Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

BMW ili KTM- po vecini testova svaki dobije + za neku oblast a KTM je dobija za bolji offroad. Ali, kada bih mogao birate izmedju ta dva izabrao bih BMW zbog estetike. Valjda i to ima nekog znacaja samom vozacu. Meni je bezveze da vozis neki motor koji ti je ruzan.

 

Ove slike iznad sam vec video. Inace toliko sam video putopisa na adv rideru ovih godina a svet su prosli i GS-ovi i KTM-ovi, svi moguci japanci, italijani, skuteri.... Stvar je dobre volje a kvarovi su se desili na apsolutno svakom motociklu.

Jeste bilo je i zescih riknjavanja ali nisam puno video takvih putopisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Da mogu da biram izmedju bmw i ktm. Uzeo bih bmw, prodao, kupio ktm, a sa 10 soma koji mi ostanu obisao sa ktm-om celu planetu :-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BMW - Broken Motorcycle Workshop :zvizduk:

 

Kucaj na Google "broken ***" gde su zvezdice bilo koji motocikl koji ti padne na pamet i dobices pregrst linkova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam koliko si ti kompetentan za procenjivanje voznje po vukojebini sa svojih 140 kg

 

Vidi druže, moja kilaža je moja stvar. Ni ja nisam pominjao da imaš zlatan zub. Imao si možda jedan ili nijedan motor u životu, ali ti si svakako kompetentan. Možeš samo novine da gledaš, taj KTM nećeš voziti u životu (možda za 15 godina).

 

Ime mi je Milan i imam 39 g...ocu kupim neki bajk i nadam se da sam na dobroj adresi sto se tice saznanja o tome .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

daleko si od istine.........ima dosta bembara, ali snisu svi GS...........

 

ugalvnom se voze bmw

 

Da, daleko sam od istine, uglavnom se voze BMW, od čega su GS bar pola, ako ne i više ;)

 

Eto čak ni u Minhenu nema nijednog drugog BMW kluba do BMW GS.

 

http://www.bmw-gs-club.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

BMW - Broken Motorcycle Workshop :zvizduk:

 

Kucaj na Google "broken ***" gde su zvezdice bilo koji motocikl koji ti padne na pamet i dobices pregrst linkova.

 

 

Мој пост је био допринос овој плодној расправи Јапан - Германија :moto3: наравно циљано да помогнем "нашу страну" :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne znam koliko si ti kompetentan za procenjivanje voznje po vukojebini sa svojih 140 kg

 

Vidi druže, moja kilaža je moja stvar. Ni ja nisam pominjao da imaš zlatan zub. Imao si možda jedan ili nijedan motor u životu, ali ti si svakako kompetentan. Možeš samo novine da gledaš, taj KTM nećeš voziti u životu (možda za 15 godina).

 

Ime mi je Milan i imam 39 g...ocu kupim neki bajk i nadam se da sam na dobroj adresi sto se tice saznanja o tome .

 

Heheh ja gde se vozim tebe ni helikopterom ne bi mogli das spuste post-30832-0-89178800-1424533882_thumb.jpg

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da, da, u snovima :D čitao sam tvoje putopise i divio se ;) Nemoj samo toliko velike slike da stavljaš, opteretićeš forum :D

 

Na tvoju zalost ti mozes samo da sanjas gde se ja vozim ...ali ako skines 40 kg i nabavis odgovarujuci motor i budes vezbao par godina mozda mozes gde i ja....da pokusas....aj evo ti jos jedna iz mog albuma al nemoj mnogo da se potreses i slucajno da probas nesto slicno. post-30832-0-35581400-1424534364_thumb.jpg

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Je li Turtle, ti se ne hvališ da si veliki ljubitelj BMW motora?

 

Da li neko sa foruma znam mozda ovaj motor ili vlasnika....pise da kupljen u Srbiji i zanimala bi me svaka informacija o njemu...moze i na pp ako je nesto poverljivo0namigivanje.gif

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4400438/bmw_r1150r/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

BMW - Broken Motorcycle Workshop :zvizduk:

 

Kucaj na Google "broken ***" gde su zvezdice bilo koji motocikl koji ti padne na pamet i dobices pregrst linkova.

 

 

Мој пост је био допринос овој плодној расправи Јапан - Германија :moto3: наравно циљано да помогнем "нашу страну" :neznam:

 

@lalajko послушао сам те и нисам био лењ :zdravo:

ево доле два скрин-шута са Гуглета и први резултати :staa2:

"једна слика говори више од хиљаду речи" :neznam:

 

broken_bmw.jpg broken_yamaha.jpg

 

Поздрав :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Je li Turtle, ti se ne hvališ da si veliki ljubitelj BMW motora?

 

Da li neko sa foruma znam mozda ovaj motor ili vlasnika....pise da kupljen u Srbiji i zanimala bi me svaka informacija o njemu...moze i na pp ako je nesto poverljivo0namigivanje.gif

 

http://www.polovniau...438/bmw_r1150r/

 

Zemljace sta je tebi ...sto tebe boli sta se ja raspitujem i za koga ....i gde si ti mogo da vidis da sam ja ljubitelj ili ne BMW motora....ja licno gotivim R 1150 R kao uspesan koncept BMW-a koga je u to vreme kupio moj drugar i nista vise....naravno ne ovog sa oglasa vec drugog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

(Nego kako se ubaci da bude klip vidljiv a ne samo link adresa?)

 

Samo iz linka izbrises ono slovo S (vidi na slici) i to je to ...

 

ee.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ali ako je link onaj youtu.be, onda neće raditi, mora da se prepravi ovako kako je napisao Peca. Link ka svakom YouTube videu je praktično isti, menja se samo ovaj ID kod iza v=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

daleko si od istine.........ima dosta bembara, ali snisu svi GS...........

 

ugalvnom se voze bmw

 

Da, daleko sam od istine

 

 

 

 

 

dobro, lako se lako manipuliše quote 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

(Nego kako se ubaci da bude klip vidljiv a ne samo link adresa?)

 

Samo iz linka izbrises ono slovo S (vidi na slici) i to je to ...

 

ee.jpg

 

 

Ali ako je link onaj youtu.be, onda neće raditi, mora da se prepravi ovako kako je napisao Peca. Link ka svakom YouTube videu je praktično isti, menja se samo ovaj ID kod iza v=

 

Ja sam malo pglu, izbriso "s" ali i dalje stoji samo link. Il pojasnite il mi prepravite post pa na pp da ga izmenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

...

Reče neko da je skuter na terenu prohodan kao i neki Adventure! Moguće, međutim ja tvrdim da ću pešice da savladam teren koji ni jedan motor ne može. A gušter, mrav, .... će opet još bolje da savladaju neku prepreku od mene kao pešaka. Jedino zanemarujemo činjenicu da neki Adventure to radi sa brzinom od 100+km/h, i sa teretom od par stotina kila na sebi i sa udobnošću da vozač to radi danima uzastopno (u svim vremenskim uslovima), a i da motor takve uslove bez problema podnese. Zaista sitnica!?

 

Nda, to jesi u pravu, ali ti istovremeno zanemarujes cinjenicu da su tako nesto radili samo* Severian i Mimi, a nisam siguran da li su ucestvovali u ovoj prepisci. :)

Cinjenica da je to najprodavaniji motor se jednostavno ne uklapa sa cinjenicom da moze 100+ km/h natovaren po makadamu, jer za tako nesto treba mnogo vise parametara od prostog imanja novca.

 

Ja kad bih isao u Vladivostok, preko Vukokjebstoka, vjerovatno bi vise razmatrao GS-a od ostalih maxi adventura i to prevashodno zbog autonomije.

Za vozikanje po Evropskom asfaltu me ipak ti konji vise golicaju. Pumpe na svakom cosku....

 

*- iliti mali (beznacajni) broj svih nas

Slažem se sa svime što si naveo, uz malu dopunu. Osim Severiana i Mimija na BJB forumu imamo i Pandu i Marokanca i još nekoliko ljudi koji voze belosvetskim putevima. A lično poznajem još nekoliko čoveka koji se takođe prilično vozikaju (a nisu članovi ni jednog foruma). Znam i dosta onih koji prelaze desetine hilhade kilometara po svakojakim vukojebinama (uglavnom Azijskim) sa motorima koji ni u kom slučaju ne spadaju u kategoriju Adventure, ali je to uglavnom iz razloga što nemaju sredstava da iste nabave ili im isti ne odgovaraju (zbog gabarita). Bez obzira što ne spadam u one koji su ostvarili neko daleko putovanje i osvojili pustilnju i prašumu, ja sam u periodu novembar 2014-februar 2015. (dakle u periodu u kome su drugi motore držali konzervirane u garaži) prešao skoro 4.500 km u svakojakim vremenskim uslovima i po različitim vrstama puteva). Isto sam se tako vozio i kada sam imao Transalpa, ali sada imam neuporedivo veću udobnost i mogućnost da motor natovarim. Napominjem da sam visok 194 cm i težak stotinak kila.

U svakom slučaju poznajem više ljudi koji su ovakve motore nabavili da ih koriste upravo u situacijama koje sam nabrojao u svojim prethodnim komentarima, a ne poznajem ni jednog koji je ovaj motor kupio da bi se njime jurcao po okolnim njivama ili kros stazama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

...

Reče neko da je skuter na terenu prohodan kao i neki Adventure! Moguće, međutim ja tvrdim da ću pešice da savladam teren koji ni jedan motor ne može. A gušter, mrav, .... će opet još bolje da savladaju neku prepreku od mene kao pešaka. Jedino zanemarujemo činjenicu da neki Adventure to radi sa brzinom od 100+km/h, i sa teretom od par stotina kila na sebi i sa udobnošću da vozač to radi danima uzastopno (u svim vremenskim uslovima), a i da motor takve uslove bez problema podnese. Zaista sitnica!?

 

Nda, to jesi u pravu, ali ti istovremeno zanemarujes cinjenicu da su tako nesto radili samo* Severian i Mimi, a nisam siguran da li su ucestvovali u ovoj prepisci. :)

Cinjenica da je to najprodavaniji motor se jednostavno ne uklapa sa cinjenicom da moze 100+ km/h natovaren po makadamu, jer za tako nesto treba mnogo vise parametara od prostog imanja novca.

 

Ja kad bih isao u Vladivostok, preko Vukokjebstoka, vjerovatno bi vise razmatrao GS-a od ostalih maxi adventura i to prevashodno zbog autonomije.

Za vozikanje po Evropskom asfaltu me ipak ti konji vise golicaju. Pumpe na svakom cosku....

 

*- iliti mali (beznacajni) broj svih nas

Slažem se sa svime što si naveo, uz malu dopunu. Osim Severiana i Mimija na BJB forumu imamo i Pandu i Marokanca i još nekoliko ljudi koji voze belosvetskim putevima. A lično poznajem još nekoliko čoveka koji se takođe prilično vozikaju (a nisu članovi ni jednog foruma). Znam i dosta onih koji prelaze desetine hilhade kilometara po svakojakim vukojebinama (uglavnom Azijskim) sa motorima koji ni u kom slučaju ne spadaju u kategoriju Adventure, ali je to uglavnom iz razloga što nemaju sredstava da iste nabave ili im isti ne odgovaraju (zbog gabarita). Bez obzira što ne spadam u one koji su ostvarili neko daleko putovanje i osvojili pustilnju i prašumu, ja sam u periodu novembar 2014-februar 2015. (dakle u periodu u kome su drugi motore držali konzervirane u garaži) prešao skoro 4.500 km u svakojakim vremenskim uslovima i po različitim vrstama puteva). Isto sam se tako vozio i kada sam imao Transalpa, ali sada imam neuporedivo veću udobnost i mogućnost da motor natovarim. Napominjem da sam visok 194 cm i težak stotinak kila.

U svakom slučaju poznajem više ljudi koji su ovakve motore nabavili da ih koriste upravo u situacijama koje sam nabrojao u svojim prethodnim komentarima, a ne poznajem ni jednog koji je ovaj motor kupio da bi se njime jurcao po okolnim njivama ili kros stazama.

 

0takoje.gif

 

pravi-vitez.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW - Broken Motorcycle Workshop :zvizduk:

 

Kucaj na Google "broken ***" gde su zvezdice bilo koji motocikl koji ti padne na pamet i dobices pregrst linkova.

 

 

Мој пост је био допринос овој плодној расправи Јапан - Германија :moto3: наравно циљано да помогнем "нашу страну" :neznam:

 

@lalajko послушао сам те и нисам био лењ :zdravo:

ево доле два скрин-шута са Гуглета и први резултати :staa2:

"једна слика говори више од хиљаду речи" :neznam:

 

broken_bmw.jpg broken_yamaha.jpg

 

Поздрав :zdravo:

 

Bokser R xxxx GS modela koji su konstruktivno tipski gotovo isti ima proizvedeno oko pola miliona ne računajući ostale R xxxx RT,S,RS,...koji se takođe mogu dodati. Ako bi se sabrala ukupna pređena kilometraža, ima recimo primerak sa 800.000 km, pa kad bi se još uključio težinski koeficijent opterećenja po pređenom kilometru, statistička slika bi bila haha.

 

Samo u 2014 je BMW-a 1.2 GS/GSA prodato 40.622 komada, (+ 12.140 RT modela), voleo bih da vidim statistiku ostalih iz iste tipske grupe endura kao i njihove kilometraže, slike pod opremom, intinerera kud prolaze itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

Bokser R xxxx GS modela koji su konstruktivno tipski gotovo isti ima proizvedeno oko pola miliona ne računajući ostale R xxxx RT,S,RS,...koji se takođe mogu dodati. Ako bi se sabrala ukupna pređena kilometraža, ima recimo primerak sa 800.000 km, pa kad bi se još uključio težinski koeficijent opterećenja po pređenom kilometru, statistička slika bi bila haha.

 

 

Veruj da je cak i meni to bila misterija .. kako to da samo na GS modelu zapale defrencijal ? potpuno isti je i na ostalim modelima RT , R , RS , ST , S , HP (svi modeli HP) a njima se to ne desava . Cak mislim da

bih mogli i neki K modeli da udju na listu ..

 

Dve opcije su mi uvek padale napamet .

 

1 . Da ne vode racuna o servisnom intervalu (zamena lezaja u dif. ) pa lezaj zakove i polomi sve zivo i to pod izgovorom ma to bmw to nista ne treba da se menja sa to hitler iso na rusiju ...

 

2 . Da niko od vozaca zapravo nije procitao uputstvo za upotrebu pa predstavu nema o maksimalnoj nosivosti motora , varijanta video sam ja jednog znas kako on to natovarijo , mogu i ja tako ...

 

unknown004255.jpg

 

gs-1150.jpg

 

 

I meni je misterija i bas bih voleo da znam o cemu se radi ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Uuu imam gomilu ovakvih , naj cesce ih vidjas kako teraju van puta ovako natovareni ... sto je naj zalije nikad ne crkne pod ovakvim teretom .. nego kad sve to poskida i krene negde na prazno a potera malo brze , tad mu onaj pretovar od 0,5 t dodje do izrazaja ....

 

bar se meni tako cini ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bokser R xxxx GS modela koji su konstruktivno tipski gotovo isti ima proizvedeno oko pola miliona ne računajući ostale R xxxx RT,S,RS,...koji se takođe mogu dodati. Ako bi se sabrala ukupna pređena kilometraža, ima recimo primerak sa 800.000 km, pa kad bi se još uključio težinski koeficijent opterećenja po pređenom kilometru, statistička slika bi bila haha.

 

 

Veruj da je cak i meni to bila misterija .. kako to da samo na GS modelu zapale defrencijal ? potpuno isti je i na ostalim modelima RT , R , RS , ST , S , HP (svi modeli HP) a njima se to ne desava . Cak mislim da

bih mogli i neki K modeli da udju na listu ..

 

Dve opcije su mi uvek padale napamet .

 

1 . Da ne vode racuna o servisnom intervalu (zamena lezaja u dif. ) pa lezaj zakove i polomi sve zivo i to pod izgovorom ma to bmw to nista ne treba da se menja sa to hitler iso na rusiju ...

 

2 . Da niko od vozaca zapravo nije procitao uputstvo za upotrebu pa predstavu nema o maksimalnoj nosivosti motora , varijanta video sam ja jednog znas kako on to natovarijo , mogu i ja tako ...

 

unknown004255.jpg

 

gs-1150.jpg

 

 

I meni je misterija i bas bih voleo da znam o cemu se radi ....

 

Ako se ne varam, par živi život na motoru, da li je to besmisleno ili ne je svačiji lični izbor.

 

Bokser nosi više nego što je deklarisan evidentno. GS se po pravilu više maltretira, tovari više jer se putuje dugim turama i shodno tome mora da se nosi sve i svašta za svaku priliku i ne priliku, toga uglavnom nema kod RT-a i praktično GS enduro se u ekspolataciji daleko više arči i samim tim su i kvarovi češći. Otkazivanje kardanskog sklopa jeste tipičan kvar delom zbog konstruktivnog rešenja i ne adekvatnog post podešavanja mada dolze i fabrički loše podešeni, a više zbog ne brige vlasnika i iluzije da tu nema šta da se održava a ima, retko ali ipak intervalno, al kad bi sad nekom reko da valja da se kardanski sklop ceo svuče otero bi me u pm. Doduše kod serije 11.xx je kvar kardana izuzetak, ne ležaja što je pa priča za sebe, ali kod 1.2 je izraženiji i po mom mišljenju je učinjen inženjerski previd, plus je kvazi bez održavanja. No s obzirom na cifru proizvedenih GS-a 1.2, mislim da je oko 350.000, broj kvarova je uslovno simboličan ali bi mogao biti još manji predpostavljam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja