki Kawasaki pokvario za razliku od BMW.

 

Inace izvinjavam se za spam. Onaj gornji komentar je bila samo sala ali ocigledno da se neki ovdje loze kao da imaju 7 god. ono tipa "moje patike su bolje nego tvoje" Tako da nemam vise namjeru odgovarati na takve stvari.

 

A sto se tice ova dva motora prije bi izabrao GS jer mi se Tenera ne svidja po nicemu.GS sam vozio novi i stari. Cak sam mogao da ga kupim kada sam uzimao ovaj motor ali posto mene offroad ne interesuje nije mi bio uzi izbor. A iskreno razlika u cijeni je bila po mom misljenju prevelika. Tako da sam na kraju za cijenu polovnog GS-a sa 50 000km kupio nov motor. Koji je ako ne gledamo offroad, brzi,povozniji i mozda 10% neudobniji od GS-a. Jedina stvar koja je dosta bolja na gs-u su kocnice i to u onom prvom momentu. Na kavi moras da stisnes malo jace da bi pocelo da koci a kod GS-a sam to radio sa jednim prstom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

 

Daj ovom liku GS-a i isto ce ovo uraditi. BTW, kakve su ono gume??

 

Pri tom, ogromna vecina odavde bi mu rekla da je ovo mogao lakse da izvede nekom 125-ticom.

 

Pa jel' ima ovakav neki video sa GS-om? :zvizduk:

 

Naravno sa Afrikom bi ovo bilo jos lakse, a vi se dogovorite ko je na drugom a ko na trecem mestu :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/t...ml#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

težina i ciklistika nisu najuže povezani, ukratko i moj k 1200 s je teži dosta od svih prethodnih ali je vozan, dakle krivine i to one žešce mu nisu bauk i vozac ih lako prolazi.

u ovoj temi je ocito nadjebavanje u svim pravcima i dijagonalama, onih koji imaju GS sa onima koji nemaju GS, onih koji imaju GS a voze kao babe sa onima koji nemaju GS a voze dobro, onih kojima je GS želja a svjesni su da ga nece imati sa onima koji isto žele GS i šanse da ga imaju su vjerovatne, onih koji su ljubomorni na GS sa onima kojih boli q za GS i još cjeli niz kombinacija koje vam padnu napamet.

GS je svakako prestiž ali skidam kapu onome tko to zanemaruje i ima ga da bi se vozio, ali vozio jer on to može ako onaj koji sjedi na njemu zna makar mislim da je vecina kupila GS radi prestiža tj. generalno BMW.a i ako je tako ti su jadni zajedno sa motorom.

Uglavnom je ovim sve rečeno što o komentarima u ovoj temi može da se kaže. Još je i Mile (Đunta) jedan od retkih koji je pokušao (vrlo uspešno) da bude objektivan u temi.

Raspravljati o ovoj vrsti (i nameni) motora, a meriti da li je neki od njih par kilograma teži ili lakši, ima li 130 ili 150ks, koliko daleko (i visoko) može da poleti ili savlada uslove na blatnjavoj kros stazi, .... zaista je bezpredmetno, iz razloga što ljudi koji kupe takav motor nikada ne dovedu sebe u situaciju da im ove karakteristike nešto znače. A o ovim karakteristikama raspravu uglavnom vode oni koji ovakve motore nikada nisu koristili.

Ovo niti su motori namenjeni kros stazi. niti motori namenjeni pisti, pa je zaista glupo uzimati im za osnovna poređenja te karakteristike.

Ovaj tip motora namenjen je (pre svega) dužim putovanjima (sa dobro natovarenim motorom) po putevima koji često nisu asfaltirani i uz realnu mogućnost da nas na takvom putu (negde u nedođiji) zatekne nevreme (pljusak, oluja, mećava, ...). Dakle, udobnost, pouzdanost, stabilnost, potrošnja, lakoća upravljanja, mogućnost opravke bilo gde, dobro osvetljenje i pouzdane kočnice, adekvatne gume, ...! Onog što za nedelju dana preveze (dobro natovarenim motorom) po nevremenu i svakojakim putevima hiljade kilometara i pri tome svakodnevno provede na motoru po petnaestak sati, baš zabole za kojiko mu motor ubrzava do 200km/h (i može li da potera do 250 na sat). Baš ga briga i za mogućnostima na kros stazi. Ali ga je itekako briga kako će motor da potegne na niskim obrtajima, kako će da ga zaštiti vizir od kiše i blata, hoće li nalet bočnog vetra da ga oduva sa puta, hoće li dupe da mu izdrži do sledećeg boravišta, hoće li točak (felna) da mu strada na malo većem kamenu, hoće li da ostane bez goriva negde u nedođiji, hoće li da se ugasi kada ga zapljusne voda ili kada ga zasipe fina prašina, koliko će motor da ga zaštiti od povreda pri padu, hoće li moći sam da podigne motor nakon pada, ....?

Jednostavno, osnovna namena ovih motora je prelaženje većih rastojanja po uređenim i neuređenim putevima i u svim vremenskim prilikama, pa bi njihove karakteristike trebalo na osnovu toga i upoređivati.

Nije nevažno ni to da su ovakvi motori (zbog svojih gabarita) namenjeni ljudima sa nešto većom visinom (često i masom) pa su komentari onih koji te motore ne mogu da voze zaista neumesni (kao što bi bilo neumesno da ja komentarišem karakteristike motora na koje ne mogu da se smestim).

Ja vozim BMW R1100GS, a imao sam skoro priliku da probam i Moto Guzzi 1200 i baš mi lego. Da imam mogućnost izbora teško bih se odlučio! Verujem da su svi motori iz ovog segmenta dobri i teško da bi (običan) korisnik mogao da se razočara tehničkim karakteristikama bilo kog od njih.

A što se tiče BMW-a, oni su modelom GS stvorili instituciju (što marketingom i reklamom, što kvaliteom i tradicijom) i tu će teško neko uskoro da ih ugrozi. Lično ne mogu da smatram da je to najbolji motor u ovom segmentu, niti da mu je cena adekvatna onome što pruža, ali je ipak evidentno da se dobro prodaje od nastanka pa do danas.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

težina i ciklistika nisu najuže povezani, ukratko i moj k 1200 s je teži dosta od svih prethodnih ali je vozan, dakle krivine i to one žešce mu nisu bauk i vozac ih lako prolazi.

u ovoj temi je ocito nadjebavanje u svim pravcima i dijagonalama, onih koji imaju GS sa onima koji nemaju GS, onih koji imaju GS a voze kao babe sa onima koji nemaju GS a voze dobro, onih kojima je GS želja a svjesni su da ga nece imati sa onima koji isto žele GS i šanse da ga imaju su vjerovatne, onih koji su ljubomorni na GS sa onima kojih boli q za GS i još cjeli niz kombinacija koje vam padnu napamet.

GS je svakako prestiž ali skidam kapu onome tko to zanemaruje i ima ga da bi se vozio, ali vozio jer on to može ako onaj koji sjedi na njemu zna makar mislim da je vecina kupila GS radi prestiža tj. generalno BMW.a i ako je tako ti su jadni zajedno sa motorom.

 

Promasio si poentu. Turtle je rekao da je motocikl od 230kg pet klasa iznad drugih za off-road, a mene zanima kakav je to off-road.

 

Inace, toliko si puta pomenuo GS da bi u BMW-u bili prezadovoljni tobom :)

nemam ja ništa protiv GS niti sam ikada imao, ali imam svašta protiv nekih sujetnih vlasnika GS.ova koji znaju svaku i najmanju tehnicku karakteristiku samo ga neznaju voziti pa ni ono normalno vec im služi za qu...nje.

da u BMW mogu biti zadovoljni samnom samo ja nisam zadovoljan sa njima.

nisam omašio temu samo želim reci da motor za off-road od 230 kg cu ja bolje voziti od nekoga i kao što ce netko bolje voziti od mene. radi se o talentu, vještini, iskustvu ..... a ne o težini

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Naveo si tezinu 1200 iz 2010 godine, kada je izvrsena modifikacija i taj model je nesto tezi najvise zahvaljujuci novom izduvu.

Kolega ispravak, nije u pitanju izduv i da namerno sam izabrao GS iz 2010 godine :) Te godine je GS agregat imao najozbiljniju, najkritičniju i najdetaljniju transplantaciju. Prerađivane su kompletno glave cilindara i prešlo se sa SOHC na DOHC i radijalni raspored ventila. Praktično to je najveći update AC-GS pred skidanje sa aparata za reanimaciju :D pre nego što se pojavio LC. Onaj update za 90 godišnjicu je u poređenju sa ovim bio šminka.

 

Dakle, koji je to GS-u 1200 konkurentni motor koji je zahvaljujuci pogonu lancem ubedljivo laksi od njega?

Ducati Multistrada 1200 iz 2010 godine, dry weight 189 Kg razlika u odnosu na GS 16 Kg.

 

Bas me cudi da nisi uspeo da iskopas podatak o tezini ST1200, za GS-a si nekako uspeo.

Lalajko, da sam tražio sigurno bih našao! Već sam napisao da ne ulazim u raspravu o težini ST1200, kao što sam napred objasnio, moje postovanje u ovoj rubrici je moja kolateralna šteta. Nemam ni GS ni ST niti imam ikakve ambicije da ih imam. To što malo poznajem BMW zahvaljujem mom drugu Daretu :). Oba motocikla su za moj ukus predimenzionirana i glomazna i da mi eventualno neko gura ključ u ruku rado bih probao Triumph Tiger 800 XCX, KTM 1050 Adventure, Multistradu 2015, tim redosledom koji sam naveo. Ja zaista ne verujem u multipraktik (Adventure) klasu od 1200ccm, srednja klasa od 800ccm mi je krajnja razumna granica i primenjivija za taj tip motocikla.

 

Reprogramiranje ECU za ST, o kome sam pisao, je jedna svakako fantastična prilika da se iz ST agregata izvuče ono što su inženjeri i napravili i to bez ikakvog budženja. Po meni je ST jedan savremen i dobar Adventure koncept i složio bih se ko god da je rekao da je prava šteta što je Yamaha ispustila priliku da napravi celokupno jedan mnooogo bolji motor. Ovde pre svega mislim na težinu kao i performanse. Bilo bi bolje za sve jer bi tržište bilo bogatije i šarolikije a i BMW bi bio pod pritiskom, tako da bi ili pale cene ili bi izbacili nešto ozbiljnije i bolje :)

 

Kad se pogleda i uporedi ova slika što je panda postovao, ipak ST ima jednu normalniju širinu za taj tip motora, meni je GS ADV preteran u svakom smislu. Zavlačiti to negde izvan puta ili po nekom terenu verovatno može ali ako imaš 2m, 150 Kg i učestvuješ na takmičenjima za Strongmana…. Ili ako voliš GS ADV baš toliko, kao ovi naši wannabe BMW, oni bi ga srcem junačkim izneli u zubima uz svaku padinu :D

 

@streetbiker

najveci argument je faktor zadovoljstva.

Okani se interneta i novina, sedi malo na motor pa se vozi.

Hvala na lepim cestitkama, kupicu ADV-a, sto od srca i tebi zelim.

Da ne mlatis vise praznu slamu nego da se to brate vozis na pravom motoru

nik_sa015, ja sam 15.02.2015 otvorio vožnjom ovu sezonu, i okačio par sličica na temi za moj motocikl. Do danas je palo prvih 100 Km, hladno a i ja nisam više u tim godinama kada se kur…š pa voziš po snegu. To sam radio pre 30 i kusur godina pa mi se čini da mi se hladnoća od tad uvukla u koske. Što se tiče zadovoljstva, daj samo da kupiš taj ADV, da se strasti smire, pa valjda će i nama ostalima biti lakše :)

 

Kad reče pravi motor, njega vozim već skoro 30 godina, bila je to ljubav na prvi pogled. Doduše ovo mi je treća po redu ali kako se drži rekao bih i zadnja. Pre će ona doakati meni nego ja njoj :) Pisaću o tome kad ugrabim malo vremena od vas iz BMW klana.

 

Mislim da je rec o pravom "pobedniku vremena" (slobodnog vremena).

o uzaludno potrosenoj tastaturi i struji da i ne govorimo...

Kolega hvala što brineš, komp je ionako svo vreme uključen (power save kao i EPA Green modovi uključeni pa ide na spavanje kad poželi), tastaturu redovno podmazujem osvežavajućim napicima kao i ponekom grickalicom :) jedino se nadam da sve ovo nije baš 100% uzaludno…ako se bar nekome otvore oči znači da nije bil uzalud. Doduše plaši me to što vi iz BMW klana ne čitate postove koji ne podilaze vašem ljubimcu. ::)

 

Aco, preznojih se dok sam gledao, bilo je napeto do skoro samog vrha :ups:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne vidim nikako kako Multistrada i GS mogu da budu konkurencija :) Multistrada je cist asfaltni motor koji nema veze sa Adventure konceptom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ne vidim nikako kako Multistrada i GS mogu da budu konkurencija :) Multistrada je cist asfaltni motor koji nema veze sa Adventure konceptom.

To je po tvojoj definiciji... a šta kaže ostatak sveta pročitaj malo na netu, pogledaj video ili tekstove sa linkova koje sam dostavio (sve ti je na prethodnoj strani, ne moraš da tražiš) ili nađi ima toga još gomila na Netu. Oba su u istom košu Adventure svidelo se to tebi ili ne...:aha: BMW malo više prilagođen terenskoj vožnji (napred 19") a Ducati ka vožnji po putu (napred 17"). U suštini ni jedan ni drugi nisu za neki duboki off road, već kako je to lepo primetio kolega Žika56 namenjeni za putovanja i prenos prtljaga sa najvećim komforom za vozača i suvozača.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Ne vidim nikako kako Multistrada i GS mogu da budu konkurencija :) Multistrada je cist asfaltni motor koji nema veze sa Adventure konceptom.

To je po tvojoj definiciji... a šta kaže ostatak sveta pročitaj malo na netu, ima toga gomila, pogledaj video ili tekstove sa linkova koje sam dostavio (sve ti je na prethodnoj strani, ne moraš da tražiš) i nađi ima toga još gomila na Netu. Oba su u istom košu Adventure svidelo se to tebi ili ne...:aha:

 

 

 

Mozda bi bilo dobro da pocnes da vozas bilo kakav moped umesto sto drzis ovde predavanja o koriscenju internet pretrazivaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nikad nisam shvatao, niti se udubljivao u uporedni test GS-a i Multistrade, smatram da ni novinari koji to rade nisu bas upoznati sa tematikom. Makar bio jedini na svetu sa tim misljenjem, ali GS i Multistrada nemaju nista zajednicko i od toga ne odustajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa sad.. obicno su u uporednim testovima, slican polozaj sjedenja, koncepcija, prtljag...

A gdje god prodje GS, trebala bi da prodje i MTS.

Zapravo je MTS rekao bih Ducatieva kasika za sve popularniji "Adventure kolach",

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

“Adventure” je veoma široka kategorija. Teorijski, Multistrada i GS Adventure su u njoj ali realno ta dva motori nisu za poređenje. Očigledno je uspeh fenomenalne Multistrade bio noćna mora Bavarca na koji su tek ove godine uspeli da odgovore: BMW S1000XR.

lluFpc.jpg

Liči...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

Besmisleno je pricati o bilo kakvim off road performansama jer White Poweru tesko da bilo sta moze da parira u svakom smislu .. 0takoje.gif

 

Raspravljati o ovoj vrsti (i nameni) motora, a meriti da li je neki od njih par kilograma teži ili lakši, ima li 130 ili 150ks, koliko daleko (i visoko) može da poleti ili savlada uslove na blatnjavoj kros stazi, .... zaista je bezpredmetno, iz razloga što ljudi koji kupe takav motor nikada ne dovedu sebe u situaciju da im ove karakteristike nešto znače. A o ovim karakteristikama raspravu uglavnom vode oni koji ovakve motore nikada nisu koristili. Ovo niti su motori namenjeni kros stazi. niti motori namenjeni pisti, pa je zaista glupo uzimati im za osnovna poređenja te karakteristike. Ovaj tip motora namenjen je (pre svega) dužim putovanjima (sa dobro natovarenim motorom) po putevima koji često nisu asfaltirani i uz realnu mogućnost da nas na takvom putu (negde u nedođiji) zatekne nevreme (pljusak, oluja, mećava, ...). Dakle, udobnost, pouzdanost, stabilnost, potrošnja, lakoća upravljanja, mogućnost opravke bilo gde, dobro osvetljenje i pouzdane kočnice, adekvatne gume, ...! Onog što za nedelju dana preveze (dobro natovarenim motorom) po nevremenu i svakojakim putevima hiljade kilometara i pri tome svakodnevno provede na motoru po petnaestak sati, baš zabole za kojiko mu motor ubrzava do 200km/h (i može li da potera do 250 na sat). Baš ga briga i za mogućnostima na kros stazi. Ali ga je itekako briga kako će motor da potegne na niskim obrtajima, kako će da ga zaštiti vizir od kiše i blata, hoće li nalet bočnog vetra da ga oduva sa puta, hoće li dupe da mu izdrži do sledećeg boravišta, hoće li točak (felna) da mu strada na malo većem kamenu, hoće li da ostane bez goriva negde u nedođiji, hoće li da se ugasi kada ga zapljusne voda ili kada ga zasipe fina prašina, koliko će motor da ga zaštiti od povreda pri padu, hoće li moći sam da podigne motor nakon pada, ....? Jednostavno, osnovna namena ovih motora je prelaženje većih rastojanja po uređenim i neuređenim putevima i u svim vremenskim prilikama, pa bi njihove karakteristike trebalo na osnovu toga i upoređivati.

Konacno jedan smislen post. Bravo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

Hm...dok je bila aktuelna Afrika tezina motora je bila potpuno irelevantna posto je to motor cije je ogibljenje direktno poslato sa neba te je kao takvo cinilo celinu apsolutno najboljeg motora ikad bez obzira na tezinu, a bio je jedan od najtezih.

Sad odjednom tezina jeste bitna, a pritom je ostala ista otprilike, ogibljenje se ne uzima u obzir, a o off sposobnostima se i ne razgovara. I da BMW je najbolji naravno.

 

I posle uopste nema govora o sektasenju po forumu. Sve je krajnje objektivno.

 

Moje vidjenje cele price. Da moram da idem van asfalta najradije bih to probao sa KTM-om, pa ST-om i na kraju sa GS-om. Na asfaltu bih veoma rado vozio bilo koji od spomenutih motora, a od Adventure nalepnici ne bih ni polemisao jer pored marketinskog efekte nista drugo nije ostalo od nje. A gde ponosni vlasnici GSova prodju po off-u procice i Student na Vespi uz manje ili vise poteskoca.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/t...ml#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

Hm...dok je bila aktuelna Afrika tezina motora je bila potpuno irelevantna posto je to motor cije je ogibljenje direktno poslato sa neba te je kao takvo cinilo celinu apsolutno najboljeg motora ikad bez obzira na tezinu, a bio je jedan od najtezih.

Sad odjednom tezina jeste bitna, a pritom je ostala ista otprilike, ogibljenje se ne uzima u obzir, a o off sposobnostima se i ne razgovara. I da BMW je najbolji naravno.

 

I posle uopste nema govora o sektasenju po forumu. Sve je krajnje objektivno.

 

Moje vidjenje cele price. Da moram da idem van asfalta najradije bih to probao sa KTM-om, pa ST-om i na kraju sa GS-om. Na asfaltu bih veoma rado vozio bilo koji od spomenutih motora, a od Adventure nalepnici ne bih ni polemisao jer pored marketinskog efekte nista drugo nije ostalo od nje. A gde ponosni vlasnici GSova prodju po off-u procice i Student na Vespi uz manje ili vise poteskoca.

 

Koliko znam ta Adventure oznaka je kod bmw-a je odvajala obicnog gs-a od tog ADV po vecem rezervoaru , drugacijem prenosu u menjacu , zicanim felnama i po nesto bogatijoj opremi .

Kontam ko je hteo da putuje tamo gde nisu ceste benzinske pumpe i moze se desiti da naleti na makadam onda uzme ADV .. valjda ..

 

E sad sto kazes sta je od te oznake ADV ostalo to jes pitanje ...

 

Ne znam a zanima me sta kod drugih motora znaci to ADV ? Predpostavljam da nije samo da bi pratili nemce nego da i oni maju obican i ADV modeli i neke razlike ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sabrani klipovi,(dela):

 

G-lande:

 

 

S-trase:

 

 

Track:

 

 

Wheeling:

 

 

Cirkus:

 

 

Pet godina puta :

 

 

Okretnost na svakom ćošku:

 

 

Službeni, jes da nije GS al još teži motori, (krug je 8m i staje i peti):

 

 

 

Subjektivno:

 

 

Emancipovano:

 

 

Razbibriga:

 

 

Inspirativno:

 

 

Radno,( ubačen Pecin klip):

 

 

Jedna od mnogih ADV,(BMW), škola:

 

 

30 godina GS:

 

 

Morao sam da dodam zbog muzičke podloge, naziv govori mnogo:

 

Promenio član đunta
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gledam prethodne komentare i ipak moram nešto da poručim onima koji pljuju po konjima koje nikada nisu uzjahali:

Ljudi moji, potrebno je i u subjektivnosti poštovati neke granice. Jednostavno nije moguće kotrljati neku glupost ako je ona baš očigledno "ćoškasta". Potrudite se bar malo da je zaokruglite pa možda i uspete da je dogurate do negde (mada uopšte i ne vidim razloga za ovako negativne reakcije nekih ljudi na određeni brend, ili na ceo Adventure segment). Deluje mi kao da je u pitanju kiselo grožđe!1lol.gif

Reče neko da je skuter na terenu prohodan kao i neki Adventure! Moguće, međutim ja tvrdim da ću pešice da savladam teren koji ni jedan motor ne može. A gušter, mrav, .... će opet još bolje da savladaju neku prepreku od mene kao pešaka. Jedino zanemarujemo činjenicu da neki Adventure to radi sa brzinom od 100+km/h, i sa teretom od par stotina kila na sebi i sa udobnošću da vozač to radi danima uzastopno (u svim vremenskim uslovima), a i da motor takve uslove bez problema podnese. Zaista sitnica!?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Neko rece da.bi voleo da vidi kako veliki ktm skakuce i provlaci se izmedju drveca...pa evo, ima klipova i boljih ali i ovaj je ok

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sabrani klipovi,(dela):

 

 

 

Zaboravio si "namenske" motorcikle !

 

 

 

 

:moto3::moto3: :lol::lol: :jee::jee: :lud: :lud:

 

Ma to mu dođe ko bonus koji se ne računa, imam kolekciju zanimljivih slika s neta, al ovo mi nikad ne bi palo na pamet da može. Zaista BMW ima širok izbor upotreba koje prevazilaze potrebe korisnika.

 

Izvanredan je klip sa KTM-om i verovatno svaki KTM može tako da se tera al mora da se bude baš vičan tome, za mene lično je i prvi klip sa moje liste više nego dovoljan a verujem i većini običnih korisnika. Baš sam onako kroz vreme sakljupao klipčiće iz kojih se vidi šta sve može BMW i to uvek jako dobro. Ne mogu da nađem jedan klip gde devojka iz prodaje BMW-a kreće na ozbiljan put na GS-u1.2, jeste to marketinški iskrivljeno, al devojka ga vozi koje kuda, nek su to samo snimci od po više desetine metara pa je dovoljno. Moj stav je i dalje ne promenjeno kritičan i objektivan, čisto sam naveo primere šta sve ti motori mogu a za mene je to prednost i vrednost kao prosečnog usera-a a takvih nas je naj više, svaka čast ekstremistima u pozitivnom smislu i zaista to što govore je potpuno tačno i naravno da Bokser nije pravi izbor za takve namene.

 

(Nego kako se ubaci da bude klip vidljiv a ne samo link adresa?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Reče neko da je skuter na terenu prohodan kao i neki Adventure! Moguće, međutim ja tvrdim da ću pešice da savladam teren koji ni jedan motor ne može. A gušter, mrav, .... će opet još bolje da savladaju neku prepreku od mene kao pešaka. Jedino zanemarujemo činjenicu da neki Adventure to radi sa brzinom od 100+km/h, i sa teretom od par stotina kila na sebi i sa udobnošću da vozač to radi danima uzastopno (u svim vremenskim uslovima), a i da motor takve uslove bez problema podnese. Zaista sitnica!?

 

Nda, to jesi u pravu, ali ti istovremeno zanemarujes cinjenicu da su tako nesto radili samo* Severian i Mimi, a nisam siguran da li su ucestvovali u ovoj prepisci. :)

Cinjenica da je to najprodavaniji motor se jednostavno ne uklapa sa cinjenicom da moze 100+ km/h natovaren po makadamu, jer za tako nesto treba mnogo vise parametara od prostog imanja novca.

 

Ja kad bih isao u Vladivostok, preko Vukokjebstoka, vjerovatno bi vise razmatrao GS-a od ostalih maxi adventura i to prevashodno zbog autonomije.

Za vozikanje po Evropskom asfaltu me ipak ti konji vise golicaju. Pumpe na svakom cosku....

 

*- iliti mali (beznacajni) broj svih nas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja