Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Nisam bio na sajmu, ali ako misliš na sivu Teneru iz Plattnera, to je First Edition i verovatno je neće imati više. Plavu pre toga su prodali momku koji se nedavno učlanio na ovaj forum. Slažem se da fabrički koferi nisu posebno jaki, ali svakako neko ko planira put oko sveta mora da nakiti motor raznim aftermarket delovima. Ko se pak šepuri po Beogradu novim GS-om ili Tenerom, može da koristi i ovakve kofere :lol:

mislim da je to upravo ta o kojoj govoris. izvinjenje, slika nije bas najbolja.

post-6359-0-14135900-1301644047_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma znam Acime prijatelju, ja ga podrzavam i govorim mu da je to prava stvar i da vise nece morati da razmislja jos dugo vremena o drugom motociklu ako je uzme.

 

Naravno u tom slucaju bi meni ostao njegov TDM 900 koji u potpunosti zadovoljava moje potrebe, zapravo sebe ni ne vidim ni na jednom drugom motociklu sem na TDM 900, zapravo sam siguran da je to 100% motocikl za mene!!!!!

 

E sad, videcemo sta ce se desiti!!!!?????

 

Ja licno nisam neki BMW fan, ali XTZ mi tako mocno izgleda hmmmmm da nemam reci da iskazem sta zapravo mislim????

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ne razumijem ove komentare"sve je to plastika" ??!!

Valjda ljudi znaju koji materijal da stave na tako skupe motore.

 

Plasticni materijali(ne nekim mjestima i krabonski) su danas toliko dobri da jednostavno ne postoji bolja zamjena. Ja sam padao sa motora i imao 2 puta udes kolima(oba puta udarac odpozadi)i nevjerovatno je sta sve plastike izdrzavaju,bez ikakvih ostecenja(osim grebanja boja).

Zaista ne znam sta bi od materijala trebalo stavljati na motore na mjesta gdje se sad nalazi plastika?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne razumijem ove komentare "sve je to plastika"??!!

 

Vidi se da ne razumes!

 

Samo BMW-plastika je Plastika (sa velikim P), ostalo je "jeftina plastika". :aha:::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

videh ovaj klip za novu teneru i bas mi je drago da su japanci izmislili abs na motoru ...verovatno doplata koliko oces .. tek ga izmislili pa ce sigurno da se doplacuje ... videh i kardan ... evo pravog motora kog bembara moze da odere a da se ne vadite kao na kardan i abs....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ne razumijem ove komentare"sve je to plastika" ??!!

Valjda ljudi znaju koji materijal da stave na tako skupe motore.

 

Plasticni materijali(ne nekim mjestima i krabonski) su danas toliko dobri da jednostavno ne postoji bolja zamjena. Ja sam padao sa motora i imao 2 puta udes kolima(oba puta udarac odpozadi)i nevjerovatno je sta sve plastike izdrzavaju,bez ikakvih ostecenja(osim grebanja boja).

Zaista ne znam sta bi od materijala trebalo stavljati na motore na mjesta gdje se sad nalazi plastika?

 

matori, ako mislis na moj post sa prethodne strane, rekao sam da je tenera okovana u jeftinu plastiku. dakle, namera mi je bila da kazem da je to moglo da bude daleko kvalitetnije. niko ne osudjuje pojavu plastike na motoru. svi proizvodjaci je upotrebljavaju.

pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

:lol:

Be uvrede ljubitelja GS-a ( konkretno r1200gs) a ali taj motor sve sto prodaje je, BMW sminka, malo lose elektronike i nista drugo. Dok je Adventure skroz drugacija prica. Da sam imao para za Adventure ne bih kupio Varadera. Po meni je R 1200 GS bespotrebno skupa sklopocija za ljubitelje koji imaju mnooogo para da ga drze u zivotu i voze... Jer voziti to zaista treba da volis...

 

bez uvrede prijatelju, ali dali ti je poznata razlika između običnog GS-a i Adventure modela? To su dva potpuno ista motora, razlika je samo u ogibljenju (Adventure ima 2 cm višlje ogibljenje), večem rezervoaru,sedištu i višljem viziru. Sve ostalo je isto, tako da mi nije jasno o kakvoj BMW šminki ti pričaš.

Mislio je na KTM Adventure, nije poredio dva BMW-a :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

videh ovaj klip za novu teneru i bas mi je drago da su japanci izmislili abs na motoru ...verovatno doplata koliko oces .. tek ga izmislili pa ce sigurno da se doplacuje

 

ABS je osnovni deo opreme na Teneri, nije opcija, tako da ti ova opaska ne stoji. Da li su ga izmislili ili ne, nema veze, ali svakako prave kvalitetno sve čega se dohvate, baš kao i Nemci. Da li si ikada vozio japanski motor?

 

rekao sam da je tenera okovana u jeftinu plastiku

 

Nonsense, Japanci nemaju jeftinu plastiku, nešto si pobrkao :takoje:

 

Vozim BMW auto, ali vi toliko smarate da mi dođe da ga prodam :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ja zaista ne razumem zasto se uvek mora krenut od lepog pitanja , stalozenog , kojeg je postavljac teme postavio i zavrsit na postavljanju slika koje kakvih gluposti i svada ???

 

Small Penis ??

 

A ne branim vam , samo nastavite , ako nemate pametnija posla

 

Ajde da i ja dam svoje misljenje , sto kazu englezi , my two cents ..

 

Vozim GS-a , ali makar to neki ne veruju , ne mrzim ili podcenjujem nijednu marku

 

Imao sam prilike nekoliko puta da sednem na novu Teneru i detaljno sam je pregledao , a za razliku od nekih , verujem ( do neke mere ) i testovima

 

Koji je bolji ?

 

Po meni motori su jako blizu , u nekim segmentima je verovatno Yamaha malo napred , negde BMW

 

Ako neko mrzi boxer motor i BMW motore generalno , a takvih ima , kupit ce Yamahu

 

Klasicni izgovor sa cenom ovde ne vredi , jer Yamaha nije jeftinija , kako na kom trzistu , negde je cak skuplja

 

Gledajuci neki prosek , verovatno je da ce Yamaha malo manje da se kvari

 

Sa druge strane , bar na zapadnom trzistu , BMW ce verovatno bolje da drzi cenu

 

Zamerke na plastiku nisu na mestu , BMW ima drugih problema , od rdanja srafova pa nadalje

 

Morate da shvatite da

 

1 Japanci znaju bolje od nas kakve plastike su OK

 

2 Nijedan motor nije savrsen . Nista nije savrseno

 

Ali naci motor savrsen za vas , to je moguce ...... :D

 

-

 

Generalno , moje je misljenje , i to sam vec rekao , da je po meni Yamaha pogresila jer nije napravila poprilicno bolji motor od GS-a ,

ako su vec hteli da kontriraju BMW-u

 

Nesto blize Multistradi

 

To bi bio kudikamo jaci udarac BMW-u ... ovaj motor je i suvise slican karakteristikama GS-u da bi ga ozbiljnije ugrozilo

 

A da je Super Tenere jako dobar motor , nema sumnje . Za nekog ce da bude bolji , za nekog nece . Isuvise su blizu da bi moglo kategoricki da se kaze

 

Da se pojavio pre 10 godina , danas BMW GS serija nebi bila gde je !! To je sigurno

 

Ovako , mozda se pojavio cak i malo kasno , pa jos u isto vreme sa Multistradom ....

 

 

 

 

Nadam se nema ljutnje !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

 

Nonsense, Japanci nemaju jeftinu plastiku, nešto si pobrkao :takoje:

 

Vozim BMW auto, ali vi toliko smarate da mi dođe da ga prodam :lol:

 

Kako mislis nemaju jeftinu plastiku? Tamo je sve kvalitet?

Matori, ako prodas auto, obavezno objavi. U toj varijanti ja prodajem moju Yamaha bass gitaru i ponovo kupujem Fender Precision :nanana:

Ako si zainteresovan, mozemo da pravimo i neki bend :takoje:

Mozda da sviramo neki fusion, da spajamo nespojivo!

pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Velimlje2, ovoga puta si bio objektivan :takoje:

 

Kako mislis nemaju jeftinu plastiku? Tamo je sve kvalitet?

 

Naravno, sve što dolazi iz Japana, kvalitetno je, baš kao i iz Nemačke, to sam i gore napisao, bilo bi lepo da pročitaš. Ja nikada nisam imao, niti sam video nešto loše iz Japana, pa ni iz Nemačke. Kamo sreće da smo i mi takvi.

 

Kvalitet plastike se vidi tek kada motor, daleko bilo, padne, tako da ne znam šta si ti to video. Yamaha ima izvanrednu završnu obradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Od kako sam je uzeo krajem decembra prosle godine ovaj motor ne prestaje da me odusevljava u svim a narocito voznim karakteristikama. Do sada sam presao 1700km i po uputstvu sam zavrsio sa razradjivanjem... prerano je za neke procene vezane za izdrzljivost i ne kvarljivost, ali ono sto smem da tvrdim je da nista ovako veliko (i tesko) ne moze da parira novoj Super Teneri u voznji po vijugavim putevima (krivinama), ovaj motor zaista fenomenalno lezi u zavojima i sjajno je izbalansiran pa se ta masa nekako i ne oseca. Za sada prezadovoljan! :moto3:

 

04042011134.jpg

 

Sto se tice plastika... evo jednog klipa da bar malo pomogne u diskusiji. :zdravo:

 

 

PS. Siva Super Tenere First Edition koju spominjete i koja je bila izlozena na sajmu je prodata, otisla je za NS.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

....ali ono sto smem da tvrdim je da nista ovako veliko (i tesko) ne moze da parira novoj Super Teneri u voznji po vijugavim putevima (krivinama), ovaj motor zaista fenomenalno lezi u zavojima i sjajno je izbalansiran pa se ta masa nekako i ne oseca.

 

 

Mozes li , molim te , ovo malo detaljnije ... ne zezam , ozbiljno pitam ..

 

Pozdrav i zelim ti mnogo sretnih kilometara ...

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ne razumem zasto sam dobio minus ?

 

 

 

Mora da me neko organski ne podnosi ... sta cu mu ja ...

 

Samo sam lepo pitao

 

Znam da Yogibear ne svraca cesto , niti mi je namera da se prepucavam sa njim ili bilo kim , imam pametnija posla

 

Ali me je interesovalo malo detaljnije , priznat cete , izjava je dosta jaka

 

A nikome ne branim misljenja

 

niti ikome branim da me minusira

 

Samo napred !!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Danas sam imao priliku da pogledam u akciji novu teneru 1200.

 

Moram da priznam da je impresivna.

 

Vlasnik je oduševljen kaže "vozim se juče ceo dan i ništa me ne boli" A ima i MV AgustuF4..

post-1574-0-06400700-1303589366_thumb.jpg

post-1574-0-84892300-1303589381_thumb.jpg

post-1574-0-76723500-1303589393_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja