Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

hmm zanimljivo to sa tablicama ... kupis tablicu 2000din i miran si 7 godina ili koliko vec .. a niste razmisljali da ce mo placati na svaku registraciju po 2000din ''za odrzavanje iste'' pa dal ce da ti za ''sitne'' pare dati nesto sto traje godinama ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

cip=zig zveri

 

 

"I ucini (druga "zver") da svi, mali i veliki, bogati i siromašni, slobodni i robovi, nacine sebi žig na svojoj desnoj ruci ili na svome celu, da niko ne može ni kupiti ni prodati sem onoga ko ima žig, ime zveri ili broj njenoga imena" (Otkrivenje 13:16-17).

 

Koja zvjer? Divlja ili domaca neka? Da li se ovo sa zigom zvjeri odnosi i na one koji nisu kriscani? Pripadnike drugih religija? Ateiste? Da li je zvjer u cipu ili ga proizvodi? Kako zvjer ocitava cipove? Ima svoj citac ili koristi usluzne? Da li si oznacen od strane zvjeri ako licnu kartu stavis u zadnji dzep pa oznacis npr svoje desni guz umjesto desne ruke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

cip=zig zveri

 

Da vam kazem ja par stvari vezanih za te cipove iz dokumenata...

Oni nas godinama pripremaju za to, kao super stvar, ne moras da nosis novac sa sobom,

sve na jednom dokumentu ovo ono ali to ustvari je jako lose.

Znate zasto ???

Zato sto jednog dana ce sve biti na jednom cipu-socijalno,zdravstveno osiguranje,plate i ostalo,

i ako se neki pojedinac ne svidi drzavi/sistemu ista samo ugasi cip i mi lepo mozemo bukvalno da umeremo od gladi.

Ne mozemo kupiti nista u prodavnici,leciti se...

Potpuna kontrola ljudi i mi to dozvoljavamo.

 

u pravu si,ima cak i dokumentarac o tome,naravno istinit ,bar po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne verujem da zvanicno saopstenje postoji jer nekog opravdanja koje bi smisleno zvucilo nema, po mom misljenju. Jednostavno zele sebi da obezbede dodatni novac.

 

U Nemackoj je tablica vase vlasnistvo i promenom motora prebacujete tablicu sa starog na novi. Verujem da je tako u vecini clanica EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

tacno,u pravu si! pouzdano znam da imaju tablicu za auto jos od kada su kupili prvi auto i to su je uzeli na nekoj licitaciji jer ima simboliku nekog datuma! cak ponekada tablica bude uvrstena u predmete brakorazvodne parnice! znaci tablica je LICNO vlasnistvo,tamo negde!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Da li neko zna zvanicno objasnjenje zasto tablica ima rok trajanja od 7 godina?

 

 

Pa valjda zato sto je predsednik rekao da cemo uci u EU od 2018. :lud: Pa ce morati da dodaju zvezdice iznad skracenice drzave tj. da imaju opravdanje da nam uzmu jos neke pare za nove tablice. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Old Fart, 86 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Honda NT700 VA

U NL se tablica prikaci na auto kad se registruje i tu ostane dok ne zavrsi na otpadu.

 

Isto u SLO. A u slučaju prodaje tablice ostaju na autu (motoru) ili kupac kupi nove i stare se uništavaju. Za NOVI auto (moped) se kupuju nove.

post-1552-078515000 1293884012_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

– Возачи моторних возила ће регистрациону налепницу морати да постављају са унутрашње стране ветробранског стакла у доњем десном делу. На мопед и лаки трицикл, налепница се поставља на равни део возила, код уређаја за осветљавање, а на мотоцикл, тешки трицикл, лаки четвороцикл и тешки четвороцикл, споља на ветробранско стакло, ако га има, или на равном делу возила код уређаја за осветљавање – објашњавају у полицији.

 

Sto se tice tih nalepnica, u inostranstvu mogu da se kupe nosaci za njih :

 

thumbnailasp.jpg

 

9162-shop.jpg

 

A evo i primera, coveku se nije dopalo da to lepi po motoru, pa napravio dodatni nosac za nalepnicu i postavio ispod registarske tablice :

 

145634833XpjYSv_th.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne verujem da zvanicno saopstenje postoji jer nekog opravdanja koje bi smisleno zvucilo nema, po mom misljenju. Jednostavno zele sebi da obezbede dodatni novac.

 

U Nemackoj je tablica vase vlasnistvo i promenom motora prebacujete tablicu sa starog na novi. Verujem da je tako u vecini clanica EU.

 

Takodje mislim da drugog objasnjena nema. Ovo je uzasan bezobrazluk, i nista drugo nego lopovluk, barem da su nam prodali pricu da su biorazgradive, pa da im je rok 7 godina, ovako osecam kako mi rastu magarece usi. Zamisli tek kada bi uveli kao u Nemackoj, pa osim za te nalepnice dinar ne bi videli od nas.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 

Nije to istina, ja mislim da je sedmogodišnje trajanje tablica iz razloga što je po većini svetskih religija sedmica srećan broj, pa da nas u osmoj godini ne bi stigla kakva nesreća, država razmišlja o istom i promeni nam tablice! :takoje:

 

Da citiram sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

:gaa:

Kad god zalutam u ovakvu temu iznerviram se.

Pogotovu mrzim cipove i biometriska sranja >:(

A polako ljudi uvesce oni na su globanog veilkog brata hteli mi to ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije to istina, ja mislim da je sedmogodišnje trajanje tablica iz razloga što je po većini svetskih religija sedmica srećan broj, pa da nas u osmoj godini ne bi stigla kakva nesreća, država razmišlja o istom i promeni nam tablice! :takoje:

 

Da citiram sebe.

 

Promace mi ovo poprilicno validno objasnjenje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nove tablice će imati smisla, jer će "švercovanje" sa starim tablicama biti lako uočljivo. tako da će i oni koji su vozili neregistrovana vozila a zadržali tablice, morati za 2012-u da registruju vozilo kako bi dobili nove tablice. u 2012-oj nećemo nikako moći sa dosadašnjim tablicama. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Da li su dimenzije tablica za motocikle ostale iste? Pozdrav :zdravo:

Nigde ne mogu da pronadjem podatak za motocikle, verovatno jer nismo interesantni ni novinama ni net portalima, ali po slici bi rekao da nije ista dimenzija. Veca je ali nije "gurac za sneg"... Ne brinite! :takoje:

 

post-128-092547000 1294164507_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

danas otisao komsijin sin da registruje auto i vratio se bez tablica,skinuli mu na tehnickom i rekli javit cemo ti kada dobijemo! naravno sve to bez neke potvrde "parkiraj ovde ili na svoju odgovornost vozi kuci"!! bem ti drzavu........ >:(

a za motor cemouskoro videti jer mi mali izvodi piruete po zivcima za registraciju skutera!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kako mogu na tehničkom da ti skinu tablice? zar tablice ne vraćaš/mo kad odjavljujemo vozilo, il` kad ti milicija skine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja