Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drugari, nakon lepe morske vožnje bliži nam se put u Rumuniju. Bio sam u ovoj oblasti u sećanjima skoro, u stvarnosti je prošlo već 8 godina, pa kapiram da je bilo nekih promena. Malo bi da prošaramo, a ne da ponavljam istu turu.  Nemamo puno dana za put, ali zato želja na pretek, pa me interesuje da li je neko skoro vozio ove deonice. Valjale bi taze informacije od ove ili prošle godine. Bitno nam je da je asfalt zbog tipova motora i da nije  baš u nekom raspadu, rupa na rupu i zakrpa na zakrpu, a pamtim i takve deonice kada sam prošli put bio. Unapred hvala!

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Ovde vidim, barem po mapi, da ima dosta radova, a njih baš i ne ljubim na 30+ stepeni

WWW.GOOGLE.RS

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Dobro je da si postavio pitanje da malo živne tema. Većina ljudi gubi vreme čitajući postove iza što je potpuno besmisleno i tema se ugasi.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Africa Twin as 2020.god.

Trenutno sam u Targu jiu, sutra planiram Transfagarasan a prekosutra Transalpinu, pa javljam sve šta vas zanima 😁

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1699 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Drugari, nakon lepe morske vožnje bliži nam se put u Rumuniju. Bio sam u ovoj oblasti u sećanjima skoro, u stvarnosti je prošlo već 8 godina, pa kapiram da je bilo nekih promena. Malo bi da prošaramo, a ne da ponavljam istu turu.  Nemamo puno dana za put, ali zato želja na pretek, pa me interesuje da li je neko skoro vozio ove deonice. Valjale bi taze informacije od ove ili prošle godine. Bitno nam je da je asfalt zbog tipova motora i da nije  baš u nekom raspadu, rupa na rupu i zakrpa na zakrpu, a pamtim i takve deonice kada sam prošli put bio. Unapred hvala!
 
staticmap?center=45.417767%2C23.33481375&zoom=10&size=900x900&markers=45.4360709%2C23.6318339%7C45.4088946%2C23.3754021&sensor=false&client=google-maps-frontend&signature=DufwMTXfoZpqy9FCdev4BXf9jUo WWW.GOOGLE.RS  
Ovde vidim, barem po mapi, da ima dosta radova, a njih baš i ne ljubim na 30+ stepeni
staticmap?center=45.5087499%2C21.92623998&zoom=8&size=900x900&markers=45.413619%2C22.2218641%7C45.6068844%2C22.9493625&sensor=false&client=google-maps-frontend&signature=FdYFpAPC1fDkdnivt4fBOgx1S0Y WWW.GOOGLE.RS  
staticmap?center=45.38309197%2C23.29687554&zoom=8&size=900x900&markers=45.4360709%2C23.6318339%7C45.3369125%2C24.2784932&sensor=false&client=google-maps-frontend&signature=pPGCBTmDGmIFv2k4fTn4rShth14 WWW.GOOGLE.RS  
Ova prva dva mogu da ti kazem ali ne i treći. Prvi je jako loš i za izbegavanje je. Drugi Caransebes- Haceg nista spec, magistrala, kroz dosta naseljenih mesta, ali može da posluzi kao alternativa. Trećim putem koji si naveo nisam prolazio🫤

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@max80, druga mapa, tj. potez ka Hetzeg-u je prosle godine bio u solidnom stanju, rekao bih prosecan. Tim putem mislim ponovo da prodjem u septembru na putu za Jasi, ako Bog da. Drugi pokusaj u najavi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2945 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Planiram da od nedelje idem u Rumuniju na TA i TF. Ovo je ruta kojom bih išao.

 

Rumunija1m.jpg

 

Dopada mi se ideja da obe znamenitisti pređem u oba smera. Ostao bih četiri, pet dana. E, sad, imam tu nekoliko pitanja za one koji su već išli. 

 

-Internet. Da li uplatiti kod MTS za 1000 din Evropa net 1,5 GB ili postoji bolja solucija. Treba mi samo za navigaciju i za traženje smeštaja.

 

-Smeštaj. Preporuke za Targu Žiju, Sibiu i Kurta de Arđeš. Idem sam, znači jednokrevetna soba. Doručak... nije nužan. Da bude što jeftinije, a čisto i da ima tuš. Drugo me baš briga. Po mogućstvu da je blizu centra, da mogu da se šetam bez motora.

 

-Gde je najbolje proveriti vremensku prognozu? Gde vi proveravate kad idete na tu stranu, bar sedam dana unapred?

 

-Primedbe i saveti za rutu. Prvi dan Trešnja, BC, Oršava, Herkulanum, Targu Žiju. Drugi, TA, Sebeš, Sibiu, Karcišoara, Kurta. Treći, obrnuto. Četvrti, povratak kući, s naše strane Dunava. Možda spavanje u Kladovu, ali ne znam još. Ako mi bude mnogo drugog, trećeg dana, ubacujem spavanje u Sibiu. Šta još na ruti treba videti osim Decibala? Ni on nije nešto (kako sam čitao), ali usput je.

 

Unapred hvala svima na odgovorima! Ako se još nečeg setim, pitaću.

Promenio član misa-pei
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
10 hours ago, misa-pei said:

-Internet. Da li uplatiti kod MTS za 1000 din Evropa net 1,5 GB ili postoji bolja solucija. Treba mi samo za navigaciju i za traženje smeštaja.

Ako imas podrsku za esim, mozes baciti pogled na:

MOBIMATTER.COM

Buy Prepaid eSIM Romania from Only $0.7 per GB | MobiMatter

 

10 hours ago, misa-pei said:

-Smeštaj. Preporuke za Targu Žiju, Sibiu i Kurta de Arđeš. Idem sam, znači jednokrevetna soba. Doručak... nije nužan. Da bude što jeftinije, a čisto i da ima tuš. Drugo me baš briga. Po mogućstvu da je blizu centra, da mogu da se šetam bez motora.

U 99% slucajeva koristim booking, osim ako vec nemam neki preporuceni smestaj.

 

10 hours ago, misa-pei said:

-Gde je najbolje proveriti vremensku prognozu? Gde vi proveravate kad idete na tu stranu, bar sedam dana unapred?

Gdegod idem primarno gledam https://www.yr.no/en. Specificno za rumuniju imas https://www.meteoromania.ro/. A dok planiram rutu gledam (i ono vece pre) gledam https://morecast.com/en/plan-your-route jer mogu bas da vidim na ruti da li kisnem ili ne :)

 

Ako slucajno sledece nedelje usput u Ro vidis crnog Stroma sa ns tablicama, javi se :) (zasad mi nije velika sansa zbog obaveza da cu uspeti otici, ali ko zna)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Eto, mogao bih da kažem da potpisujem ovo što je Vlajko napisao. Da dodam, pošto je vreme na Karpatima veoma promenljivo baci uvek pogled na radar koji imaš na svakoj aplikaciji za vremensku prognozu jer se može lepo videti short term prognoza (narednih sat -dva) i prema tome taktizirati (ubrzati, usporiti, napraviti pauzu, malo korigovati rutu itd.) dok ne prođe nevreme. U Kladovu preporučujem apartmane Atrium. Nije u centru (1km) ali je lepo sređen, ubacili mi motor u hodnik. Ako ćeš baš centar onda Miido apartmani (100 m od pešačke zone). 

U Targu Jiu sam uzeo smeštaj u hotelu Palace. U Petrešti, u predgrađu Sebeša, spavao sam u Vila ADR. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ako ti internet treba samo za navigaciju i traženje smeštaja, ja ne bih kupovao karticu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 729 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Evo i neke moje ideje za obilazak TA i TF. Pošto prvi put idem u Rumuniju motorom, svaki predlog i sugestija su dobrodošli.

 

Krenuo bih 08. avgusta i spakovao bih celo putovanje od oko 1400 km u tri dana.

 

Prvi dan polazak iz Leskovca, preko Targu Jiu do Petrosanija, gde bih noćio. Čuo sam da je taj potez od Targu Jiu-Petrosani fenomenalan za vožnju.

Dan1.thumb.PNG.194e63ea158b937e2d515972a28462f9.PNG

 

 

Drugi dan ima dve varijante, jedan je sa obilaskom rudnika soli u Turdi:

Dan2.thumb.PNG.489faca7b86cb78edaf300f7c12116cd.PNG

 

 

A varijanta B je bez rudnika.

 

Dan2vol.2.thumb.PNG.2bf3db1e5f57a2704bef6026394d89cf.PNG

 

Kako u oba slučaja noćim u Sebešu, tu odluku mogu da donesem na licu mesta, zavisi kako se odvija taj dan.

 

 

I treći dan je TA i povratak nazad.

 

Dan3.thumb.PNG.c4595e98b79e81882e50d39ab54636a5.PNG

 

Jeste malo nategnuto, ali mislim da je skroz izvodljivo..

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Africa Twin as 2020.god.

Ja sam krenuo iz Nisa i prvu noć spavao u Targu jiu, smeštaj je bio malo van grada ali je imao bazen, tako da posle voznje po onoj najvecoj vrućini od 40+ na motoru, bazen bas dobro dodje. Drugog dana sam krenuo  Transfagarasanom do Sibiu i spavao tamo u centru grada. Treceg dana Transaplina opet do istog smeštaja u Targu jiu i sutradan povratak za Nis. Dnevne rute su bilo oko 300 km i bez umora (osim vrućine) obišao oba puta. Na Transfagarasanu je kvalitet puta dosta los ali je priroda prejaka. Transalpina isto odlična. Rumuni čim vide motor odmah se sklanjaju u stranu, još nisam naišao na takvu kulturu u vožnji sto se tiče bajkera.

IMG_1280.jpeg

IMG_1312.jpeg

IMG_1342.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 729 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jeste, opuštenije je sa tri noćenja..

Kad si bio?

 

P.S. Po nicku pretpostavljam da si mi kolega i po  struci, a ne samo po motorima...  😃

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
On 10. 7. 2024. at 13:26, max80 je napisao:

Drugari, nakon lepe morske vožnje bliži nam se put u Rumuniju. Bio sam u ovoj oblasti u sećanjima skoro, u stvarnosti je prošlo već 8 godina, pa kapiram da je bilo nekih promena. Malo bi da prošaramo, a ne da ponavljam istu turu.  Nemamo puno dana za put, ali zato želja na pretek, pa me interesuje da li je neko skoro vozio ove deonice. Valjale bi taze informacije od ove ili prošle godine. Bitno nam je da je asfalt zbog tipova motora i da nije  baš u nekom raspadu, rupa na rupu i zakrpa na zakrpu, a pamtim i takve deonice kada sam prošli put bio. Unapred hvala!

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Ovde vidim, barem po mapi, da ima dosta radova, a njih baš i ne ljubim na 30+ stepeni

WWW.GOOGLE.RS

 

WWW.GOOGLE.RS

 

10. Jula sam prosao put sa prve slike,dosta uzak i los ali je zanimljiv vozi se tik uz neku reku,put sa druge slike sam prosao pre 2 godine i to je magistrala koliko se secam sa dobrim asfaltom. Putem sa trece slike sam hteo odvozati sada 10. Jula ali je po mapi bio zatvoren tj. jednosmeran zbog nekih radova  od Sibiu-a na dole tako da sam odustao,valjda ce da bude gotovo do tvog polaska.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Africa Twin as 2020.god.
Pre 8 sati, Predator016 je napisao:

Jeste, opuštenije je sa tri noćenja..

Kad si bio?

 

P.S. Po nicku pretpostavljam da si mi kolega i po  struci, a ne samo po motorima...  😃

12 do 15 jula.

 

😎

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3225 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 8 sati, misa-pei je napisao:

@Lawyermm85

Ajd napiši adrese/imena smeštaja. Ne vredi kad samo kažeš grad i bilo je odlično :D

Targu Jiu

Hotel Story

OFkE3lP.jpeg

 

Imaš podrumsku garažu, možeš dole motor. Sa doručkom je smeštaj. 

 

Curtea de Arges

Vila San Nicoara,motori u avliji. 

Bez doručka

QgUqsYy.jpeg

 

ynCnf9E.jpeg

 

Sve preko Bookinga

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 729 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kad smo već kod toga, neka preporuka za smeštaj u Perosani i Sebeš? Ima na bookingu smeštaja, nije problem, cene od 35-50e, ali bilo koja preporuka kolega iz prve ruke znači puno..

 

Planirana noćenja su 8.avg u Petrosani, 9.avg u Sebeš.

 

Kako beše, da li treba vinjeta u RO za motor?

Za auto sam kupovao na graničnom prelazu,pretpostavljam da mora i za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Africa Twin as 2020.god.
Pre 9 sati, misa-pei je napisao:

@Lawyermm85

Ajd napiši adrese/imena smeštaja. Ne vredi kad samo kažeš grad i bilo je odlično :D

Targy jiu - hotel Goya Boutique 

 

Strada Dragoieni 2 B 2 B, Târgu Jiu, 210002

 

Sibiu - Noblesse Boutique resort

 

17, Street Blanarilor, Sibiu, 550254

 

ovo su smeštaji sa adresama, uTargu jiu je smeštaj sa doručkom i korišćenjem bazena bio oko 50 e za mene i ženu, u Sibiu je smeštaj sa doručkom bio oko 75 e. I jedan i drugi su čisti i skroz ok

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 769 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

@misa-pei na strani 52 ove teme imaš kratak rezime nakon povratka iz Rumunije sa nekim korisnim informacijama i predlozima smeštaja u Targu Jiu i Sibinju. Oba su super sigurna za motore, a u Sibinju dosta blizu centra tako da možeš peške uveče u obilazak (predivan grad). U Targu Jiu je malo dalje od centra (mada sam i to išao pešice) ali je bilo dosta povoljno i imali su bazen u dvorištu što je super opuštanje nakon celodnevne vožnje....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2945 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

U Targa Jiu sam. Od Bele crkve niz Dunav, put se radi na nekoliko mesta. Ništa strašno, ali ima par mina iznenađenja. Neobeleženi radovi. Od Herkulanuma očaj od puta, s gornje strane banje. Negde kopaju, negde asfaltiraju, šljunak. Pažljivo se prođe, ali se kvari ugođaj. Posle odlično do Targe. Sutra je u planu TA i TF. Piše okruglo 400. A planovi su tu da se menjaju 😀. Sutra kuckam dalje.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
On 7/26/2024 at 9:02 AM, Predator016 said:

Kad smo već kod toga, neka preporuka za smeštaj u Perosani i Sebeš?

Da dam preporuku za Sebeš:

 

Na samom izlazu iz grada ka Transalpini, ima puno smeštaja i svi su uglavnom orjentisani ka motociklistima. Mi smo izabrali:

 

WWW.GOOGLE.COM

★★★★★ · Смештај у затвореном

 

Smeštaj je tipa bungalova, kućica sa 3 ležaja, svaka ima svoj prostor, parking za motocikle pored. Cena je bila sitnica. Ne znam šta bi neko ko planira vožnju ovim predelom moga vise da zahteva... Meni bilo top!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 769 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 26.7.2024. at 9:02, Predator016 je napisao:

 

Planirana noćenja su 8.avg u Petrosani, 9.avg u Sebeš.

 

Ne znam šta drugi misle o Sebešu, ali meni i nama je bio pravo razočarenje. Jedan od najpustijih i najbezličnijih gradova koje sam video. Jeste da je bio radni dan kad smo tamo noćili, ali preveče smo u glavnoj ulici (jedinoj u kojoj ima nešto) videli ukupno 20-ak ljudi.

Seli smo u jedan kafić (drugih se nešto i ne sećam) u kom je na terasi bilo zauzeto dva stola, a unutra dosta velik i nije bilo nikoga. Gazda nas je na startu častio nekom rakijom koja je bila jaka ko otrov računajući da ćemo okrenuti 7-8 tura, ali niko nije mogao da popije tu rakiju.

Jedina prednost je to što je smeštaj relativno jeftin, ali sam grad je pravo razočarenje (naročito nakon Sibinja) i ja ga ne bih preporučio nikom da se tu zadržava.

Inače smo noćili u...

Vila Lion

Adresa: Strada Peneș Curcanul Numărul 1, 515800 Sebeš, Rumunija
Telefon: +40 748 143 007
GPS koordinate: N 045° 57.573, E 23° 34.165

 

Solidan smeštaj i motori u sigurnom velikom dvorištu....

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja