Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Potvrdu koju su nameravali da naplate 300din za vreme cekanja do dobijanja saobracajne vise nema.UKINUTO!!!

 

Sad samo daš 300 dinara :D

Koji si ti ludak :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

koliko se ja secam i ranije je samo vlasnik mogao da odjavi tablicu,tj onaj ko pise u saobracajnoj....bar je tako bilo letos kada sam prenosio hondu,i tablice se odjavljuju u opstini vlasnika tak posle uplacenog poreza ili tako neke takse

Do 31.12.2010. tablice je mogao da odjavi i kupac i prodavac cak i trece lice ali uz opstinsko ovlascenje. Opstinsko ovlascenje nisu morali jedino da imaju Kupac i Prodavac,ali po novom zakonu....Ili si Andrija naleteo na budalu ili je i to novina,kao sto sam ti rekao,provericu ti sutra.

Ja sam naleteo na budalu 100%, to je provereno :(

Valjda necu morati da dovlacim coveka da ceka 4-5h u redu ni zbog cega :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

U ljudi ne mogu da verujem da je tolika kaubojstina. Ja nisam toliko cekao u redu. Sve sam zavrsio za pola sata. Mada mora da ima veze sa tim sto je bio prvi radni dan, pa narod nije navalio. Drugo, bas taj dan, decko ispred mene je odjavio auto, on iz PA a odjavljuje BG. Imao je ovlascenje i zavrsio je bez problema. A kakvih 300 kinti vi pominjete?! Ja potvrdu nisam platio, mora da su to hteli da uvedu ali nisu uspeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bio sam jutros da se raspitam sta i kako... interesovale me cifre

 

Pa evo... u pitanju su motori:

* Yamaha XV535 Virago - 531ccm - 34KW - 1988god

* Honda XRV650 Africa - 648ccm - 26KW - 1988god

cifre su potpuno iste za oba motora, a podaci koji su bitni su kubikaza i godiste... sve ostalo je nebitno

 

Osiguranje ------------------------------------------- 8360

Osiguranje putnika -------------------------------- 248

Rep. Admin. Taksa -------------------------------- 1400

Putevi -------------------------------------------------- 110

Komunalna Taksa --------------------------------- 1500

Porez na mot. vozila ------------------------------- 1124

Ekoloska taksa ------------------------------------- 209

Nova tablica, saobracajna, nalepnice-------- 2805

Zeleni karton ---------------------------------------- 2000

--------------------------------------------------------------------------

Ukupno ---------------------------------------------- 17756.00 RSD

 

Na to jos dodajte tehnicki pregled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam registrovao auto 4.janura, prvi radni dan. Ljudi moji, koja je to kaubojstina. Niko nista ne zna, nema tablica, ne radi im sistem...ma katastrofa. Elem, dobio sam tablicu sa zadnja dva slova ĐH. Odem ti ja do drugara, u Resavsku, parkiram auto, i da posaljem poruku ukapiram da prvo nemam slovo Đ na telefonu. Hm....zovnem njega, pitam ga, kaze on, ne beri brigu, imam ja slovo Đ. Popnem se do stana kod njega, kaze on, brate meni odbija da naplati, kao uneo sam pogresno. A sve se to desava 5.januara. Zovemo mi parking servis, javi se zena, kaze sacekajte. Cekanje traje oko 10 min. Javi se ponovo, kaze molim vas sacekajte jos malo. Opet 10 minuta. Konacno se javlja i kaze posaljite neko slicno slovo. Ok, a sta ako neko hoce da parkira u istoj zoni a ima DH?! Katastrofa. Od tada je proslo nekih pola sata. Ja do kola da vidim dal nije slucajno napisao kaznu, sva sreca nije. Inace, umesto saobracajne dobija se potvrda, i sa njom za mesec dana idete po saobracajnu. Ma blago receno katastrofa. >:(

 

 

Ja se tu bas ne bi nesto nervirao. Poslao bih sms sa tablicom onakvom - kakva je. Ako mi vrate da sam pogresio - odlicno . Sacuvao bih poruku, kaznu ne bih platio, cekao bih poziv za sud, na sudu dokazao da sam pokusao da platim ali da sistem parking servisa ne funkcionise ( a za to ja nisam kriv ), a oni nek se pravdaju kod sudije. Na kraju bi jos trazio da mi parking servis nadoknadi troskove ( izgubljeno vreme , nerviranje i sve cega se setim ) . :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja prosle godine izvadio novu tablicu i saobracajnu, sad opet to treba da placam ? Sve mi se cini da cu ja to sve lepo da odjavim, pa nek me jure posle po njivama ako hoce 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Cek malo sa novim tablicama i sobracajnim (ne)treba vise zeleni karton? Jel ima ko informaciju?

 

Pitao

 

ukoliko zelite da napustite drzavu MORATE imati zeleni karton. To se nikad nece promeniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bio danas do MUP-a, za registraciju je guzva ocajna, cekaju ljudi u redu po par sati. Nista, reko ajde da vidim sta mi treba za zamenu vozacke dozvole, posto na oglasnoj tabli stoje stari obrasci. Udjem u kancelariju i ljubazna sluzbenica me pita dokle mi vazi dozvola, reko do 2014-te. E pa kaze dodji tad. Dobro reko, hocu da je zamenim odmah kad vec moram. E kaze, ako hoces da bacas pare bez veze ti dodji za dva meseca dok se uhodamo, jer sad nemamo pojma sta i kako se radi. Tada sam licno video da decku izdaju novu vozacku ali na starom obrascu - na dva lista.

Cekacu do marta dok stvarno ne udju u stos da mi nesto ne zeznu, pa cu onda da menjam i vozacku i da registrujem motor. Znaci to je moj savet i za vas, ako vam nije hitno i ne zurite, budite malo strpljivi i nema problema.

 

Dobro ti zena kaze. Do 2014 mozes da izgubis 5 dozvola, a i tada ce tek biti uhodani.

Ja sam svoju zamjenio kad mi je istekla (vise godina nakon uvodjenja novih), a drzala se zajedno na samo par vlakana. :D

Cemu stajanje u redu, ako ne mora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Pa kazu da po novom ako vozim van Srbije ne moram da vadim medjunarodnu vozacku. Ako treba da platim za nju 2000 din i posle me opet ceka vadjenje nase vozacke, zasto ne bih odmah izvadio novu dozvolu i jos bio u dobiti? Da se razumemo, nisam ja sado-mazo sto se tice novca, nego samo gledam da svaku novonastalu situaciju iskoristim na najbolji moguci nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Za sada nam trebaju zeleni karton i sa novim tablicama. Tako kazu bar na B92.

 

"Priču o novim tablicama i dokumenatima propratila je spekulacija da uz njih neće morati da se obezbedi zeleni karton za putovanje u inostranstvo, koji inače košta 2000 dinara. Iako Udruženje osiguravača, pregovara sa zemljama EU da tablica bude dokaz da je vozilo osigurano - sporazum još nije potpisan.

 

Do tada, profesor Milan Vujanić podseća domaće vozače da pri putovanjima preko granice sa sobom obavezno imaju međunarodno osiguranje. "

 

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?nav_id=483793

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa kazu da po novom ako vozim van Srbije ne moram da vadim medjunarodnu vozacku. Ako treba da platim za nju 2000 din i posle me opet ceka vadjenje nase vozacke, zasto ne bih odmah izvadio novu dozvolu i jos bio u dobiti? Da se razumemo, nisam ja sado-mazo sto se tice novca, nego samo gledam da svaku novonastalu situaciju iskoristim na najbolji moguci nacin.

Nemas potrebe da vadis medjunarodnu dozvolu. Prosao sam pola evrope i nema policije koja me nije zaustavila i nikada mi nisu trazili medjunarodnu dozvolu. Jednom prilikom me zaustavila u Austriji patrola internacionalne policije. Oni su ti na terenu po sedam dana i vrte se po Austriji, Nemackoj. Trazi on meni dozvolu, ja mu dam medjunarodnu, on mi kaze... TO BACI I DAJ MI NACIONALNU. Ja mu dam, covek zagleda, pregleda, proverava, vrati se i pocne da prica na Srpskom. Tip je radio na Kosovu u odeljenju za suzbijanje falsifikovanja dokumenata. Na prvom mestu vozacke. Rekao mi je, a posle se i potvrdilo, nema potrebe da imam Medjunarodnu jer to njima nista ne znaci. Njima su bitni dokumenti koje izdaje MUP, a ne AMSS.

Od tog susreta je proslo cetiri godine i od tada vise ne nosim medjunarodnu, a i ne vadaim i nikad problem.

 

Samo cepaj....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Heh, svi imamo različita iskustva. Ni meni je nisu nikada tražili. OK, nisu me nešto puno ni zaustavljali, ali i kada jesu, dao sam naše papire i "doviđons". Ono što su UVEK tražili je zeleni karton, bilo da sam išao motorom ili autom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ne zna se ko pije a ko placa !!

 

pre pola sata svratijo do jedne agencije za registraciju i video sledece ... osiguranje je ostalo isto .. naj veca stavka !!!!!

 

a kad mi je pokazao izvod iz sluzbenog glasnika u njemu nema opcija za motorcikle starije od 20 godina .. izgleda da nije svakoj agenciji stiglo isto ????

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Jel se menjaju sad tablice i saobracajna za motor? Krajem januara mi istice registracija pa da znam na cemu sam i koliko ce me kostati to zadovoljstvo promene saobracajne i tablice <_< Jel zna neko uopste kakve ce biti tablice za motore ako ih budu menjali? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Jel se menjaju sad tablice i saobracajna za motor? Krajem januara mi istice registracija pa da znam na cemu sam i koliko ce me kostati to zadovoljstvo promene saobracajne i tablice <_< Jel zna neko uopste kakve ce biti tablice za motore ako ih budu menjali? :stabre:

 

kreni od prve strane teme i doktoriraces registraciju za motorcikle :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Jel se menjaju sad tablice i saobracajna za motor? Krajem januara mi istice registracija pa da znam na cemu sam i koliko ce me kostati to zadovoljstvo promene saobracajne i tablice <_< Jel zna neko uopste kakve ce biti tablice za motore ako ih budu menjali? :stabre:

Dobro jutro, Srbine! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Moja drzava opet zeli da jos vise iskomplikuje ionako komplikovan zivot nas, ovo malo, preostalih Srba na Kosovu i Metohiji.

Registracije vozila moracemo da radimo u Raskoj (65 km) od K.Mitrovice sto za svaku registraciju, pored dangube zbog cekanja u redovima i nadmudrivanja sa salterskim filozofima, novca... zahteva i voznju od najmanje 250km (65 x 4).

Vozila, sa tako dobijenim tablicama cemo sa velikim teskocama koristiti na teritoriji na kojoj i zivimo, jer je Kosovski MUP doneo naredbu da se zabranjuje koriscenje vozila na ovoj teritoriji, koja imaju nove srpske tablice sa slovima koja oznacavaju gradove na Kosovu i Metohiji.

 

Pretpostavljam,da nase guzonje (ne pada mi na pamet ni jedan drugi naziv za ta mrska stvorenja) u Bgd-u nece priznati ovu naredbu, ali sta ce to vrediti narodu koji je ovde ostavljen da se sam snalazi i koji ima svakodnevni kontakt sa Kosovskom policijom. :stabre:<_<:zbunjen::neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Jel se menjaju sad tablice i saobracajna za motor? Krajem januara mi istice registracija pa da znam na cemu sam i koliko ce me kostati to zadovoljstvo promene saobracajne i tablice <_< Jel zna neko uopste kakve ce biti tablice za motore ako ih budu menjali? :stabre:

 

 

Jel se menjaju sad tablice i saobracajna za motor? Krajem januara mi istice registracija pa da znam na cemu sam i koliko ce me kostati to zadovoljstvo promene saobracajne i tablice <_< Jel zna neko uopste kakve ce biti tablice za motore ako ih budu menjali? :stabre:

 

kreni od prve strane teme i doktoriraces registraciju za motorcikle :zdravo:

Mislio sam da ne bih citao celu tebu, da mi to neko obrazlozi u jednom odgovoru :nanana:

Nema veze, slobo srbine kreci od prve strane pa polako :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Evo na poslu me saceka sluzbena informacija da je Kosovska policija oduzela vec nove tablice sa nekoliko vozila, vozila iskljucila iz saobracaja, a protiv vozaca podnela prekrsajne prijave. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja