Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Kako je najavio ministar policije, ukupna cena će biti oko 4.400 dinara. Cena novih registarskih tablica biće 2.000 dinara, vozačku dozvolu građani će plaćati 1.200, a saobraćajne 800 dinara, dok će cena nalepnice biti 400 dinara.

 

Dačić je, posle potpisivanja sporazuma sa hrvatskim ministrom policije Tomislavom Karamarkom, rekao da će tablice važiti sedam godina, vozačka i saobraćajna dozvola po 10, tako da će građani godišnje plaćati samo nalepnicu koja se stavlja na šoferšajbnu.

 

On je naveo da su i tablica i dokumenti izrađeni prema evropskim standardima i da se išlo na to da njihova cena ne bude opterećujuća za građane.

 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Dakle, vako:

 

Ako neko od nas oće da jede jabuke, šta treba da uradi ako nema svoj jabučar? Ode i plati jabuke.

 

Ako neko od nas oće da mu se okreči stan, šta treba da radi ako nije moler? Da plati molera.

Ako neko od nas oće da se vozi (legalno), treba da uzme vozačku i saobraćajnu.

Ne tera niko nikoga, eto promenili su, ako ti se ne sviđa, nemoj da uzimaš.

 

Život nije fer, a država još manje.

 

Ali kao što rekoh, ako nećeš da im daš ni dinar, ne moraš.

Možeš da se voziš i bez tablica i bez ikakvih čipova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja bash i nekapiram shto ste se svi toliko potresli oko tih chipova. Kada sam vadila LK namerno sam trazila tu sa chipom, jer u sluchaju promene adrese prebivalishta itd NE moram da vadim novu LK nego samo ubace tu u komp i naprave izmenu adrese ili chega vec....

Pritom sumnjam da ovde iko ikoga moze da prati preko tog chipa, pa nisu u stanju preko mobilnih telefona da nas prate, a ne neshto drugo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Problem kod nas u provinciji (ne znam kako je u BG) sa LK koje imaju čip je sledeći:

 

Odeš u Opštinu, Sud da izvadiš potvrdu, punomoć, prevedeš nešto itd i treba LK na uvid. Ti im turiš LK koja ima čip

međutim oni nemaju čitač za istu pa 'ajd lepo u SUP da se izvadi potvrda da si Ti - ti a neko drugi... :lud:

Inače čitače su morali da imaju sve ustanove od pre 2 godine !!! Ali neće država samu sebe kazniti.

Lakše je da šeta ljude tamo - amo kao da smo svi dokoni i nemamo druga posla. To što Mina kaže stoji:

promeniš adresu, prezime i lepo u SUP i gotovo...Ali tek kad svi budu imali Čitače za LK. :aha:

 

Ako nemaju pametnija posla nego da mene prate preko LK - blago zemlji Srbiji.. :neznam:

Pa sve i da je izvodljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

pa nisu u stanju preko mobilnih telefona da nas prate, a ne neshto drugo...

 

Uh kako grešiš, samo kad bi znala :)

Pitanje je samo koliko si interesantan.

 

Ma dobro nisam mislila na krimose itd... zabole me za njih...njih i treba da prate...

 

Govorim o onima koji su poshteni gradjani bla bla... Shto bi neko mene pratio ? Tj ono shto sam htela da kazem je NIKO te nece pratiti dok ne napravish neko sranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

pa nisu u stanju preko mobilnih telefona da nas prate, a ne neshto drugo...

 

Uh kako grešiš, samo kad bi znala :)

Pitanje je samo koliko si interesantan.

 

Mozda ja nisam upucen, ali ajde mozda nesto naucim sto da ne ;-)

 

Koliko precizno mogu da te lociraju preko GSM tj. preko mobilnog telefona ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Koriscenjem GPS, GPRS-a i GSM-a sa ogromnom antenom na kolima imao sam gresku od 5 metara.

 

Pa izvuci zakljucak .. ;-)

 

Pustite bajke i ono sto gledate na filmovima ;-)

 

da ne idemo u off. a vec smo otisli.

 

Znaci kartice sa cipom uzimajte slobodno ne mogu da Vas prate sa istim. To je apsolutno nemoguce. Ako treba otvoricemo temu o tome da objasnimo..

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Rusi su uz pomoc pracenja mobilnog telefona otkrili lokaciju jednog od vodja Cecena. Nisu imali lokaciju bas u metar, ali je snaznije punjenje rakete pojednostavilo racunicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

----------------------------------POČETAK OFF-a--------------------------------------

 

Mozda ja nisam upucen, ali ajde mozda nesto naucim sto da ne ;-)

 

Koliko precizno mogu da te lociraju preko GSM tj. preko mobilnog telefona ?

 

Mogu da te nađu maltene u metar, posebno ako imaš telefon koji podržava GPRS. I van toga, metodom triangulacije mogu da lociraju telefon dosta precizno.

 

 

Rusi su uz pomoc pracenja mobilnog telefona otkrili lokaciju jednog od vodja Cecena. Nisu imali lokaciju bas u metar, ali je snaznije punjenje rakete pojednostavilo racunicu.

 

U pitanju je Džohar Dudajev i nije bio GSM nego satelitski telefon. I ja sam čuo obrnutu verziju, da su ga pogodili navođenom avio bombom u telefon. Toliko o preciznosti :staa:

 

----------------------------------KRAJ OFF-a--------------------------------------

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

----------------------------------POČETAK OFF-a--------------------------------------

 

Mozda ja nisam upucen, ali ajde mozda nesto naucim sto da ne ;-)

 

Koliko precizno mogu da te lociraju preko GSM tj. preko mobilnog telefona ?

 

Mogu da te nađu maltene u metar, posebno ako imaš telefon koji podržava GPRS. I van toga, metodom triangulacije mogu da lociraju telefon dosta precizno.

 

 

 

Kazem ti i GPRS+GPS+VELIKA ANTENA+OTVORENO NEBO =GRESKA od 5M

 

Isprobano u praksi.. mogu u svakom trenutku da demonstriram..

Jel mozes ti meni da demonstriras?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Od-januara-nove-cene-registracije-i-vozackih-dokumenata.sr.html

ево где и како ће се лепити налепнице на моторе- идиоти :stabre::lud:

 

овај додатни харач захтева ОГРОМНУ ПОБУНУ јер ја нисам од оних који су се нашли "паметни" па купио црногорца и сад ме треба дерати да ме се утера у државне штале ...

НЕ ја сам регуларно регистровао свој ауто, извадио и платио возачку и саобраћајну зато држава НЕБИ смело никоме да узме више од 100-200 дин за замену истих,

јер то ради себе ради а не мене - ја сам сасвим задовољан постојећим документима :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Danas bio za novu licnu kar(t)u...........pitao policajku, moja vrsnjakinja, kad pocinju sa novom metodom izdavanje saobracajne i vozacke. Samo me bledo pogledala i rekla da ce biti dosta problema u pocetku, jer im obuka pocinje 3eg Januara, a primena istih sledeceg dana, tako da ce ovo veoma glatko da ide na pocetku :nanana::zdravo:

 

Ok 1200 za saobracajnu sa cipom, vozacka 800, ali tablice 2.000, al su prsli :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja sam namerno uzeo licnu kartu sa cipom jer kada me legitimisu ako napravim neki glupi prekrsaj tipa shtekam se busu ili prelazak van pesackog ,koriscenje mobilnog preko pesackog :lud: , slushanje muzike preko pesackog :lud: :lud: :lud: :lud: ja im dam karticu na kojoj ne pise adresa.

 

Pa oni neka salju kaznu na primer Nikoli Nikolicu koji zivi u ulici MITE BALIJE u Vranju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Ja sam namerno uzeo licnu kartu sa cipom jer kada me legitimisu ako napravim neki glupi prekrsaj tipa shtekam se busu ili prelazak van pesackog ,koriscenje mobilnog preko pesackog :lud: , slushanje muzike preko pesackog :lud: :lud: :lud: :lud: ja im dam karticu na kojoj ne pise adresa.

 

Pa oni neka salju kaznu na primer Nikoli Nikolicu koji zivi u ulici MITE BALIJE u Vranju :lol:

 

A JMBG ??? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Ja sam namerno uzeo licnu kartu sa cipom jer kada me legitimisu ako napravim neki glupi prekrsaj tipa shtekam se busu ili prelazak van pesackog ,koriscenje mobilnog preko pesackog :lud: , slushanje muzike preko pesackog :lud: :lud: :lud: :lud: ja im dam karticu na kojoj ne pise adresa.

 

Pa oni neka salju kaznu na primer Nikoli Nikolicu koji zivi u ulici MITE BALIJE u Vranju :lol:

 

A JMBG ??? :lol:

 

Pa jbg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

– Возачи моторних возила ће регистрациону налепницу морати да постављају са унутрашње стране ветробранског стакла у доњем десном делу. На мопед и лаки трицикл, налепница се поставља на равни део возила, код уређаја за осветљавање, а на мотоцикл, тешки трицикл, лаки четвороцикл и тешки четвороцикл, споља на ветробранско стакло, ако га има, или на равном делу возила код уређаја за осветљавање – објашњавају у полицији.

 

E ovo je vec bezobrazluk !

Negde sam citao da 'talijani lepe na stapove. Ako svi nalepimo na stapove mogu samo da se saginju.

Na motor cu da lepim samo nalepnice sponzora. Ako me drzava bude sponzorisala rado cu lepiti nalepnice koje mi daju na motor.

 

Mislim da bi nam dobro dosla odluka gde cemo svi kolektivno da zalepimo nalepnice, a i da se uputi protest ministarstvu, sa sve potpisima i pecatima.

 

>:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Perlx, isto pravilo vazi kada se lepe vinjete npr u Sloveniji. Moraju biti na vidljivom mestu, tako da se nemoj nervirati bez veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja sam namerno uzeo licnu kartu sa cipom jer kada me legitimisu ako napravim neki glupi prekrsaj tipa shtekam se busu ili prelazak van pesackog ,koriscenje mobilnog preko pesackog :lud: , slushanje muzike preko pesackog :lud: :lud: :lud: :lud: ja im dam karticu na kojoj ne pise adresa.

 

Pa oni neka salju kaznu na primer Nikoli Nikolicu koji zivi u ulici MITE BALIJE u Vranju :lol:

 

A JMBG ??? :lol:

 

Pa jbg :D

 

Nikad milicija nema citac na licu mesta pa ne moze da ocita karticu i da proveri gde zivim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Što se tiče pitanja gde ćemo lepiti nalepnice... Na mom motoru je još uvek okrugla nalepnica iz vremena kad je bio registrovan u Austriji. Nalazi se na desnom štapu i čovek treba dobro da se zagleda da bi je primetio. Ako se dozvoli da biramo gde ćemo je lepiti, meni je to mesto sasvim u redu.

.

Pitanje: Da li je dozvoljeno nošenje čipovanih dokumenata u metalnoj tabakeri? Mislim, nije to zbog prekoračenje brzine ili zbog vožnje pogrešnom trakom, već zbog želje da ih zaštitim od habanja! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Honda CBR F3

cip=zig zveri

 

Da vam kazem ja par stvari vezanih za te cipove iz dokumenata...

Oni nas godinama pripremaju za to, kao super stvar, ne moras da nosis novac sa sobom,

sve na jednom dokumentu ovo ono ali to ustvari je jako lose.

Znate zasto ???

Zato sto jednog dana ce sve biti na jednom cipu-socijalno,zdravstveno osiguranje,plate i ostalo,

i ako se neki pojedinac ne svidi drzavi/sistemu ista samo ugasi cip i mi lepo mozemo bukvalno da umeremo od gladi.

Ne mozemo kupiti nista u prodavnici,leciti se...

Potpuna kontrola ljudi i mi to dozvoljavamo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

"I ucini (druga "zver") da svi, mali i veliki, bogati i siromašni, slobodni i robovi, nacine sebi žig na svojoj desnoj ruci ili na svome celu, da niko ne može ni kupiti ni prodati sem onoga ko ima žig, ime zveri ili broj njenoga imena" (Otkrivenje 13:16-17).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja