Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Ajde i ja da napisem za prvi topliji dan ove godine..

Nismo znali tacno gde i sta  u nedelju do subote uvece gde resimo da obidjemo sledece, nekih 350km.Capture5.thumb.JPG.d105000dba3546c102d8ded6feb89553.JPG

Da ne bih duzio, preci cu odma najbitniju stvar i najgoru, krenuvsi do vidikovca Smilovica skuterima (gde inace pesaka idu) :D na nekih pola puta resimo da odustanemo jer put uzasan, samo za kros recimo. Krenuvsi nazad naidjemo na neke mestane koji nas upute nekom precicom niz brdo, kao: "Da, da, mi tu prolazimo mozete motorimi da prodjete", a to izgleda ovako nekako:

767493180_IMG-fcaf19a98a05fbdfd904032b26020c48-V(1).thumb.jpg.9be4dc096f585e77754cb1dd54a326e7.jpg

Cak je taj deo bio sjajan, dole vec sledi haos, blato, voda....

U sustini bilo je lepo, interesantno, obisli sve sto smo hteli, sem vidikovca i shvatili da su nasi skuteri spremni za dve vece ture ovog leta (Jedna morska, druga planinska) :) 

Evo jos nekih slika, malo losijeg kvaliteta, ali dobro :)


 

IMG20220327122727.jpg

IMG20220327110621.jpg

IMG20220327130146.jpg

Screenshot_2022-03-29-13-25-49-68_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@antir3ality Beli kamen, Nis, Kursumlija, Krusevac, Djavolja varos, Kopaonik, Pirot, Leskovac, Vlasotince... To su neke nase voznjice.
Tu smo i krenuli, ali dzabam nije bilo prelaza preko, pa smo morali nazad..

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 6 sati, Predator016 je napisao:

Ipak nisi pravio krug preko Medveđe i Lebana?

 

Nisam. Kad sam krenuo, bilo je sunca, ali vetrovito. Zadrzao sam se u obilasku i krenuo nazad. Plasio sam se da me ne uhvati sumrak, i da cu se smrznuti kao guzica :) Ipak je dan jos uvek kratak. Ostavio sam to za drugi put. 

 

 

Takodje planiram dve dvodnevne ture. 

Kolega sa posla je mi je predlozio da idem Niš-Bor-Majdanpek. Kaze da je put od Bora do Majdanpeka sav u drvecu i krivudav. Odatle izadjem na dunavsku magistralu i Rumuniju, odnosno, Turn Severin. On je ranije isao tuda. 

 

Druga ruta koju planiram kad otopli i dan se oduzi, je do Uvca. Ali kako je od Nisa daleko, moracu jedan da u odlasku i jedan u povratku...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

To zvuči kao avantura u najavi... dobrovoljno se prijavljujem da ti pravim društvo..
Čisto iz bezbednosnih razloga, ipak je to dug put.
Sent from my SM-A515F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
Pre 8 sati, BataJova je napisao:

Ajde i ja da napisem za prvi topliji dan ove godine..

Nismo znali tacno gde i sta  u nedelju do subote uvece gde resimo da obidjemo sledece, nekih 350km.Capture5.thumb.JPG.d105000dba3546c102d8ded6feb89553.JPG

Da ne bih duzio, preci cu odma najbitniju stvar i najgoru, krenuvsi do vidikovca Smilovica skuterima (gde inace pesaka idu) :D na nekih pola puta resimo da odustanemo jer put uzasan, samo za kros recimo. Krenuvsi nazad naidjemo na neke mestane koji nas upute nekom precicom niz brdo, kao: "Da, da, mi tu prolazimo mozete motorimi da prodjete", a to izgleda ovako nekako:

767493180_IMG-fcaf19a98a05fbdfd904032b26020c48-V(1).thumb.jpg.9be4dc096f585e77754cb1dd54a326e7.jpg

Cak je taj deo bio sjajan, dole vec sledi haos, blato, voda....

U sustini bilo je lepo, interesantno, obisli sve sto smo hteli, sem vidikovca i shvatili da su nasi skuteri spremni za dve vece ture ovog leta (Jedna morska, druga planinska) :) 

Evo jos nekih slika, malo losijeg kvaliteta, ali dobro :)


 

IMG20220327122727.jpg

IMG20220327110621.jpg

IMG20220327130146.jpg

Screenshot_2022-03-29-13-25-49-68_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Tura nam se većim delom poklapala Ja sam u nedelju preko Svrljiga obišao pećinu sa praistorijskim crtežom kod Kalne, Bigar, Temsku, kanjon Temštice, pa nazad kroz Sićevačku klisuru. Kvalitetan dan.

IMG_20220327_122113.jpg

IMG_20220327_131416.jpg

IMG_20220327_135514.jpg

Promenio član ivchaNB
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Rutu sam odabrao da bih razbio maler koji mi se dogodio prošle godine sredinom novembra, a priča otprilike ide ovako:

Osvanula je sunčana subota. Prelep dan, nagnao me je da oko 13h sednem na skuter i napravim kraću vožnju do manastira Temska. Propisno se obukoh, aktivni veš , farmerke, duks i jakna, svratih na pumpu i natankam Piaggio do čepa. Za rutu sam odabrao stari put kroz Sićevačku klisuru, lepota za vožnju, bez gužve od kada je napravljen auto - put. Skuterčić cepa 65-75 km/h na ravnom, sunce prži, milina neka oko srca. S obzirom na to da do Temske nikad do tada nisam išao, kad sam prošao Belu Palanku, uključio sam google navigaciju. I tu se zaje*o. Navigacija me je vodila kraćom rutom za koju je odabrala put uz levu obalu reke Temske. Loš asfaltni put se već posle par kilometra pretvorio u loš makadamski put. Kao za maler, omaših i skretanje i završih u selu Kumanovo. Meštani me gledaše kao Marsovca, ali ipak preusmeriše na pravi put. Još par km vozim kroz njive i livade. Odskačem po rupama i borim se da ostanem u sedlu. A onda naiđem na najveće drvo koje sam u životu video...ogromno...

Ispod drveta je moje sokoćalo, čisto da se stekne utisak o veličini.

IMG_20211113_143238.thumb.jpg.e0a448f78c88b6d8e48b7fdc4facb880.jpg

 

A ispod drveta spomenici.

IMG_20211113_143320.thumb.jpg.fd12615e84e1c3f08a864945f1a708cd.jpg

 Napravih par fotki i iskoristih priliku da namučenom d.pe.tu dam malo odmora. Nakon 15-ak minuta nastavih vožnju i ubrzo stigoh do manastira. Put je loš, ali je zato priroda predivna. Manastir prelep. Oko 15h krećem nazad kući, sunce više nije u zenitu i malo je hladnije. Nekolko km nakon što sam izašao na magistralni put, stidljivo se pali žuta lampica za gorivo. Pumpa za gorivo ne postoji do Bele Palanke, računam stižem u metar.... Ali kako Marfi nalaže, situacija se na par km ispred Bele Palanke komplikuje tako što mašina počinje da secka i trza, dok se napokon ne ugasi. Šta ću, ostavih skuter uz ivicu puta, pa put pod noge do benzinske pumpe. Neki čova, na moje insistiranje (čitaj izlazak i preprečavanje na sred puta), me pokupi već posle stotinak metara i odveze do pumpe. Natočih 2litra benzina u plastičnu flajku i pozvah taksi da me odveze do skutera. Kako je bilo vreme ručku, morao sam da sačekam taksistu pola sata. Sumrak se približava. Taksista me odvozi do skutera i Bog mi dade pameti da mu kažem da me sačeka dok ne upalim skuter. Sipah gorivo i krenuh da verglam, lepo to ide, ali nikako da upali. Istroših akumulator, pa nastavih na kurblu... opet ništa. Vrtimo se oko skutera i taksista i ja pola sata, al izgleda da nam je nepoznavanje mehanike bila zajednička osobina. Pomislio sam da je možda ušao vazduh u sistem i zbog toga neće da upali. Pomože mi taksista da odguram makinu do obližnjeg parking proširenja i tu je ostavim. Kako je imao nekih obaveza u Nišu, taksista me odveze do kuće....kralj. Sutradan, spremim klješta, šrafcigere i sa burazerom u njegovom audiju krenemo do skutera. Računam ima neki majstor u Palanci ko će da mi reši problem, ako je nešto ozbiljnije. Kad smo stigli, skuter i dalje neće da upali. Okrenem par majstora, ali niko ne može u Svetu Nedelju da mi pogleda mašinu. Šta ću, pozovem telefonom drugara koji se više od mene razume i on mi kaže da proverim svećicu. Pitam gde je to, a on na YouTube pogleda i kaže mi koji šraf da odvijem i skinem plastičan poklopac. Uradim ja to i vidim da mi je poklopac na svećici to jest kapa otpala sa svećice. Probam da je vratim, ali je šraf sa vrha svećice ostao zaglavljen u kapi. Zakačim kapu na svećicu i upalim skuter na kurblu. Do kuće sam pritiskom pete držao kapu na svećici, vidno utrnuo od položaja, a i hladnoće. Uopšte nije bilo zabavno. Kad dođoh kući, sve kockice o prodaji skutera bile su složene u glavi.

  • Sviđa mi se 11
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Iznerviralo me danasnje vreme jer je subota dan za motor al sam ipak napravio turu preko fruske gore oko 50ak km
Kiša,na vrhu jaka magla i 4-6 c329878897654b1d7293170c851bbb876.jpg
ec656ae64075e8280ff057930a9d590f.jpg
12845d843623fb125a8aeb852b9155e1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ljudi, dajte neki predlog za jednu kratku dobru vožnjicu.

U 3 sviram kraj na poslu, u pola 4 sam na motoru, pa do večeri.

 

Na koju stranu? Neka priroda, plus minus. A da nije Avala :P

Neka ideja? :na_glavi:

 

Edit: A da, startna tačka Novi Beograd.

Promenio član the_doctor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 6 minuta, the_doctor je napisao:

Ljudi, dajte neki predlog za jednu kratku dobru vožnjicu.

U 3 sviram kraj na poslu, u pola 4 sam na motoru, pa do večeri.

 

Na koju stranu? Neka priroda, plus minus. A da nije Avala :P

Neka ideja? :na_glavi:

 

Edit: A da, startna tačka Novi Beograd.

 

Znam da sam zakasnio, ali može da ti posluži za ubuduće

 

CALIMOTO.COM

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 11 sati, the_doctor je napisao:

Ljudi, dajte neki predlog za jednu kratku dobru vožnjicu.

U 3 sviram kraj na poslu, u pola 4 sam na motoru, pa do večeri.

 

Na koju stranu? Neka priroda, plus minus. A da nije Avala :P

Neka ideja? :na_glavi:

 

Edit: A da, startna tačka Novi Beograd.

Evo za sledeći put ...

 

Nbg - ada - ibarska - stepojevac na semaforu desno - mislodjin/obrenovac - umka - ada - nbg ... oko 100 km

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ništa gore nego kada cela radna nedelja bude suncana a onda dani vikenda budu tmurni i u najavi kisoviti.

 

Svaki dan na poslu planirao hoću vamo hoću tamo a jutros zamalo da ostanem kući, najavili kišu oko podneva i odma mi ubili volju za gasiranjem.

 

Ali ... pundravac je već preuzeo kontrolu i nema vrdanja. Daj šta daš ...

 

Klopalo se kući al nervoza zbog odložene prvoplanirane voznje me radi. A tad sam najjači u drugom krugu.

 

Teto teto, vičem komšinici pekarki, jednu štrudlu bih molio.

 

A onda vidim krofne i setih se moje verne ljube Jadranke i kako sam ih skoro jeo u dubrovniku u njenom zagrljaju.

 

Teto, daj i nju jednu ...

Fotografija9584.jpg

...

E onda je već bila druga pesma, lakse se razmišlja punog stomaka.

Setim se predloga koji sam predlozio kolegi za voznju pa krene i ja tom rutom. Nisam hteo mnogo da mozgam i razmišljam gde i na koju stranu.

 

Nekako se iskoprca iz grada, na pevcu i labudovom udu beše krkljanac, tu izpizdeo dok se nije izaslo na pravac kod orlovace.

 

Odatle laganica.

Fotografija9559.jpgfreeimage hosting

...

A onda lipovica, pravac kod Ere, uspon za meljak ... e tu se malo dvoumio da skoknem do zornića kuće na kafu al me mrzelo da kočim i dajem migavac. Uhvatio sam tempo i samo kruziram ...

 

I tako sve do stepojevca, na semaforu desno i tražim mesto za pauzu.

 

I nadje ga. KONATICE.

Fotografija9562.jpgimage hosting no registration

...

Volim da zasednem ispred seoskog bircusa, ispred seoske zadruge jer tu je dobar provod uvek zagarantovan.

 

Vidim ide momčina, oznojio se, zadihao se ... Jeste bilo oblačno i tmurno al beše neka sparina.

 

Radio. I to pošteno ... Vidi mu se u očima.

 

Prijatelju, šta ćes da popijes ... viknem ja njemu a on mi odgovori ...

 

... taman ja htedo to tebe da pitam, ja ću pivo a ti uzmi šta oćeš .... ALI JA ČASTIM ....

 

 

Ja se tu seti one narodne za mene pivo a za vaginice sok i nema dalje ...

 

I tako moj brat i ja zveknemo po ladnog zaječarca ... doduse ja samo do pola, ipak se vozi.

Fotografija9563.jpg

....

Gledam ja u nebo gleda on. Oboje se bojimo kise što su najavili.

 

Njemu ostalo još da kosi a i ja bi da stignem nazad po suvom.

Fotografija9567.jpgimage hosting free for forums

...

Vozim dalje ...

 

Put zanimljiv, solidan ... lepo se vozi ...

Fotografija9569.jpg

....

Fotografija9573.jpg

...

Ubrzo dodje do obrenovca, gledam u daljinu i vidim jos nije tmurno.

 

Ajd do zabrana, volim da sedim pored vode ...

Fotografija9576.jpg

...

Nisam odavno bio, asfaltirano i uredjeno ...

Fotografija9578.jpg

....

Nije bilo guzve, biram mesto a onda sve 4 u vis ...

Fotografija9580.jpg

...

Fotografija9582.jpg

...

Malo odremkao a onda pravac ka umci i starim obrenovackim putem za bg.

 

Ceo krug 130 km, planirao sam tokom radne nedelje vise al dobro se odvozalo i ovoliko.

 

Najbitnije bilo suvo. Nije se okislo i skvasile gume.

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Juce lepih 160 km sremskih krivina.
NS-Beočin-Bešenovo, na nazad na venac novim grebenskim putem do Banstola, pa Inđija-Beška-Čortanovci-NS.
Malo me uhvatila kiša, ali baterije napunjene.
E sad, deo grebenskog puta koji je nedavno presvučen do raskrsnice za Beočin. Asfalt je lep, nov, ali je uzak put a pored bankine je jarak i vrlo lako se udje u nevolju, plus ima i rizle na putu. Tu mora bas oprezno da se vozi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@travelman
A bre, sve mislim vozis yugica zbog znaka na avataru a ti picic jedinicom..:Bandolero:

 

Neka salama, vegeta i hladno pivo ispred neke seoske “zadruge” .. nema dalje..TOP

 

Idemo dalje..

Promenio član petar_lord
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 20 sati, travelman je napisao:

Ništa gore nego kada cela radna nedelja bude suncana a onda dani vikenda budu tmurni i u najavi kisoviti.

 

Svaki dan na poslu planirao hoću vamo hoću tamo a jutros zamalo da ostanem kući, najavili kišu oko podneva i odma mi ubili volju za gasiranjem.

 

Ali ... pundravac je već preuzeo kontrolu i nema vrdanja. Daj šta daš ...

 

Klopalo se kući al nervoza zbog odložene prvoplanirane voznje me radi. A tad sam najjači u drugom krugu.

 

Teto teto, vičem komšinici pekarki, jednu štrudlu bih molio.

 

A onda vidim krofne i setih se moje verne ljube Jadranke i kako sam ih skoro jeo u dubrovniku u njenom zagrljaju.

 

Teto, daj i nju jednu ...

Fotografija9584.jpg

...

E onda je već bila druga pesma, lakse se razmišlja punog stomaka.

Setim se predloga koji sam predlozio kolegi za voznju pa krene i ja tom rutom. Nisam hteo mnogo da mozgam i razmišljam gde i na koju stranu.

 

Nekako se iskoprca iz grada, na pevcu i labudovom udu beše krkljanac, tu izpizdeo dok se nije izaslo na pravac kod orlovace.

 

Odatle laganica.

Fotografija9559.jpgfreeimage hosting

...

A onda lipovica, pravac kod Ere, uspon za meljak ... e tu se malo dvoumio da skoknem do zornića kuće na kafu al me mrzelo da kočim i dajem migavac. Uhvatio sam tempo i samo kruziram ...

 

I tako sve do stepojevca, na semaforu desno i tražim mesto za pauzu.

 

I nadje ga. KONATICE.

Fotografija9562.jpgimage hosting no registration

...

Volim da zasednem ispred seoskog bircusa, ispred seoske zadruge jer tu je dobar provod uvek zagarantovan.

 

Vidim ide momčina, oznojio se, zadihao se ... Jeste bilo oblačno i tmurno al beše neka sparina.

 

Radio. I to pošteno ... Vidi mu se u očima.

 

Prijatelju, šta ćes da popijes ... viknem ja njemu a on mi odgovori ...

 

... taman ja htedo to tebe da pitam, ja ću pivo a ti uzmi šta oćeš .... ALI JA ČASTIM ....

 

 

Ja se tu seti one narodne za mene pivo a za vaginice sok i nema dalje ...

 

I tako moj brat i ja zveknemo po ladnog zaječarca ... doduse ja samo do pola, ipak se vozi.

Fotografija9563.jpg

....

Gledam ja u nebo gleda on. Oboje se bojimo kise što su najavili.

 

Njemu ostalo još da kosi a i ja bi da stignem nazad po suvom.

Fotografija9567.jpgimage hosting free for forums

...

Vozim dalje ...

 

Put zanimljiv, solidan ... lepo se vozi ...

Fotografija9569.jpg

....

Fotografija9573.jpg

...

Ubrzo dodje do obrenovca, gledam u daljinu i vidim jos nije tmurno.

 

Ajd do zabrana, volim da sedim pored vode ...

Fotografija9576.jpg

...

Nisam odavno bio, asfaltirano i uredjeno ...

Fotografija9578.jpg

....

Nije bilo guzve, biram mesto a onda sve 4 u vis ...

Fotografija9580.jpg

...

Fotografija9582.jpg

...

Malo odremkao a onda pravac ka umci i starim obrenovackim putem za bg.

 

Ceo krug 130 km, planirao sam tokom radne nedelje vise al dobro se odvozalo i ovoliko.

 

Najbitnije bilo suvo. Nije se okislo i skvasile gume.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 34 minuta, petar_lord je napisao:

@travelman
A bre, sve mislim vozis yugica zbog znaka na avataru a ti picic jedinicom..:Bandolero:

 

Neka salama, vegeta i hladno pivo ispred neke seoske “zadruge” .. nema dalje..TOP

 

Idemo dalje..

Dobro mislis, ja i vozim YUGO a jedinicu ponekad da skinem paucinu sa ventila.

 

Udji u putopise, ima jedan pisan prosle nedelje i da vidis kako sve prsti od sardine i belog luka dok se klopa na Y haubi :) ...

 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Godinu dana se nisam upisao ovde,mLogo bre...Hvala Bogu,prošlo i više ne došlo!Takav je život,lupi te kad se najmanje nadaš!

Idemo dalje...

Kao što i predložih turu,tako i odvozah,red je i da se proba,testira "nova" mašina...Boga mi,položio je,sipah mu 200ml petroleja na pun rezervoar,po sugestiji @Krokodilo...motocikl traži sedmu brzinu:)

 

Elem,365km fine vožnje...

Na Valjevo,preko Debelog brda,pauza na kapiji Podrinja:

R4z04iw.jpg

 

Prave kiosk,vidikovac sa dvogledom...Onako,put k'o put,nešto su malo radili,ponegde rizle,ok je...

Nego ne mozeš da fotografišeš k'o čovek od ovih što poređaše tegle,hoće na plato,pa mogli ste malo niže...Ali ok,ljudi neki dinar da uzmu.

UhWCEhm.jpg

 

c0SQ1Bk.jpg

 

Na kratko stadoh da fotografišem Kućicu,tu je ne mrda:)

 

n2UYFAu.jpg

 

Nešto me mrzelo da idem do Perućca,do vidikovca,prekratih pravo uz brdo,do Vile Tara da se dopune baterije.

988pooY.jpg

 

Potom usputno do Kremanskog proročanstva:

TALCZhW.jpg

 

ipLyueu.jpg

 

Šargan Vitasi...

a9u2Tgv.jpg

 

VeejW1l.jpg

 

Sezona krenula...i voz...

yLGsvOP.jpg

 

Ajd polako nazad...prvo do Užica,do kolege @Marko05,malo se ispričasmo...Pozdrav kolega!

bVzB2aV.jpg

 

Zatim u cugu do kuće!

Zadovoljan Banditom,baterije dopunjene...To je kraj,idemo dalje!

Pozz

  • Sviđa mi se 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

sipah mu 200ml petroleja na pun rezervoar,po sugestiji @Krokodilo @shoyyka

Kakve su to mađije?? Nisam pazio na času..negde mi to promaklo..pa ako može kratko objašnjenje od cenjenih kolega :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 3 sati, shoyyka je napisao:

Godinu dana se nisam upisao ovde,mLogo bre...Hvala Bogu,prošlo i više ne došlo!Takav je život,lupi te kad se najmanje nadaš!

Idemo dalje...

Kao što i predložih turu,tako i odvozah,red je i da se proba,testira "nova" mašina...Boga mi,položio je,sipah mu 200ml petroleja na pun rezervoar,po sugestiji @Krokodilo...motocikl traži sedmu brzinu:)

 

Elem,365km fine vožnje...

Na Valjevo,preko Debelog brda,pauza na kapiji Podrinja:

R4z04iw.jpg

 

Prave kiosk,vidikovac sa dvogledom...Onako,put k'o put,nešto su malo radili,ponegde rizle,ok je...

Nego ne mozeš da fotografišeš k'o čovek od ovih što poređaše tegle,hoće na plato,pa mogli ste malo niže...Ali ok,ljudi neki dinar da uzmu.

UhWCEhm.jpg

 

c0SQ1Bk.jpg

 

Na kratko stadoh da fotografišem Kućicu,tu je ne mrda:)

 

n2UYFAu.jpg

 

Nešto me mrzelo da idem do Perućca,do vidikovca,prekratih pravo uz brdo,do Vile Tara da se dopune baterije.

988pooY.jpg

 

Potom usputno do Kremanskog proročanstva:

TALCZhW.jpg

 

ipLyueu.jpg

 

Šargan Vitasi...

a9u2Tgv.jpg

 

VeejW1l.jpg

 

Sezona krenula...i voz...

yLGsvOP.jpg

 

Ajd polako nazad...prvo do Užica,do kolege @Marko05,malo se ispričasmo...Pozdrav kolega!

bVzB2aV.jpg

 

Zatim u cugu do kuće!

Zadovoljan Banditom,baterije dopunjene...To je kraj,idemo dalje!

Pozz

Драго ми је да смо погодили време, мало се испричали и видели. 

Следећи пут идемо у детаљан обилазак Ужица.:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Здраво,
Пре десетак дана сам се провозао по обронцима Рудника и рекох да направим један дужи видео о малој вожњи.
Ако неко има неки предлог или коментар нека се не устручава.

Уживајте :)

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
23 hours ago, Dule Sebeški said:

Kakve su to mađije?? Nisam pazio na času..negde mi to promaklo..pa ako može kratko objašnjenje od cenjenih kolega :takoje:

Moguće da majstor @Krokodilo nije video pitanje, a i mene interesuje. Videh po forumu da par ljudi sipa petrolej u benzin, 200ml na 5 litara - ali nikako da nađem orginalni post gde je to preporučeno i zašto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne, 200ml na 20L .Doduše niko ne zna pravu meru i pravi uticaj,više je procena...Učinak ću možda primetiti,možda i ne,ide k'o šuntav,ovako ili onako:)

Navodno čisti kompresioni prostor,ventile,ko ima karburatore...

Mada nisam pristalica ko ima EFI,karburatori ajde de...Ne verujem da ću više sipati,nema potrebe,izduvaj ga na otvorenom,dovoljno je,ovo za EFI govorim.Moj je malo duže nevožen pa zato sam...Ali radim na tome!:)

Promenio član shoyyka
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja