Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Drugar ti pricas o svetskim trendovima ? Adv najprodavaniji motor u svetu. Na jednom primerku se raspao menjac. Red je i da rikne na jednom komadu. Ja ti ne pricam o testovima-nema tih 100eur za koje novinar nece lagati. Sednes provozas i odmah ti bude jasno zasto je adv broj 1. I jos dugo ce biti broj jedan. A nama ostaje da tugujemo jer nemamo love da ga kupimo. Evo vidim pune ulice Multisra.. Multistrada, obozavaju ih ljudi pa se eto voze...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Keve ti koliko su tebi platili da hvalis motor koji si probao krug,dva?

Vozio Storma,sad TDM,a pises o BMW-u kao da si ga ti napravio i nudis svoj proizvod na berzi.

 

Nemem BMW,niti ST,naravno da bih voleo da posedujem jedan od ta dva motora,

ali gledano iz finansijskog ugla,koliko BMW moze da bude bolji od ST za 5-6000km vise ????

 

Dajte ljudi,pa za 6000e Tenera stize na kraj sveta i nazad,pocev od 0km.

Da li svaki km proveden na bilo kom motoru vredi tolikog odricanja zarad prestiza ?

 

Naravno,svako se pruza koliko moze ali...uvek ima ali,tako da je dzabe raspravljati na tu temu.

Svako kupuje motor prema svojim potrebama i mogucnostima.

Promenio član M a R k o
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Sa ovakvim rezultatima na testovima i ovim kvalitetom proizvodnje, kako se i zašto toliko prodaje ostaje enigma. Ali dozvoljavam sebi objašnjenje da BMW ima veoma razvijen marketing i da ljudi kupuju pod uticajem a onda plaču, lažu sebe (a bogami i druge) ili ga dalje prodaju (oni odlučniji) kad vide kuda to vodi. Imao sam jednom priliku da vidim šta u Minhenu šef odeljenja razvoja motocikala vozi - R80GS iz 1986 potpuno restauriran kao da je iz prodavnice izašao i time se ponosi - a mogao bi da ima R1200GS LC za svaki dan po jedan u drugoj boji! Oni koji prate znaju da je u poslednjih par godina trend povratka korenima, tj. prave se motocikli koji su oslobođeni suvišnih elektronskih asistenata i ostalih pomagala u vožnji i oslanjaju se na vozača i njegovo umeće. Baš taj BMW je izbacio jedan od svojih najboljih motocikala u ne znam koliko zadnjih godina R NineT, vazdušnjak, bez telelevera, bez DESA, dizajnerski usklađen do maksimuma.

 

Što se cene tiče za 16500 je ADV go ko pištolj, tek se to ne isplati voziti, da ga čovek iole pristojno opremi treba min. 22-23K ali da ne pričamo napamet, treba dobro proveriti šta je osnovni paket a šta se naknadno kupuje jer je tu BMW specijalista za dranje.

Mislim da je ST u osnovnom paketu bolje opremljena od GS osnovnog paketa ali i ovo molim vas treba proveriti, stavku po stavku kod ovlašćenog predstavnika, Zavisi takođe i za koje tržište su paketi opreme jer se ne podudaraju sa cenom i sadržajem.

 

Toliko od mene i pozdrav :zdravo:

 

Druže, pa objašnjenje je krajnje jednostavno.....pa naravno da glupi švabe,italijani,austrijci i sav ostali svet kupuju onako usput verujuči razvijenom marketingu i pod uticajem pa onda plaču. Pa to je nešto normalno za Evropu. Samo kada dođu na balkan svatko plaća svoje piće, na flaši mineralne crtaju hemiskom dokle su popili pa stavljaju to nazad u frižider, a da ne pričamo da nema šanse da ti ostave makar i jedan cent bakšiša. Naravno kad su kod kuće kupuju na đuture, jer pare leže po putevima u Evropi......Ali šta zna skoro pola milijona kupaca GS-a šta je dobro,kad ne čitaju BJBikers.Oni su fenomeni, ali nemaju pojma šta je dobro. Isto kao u Sloveniji preprošle godine, kada su u celoj godini prodali 3 (rečima tri) Supertenere,a da ne pričam da su na putevima retke ko beli medvedi. Ove ostale budale (ili fenomeni) sve navalile na GS-a, pa jih je več u avgustu ponestalo, a imali su jih "malko" više nego tri.....1zvizduk.gif

O ostalim modelima neču da gubim reči, jer recimo prošle godine nije bilo šanse da dobiješ bmw skuter na probu u Ljubljani. Dobili su tri komada i prva dva komada koja su otišla na probnu vožnju nisu se vratila u salon, več su završila u garažama kupaca, tako da su samo pozvali u salon neka pošalju račun. Treči primerak su prišarafili na pod u salonu, tako da si ga mogao samo gledati i sesti na njega.I to skuter, koji košta preko 11.000 eura......ali šta ljudi znaju šta je dobro, kad ne čitaju BJBikers. A koliko mi se čini ni ljudi u Srbiji ne znaju šta je dobro jer puno više prodaju GS-ova nego Super Tenera iako su navodno jeftinije i bolje....Čudi me da se ljudi u Srbiji tako neracionalno razbacuju sa parama....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Za vrijeme zadnjeg boravka u Njemackoj upoznao sam jednog interesnatnog njemca. Lik je prodavac neke hemije za automatske auto praonice a radi kao instruktor napredne voznje u nekom udruzenju koje pokriva westfaliu. Kad smo se vec malo bolje upoznali(magacin mu je u istoj radnji gdje sam ja sarafao motore) pitam ga sta on misli sta odvaja GS-a od ostalih. Odgovor je bio telelever!

Posto mi njemacki nije toliko dobar pozovem drugara da mi prevede jer mi nesto to glupo da to sran.. na prednjem vjesanju moze nesto bitno da promjeni.

Otpilike ovako, svaki sportski motor je bolji sto vise i senzitivnije daje odziv vozacu u voznji(guma-podloga) a kod bmw gs je to obrnuto. Radi tog ogibljenja on prikriva masu sitnog desavanja sto svakom vozacu daje sigurnost u voznji tako da i slabiji vozac kad sjedne pocne da ga cepa.

A on tvrdi da prosjecan vozac uzima od svakog motora mnogo manje nego sto on moze da pruzi tako da na gs-u kada poveca svoju brzinu i dalje je daleko od zone rizika.

E sad sta je jos zanimljivo, u Dotrmundu u prodajnom salonu triumfa radi nas momak, zanimljiv lik i dobar cova. Pricamo tako i gledamo 1200 explorera i ja ga pitam za gs. Nevjerovatno ali mi ponovi istu stvar, telelever!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Streetbiker, od svih motora koje si naveo, mozda su par njih adventure, ostatak su putni motori koji su adventure wannabe. Narocito Multistrada koju si izdvojio, od adventure nema ni "a". E sad, jedino ako se pod avanturom podrazumeva odlazak u Grcku na more autoputem, ali izgleda da ja imam neku drugaciju viziju avanturistickih putovanja :)

E sad, sto je moto industrija ukapirala da se avanturisticki motori dobro prodaju, sta ih kosta da u nazivu dodaju adventure, neukom je dovoljno da pomisli da je to stvarno takav motor, a prodaja skace.

Aco razumemo se potpuno, Adventure je komercijalni prišivak koji moto industrija snažno koristi, jer vide da se narod loži i na samu pomisao. A što je kriza veća to su im parice još slađe... Tih problema ti nemaš sa DRZ a ni ja sa XT-om.

 

Za vrijeme zadnjeg boravka u Njemackoj upoznao sam jednog interesnatnog njemca. Lik je prodavac neke hemije za automatske auto praonice a radi kao instruktor napredne voznje u nekom udruzenju koje pokriva westfaliu. Kad smo se vec malo bolje upoznali(magacin mu je u istoj radnji gdje sam ja sarafao motore) pitam ga sta on misli sta odvaja GS-a od ostalih. Odgovor je bio telelever!

Posto mi njemacki nije toliko dobar pozovem drugara da mi prevede jer mi nesto to glupo da to sran.. na prednjem vjesanju moze nesto bitno da promjeni.

Otpilike ovako, svaki sportski motor je bolji sto vise i senzitivnije daje odziv vozacu u voznji(guma-podloga) a kod bmw gs je to obrnuto. Radi tog ogibljenja on prikriva masu sitnog desavanja sto svakom vozacu daje sigurnost u voznji tako da i slabiji vozac kad sjedne pocne da ga cepa.

A on tvrdi da prosjecan vozac uzima od svakog motora mnogo manje nego sto on moze da pruzi tako da na gs-u kada poveca svoju brzinu i dalje je daleko od zone rizika. E sad sta je jos zanimljivo, u Dotrmundu u prodajnom salonu triumfa radi nas momak, zanimljiv lik i dobar cova. Pricamo tako i gledamo 1200 explorera i ja ga pitam za gs. Nevjerovatno ali mi ponovi istu stvar, telelever!

Braco , to je tačno, telelever je prvo dočekan sa podsmehom ali se posle ispostavilo da je doneo prednost za BMW. Namena mu je bila da spreči potonuće usled naglog kočenja, očuva dinamiku u vožnji u krivinama i spreči prenošenje vibracija sa neravnog terena na šasiju. Sve ovo je učinjeno da bi se prosečan vozač rasteretio od viška informacija (sa kojima i onako nije znao šta će) koje su kod drugih motocikala dolazile od teleskop viljuške. Omogućeno je naglo i snažno kočenje uz prilično dobro održavanje stabilnosti celog motocikla. Čak i neke početničke greške u menjanju brzina ili dodavanje gasa u krivini se ne osećaju. Na zadnjem točku je korišćena paralelna kardan poluga tzv. Paralever BMW sistem koji je sprečavao da kardanska šipka tone pri jačem potezanju gasa. Ovom kombinacijom Tele/Paralever se dobilo na stabilnosti i postiglo to što si rekao "da slabiji vozači počnu da ga cepaju".

 

Ja lično ne volim ovaj tandem, ne zbog toga što sam profesionalac - daleko do toga. Velika mana ovog sistema je njegova velika težina i glomaznost koja utiče na fizički dizajn motocikla na kome se implementira (mora biti duži zbog prostora koji se mora ostaviti za Telelever - to je BMW na zadnjim modelima prilično ispeglao).

U poslednjih par godina je trend povratka korenima i kao što sam napisao na prethodnom postu BMW je izbacio jedan od svojih najboljih motocikala u ne znam koliko zadnjih godina - R NineT, vazdušnjak, ogoljen načisto i bez telelevera, bez DESA, bez po meni ružnih asimetričnih svetala (Dr.No), dizajnerski usklađen do maksimuma. Kako će to preživeti vlasnici BMWa ;) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Placite i $enjajte za BMW-om kad drugo ne znate. Kepo je lepo napisao, pa sad citajte i ucite...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Velika mana ovog sistema je njegova velika težina i glomaznost koja utiče na fizički dizajn motocikla na kome se implementira

 

Ja cu ti navesti tezinu suvog GS-a vazdusnjaka -199kg. Koliko je laksa Tenera 1200 obzirom na "tezinu i glomaznost" BMW resenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

A sad malo o tezini...

Tenera: 257kg

Crosstourer: 275kg

VStrom1000: 228kg

BMW R1200GS ADV 261kg

 

Moja visina (tacnije nizina) 1jee1.gif je 172cm...

 

Teneru vozim i osecam masu.

 

Crostourer - kad sam kupovao auto u hondi, seo sam cisto da vidim kako to izgleda, jer sam mogao da je dobijem vrlo povoljno.

U cipelama je nisam mogao podici sa copave ! Da mi je poklone ne treba mi. Ali... sigurno najbolji agregat.

 

VStrom1000 - kao na biciklu, savrsena ciklistika, ali ima lanac i jednostavno je neozbiljan u poredjenju sa BMW-om.

 

BMW R1200GS ADV - motor ko dvosoban stan, uplasis se kad stanes pored njega. Ali...

Cim sam seo na njega on je kao biciklo ! Kako krene tako masa jednostavno nestane i on je savrsen u svakom smislu.

 

Da ja imam 2m visine verovatno bi moji pogledi bili drugaciji. A sada kad vidim da mogu voziti od sale ADVa... zasto bih uopste trosio reci na temu sta je starije kokoska ili jaje ?

 

Radije bih na put oko sveta krenuo Japancem (bio bih mirniji u sebi, nece da te izda), a za moje uobicajene voznje samo ADV.

i naravno da cu ga kupiti uskoro 0takoje.gif

 

Hejteri hajd opet ospite paljbu volim da se smejem 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Trenutno u garazi stoje:BMW R65 LS, F800GS, R1100R, R1200 ADV CL, kavasaki VN1700 vojadzer, a kad bude tenera 1200 javljam se za komentare. U jedno sam ubedjen, svaki motor je dobar bilo koje marke, ako vlasniku pruza ono sta od njega ocekuje. Zivi, zdravi i veseli bili, pa stagod ko vozio. Ja uzivam i na APN-u po gradu u onoj guzvi i ludnici, on me svuda doveze gde sam naumio.:zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sebe smatram nepristrasnim i velikim kritičarem BMW-a iako ga imam i nijedna me drugo marka ne zanima, imo il nemo para. Slažem se poprilično sa Streetbikerom i AcomPn, tačno je da je pad kvaliteta prisutan u bukvalno svemu i nekako se izbor svodi na manje loš, a sve što je vezano za motor je drsko skupo bez obzira što se to pravda haj tek tehnologijom. Bokser ima svoju specifičnost ala Porš koji je i dan danas klasa za sebe, ima poseban šmek i ko se primi na to, teško da bilo šta drugo može da ga očara i otuda velika prvrženost uprkos evedentnim nedostacima koji su sve prisutniji kroz evoluciju modela.

 

Telelever il paralever ima svoju težinu kretne mase ali nije ona presudna u odzivu na koji tvrdoća vešanja naj više utiče. Glavna osobenost ili prednost je što ne dolazi do velikog skraćivanja međuosovinskog rastojanja prilikom potonuća točkova i promena geometrije vešanja što čini motor stabilnim i sa gotovo uvek linernim odzivom, a to jednostavno olakšava vožnju, uliva poverenje i doprinosi rasterećenom uživanju što motor i ima za cilj. GS, gelande/štrase, je praktično uspostavio klasu turing endura koja se eto ispostavila kao masovno prihvaćena i univerzalna gotovo za svaku namenu, naravno da nije za ekstremni off kao ni za pravo trkanje ali zavidno dobro može i to. Jednostavno je BMW naj širi, naj optimalniji, naj upotrebljiviji ili naj prilagodljiviji u svakoj situaciji. Relativno lakim priručnim popravkama, ( na žalst sve manjim), dobrom logistikom širom sveta, magičnom ADV nalepnicom i uz odličan marketing, BMW je ostvario to što jeste, činjenice i cifre su jednostavno neumoljive, baš kako je Bojan, BMW, naveo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Sa ovakvim rezultatima na testovima i ovim kvalitetom proizvodnje, kako se i zašto toliko prodaje ostaje enigma. Ali dozvoljavam sebi objašnjenje da BMW ima veoma razvijen marketing i da ljudi kupuju pod uticajem a onda plaču, lažu sebe (a bogami i druge) ili ga dalje prodaju (oni odlučniji) kad vide kuda to vodi. Imao sam jednom priliku da vidim šta u Minhenu šef odeljenja razvoja motocikala vozi - R80GS iz 1986 potpuno restauriran kao da je iz prodavnice izašao i time se ponosi - a mogao bi da ima R1200GS LC za svaki dan po jedan u drugoj boji! Oni koji prate znaju da je u poslednjih par godina trend povratka korenima, tj. prave se motocikli koji su oslobođeni suvišnih elektronskih asistenata i ostalih pomagala u vožnji i oslanjaju se na vozača i njegovo umeće. Baš taj BMW je izbacio jedan od svojih najboljih motocikala u ne znam koliko zadnjih godina R NineT, vazdušnjak, bez telelevera, bez DESA, dizajnerski usklađen do maksimuma.

 

Što se cene tiče za 16500 je ADV go ko pištolj, tek se to ne isplati voziti, da ga čovek iole pristojno opremi treba min. 22-23K ali da ne pričamo napamet, treba dobro proveriti šta je osnovni paket a šta se naknadno kupuje jer je tu BMW specijalista za dranje.

Mislim da je ST u osnovnom paketu bolje opremljena od GS osnovnog paketa ali i ovo molim vas treba proveriti, stavku po stavku kod ovlašćenog predstavnika, Zavisi takođe i za koje tržište su paketi opreme jer se ne podudaraju sa cenom i sadržajem.

 

Toliko od mene i pozdrav :zdravo:

 

Druže, pa objašnjenje je krajnje jednostavno.....pa naravno da glupi švabe,italijani,austrijci i sav ostali svet kupuju onako usput verujuči razvijenom marketingu i pod uticajem pa onda plaču. Pa to je nešto normalno za Evropu. Samo kada dođu na balkan svatko plaća svoje piće, na flaši mineralne crtaju hemiskom dokle su popili pa stavljaju to nazad u frižider, a da ne pričamo da nema šanse da ti ostave makar i jedan cent bakšiša. Naravno kad su kod kuće kupuju na đuture, jer pare leže po putevima u Evropi......Ali šta zna skoro pola milijona kupaca GS-a šta je dobro,kad ne čitaju BJBikers.Oni su fenomeni, ali nemaju pojma šta je dobro. Isto kao u Sloveniji preprošle godine, kada su u celoj godini prodali 3 (rečima tri) Supertenere,a da ne pričam da su na putevima retke ko beli medvedi. Ove ostale budale (ili fenomeni) sve navalile na GS-a, pa jih je več u avgustu ponestalo, a imali su jih "malko" više nego tri.....1zvizduk.gif

O ostalim modelima neču da gubim reči, jer recimo prošle godine nije bilo šanse da dobiješ bmw skuter na probu u Ljubljani. Dobili su tri komada i prva dva komada koja su otišla na probnu vožnju nisu se vratila u salon, več su završila u garažama kupaca, tako da su samo pozvali u salon neka pošalju račun. Treči primerak su prišarafili na pod u salonu, tako da si ga mogao samo gledati i sesti na njega.I to skuter, koji košta preko 11.000 eura......ali šta ljudi znaju šta je dobro, kad ne čitaju BJBikers. A koliko mi se čini ni ljudi u Srbiji ne znaju šta je dobro jer puno više prodaju GS-ova nego Super Tenera iako su navodno jeftinije i bolje....Čudi me da se ljudi u Srbiji tako neracionalno razbacuju sa parama....

 

 

 

Eee kad bi ti kupci koji daju 11000 za skuter znali da se voze na Kimko masini a ne BMW i da skuter sa istom masinom pod brendom Kimko mogu kupiti za 5-6 hiljada...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Stvarno nemam vremena za rasprave , jedva stignem i da procitam sva tvoja pisanja ,

 

 

Ja druze ovde ne vidim nikakvu raspravu, vec za sada manje vise prilicno dobro argumentovanu diskusiju. Ovakve teme ako prerastu u besmislenu raspravu idu naravno u lock. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Stvarno nemam vremena za rasprave , jedva stignem i da procitam sva tvoja pisanja ,

 

ali kad kazes

Moj odgovor je ne, ne znam. Ajde radi objektivnosti daj nam neki link, referencu da se edukujemo a ne da ostane jesi čuo – nisam čuo. Ali imam testove u kojima Nemci daju prednost KTM 1190 Adventure u poređenju sa GSom i to mogu da postavim da vidiš i pročitaš.

 

 

 

mi svi to znamo , nisu jedini Nemci to napisali

 

ali mi nije jasno , kad je KTM bolji od BMW-a to moze

 

kad je BMW bolji od bilo koje druge firme ne moze i to se onda ne veruje

 

a daj mi link nekog clanka gde kaze da je Super Tenera bolja od novog GS-a

 

 

 

takvog linka nema , niti mozes da ga nades

 

pa ti je dovoljno da je KTM bolji

 

 

 

 

 

A da te pitam , hoces li ti skoro da kupis KTM-a

a hoceš li ti skoro kupiti GS ili i dalje tabaniš.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Za vrijeme zadnjeg boravka u Njemackoj upoznao sam jednog interesnatnog njemca. Lik je prodavac neke hemije za automatske auto praonice a radi kao instruktor napredne voznje u nekom udruzenju koje pokriva westfaliu. Kad smo se vec malo bolje upoznali(magacin mu je u istoj radnji gdje sam ja sarafao motore) pitam ga sta on misli sta odvaja GS-a od ostalih. Odgovor je bio ]telelever[/b]!

Posto mi njemacki nije toliko dobar pozovem drugara da mi prevede jer mi nesto to glupo da to sran.. na prednjem vjesanju moze nesto bitno da promjeni.

Otpilike ovako, svaki sportski motor je bolji sto vise i senzitivnije daje odziv vozacu u voznji(guma-podloga) a kod bmw gs je to obrnuto. Radi tog ogibljenja on prikriva masu sitnog desavanja sto svakom vozacu daje sigurnost u voznji tako da i slabiji vozac kad sjedne pocne da ga cepa.

A on tvrdi da prosjecan vozac uzima od svakog motora mnogo manje nego sto on moze da pruzi tako da na gs-u kada poveca svoju brzinu i dalje je daleko od zone rizika.

E sad sta je jos zanimljivo, u Dotrmundu u prodajnom salonu triumfa radi nas momak, zanimljiv lik i dobar cova. Pricamo tako i gledamo 1200 explorera i ja ga pitam za gs. Nevjerovatno ali mi ponovi istu stvar, ]telelever[/b]!

ja ga imam ali nemam ništa više sigurnosti u vožnji s njim nego bez njega a i ne cujem neke drugacije informacije s prednjeg kotaca s njim ili prije na drugim motorima bez njega. možda je to zato što vozim i ne cekam da mi prednji kraj prica bajke. BMW je preskup motor osrednje klase, ja se osobno uvjerio i jedva cekam da ga prodam nekoj budali.
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Sa ovakvim rezultatima na testovima i ovim kvalitetom proizvodnje, kako se i zašto toliko prodaje ostaje enigma. Ali dozvoljavam sebi objašnjenje da BMW ima veoma razvijen marketing i da ljudi kupuju pod uticajem a onda plaču, lažu sebe (a bogami i druge) ili ga dalje prodaju (oni odlučniji) kad vide kuda to vodi. Imao sam jednom priliku da vidim šta u Minhenu šef odeljenja razvoja motocikala vozi - R80GS iz 1986 potpuno restauriran kao da je iz prodavnice izašao i time se ponosi - a mogao bi da ima R1200GS LC za svaki dan po jedan u drugoj boji! Oni koji prate znaju da je u poslednjih par godina trend povratka korenima, tj. prave se motocikli koji su oslobođeni suvišnih elektronskih asistenata i ostalih pomagala u vožnji i oslanjaju se na vozača i njegovo umeće. Baš taj BMW je izbacio jedan od svojih najboljih motocikala u ne znam koliko zadnjih godina R NineT, vazdušnjak, bez telelevera, bez DESA, dizajnerski usklađen do maksimuma.

 

Što se cene tiče za 16500 je ADV go ko pištolj, tek se to ne isplati voziti, da ga čovek iole pristojno opremi treba min. 22-23K ali da ne pričamo napamet, treba dobro proveriti šta je osnovni paket a šta se naknadno kupuje jer je tu BMW specijalista za dranje.

Mislim da je ST u osnovnom paketu bolje opremljena od GS osnovnog paketa ali i ovo molim vas treba proveriti, stavku po stavku kod ovlašćenog predstavnika, Zavisi takođe i za koje tržište su paketi opreme jer se ne podudaraju sa cenom i sadržajem.

 

Toliko od mene i pozdrav :zdravo:

 

Druže, pa objašnjenje je krajnje jednostavno.....pa naravno da glupi švabe,italijani,austrijci i sav ostali svet kupuju onako usput verujuči razvijenom marketingu i pod uticajem pa onda plaču. Pa to je nešto normalno za Evropu. Samo kada dođu na balkan svatko plaća svoje piće, na flaši mineralne crtaju hemiskom dokle su popili pa stavljaju to nazad u frižider, a da ne pričamo da nema šanse da ti ostave makar i jedan cent bakšiša. Naravno kad su kod kuće kupuju na đuture, jer pare leže po putevima u Evropi......Ali šta zna skoro pola milijona kupaca GS-a šta je dobro,kad ne čitaju BJBikers.Oni su fenomeni, ali nemaju pojma šta je dobro. Isto kao u Sloveniji preprošle godine, kada su u celoj godini prodali 3 (rečima tri) Supertenere,a da ne pričam da su na putevima retke ko beli medvedi. Ove ostale budale (ili fenomeni) sve navalile na GS-a, pa jih je več u avgustu ponestalo, a imali su jih "malko" više nego tri.....1zvizduk.gif

O ostalim modelima neču da gubim reči, jer recimo prošle godine nije bilo šanse da dobiješ bmw skuter na probu u Ljubljani. Dobili su tri komada i prva dva komada koja su otišla na probnu vožnju nisu se vratila u salon, več su završila u garažama kupaca, tako da su samo pozvali u salon neka pošalju račun. Treči primerak su prišarafili na pod u salonu, tako da si ga mogao samo gledati i sesti na njega.I to skuter, koji košta preko 11.000 eura......ali šta ljudi znaju šta je dobro, kad ne čitaju BJBikers. A koliko mi se čini ni ljudi u Srbiji ne znaju šta je dobro jer puno više prodaju GS-ova nego Super Tenera iako su navodno jeftinije i bolje....Čudi me da se ljudi u Srbiji tako neracionalno razbacuju sa parama....

 

 

 

Eee kad bi ti kupci koji daju 11000 za skuter znali da se voze na Kimko masini a ne BMW i da skuter sa istom masinom pod brendom Kimko mogu kupiti za 5-6 hiljada...

 

ma pojma nemaju druže.....kažem ti da se razbacuju sa parama....usto ne čitaju BJBikers, pa ko jim je kriv....1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

ja ga imam ali nemam ništa više sigurnosti u vožnji s njim nego bez njega a i ne cujem neke drugacije informacije s prednjeg kotaca s njim ili prije na drugim motorima bez njega. možda je to zato što vozim i ne cekam da mi prednji kraj prica bajke. BMW je preskup motor osrednje klase, ja se osobno uvjerio i jedva cekam da ga prodam nekoj budali.

 

 

Posle onih vasih video klipova ja ne znam ko tebe uopste i navrati na gs :)

 

p.s.naj vece odusevljenje gs proizvodi kod manje iskusnih vozaca i bio sam svjedok da masa "boraca" proveze sa njim. U kvalitet ne sumnjam jer ga voze i naj ozbiljniji svjetski putnici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ja ga imam ali nemam ništa više sigurnosti u vožnji s njim nego bez njega a i ne cujem neke drugacije informacije s prednjeg kotaca s njim ili prije na drugim motorima bez njega. možda je to zato što vozim i ne cekam da mi prednji kraj prica bajke. BMW je preskup motor osrednje klase, ja se osobno uvjerio i jedva cekam da ga prodam nekoj budali.

 

 

Posle onih vasih video klipova ja ne znam ko tebe uopste i navrati na gs :)

 

p.s.naj vece odusevljenje gs proizvodi kod manje iskusnih vozaca i bio sam svjedok da masa "boraca" proveze sa njim. U kvalitet ne sumnjam jer ga voze i naj ozbiljniji svjetski putnici.

Braco nemam GS ali imam telelever na bmw k 1200 s i iskreno mislim da sam se zatrcao mada motor ima 170 + ks i spada u neku sport varijantu i dobro se vozi ali, ponavljam, ništa bolje od japanaca samo skuplje u svakom pogledu.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

A dobro je, znaci da se jos uvjek deru slajderi na koljenima :)

 

Ja sam pitao konkretno za GS e sad da li to ima razlike na tim tvrdjim ogibljenjima na K modelu 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

:BJBDedaMraz:

Svim kolegama čestitam novu 2129. Kinesku godinu i želim puno lepih vožnji :moto1:!

 

Specijalna želja je za kolege pristalice BMWa - da R1200GS Adventure bude konačno u ovoj godini najprodavaniji motocikl na svetu :lol:– i da kolega koji je poželeo ovako divnu želju nik_sa015 postane počasni član BMW kluba Srbija!

 

Najglasnijim wannabe BMW kolegama želim da konačno dobiju tog famoznog BMWa da bi prestali da plaču i maštaju i počeli da voze, pa makar i BMW. I to je bolje od očajavanja na forumima. :moto3:

 

Kolegi bmw iz grupe bmw, želim da taj ne-bmw motor koji poseduje, što pre proda i zameni ga trećim naravno čistokrvnim bmw motorom. Po mogućstvu da taj treći bude bmw skuter od 11K EUR, kad je sve već u broju tri :D (da ne pominjem one tri prodate ST 1200 da ne kvarim ovu bmw harmoniju). I više da čita BJB naravno!:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Kolegi bmw iz grupe bmw iz klana bmw, želim da taj ne-bmw motor koji poseduje, što pre proda i zameni ga trećim naravno čistokrvnim bmw motorom. Po mogućstvu da bude taj treći bmw skuter od 11K EUR, kad je sve već u broju tri :D (da ne pominjem one tri prodate ST 1200 da ne kvarim ovu bmw harmoniju). I više da čita BJB naravno!:takoje:

 

0takoje.gif....pa čitamo ga i trudimo se več od 2006 godine......

 

a ovaj treči motor što nije bmw ide ove godine na doboš.....tako ti je to kad čovek nema para za bmw pa pravi kompromise....ti kompromisi su uvek skupi i nikad nije kao ona prava stvar......1oda.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Americki najgori.

Japanski najpouzdaniji.

Nemacki najbolji.

Da dodam:

Žabarski najbrži i najlepši

Austrijski najdrčniji

Tajvansko / Korejski najisplativiji

Kineski najjeftiniji

 

Ja cu ti navesti tezinu suvog GS-a vazdusnjaka -199kg. Koliko je laksa Tenera 1200 obzirom na "tezinu i glomaznost" BMW resenja?

Lalajko, molim bez đidanja :) ja sam našao podatak za R1200GS 2010

Dry weight: 205

Wet weight 238

Ako se dobro sećam Telelever je uveden 1993g. sa predstavljanjem tog motocikla koji ti voziš. Mislim da je za tandem Telelever/Paralever, te generacije (II), u odnosu na prosečnu Teleskop/Lanac kombinaciju, bila razlika oko 12 Kg, ali molim te ispravi me ako grešim, dosta je vode proteklo Dunavom...Kao što sam prethodno napisao, BMW je celu konstrukciju ispeglao pa je u R1200GS ta razlika svedena na nekih 7 Kg uveden je Paralever III generacije.

Ne ulazim u raspravu o težini ST1200, kao što sam napred objasnio, moje postovanje u ovoj rubrici je kolateralna šteta :neznam: nemam ni GS ni ST niti imam ambicije da ih imam.

 

BMW je preskup motor osrednje klase, ja se osobno uvjerio i jedva cekam da ga prodam nekoj budali.

:lol: Mile, nemoj sa takvim izjavama da prođeš ko ja ;) , nije baš zahvalno otvarati oči BMWovcima. Da, na žalost kad se čovek otrezni posle orgijanja u banci i potrošenih 23K EUR vidiš da je to moglo i sa V-Stromom za 1/3 cene - što neko pokaza na slici kao šalu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Sebe smatram nepristrasnim i velikim kritičarem BMW-a iako ga imam i nijedna me drugo marka ne zanima, imo il nemo para. Slažem se poprilično sa Streetbikerom i AcomPn, tačno je da je pad kvaliteta prisutan u bukvalno svemu i nekako se izbor svodi na manje loš, a sve što je vezano za motor je drsko skupo bez obzira što se to pravda haj tek tehnologijom. Bokser ima svoju specifičnost ala Porš koji je i dan danas klasa za sebe, ima poseban šmek i ko se primi na to, teško da bilo šta drugo može da ga očara i otuda velika prvrženost uprkos evedentnim nedostacima koji su sve prisutniji kroz evoluciju modela.

 

Telelever il paralever ima svoju težinu kretne mase ali nije ona presudna u odzivu na koji tvrdoća vešanja naj više utiče. Glavna osobenost ili prednost je što ne dolazi do velikog skraćivanja međuosovinskog rastojanja prilikom potonuća točkova i promena geometrije vešanja što čini motor stabilnim i sa gotovo uvek linernim odzivom, a to jednostavno olakšava vožnju, uliva poverenje i doprinosi rasterećenom uživanju što motor i ima za cilj. GS, gelande/štrase, je praktično uspostavio klasu turing endura koja se eto ispostavila kao masovno prihvaćena i univerzalna gotovo za svaku namenu, naravno da nije za ekstremni off kao ni za pravo trkanje ali zavidno dobro može i to. Jednostavno je BMW naj širi, naj optimalniji, naj upotrebljiviji ili naj prilagodljiviji u svakoj situaciji. Relativno lakim priručnim popravkama, ( na žalst sve manjim), dobrom logistikom širom sveta, magičnom ADV nalepnicom i uz odličan marketing, BMW je ostvario to što jeste, činjenice i cifre su jednostavno neumoljive, baš kako je Bojan, BMW, naveo.

 

Hvala kolega Đunta za komentar - imaš moje poštovanje, retko je uopšte naći vlasnika BMWa koji voli svoj motor ali nije toliko ostrašćen i zaslepljen da može da skupi hrabrost i pogleda i konkurenciju. Imali smo u ovoj rubrici svašta priliku da pročitamo, nažalost retko objektivno i argumentovano.

Naši bmwovci kad hoće da pljunu po konkurenciji kažu to je multipraktik to je sr..e, a zaboravljaju da je BMW začetnik te klase multipraktik, znači motocikl koji je svestran i ima više namena, nije najbolji ni u čemu ali primenljiv za više stvari, kako mu i u oznaci GS stoji, što si lepo primetio. Doduše ovo prvo iz Gelände/Straße mu priznajem samo iz doba R80 G/S koji je stvarno izgledao i funkcionisao tako kako mu i ime određuje. Sa svojih 186 Kg wetweight uključujući 20 l goriva - učestvovao je na trkama i ima tri Dakar titule (usudiću se da kažem - jedine koje je GS osvojio i koje će ikada osvojiti), sve posle toga vam je verovatno poznato ali GS duguje ovom motociklu SVE.

 

BMW je ostvario to što jeste, činjenice i cifre su jednostavno neumoljive, baš kako je Bojan, BMW, naveo.

Đunta, nemoj sad da kvariš lep post - šta zameram kolegi bmw - daje opet neke brojke napamet, nije dao nikakvu referencu gde je našao podatke iz koje godine... dajte kolege da ako nešto navodimo da se i potrudimo da damo izvore, da može da se proveri. Evo ga izveštaj Američke Trgovačke komore za Evropsko tržište motocikala za 2013 / 2014 godinu. Šteta je što za Italijansko tržište, kao jedno od najvećih u Evropi, nema podataka o broju motocikala po proizvođačima kao ni za Švajcarsku jer nije u EU, ali za ostale uglavnom ima podataka o zastupljenosti proizvođača na tom tržištu. Propeler neprikosnoven u Nemačkoj i Holandiji za ostalo pogledajte bićete iznenađeni, barem neki, ipak mora da se zna ko ima krila :takoje: a ko vrti propelere ;).

 

Što se tiče rekordnih prodaja BMW, dajte neke podatke, neću ja za vas da ih tražim i ja da vam podštapam izjave ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

April 8, 2014 - In the first three months of this year BMW Motorrad sales were higher than ever before in any first quarter, according to a BMW Motorrad announcement today.

 

Sales in the first quarter totaled 28,719 vehicles (previous year: 24,732 units), an increase in sales of 16.1% from last year. 15,183 motorcycles and maxi-scooters (previous year: 13,067 units) were supplied to customers worldwide in February. With an increase of 16.2% as compared to the previous year, this was the best monthly sales performance in the history of the company.

 

Heiner Faust, BMW Motorrad Head of Sales and Marketing, said that the positive result was due to the high level of demand worldwide. The first quarter was pleasing in Europe, too. The southern European markets are seeing significant growth as compared to the previous year. The strongest individual market for BMW Motorrad continues to be Germany, followed by the US, France, Italy, Brazil and Spain.

Ali ipak nije BMW pobednik u rastu, već je to - and growth winner is:

 

Numero Uno European Motorcycle Brand? KTM! January 21, 2014 - KTM has doubled sales volume since 2008, with 123,859 motorcycles sold worldwide in 2013 (107,142 units sold in 2012). The most popular model is the new KTM 1190 Adventure (report). KTM's recent 1-2 victory in the "Dakar" South American rally probably helped also.

 

KTM now claims they are the "fastest growing motorcycle brand in the world" over the last three years.

 

KTM has contract manufacturing and their own manufacturing facilities in India, Malaysia and Colombia (of all places). CFMoto in China will produce KTM bikes and more factories are planned in Thailand, Brazil and the Philippines. The plan is to increase production to 200,000 motorcycles by 2016.

 

I još jedna spominjana firma sa najsvežijim podacima čisto da se vidi da ne prodaje samo BMW motore:

February 3, 2015 - Ducati Motor Holding SpA set a sales record in 2014 by delivering 45,100 new motorcycles to customers worldwide.

 

This represents an increase of 2% over 2013, marking the 5th consecutive year of growing sales. Fueling the sales increase was the introduction of the new Monster 1200 and Monster 821, Ducati said. Monster family sales rose by 31% worldwide, with 16,409 new bikes sold.

 

"The Superbike family, thanks to the widespread introduction of the 899 Panigale, which scored a 74% increased sales success with 5,806 bikes delivered to customers, enjoyed an overall growth of 12%, with a total of 9,788 bikes sold in 2014," the company noted.

 

The U.S. continues to be Ducati’s top market, with 8,804 units delivered to customers. Ducati made an 8% gain in Mexico.

 

"Despite difficult market conditions, sales in South America increased considerably, especially in Brazil (+ 74%, 1,174 bikes sold); this was achieved thanks to considerable expansion of the dealership network in that country and the market introduction of the full model range with local CKD production," the OEM said.

 

Sales in Europe were down 3% with 19,743 bikes sold. While sales in Italy fell short of those attained the previous year (down 14% with 4,284 units sold), other European countries were almost stable, Ducati said and the UK posted a 16% increase in sales with 2,742 bikes sold.'

 

Double-digit growth was also seen in Asia, where Ducati said it achieved an all-time sales record (up 11% with 5,787 units sold).

 

Performance was particularly strong in Thailand (up 22%) and in China, where sales volumes nearly doubled (up 97%) vs. 2013, the OEM noted. Sales in Australia were up 13% vs. 2013, and Ducati's performance in Japan increased by 1% (2,558 units sold in 2013).

 

Izveštaje ćete naći ovde.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo i malo edukacionog materijala, Adventure i ostalo:

 

BMW R1200GS, KTM Adventure, Ducati Multistrada, Triumph Explorer & More! - On Two Wheels Ep. 38 -Motor Trend Channel USA

 

 

Da ponovim još jednom u klasi Adventure = Multipraktik pored BMW se najčešće ponavljaju imena još dva motocikla KTM 1190 R Adventure i Ducati Multistrada 1200S. E zato ću malo više da vas smaram sa Multistradom i KTMom.

 

Road to Ruins: Episode 1 - BMW R1200GS Adventure v. Ducati Multistrada 1200 S - One wheel drive – USA

odličan video šteta što ga nikada nisu postavili kompletnog na YT, ili sam bar ja našao samo tri nastavka. Ako neko ima neka baci link.

 

Ducati Multistrada 1200 v BMW GS -MCN - Motorcyclenews.com GB

 

 

Ducati Multistrada 1200 v KTM SMT v BMW GS v Tiger 1050 - Motorcyclenews.com GB

Čini se da englezi nisu tako naklonjeni svom Triumphu i otvoreno hvale konkurenciju, pogledajte

 

RECORD MONDIAL : 51 000 KM NON STOP EN DUCATI 1200 MULTISTRADA - WORLD RECORD Moto Journal France

Obiđe čovek svet sa Multisra..om, što reče neko od bmwjaša a nije je gurao.

 

PIKES PEAK 2013 Ducati multistrada 1200 wins Pikes Peak climbing - Italy

 

https://www.youtube.com/watch?v=sdu1tsVZT9Q

Ovo je lepo za oči, žabari maaaaajstori :Mina:! Multistrada je ono što R1200GS nikada neće i ne može biti, Adventure sportski-trkački motor koji je 2010-2013 (četiri godine za redom) osvajao Pikes Peak trku i uz to postavio brzinski rekord staze. 2010 je Multistrada skinula sa trona BMW HP2 (pobednika 2009 - pravu off varijantu) . Da BMW zna odakle dolazi opasnost potvrđuje, kao što sam već pisao, lansiranjem S1000RX pročitajte tu vam je i nova definicija kategorije Adventure - Sports! Jedino što je sporno je koncept četvorocilindričnog rednog agregata. Koliko je meni poznato jedino još veliki Versys ima takav u Adventure segmentu, ispravite me ako sam nešto propustio. Opet mi sve to deluje napregnuto i da se odgovori konkurenciji na brzinu (bez strategije razvoja pravog agregata - paralel tvin ili V-tvin agregata koji su po meni sinonim za Adventure klasu), a ostatak priče će da odrade i proguraju testeri, novinari, marketing menadžeri! Što reče kolega iz bmw grupe, nema tog novinara koji je gadljiv na pare, biće taj S1000RX nova zvezda Adventure scene!

Multistrada je zašla u svoju 5 godinu i dozivela u 2015 suštinski update, žabari su je razvili od 0 do 00 :)

Pozdrav svima, čitajte i gledajte pa da pričamo dalje ali argumentovano :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

 

Ja cu ti navesti tezinu suvog GS-a vazdusnjaka -199kg. Koliko je laksa Tenera 1200 obzirom na "tezinu i glomaznost" BMW resenja?

Lalajko, molim bez đidanja :) ja sam našao podatak za R1200GS 2010

Dry weight: 205

 

Naveo si tezinu 1200 iz 2010 godine, kada je izvrsena modifikacija i taj model je nesto tezi najvise zahvaljujuci novom izduvu. A ako pogledas recimo 2008 godiste imas ovo:

 

http://www.r1200gs.info/misc/specs/

 

Cak i tezina koju si ti naveo (205) je jos uvek vise od dzaka cementa manje od ST1200. Pa sad zamisli da vuces na motoru UVEK taj dzak i kako se to odrazava na potrosnju, ubrzanja i celokupne performanse. Dakle, koji je to GS-u 1200 konkurentni motor koji je zahvaljujuci pogonu lancem ubedljivo laksi od njega?

 

Bas me cudi da nisi uspeo da iskopas podatak o tezini ST1200, za GS-a si nekako uspeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja