Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Kratko, al mi je trebalo, da se resetujem za kraj nedelje.
Sestra u Vrdniku poslom, ja moram do Sremskih Karlovaca, pa ajde da produžim Bastol - Venac - Vrdnik da popijemo kafu. Ako živite u NS, omiljeni lokalni put mora biti negde na Fruškaću, sve ostalo je ravno.
Ova tura mi je inače relaks đir, tu je do grada, obrne se na brzaka, savršena kad se nema mnogo vremena. Sad nema obaveza, ali jako brzo pada mrak, i hladno je.

 

Oh, kako je hladno, nisam ni znao, nije u NS tako.. Pokazivač temperature flertuje sa nulom, malo + malo -..


U Vrdnik stižem dok sunce zalazi, znam da ću da se smrznem do NS, ali isto tako mi se i ne žuri nazad, prija kafa, društvo, seka melje ne zatvara, polu-slušam je, pravimo neke planove za maj da se malo provozamo zajedno negde. Rezervišem njeno vreme ko da je doktor specijalista, lista čekanja. Valjda imam neke privilegije. Prioritet, brat sam joj, a bratska ljubav nema granice, ništa je ne može zaustaviti, čak ni malo snega :D

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Planiram da u cetvrtak odem do Djavolje varosi. Postoji li varijanta da se od Bojnika i Brestovca presece do Djavolje varosi?

 

Hteo sam da iz Nisa idem preko Prokuplja i Prolom banje, a vratim se preko Bojnika i Brestovca i tako napravim krug... Mozda @Predator016 zna?

Screenshot_20220320-112125_Maps.jpg

 

 

Lose sam obelezio, ali crvena strelica bi trebalo da oznaci put... google mapa ne prepoznaje mogucnost...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Nisam siguran, mozda i postoji asfaltni put.

 

Znam da veza Medvedja - Djavolja Varos je kolski put kroz sumu i planinu. Nije za drumska vozila, vise je za pesice u zadnjem delu. Pa me cudi sta je to google obelezio svetlo plavom bojom. Zna on da pogresi.

 

Kada sam svojevremeno obilazio Djavolju Varos, jedini asfaltni put do tazbine u Medvedji je preko KIM-a, a u okupirane teritorije ne ulazim osim ako nisam u svojstvu oslobodioca.

 

336259365_2019_07_06DjavolaVaros(5).thumb.jpg.22703b719b0f4820b5d81005e64b6809.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS Koliko ja znam, a mislim da sam u pravu, nema prohodnog puta tu gde želiš da ideš. Jedina varijanta da napraviš krug je da ideš ovim obeleženim putem preko Medveđe, taman i da obiđeš Sijarinsku banju, što ti obavezno peporučujem. I obavezno na ovaj izvor.

Banja.thumb.jpg.766bc003e743ca9b03456898bbd87e4f.jpg

 

Inače, taj put od Medveđe do Lebana je odličan, nov asfalt, fantastične krivine, lepi predeli, šuma,  uzivanje za vožnju.

Ako hoćeš da skratis malo krug, kad dođeš do Lebana, možeš direkt za Bojnik, pa preko Žitorađe za Niš.

 

EDIT: Sad vidim post kolege iznad, ne  zalazi se na teritoriju Kosova  kad ideš iz Prolom banje do Medveđe, jeste blizu administrativna linija, ali se voziš kroz Srbiju.... a ako ideš preko Gajtana i rudnika Lece, to je onda još dalje od Kosova.

 

Svakako, nije cimanje voziti tuda, slobodno..

 

 

 

Promenio član Predator016
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
3 minutes ago, Predator016 said:

nema prohodnog puta tu gde želiš da ideš.

Prohodni put je relativna stvar :D
Ja baš planiram da se ove godine provozam po Radanu, pa ću javiti kakav je put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ma šalim se malo, nadam se da ne zamerate :) . Naravno da se zna na šta se misli s obzirom da velika većina kolega na forumu vozi putne motore. Pozdrav !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A da bih dosao do znamenitosti, da idem preko prolom banje ili zebice? Put A ili B. Ne zelim da napravim istu gresku kao kad sam isao da obidjem kozji kamen i odoh sa pogresne strane gde me google naveo...

 

 

Screenshot_20220321-100128_Maps.thumb.jpg.35b23dd2b68a2e0b3efe2140949582d5.jpg

 

 

Koliko ima da se pesaci do kamenih kula? Nikada nisam bio. Ako izuzmemo skolske izlete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Put A ti je za Prolom Banju. I tu nema dalje, nego se vraćaš  na glavni put, nastavljaš dalje i ideš putem B za Đavolju Varoš..

 

Ima poprilično pešačenja do kula, ima i uspona i stepenica i drvenih platformi... nije baš naivno, ali nije ni strašno.

 

Zanimljivo je dok pešačiš, ima svašta nešt lepo usput da se vidi. Npr. izvor sa crvenom vodom, puno pećina, moltivenika, crkvica...

 

Ima i klupica za odmor, staze su lepo obeležene.

Kule pocinju na otprilike pola puta do kraja, ali su one najveće i najlepše na samom kraju.  Tu ima i nekoliko drvenih platformi i mostića, renovirano je relativno skoro, pa je sad bezbednije nego ranije.

 

Sećam se kad sam ja išao pre neku godinu, tri puta sam hteo da se srušim u ambis zajedno sa drvenim platformama. :P

 

Sad je druga priča..

Promenio član Predator016
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82

Pre neki dan sam dobio informaciju da je obnovljen put Zmajevac - Crveni Cot, pa sam juce pozurio da proverim istinitost iste. :)

Naravno, supruga se slozila sama sa sobom da je idealan dan da i ona isproba novu jaknu. :neznam:

Ruta je izgledala ovako:

1759891656_Nedeljnavoznja.JPG.92ee0c15895db441c639e866f2fd9b57.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82
pre 5 minuta, nafetS je napisao:

valja li put, odradili pošteno?

 

Put je dobar, samo treba istrpeti sljunak po krivinama. Naravno da su putari ostavili visi nivo sljunka na kraju puta koji automobili nabacuju na asfalt, pa dok se to ne utaba, oprezno u krivini. 

Toliko dugo nisam vozio tim putem (usled predjasnjeg katastrofalnog stanja) da sam potpuno zaboravio na fantasticnu dugacku krivinu izmedju Brankovca i Crvenog Cota. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prelep dan, dugo izčekivano proleće konačno stiglo i danas nije isterao samo onaj ko bas nikako nije mogao. Nismo se štedeli na samom početku sezone, nepunih 500 km od 10h-19h, sa tri lepe pauze je epilog danasnjeg dana. Na Rudniku jutarnja kafica i to u Glumcu, Kota 555 nemože da primi sve bajkere i Glumac je opasna konkurencija mogu da kazem. Voznja Dolinom Jorgovana sve do skretanja za Jošaničku banju, zajedno sa nasim drugarima na opakim BMW motociklima je bila vrjunska kao i uvek i ovim putem im se zahvaljujem. Maglič " Jerinin grad" neponovljiva pastrmka koju ne zaobilazimo kad smo na tom kraju je zaista za svaku preporuku. Hvala drugarima na divnom danu, srce veliko i osmeh ispod kacige. Poz za kolege, cuvajte se i vidimo se na putuIMG_20220327_115520.jpgIMG_20220327_115833.jpgIMG_20220327_143444.jpgIMG_20220327_144333.jpgIMG-0ab076fa8341ab0976177c7b1f552256-V.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3120 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kratko ali slatko!

 

Što bi rek'o Radovan III :Krajnje je vreeme...da se upišem u vožnje,pa makar i kratke...dobro i nisu baš kratke,juče i danas oko 380-ak km...Što bi naš napaćeni narod rek'o -vajdica,zao(u)var:)...

Juče krenem ka Koti 555,mLogo mi blizu...Ajd' prvo do klupice da se utefterimo...

5QkTgSF.jpg

 

Biće lepših fotosa kad ozeleni...

Q1mbDcr.jpg

 

Zatim do Kote 555 na "vašar"...milina pogledati...hiljadili se...

ENZpoGX.jpg

 

Dođe i moj drug @bajker71 kojeg ovom prilikom pozdravljam,sa njegovim Banditom koji se cakli...Tu se ispričasmo,a i da ovekovečimotrenutak...

hTfOTj8.jpg

 

Naravno uzvratio mi...

fdb6hin.jpg

 

I sa Salom @Bole37 se videh,naravno i sa njegovom lepšom polovinom,pozdrav...Beše i mlađi naraštaj...Marko,Darko i td....zaboravih nick-ove,oprostite...

Ja sedeh,sedeh,ne mogu više...Puždravci krenuli štipkati...i pričanje mi slabija strana,(zato moja žena to radi za oboje:))...Pomenu Voja nekog rođaka u Preljini,išao bi da mu čestita rođendan i td...Jedva dočekah,pakuj prnje i magla...I tako fo tamo i posle nazad oko 205km...dosta?!?

 

Osvanuo novi dan,i danas ne radim...šta ću,aha...Da zamenim gume na autu...turio letnje,malko ošmirglao glavčinu,diskove...Gotovo...Hm...setih se,Sale pomenu Ostrvicu...nisam bio od prošle godine...ih sine,eveje:) ideja...Vadi motor...pali...

Eve gu...

5zIqHoc.jpg

 

HOlLzN3.jpg

 

f8DYpOv.jpg

 

lbG0DjL.jpg

 

6Vkfygf.jpg

 

Dosta poziranja,navuk'o se ko Stanija na ono:)

Dal' se vraćati?

Ma odoh do KG-a,do ćere,pa u krug...Taman...GM pa preko...

Ćera ceo dan na faksu...ako,uzeh pljesku u Toto Motta-u pa na Bubanj...

aNLRRYu.jpg

 

Tu je "ovršem" kao mače muškatlu...fino,lepo...ajd' sad domu svome...oko 180-ak km

Sve u svemu Rock'n'roll

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Baš lepe slike, i baš lepa vožnja !
Nego je se pita još neko osim mene kako se pravilno čitaju ovi shoykini postovi sa tri tačke i neizbežnim "?!?!" ? :D   Ja svaki put kad pokušam da pročitam naglas - nasmejem se :D

@shoyyka nadam se da ne zameraš :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3120 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ma kakvi..Jes' malko ružna navika,tri tačke kad je nešto nedorečeno,taki sam ceo...:)

Ubuduće ću izbegavati,možda...?!?:lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja se raspitivah za Djavolju varos, i nikako da napisem koju... 

 

U temi o burgmanu i maxi skut gumama sam vec pisao da sam imao problem sa srafom i gumom. Djavolja rabota :)

 

Isao sam do Djavolje varosi. Putem preko Prokuplja i Kursumlije. Put do Prokuplja standardan, od PK do Kursumlije (nisam isao skoro) iznenadjujuce dobar. Moze da se drzi dobar tempo! Od Kursumlije do skretanja za Djavolju varos prilicno los (tu sam u povratku i nagazio na sraf  mada sam mislio da cu gumu pocepati na odronima od stena). Na tih cca 30km ima jedno 4 zaustavljanja  sto zbog radova, sto zbog odrona.

20220324_135225.thumb.jpg.207a096eb487762dbef2360a7017d1d7.jpg20220324_135205.thumb.jpg.d220c6f9d1bb5e83c6d6b7f10d22a698.jpg

 

Kad se stigne do parkinga, nije bilo guzve. Samo par prodavaca ispred. Ulaz se vrv naplacuje, ali vrv sezona nije pocela i bileternica ne radi. 

20220324_142451.thumb.jpg.1a151bd245afb3f4e0cf4835523b08ab.jpg

 

U obilazenju sam potrosio bar 45 min. I to sam bio sam. Da sam bio sa zenom, ili porodicno, otislo bi mnogo vise. Kako sam prvi put ovde, ovo mi se svidelo. Lepo je odradjeno.

20220324_142719.thumb.jpg.15f9852240e5c5673ab8c08155f4b837.jpg20220324_142804.thumb.jpg.fb81790453b6712fb7b1ac176bf7befd.jpg20220324_144909.thumb.jpg.cfc6a1bdbb4dc50cd73f85719e690a0f.jpg20220324_145027.thumb.jpg.c3d7c3eb37684564e67302ab867a9851.jpg

 

U povratku doziveh peh, i to mi pokvarilo utisak. Srecom, sraf nisam izvukao (sraf, ne holsraf ili ekser, sraf od 10-12mm) i tako vozio do Kursumlije, kad je sraf ispao, i prvog vulkanizera, koji me je prvo odbio, kako ne radi motore, ali se posle potrudio da zacepimo rupu. Rupa je tolika bila da smo ubacili 3 cepa! Naucio sam da na put ne krenem bez opreme za krpljenje guma. Spreja i cepova. 

20220324_141254.thumb.jpg.492cb0446b3611442888620b091842d2.jpg20220324_135215.thumb.jpg.4669c37109a725ca4c0c15f73d60390a.jpg20220324_142436.thumb.jpg.b39d125f1f7c29d90fc3fe2f504c3d90.jpg

 

Da... nemam zimsku moto jaknu, i vetar je toliko duvao, da je prolazio kroz rukave do grudi. Toliko, da sam imao gde, kupio bih selotejp traku, da oblepim rukave sa rukavicama. 

20220324_144917.jpg

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 15 sati, shoyyka je napisao:

Beše i mlađi naraštaj...Marko,Darko i td....zaboravih nick-ove,oprostite...

Млади к'o роса у подне. :)
Не замерамо @DarkoČa и ја, наравно.:takoje: 
Драго ми је да си опет у седлу.
А следећи пут идемо на неку озбиљнију вожњу.
Видело је да ти се вози, а ми засели. Јбг, лепо време, добра екипа... мотор ме није ни занимао. Поправићемо на следећем окупљању.:takoje:

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja