Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@streetbiker

najveci argument je faktor zadovoljstva.

Okani se interneta i novina, sedi malo na motor pa se vozi.

Hvala na lepim cestitkama, kupicu ADV-a, sto od srca i tebi zelim.

Da ne mlatis vise praznu slamu nego da se to brate vozis na pravom motoru 0takoje.gif

 

post-9591-0-61643200-1424414652_thumb.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prednje svetlo na KTM Adventure ima neke diodice kao da su kinezi pravili, deluje jeftino i nakićeno. A tek o čišćenju i podmazivanju lanca da i ne govorimo :D

 

DSC_0043_zps9adace81.jpg

 

Gde god kreneš po Evropi, pola motora su GS. To ne znaju samo oni koji nisu izašli iz Beograda ili Srbije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
streetbiker user_popup.pngPostavljeno Danas, 04:00 AM

 

Hvala kolega Đunta za komentar - imaš moje poštovanje, retko je uopšte naći vlasnika BMWa koji voli svoj motor ali nije toliko ostrašćen i zaslepljen da može da skupi hrabrost i pogleda i konkurenciju. Imali smo u ovoj rubrici svašta priliku da pročitamo, nažalost retko objektivno i argumentovano.

Naši bmwovci kad hoće da pljunu po konkurenciji kažu to je multipraktik to je sr..e, a zaboravljaju da je BMW začetnik te klase multipraktik, znači motocikl koji je svestran i ima više namena, nije najbolji ni u čemu ali primenljiv za više stvari, kako mu i u oznaci GS stoji, što si lepo primetio.

 

Moje jaje nije trožučno nit mi pa vnago miriše. Kritikujem "svoju" marku baš oštro a o drugim brendovima se uglavnom izjašnjavam: lepo, lepo al me ne zanima, (ništa osimBMW-a), pripomognem ja i oko drugih motorcikala i imam svoje neko mišljenje ili uverenje al ga zadržavam za sebe. BMW više smatram zasebnim nego posebnim, potrudio sam se da provozam što više potencijalnih motora kada sam rešio da pređem sa skutera i Bokser je ono što mi odgovara u svakom pogledu, od vožnje pa do mehanike. Lično prezirem brendomaniju i poistovećivanje sa njom, nekad me je čak i pomalo sram što imam BMW iako je star i malo vredi, "odelo ne čini čoveka".

 

streetbiker user_popup.pngPostavljeno Danas, 04:00 AM

 

Đunta, nemoj sad da kvariš lep post - šta zameram kolegi bmw - daje opet neke brojke napamet, nije dao nikakvu referencu gde je našao podatke iz koje godine... dajte kolege da ako nešto navodimo da se i potrudimo da damo izvore, da može da se proveri

 

Veruj mi da imam u računaru negde podatke koji su frapantni, od trećine ukupne svetske prodaje pa do grafikona enormnog rasta iz godine u godinu za model 1.2 GS. Nisam opčinjen time ni malo niti to pa smatram relavantnim za vrednovanje apsolutnog kvaliteta,( uključujući i vlasnike), jer mnogo toga na Bokseru je moglo i moralo da bude jednostavno bolje. ( Ne mislim da su podaci previše jak argument pa ih zato nit znam napamet nit pa imam pri ruci, mogao bih da ih iščeprkam negde ako insistiraš). Pratim ADV i nema jutra a da nema novih postova o kvarovima za koje mislim da bi moja ćera našla bolje konstruktivno rešenje. Naravno, statistička verovatnoća se povećava kroz brojnost, ali opet to ne bi smelo da bude tako. Nisam imao prilike ni da vidim a kamoli provozam vodenjaka za koga smatram da će se obiti o glavu BMW-u, ne znam koju magiju ima, čekalo se u redu za isporuku a po prvim kilometrima u eksploataciji se već postavo trid o "anomalijama" koji se stalno puni, ne čitam al sam se par puta baš nasmejao začuđeno.

 

Pošto je tema Tenera vs GS, o njoj nemam nikakav stav ko što rekoh ali bez apriori podcenjivanja, znam samo da njen tjubeles točak u prvom izdanju nije valjao ničemu, a vala ni BMW-ov nije ko što je bio. Prepucavanje oko snage takođe ne razumem jer ionako je konjaža daleko veća od relano potrebne za GS namenu a drastično će smanjiti upotrebni rok. Smatram da ovakvi motori nisu za dokazivanje u ekstremima kako na stazi tako i u ozbiljnom off-u zbog previše kilograma, već upravo u multipraktik upotrebi gde ipak BMW prednjači. Cene jesu morske, kako za skuter od 11.000€ tako i za pun ADV paket, doduše šeici vole zlatne slavine u toletu, meni je dovoljna i obična pvc Pešović.

 

Nisam imao nameru da postujem, ali čojstvo smatram vrlinom pogotovu ako stoji realna podloga ko što po mom mišljenju postoji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Prednje svetlo na KTM Adventure ima neke diodice kao da su kinezi pravili, deluje jeftino i nakićeno. A tek o čišćenju i podmazivanju lanca da i ne govorimo :D

 

DSC_0043_zps9adace81.jpg

 

Gde god krene po Evropi, pola motora su GS. To ne znaju samo oni koji nisu izašli iz Beograda ili Srbije.

 

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Prednje svetlo na KTM Adventure ima neke diodice kao da su kinezi pravili, deluje jeftino i nakićeno. A tek o čišćenju i podmazivanju lanca da i ne govorimo :D

 

DSC_0043_zps9adace81.jpg

 

Gde god krene po Evropi, pola motora su GS. To ne znaju samo oni koji nisu izašli iz Beograda ili Srbije.

 

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad SE NADJE u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da nosi adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pa nisam mu ja napravio diodice već proizvođač, verovatno se ugledaju na kineze :D Što se konja tiče, da li zaista toliko snage potrebno za takvu vrstu motora? Od viška ne boli glava, ali ne vidim potrebno da se to ističe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa nisam mu ja napravio diodice već proizvođač, verovatno se ugledaju na kineze :D Što se konja tiče, da li zaista toliko snage potrebno za takvu vrstu motora? Od viška ne boli glava, ali ne vidim potrebno da se to ističe.

 

Pa kad se ostali kurce sa 120 konja KTM je pokazao ko je tata u klasi ...cito da se zna.A da li je potrebno tolko konja .....pa verovatno da jeste jer su oni izasli odavno iz pocetne ideje maksi endura tipa afrike ,ST ,DR800 .R 80 i sl i usli u nesto sasvim drugo....i onda nastaje mrtva trka sa konjima ,elektronikom dzidzama bidzama a zaboravlja se pocetna zamisao zasta ti motori zaista treba da postoje. Za avanturu po bespucu sasvim je dobar I dr 650 stoje pokazao KAWAZOKI nedavno....ali covek je megaloman po definiciji i uvek trazi vece, jace, lepse , atraktivnije .....i tome nema kraj.....i dok ima kupaca ti motori ce jacati i po snazi i kubikazi.0stabre.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

a hoceš li ti skoro kupiti GS ili i dalje tabaniš.

 

Tabanim , tabanim , nece skoro motor , nazalost

 

I da te ispravim , ti nemas telelever jer imas K1200S , zar ne ?

 

K modeli BMW-a imaju Duolever vesanje napred

 

duolever.jpg

 

 

 

A boxer R modeli imaju Telever

 

297422504719mibsv9yi.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Ko nastavi pricu sa tobom, za mene je u startu pobednik.:)

 

Mislim da je rec o pravom "pobedniku vremena" (slobodnog vremena).

 

o uzaludno potrosenoj tastaturi i struji da i ne govorimo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@PECA BMW

 

K1300R mi je prvi BMW u životu, pa samim time i prvi motor bez klasične viljuške. Utisci su :moto3:

 

Da li zbog ciklistike ili je zaslužna i zadnja guma 180/55, pojma nemam, ali motor bukvalno sam ulazi u krivine i vozi se sa lakoćom.

 

To što se BMW pri kočenju ne ubada nije bitno samo zbog osećaja, već i generalno zbog sigurnosti pri kočenu i ako ništa drugo zato što nema propadanja fara i ostajanja u mraku makar i za trenutak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pa kad se ostali kurce sa 120 konja KTM je pokazao ko je tata u klasi ...cito da se zna.

 

Smatraš da BMW ne može da napravi toliko jak agregat? :D

 

Ono što se može pročitati je da je GS udobniji od tog KTM-a, a KTM ima bolje performanse u smislu trkanja ili tako čega. Šta misliš, šta je bitnije onome ko je krenuo na dalek put po vukojebini? Agregat od 160 konja ili udobnost i kvalitetnija servisna mreža?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U mom slucaju, ovo poredjenje sirine je bilo jedan od razloga sto sam kao opciju za kupovinu razmatrao obicnog GS-a, a ne GSA. Za moj dozivljaj motora, preglomazno u vizuelnom smislu, ne volim da motor bude tako predimenzioniran...ne govorim o voznji, tu sigurno nije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa kad se ostali kurce sa 120 konja KTM je pokazao ko je tata u klasi ...cito da se zna.

 

Smatraš da BMW ne može da napravi toliko jak agregat? :D

 

Ono što se može pročitati je da je GS udobniji od tog KTM-a, a KTM ima bolje performanse u smislu trkanja ili tako čega. Šta misliš, šta je bitnije onome ko je krenuo na dalek put po vukojebini? Agregat od 160 konja ili udobnost i kvalitetnija servisna mreža?

 

Ne znam koliko si ti kompetentan za procenjivanje voznje po vukojebini sa svojih 140 kg ......ali ajd kad vec pitas mislim da je KTM daleko ozbiljniji motor za tu vrstu putovanja...jer svako ko je gledao one promotivne spotove gde u nebesa skacu ST ,GS i KTM mogo je da vidi sta ga interesuje da donese za sebe procenu....ja jesam .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Gde god kreneš po Evropi, pola motora su GS. To ne znaju samo oni koji nisu izašli iz Beograda ili Srbije.

 

daleko si od istine.........ima dosta bembara, ali snisu svi GS...........

 

ugalvnom se voze bmw, harley, razni naked, kruzeri...........ali daleko od toga da je GS sinonim za drumove.........

 

mislim da je najveca koncetracija R-ova po broja motociklista na našem području (Balkan), Poljskoj i istočnoj Evropi...................

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

težina i ciklistika nisu najuže povezani, ukratko i moj k 1200 s je teži dosta od svih prethodnih ali je vozan, dakle krivine i to one žešce mu nisu bauk i vozac ih lako prolazi.

u ovoj temi je ocito nadjebavanje u svim pravcima i dijagonalama, onih koji imaju GS sa onima koji nemaju GS, onih koji imaju GS a voze kao babe sa onima koji nemaju GS a voze dobro, onih kojima je GS želja a svjesni su da ga nece imati sa onima koji isto žele GS i šanse da ga imaju su vjerovatne, onih koji su ljubomorni na GS sa onima kojih boli q za GS i još cjeli niz kombinacija koje vam padnu napamet.

GS je svakako prestiž ali skidam kapu onome tko to zanemaruje i ima ga da bi se vozio, ali vozio jer on to može ako onaj koji sjedi na njemu zna makar mislim da je vecina kupila GS radi prestiža tj. generalno BMW.a i ako je tako ti su jadni zajedno sa motorom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

http://www.ktm.com/t...ml#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

 

Mislis ovako nesto??? :moto3:

 

 

Daj ovom liku GS-a i isto ce ovo uraditi. BTW, kakve su ono gume??

 

Pri tom, ogromna vecina odavde bi mu rekla da je ovo mogao lakse da izvede nekom 125-ticom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

http://www.ktm.com/t...ml#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

 

Mislis ovako nesto??? :moto3:

 

 

Bravo Mrva ja sam upravo na taj KTM -ov promo klip mislio....tvrdim i stojim iza toga da BMW a ni ST kao nijedan od maksi endura iz klase 1000 + ccm ne moze s takvom lakocom da izveze onu off roud deonicu.Naarvno ja aktivno vozim off roud XT -om pa smatram da sam makar malo kompetentantan da procenim ovu situaciju za razliku od vecine ucesnika ove teme koja je sumu videla samo na slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Te diodice su mu sigurno od presudnog znacaja kad zaglavi u nekoj vukojebini.....omalovazavas jedini motor u klasi 1000+ koji zasluzjue da adventure naziv...ostali su po off roud sposobnostima 5 klasa ispod ....da ne pominjem 160 konja ,ogibljenje i ostalo .

 

http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw

 

Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem :)

težina i ciklistika nisu najuže povezani, ukratko i moj k 1200 s je teži dosta od svih prethodnih ali je vozan, dakle krivine i to one žešce mu nisu bauk i vozac ih lako prolazi.

u ovoj temi je ocito nadjebavanje u svim pravcima i dijagonalama, onih koji imaju GS sa onima koji nemaju GS, onih koji imaju GS a voze kao babe sa onima koji nemaju GS a voze dobro, onih kojima je GS želja a svjesni su da ga nece imati sa onima koji isto žele GS i šanse da ga imaju su vjerovatne, onih koji su ljubomorni na GS sa onima kojih boli q za GS i još cjeli niz kombinacija koje vam padnu napamet.

GS je svakako prestiž ali skidam kapu onome tko to zanemaruje i ima ga da bi se vozio, ali vozio jer on to može ako onaj koji sjedi na njemu zna makar mislim da je vecina kupila GS radi prestiža tj. generalno BMW.a i ako je tako ti su jadni zajedno sa motorom.

 

Promasio si poentu. Turtle je rekao da je motocikl od 230kg pet klasa iznad drugih za off-road, a mene zanima kakav je to off-road.

 

Inace, toliko si puta pomenuo GS da bi u BMW-u bili prezadovoljni tobom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja